Jump to content
Ménemszól.hu

Énekfelvétel és keverés otthon


A/D

Recommended Posts

Hogyan vegyünk fel és keverjünk éneket otthon? Rendkívül hálásak vagyunk Koszi Jankának, aki kérésünknek eleget téve segített a technikát népszerűsítő videónk elkészítésében, melyben a sok okosságot a szűkszavú Sellyei "Silk" Tamás méri:) 

 

smile emoticon A videót alapvetően kezdőknek szánjuk kedvcsinálóknak, akik olyan alapvető dolgokkal ismerkedhetnek meg mint a monitorozás, késés (latency) problémaköre, az effektezés - egyszóval a folyamat gyakorlati része. Fogadjátok szeretettel

Screen Shot 2016-05-11 at 22.35.20.png

Link to comment
Share on other sites

Hiánypótló anyag az alap fogalmak magyarázatának belecsempészésével, plusz tökéletes UAD Apollo promó! Nagyon nem ártana belőle egy az asztalomra! :D

Köszi a videót, ehhez hasonló dolgok szerintem letarolják az interneteket azon nyomban!

Link to comment
Share on other sites

Nagyon frankó kis videó lett! Még ilyet és ennél hosszabbat is akár.Talán több szakmai résszel még jobb lenne. A hangkártya bemutatás is pont annyira van kivesézve, ami meghozza a kedvet a vásárláshoz! Ha nem lenne ilyen borsos minden UAD plug-in, azt gondolom, többen vennének. Köszönet a videóért! Plusz pont, hogy szép énekesnőt sikerült választani, és még jól is énekel :)

Link to comment
Share on other sites

azért mert amit a mikrofon felvesz, az nem ugyan az mint amit élő beszéd közben hallsz.

Nem vagyok egy énekfelvételi szakértő, de én úgy tudom, hogy különösen a nagymembrános mikik elég érzékenyek ezekre a mély frekikre, ezért érdemes vágni.

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta rootkiller:

Azért mert zeneileg haszontalan frekvenciáról van szó, értsd feleslegesen "terheled" a mixed amúgy is kényes mély tartományát azzal ha benne hagyod

 

Az oké, hogy "felesleges" 50 Hz alatt és 18kHz felett rögzíteni, de mégis ha rögzülne, azzal csak realisztikusabb lenne (ha van elég erőforrás és stúdióeszközök - most ezt feltételezzük), mégsem erről van szó, mert az egy zavaró mélyet eredményez. Amit nem csak nagymembrános mikrofonoknál tapasztaltam (mint hallgató), hanem színpadi beszélgetések, mikroportos felvételek alkalmazásakor is van egy ilyen jelenség.

 

Link to comment
Share on other sites

Minthogy a cím is jelzi otthoni felvétel készítésről van szó. Az otthoni akusztika viszonyok nagyon ritkán ideálisak. A magasat még csak csak lehet "olcsón" kezelni, de a mélyek..., jobb fel sem venni, főleg ha nem muszáj. - Gondolom. 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 5/22/2016 at 20:40 írta Tetsuo:

 

Az oké, hogy "felesleges" 50 Hz alatt és 18kHz felett rögzíteni, de mégis ha rögzülne, azzal csak realisztikusabb lenne (ha van elég erőforrás és stúdióeszközök - most ezt feltételezzük), mégsem erről van szó, mert az egy zavaró mélyet eredményez. Amit nem csak nagymembrános mikrofonoknál tapasztaltam (mint hallgató), hanem színpadi beszélgetések, mikroportos felvételek alkalmazásakor is van egy ilyen jelenség.

 

Nem cél a realisztikus felvétel készítése. Kétféle célja lehet a mély vágásnak. 1. Zajok - dübörgés, autó, puffogás - eltüntetése.  2. Zenei oka is lehet, pl egy akusztikus gitár mély húrja esetleg nem illik bele egy keyboard mixbe, vagy fordítva, hangszerelésileg zavarják egymást.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...