Jump to content
Ménemszól.hu
Kilobeat

Nord Drum 3P

Recommended Posts

Nord Drum 3P
ND3P-top.png
Nord Drum 3
ND3-top.png

Mostmár van rajta effekt. (Csak a zeneiparra jellemző ez a fajta pofátlanság, hogy teljesen alapvető dolgokat, csak a 3. generációban vezetnek be extraként.)
Továbbra is spórolnak a gombokkal: shift, lower parameter és társai ... "Nyílván nem férne bele a 2-300000 forintos árba."

Szerkesztette Kilobeat

Hozzászólás megosztása

juj, de jó akkor várhatóan hamarosan ellepik a használt piacot az olcsó ND2-esek.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Kevesebb, mint egy éve vettem a hitben újonnan az ND2-t, tökre megérte, a nagyon kedvelt ND1-hez képest a 2-est egyenesen imádom. A rendelkezésre álló infók alapján az ND3 mostani piacra dobása - bár sok újdonságot kínál - nem tűnik túl racionális lépésnek a Claviától, legalábbis szerintem nem. Pont az hiányzik belőle, amit kb. minden ND user annyira szeretne (és sokunk nyilván fizetne is ezért): külön output minden channelre, esetleg USB MIDI. Számomra ezek lennének a legfontosabbak. És ha már onboard fx: jó lenne, ha az ND3 csatornánként tudná az effekteket kezelni és paraméterezni, de úgy fest ez nem fog megtörténni. Szintén fura, sőt, tán kissé barátságtalan lépés is, hogy az ND2-eshez használható Nord Pad nem kompatibilis az új dobszintivel. Wtf?! Sebaj, majd az ND4, mondjuk jövőre, esetleg 2018-ban, minden szépet és jó tudni fog. :)

(Félreértések elkerülése végett: nem fikázom a Claviát, az ND3 is tutira szuper cucc, csak éppen nem értem, hogy miért most, miért így tolják ki a piacra.)

Szerkesztette jooga1972

Hozzászólás megosztása

4 órája írta jooga1972:

És ha már onboard fx: jó lenne, ha az ND3 csatornánként tudná az effekteket kezelni és paraméterezni, de úgy fest ez nem fog megtörténni. Szintén fura, sőt, tán kissé barátságtalan lépés is, hogy az ND2-eshez használható Nord Pad nem kompatibilis az új dobszintivel. Wtf?! 

Van csatornánkéni fx is (eq, drivre), de "logikusan" a delay és a reverb csak masterben van.
A link hiánya tényleg parasztság.
http://www.nordkeyboards.com/products/nord-drum-3

Szerkesztette Kilobeat

Hozzászólás megosztása

1 órája írta Kilobeat:

Van csatornánkéni fx is (eq, drivre), de "logikusan" a delay és a reverb csak masterben van.
A link hiánya tényleg parasztság.
http://www.nordkeyboards.com/products/nord-drum-3

Hangonkénti EQ és drive az ND2-ben is van, klassz lenne, ha a delay/reverb is ugyanezt nyújtaná (eredetileg is ezekre gondoltam, mivel ők az ND3 hozzáadott értékei között versenyeznek..), mert pl. a kicket legtöbbször szárazon szeretem felvenni, ezért jellemzően a csatornáját teljesen balra panorámázom, a másik öt pedig megy jobbra, mindenféle effekteken át. Az volna viszont csudálatos, ha mind a hat hangot sávonként lehetne rögzíteni, ha jól sejtem, ehhez esetleg egy kicsivel nagyobb doboz kellhet, de technikailag nem lehet túl nagy kihívás a Clavia számára. Azért vagyok értetlen, mert ha jól gondolom, az ND3-at főleg az ND1-2 júzereknek szánhatták, legalábbis a várható ára alapján az ND3 sem a Volca Beats versenytársa akar lenni, ahhoz viszont nem elég vonzóak az új funkciók, hogy pl. én, aki az ND2-n kívül nem használ mást a beatek építésére, (úgyszolván Nord Drum-függő lettem) komolyan elkezdjek gondolkodni a cserén. Ahogy az ND1 vs ND2 dilemma az első beharangozó olvastán kb. el is dőlt és onnantól csak pénz kérdése volt a 'mikor', úgy per pill semmiféle sürgető vágy nem vett erőt rajtam. De ez csak én vagyok és simán tévedhetek. 

• Like 3

Hozzászólás megosztása

• Create New...