Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hogyan lehet millisecundumra pontosan renderelni?


Dark Energy

Kérdés

Üdv!

Van egy kis problémám az audio anyag renderelésekor. Loopolható zenét kell készítenem egy megrendelőnek, de valamiért a végére és az elejére is hagy egy kicsit az mp3/wav renderelésekor, ami elég idegesítő, mert így elég nehéz loopolni a cuccot, tehát nem végteleníthető, hiába adok a zenének olyan szerkezetet, amely ezt lehetővé teszi. Presonus Studio One-nal dolgozom, amivel egyébként (a csapnivaló videolejátszót és ezt a renderelés dolgot kivéve) meg vagyok elégedve. Mi lehet a probléma? Tudna valaki olyan programot, vagy megoldást említeni, amellyel ez az anomália megszüntethető? 

A választ előre is köszönöm! 

Olivér

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

2 órája írta G.t.:

Üdv,

Ha jól látom ez a cikk pont ezzel a problémával foglalkozik elég részletesen:

http://www.compuphase.com/mp3/mp3loops.htm

G.t.

Nagyon köszi, de őszintén szólva nem jöttem rá mit akar a cikk. Én nem akarom mp3-á konvertálni a wav fájlt, és mellette meg ezt írja:
"The first step in creating an MP3 track that loops without gap or "plop", is to have a gapless looping clip as an uncompressed "WAV" file."

Erre pedig ezt írja:
"I do not cover this step in this article (even though it is arguably the most important step), because the topic of this article is a technique to avoid gaps introduced by the MP3 compression format."

Na nekem pont ez a lépés kellene. Hogyan tudom úgy renderelni az mp3-at, vagy wav-ot, hogy ne hagyjon rá az általam kijelölt rész mellé. Én elvileg úgy jelölöm ki a loopolandó részt, hogy ne legyen "rés" az újrainduláskor, de mégis van, mert a program hozzáad. Ez az izé program ezen nem segít, gyakorlatilag a wav fájlomból csinál egy tökéletesen ugyanolyan rosszul illeszkedő mp3 fájlt. Nem értem mire szolgál azon kívül, hogy konvertál. 

Link to comment
Share on other sites

13 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Szerintem teljesen felesleges ezzel kínlódni.
Nagyobbat kell exportálni és kézzel levágni a kívánt helyen, bármilyen wav szerkesztővel.
Én más biztos módszert PC-n nem nagyon tudok.

Nekem az is jó, ha a wav szerkesztővel működik... Tudsz ajánlani egy jófélét?

 

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta zsírfeka:

Nekem az is jó, ha a wav szerkesztővel működik... Tudsz ajánlani egy jófélét?

 

Pl. Wavelab, Soundforge.
Igazából ezek valók erre a feladatra.
Ha pedig előtte össze kell keverni több sávból, arra való a Studio One, a Cubase, a Nuendo, a Protools, stb.
Meg lehet amúgy csinálni azokon belül is pontosan, csak az kicsit összetettebb dolog.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta deneverstudio:

Pl. Wavelab, Soundforge.
Igazából ezek valók erre a feladatra.
Ha pedig előtte össze kell keverni több sávból, arra való a Studio One, a Cubase, a Nuendo, a Protools, stb.
Meg lehet amúgy csinálni azokon belül is pontosan, csak az kicsit összetettebb dolog.

"Ha pedig előtte össze kell keverni több sávból, arra való a Studio One, a Cubase, a Nuendo, a Protools, stb."

Csináltam már egy pár zenét...

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta zsírfeka:

Nagyon köszi, de őszintén szólva nem jöttem rá mit akar a cikk. Én nem akarom mp3-á konvertálni a wav fájlt, és mellette meg ezt írja:
"The first step in creating an MP3 track that loops without gap or "plop", is to have a gapless looping clip as an uncompressed "WAV" file."

Erre pedig ezt írja:
"I do not cover this step in this article (even though it is arguably the most important step), because the topic of this article is a technique to avoid gaps introduced by the MP3 compression format."

Na nekem pont ez a lépés kellene. Hogyan tudom úgy renderelni az mp3-at, vagy wav-ot, hogy ne hagyjon rá az általam kijelölt rész mellé. Én elvileg úgy jelölöm ki a loopolandó részt, hogy ne legyen "rés" az újrainduláskor, de mégis van, mert a program hozzáad. Ez az izé program ezen nem segít, gyakorlatilag a wav fájlomból csinál egy tökéletesen ugyanolyan rosszul illeszkedő mp3 fájlt. Nem értem mire szolgál azon kívül, hogy konvertál. 

Időm sajna nem volt végig olvasni, csak keresgéltem a neten és ott jött szembe. (Rémlett valami nekem, is hogy valamiért az encoderek automatice berakják a szünetet az mp3 elejére, végére.) Gondoltam talán hasznos lehet. Ezek szerint nem volt az.
 

Link to comment
Share on other sites

20 perccel ezelőtt írta G.t.:

Időm sajna nem volt végig olvasni, csak keresgéltem a neten és ott jött szembe. (Rémlett valami nekem, is hogy valamiért az encoderek automatice berakják a szünetet az mp3 elejére, végére.) Gondoltam talán hasznos lehet. Ezek szerint nem volt az.
 

Sebaj, megtaláltam a megoldást. Adobe Audition-nel tudok olyan verziót vágni belőle, ami jó. 

Link to comment
Share on other sites

MP3-ba nem lehet loopot menteni, mivel fix méretű frame-mel dolgozik, ráadásul van a transzformációnak egy bizonyos mértékű késleltetése, ezért sosem lesz pontos, mindig lesz "felfutás" és "lefutás". WAV/AIFF formátumba viszont bármelyik programból lehet menteni sample pontos loopot.

Ha meglévő anyagot kell vágni, akkor én is az Audition-t szeretem, Zero Cross Detect-et be kell kapcsolni és akkor biztos pattanás-mentes lesz az átmenet.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 04. 01. at 23:42 írta madhead:

MP3-ba nem lehet loopot menteni, mivel fix méretű frame-mel dolgozik, ráadásul van a transzformációnak egy bizonyos mértékű késleltetése, ezért sosem lesz pontos, mindig lesz "felfutás" és "lefutás". WAV/AIFF formátumba viszont bármelyik programból lehet menteni sample pontos loopot.

Ha meglévő anyagot kell vágni, akkor én is az Audition-t szeretem, Zero Cross Detect-et be kell kapcsolni és akkor biztos pattanás-mentes lesz az átmenet.

Zero Cross Detect, ezt megjegyzem! Köszönöm szépen, ez volt eddig a legnagyobb segítség. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...