Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

AudioWorks Hangtechnika

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Lehet-e tudni, hogy a Reason 8 tulajdonosok kapnak-e ingyen upgrade-et? Kérdeztem a Propellerhead-et is, egyelőre kussolnak. Azért tettem ezt, mert nagyon felbosszantott, amit olvastam a weboldalukon, nevezetesen: "ha május 1. után vásárolsz Reason 8-at, ingyen kapod a 9-es upgrade-et".  Én évekkel ezelőtt megvettem a 7-est kb. 400 eurónyi forintért, majd a 8-as upgrade-et újabb 150 euróért. Ez ugye 550 eur. Ehhez képest most 370 euróért lehet venni teljes 8-ast, amihez jár a 9-es upgrade,  ingyen. Nem csoda, hogy elsőre ez jutott eszembe: a jó qrva anyjukat. ... Jó eséllyel a PH is azt a stratégiát követi, amit oly sokan: "új júzereket behúzni, a régiektől meg vagy leszedni még egy kis pénzt, vagy hagyni őket a francba, elvégre már úgyis elköltötték a maguk euróit a termékeinkre, az sem baj, ha többet felénk sem néznek." Elképesztően irritál ez a hozzáállás, akkor is, ha ez módszer a kapitalizmus egyik alapja.   Arra számítok tehát, hogy pl. én, aki már jó sok éve Reason-t használok és jó sok pénzt hagytam a svédeknél, le leszek sz*rva és ha akarok, költhetek újabb 100-150 eurót egy upgrade-re. No f*cking way. De ne legyen igazam és adják ingyen a 8-asosoknak is a 9-est és utólag mondhassam azt, hogy feleslegesen hisztiztem.... 

Link to comment
Share on other sites

Nézheted onnan is, hogy ez a rendes módja az új verzó beszerzésének, vagyis, hogy upgrade árat kell fizetni érte. Mi itt a probléma? Nincs ebben semmi különös. Nem gondolom, hogy azért, mert már vettem tőlük egy verziót meg néhány upgrade-et, most akkor adják ezt ingyen nekem.

Mire jó a májusi akció? Sztem nem elsősorban új usereket behúzni, hanem megakadályozni azt, hogy egy darabig ne jöjjenek új userek. Mert aki épp most venné meg, de látja, hogy mindjárt lesz 9, úgyis inkább vár egy hónapot. Vagyis lényegében egy hónapra szinte lenulláznák a vásárlások számát. Ennél már tényleg okosabb azt mondani, hogy a bejelentés után az új vásárlók ingyen kapják meg a 9-es verziót. Nyilván vmilyen szinten inspirálóan hat ez az akció az új vásárlókra, működik a marketing, ez kétségtelen, de akkor sem érzek ebben semmi olyan szándékot, ami sértené a meglévő ügyfélkört.

Ráadásául sztem nem is vészesen drágák más népszerű DAW-okkal összevetve, mármint ár/tartalom arányban az egyik legkorrektebb terméknek tartom a Reasont.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta zizzenet:

Nézheted onnan is, hogy ez a rendes módja az új verzó beszerzésének, vagyis, hogy upgrade árat kell fizetni érte. Mi itt a probléma? Nincs ebben semmi különös. Nem gondolom, hogy azért, mert már vettem tőlük egy verziót meg néhány upgrade-et, most akkor adják ezt ingyen nekem.

Mire jó a májusi akció? Sztem nem elsősorban új usereket behúzni, hanem megakadályozni azt, hogy egy darabig ne jöjjenek új userek. Mert aki épp most venné meg, de látja, hogy mindjárt lesz 9, úgyis inkább vár egy hónapot. Vagyis lényegében egy hónapra szinte lenulláznák a vásárlások számát. Ennél már tényleg okosabb azt mondani, hogy a bejelentés után az új vásárlók ingyen kapják meg a 9-es verziót. Nyilván vmilyen szinten inspirálóan hat ez az akció az új vásárlókra, működik a marketing, ez kétségtelen, de akkor sem érzek ebben semmi olyan szándékot, ami sértené a meglévő ügyfélkört.

Ráadásául sztem nem is vészesen drágák más népszerű DAW-okkal összevetve, mármint ár/tartalom arányban az egyik legkorrektebb terméknek tartom a Reasont.

Értelek és a Propellerhead (más cégekéhez hasonló) marketing stratgégiája is világos, de ettől még nekem nem tetszik ez a gyakorlat. De morgolódás ide vagy oda, vélhetően a 9-es upgradet is megvenném végül, ha számomra ( mint a 7 vs 8 idején) olyan pluszokat adna az új verzió, ami megérnek nekem 40-45 ezret. De mivel jó ideje már csak hardware hangszerekkel dolgozom és csak audiósávokat rögzítek, keverek és masterelek a Reason-ben, az új v-instrument funkciók most annyira nem hoznak lázba. Igaz, az audió fájlok kezelésében is adnak pár új funkciót, de semmi olyan nincs köztük, amit a mostani verzióban ne tudnék így vagy úgy megcsinálni, ezért nem érzem nagy veszteségnek, ha ez az upgrade kimarad. 50-60 eurót szó nélkül fizetnék érte, így viszon kivárom a 10-est, hátha akkor nem is lesz kérdés, hogy upgrade vagy sem. Mert valóban, ahogy te is írod, a Reason messze az egyik legjobb DAW, ezért a szerintem inkorrekt árazás sem riaszt el ettől a platformtól. 

Link to comment
Share on other sites

19 órája írta jooga1972:

Értelek és a Propellerhead (más cégekéhez hasonló) marketing stratgégiája is világos, de ettől még nekem nem tetszik ez a gyakorlat. De morgolódás ide vagy oda, vélhetően a 9-es upgradet is megvenném végül, ha számomra ( mint a 7 vs 8 idején) olyan pluszokat adna az új verzió, ami megérnek nekem 40-45 ezret. De mivel jó ideje már csak hardware hangszerekkel dolgozom és csak audiósávokat rögzítek, keverek és masterelek a Reason-ben, az új v-instrument funkciók most annyira nem hoznak lázba. Igaz, az audió fájlok kezelésében is adnak pár új funkciót, de semmi olyan nincs köztük, amit a mostani verzióban ne tudnék így vagy úgy megcsinálni, ezért nem érzem nagy veszteségnek, ha ez az upgrade kimarad. 50-60 eurót szó nélkül fizetnék érte, így viszon kivárom a 10-est, hátha akkor nem is lesz kérdés, hogy upgrade vagy sem. Mert valóban, ahogy te is írod, a Reason messze az egyik legjobb DAW, ezért a szerintem inkorrekt árazás sem riaszt el ettől a platformtól. 

Aha, szóval nem tetszik, ami az upgrade-ben van, de ingyen elfogadnád :D

Na ja. Nekem is kérdéses néhány dolog a 9-es verzióban(Players device-ok minek már???), viszont van, ami tetszik (pl. pitch editing). Kivárom, mit írnak a béta teszterek, aztán eldöntöm, megveszem-e.

Link to comment
Share on other sites

26 perccel ezelőtt írta zizzenet:

Aha, szóval nem tetszik, ami az upgrade-ben van, de ingyen elfogadnád :D

Na ja. Nekem is kérdéses néhány dolog a 9-es verzióban(Players device-ok minek már???), viszont van, ami tetszik (pl. pitch editing). Kivárom, mit írnak a béta teszterek, aztán eldöntöm, megveszem-e.

Tetszik, csak nem negyvenezerért. Ahogy írtam, 50-60 eurót simán megérne, azt pedig ELVÁRNÁM a Propellerhead-től, hogy kicsit jobban szeressék a régi júzereket és ez látszódjon az upgrade-ek árazásában is. Ennyi. 

A pitch edit valóban izgalmas, kb. ez most az egyetlen új fícsör, ami számomra plusz lehetne. 

Link to comment
Share on other sites

Jópofa dolog ez a rezsózás, én speciel az első verzió óta csak ezzel boldogulok, így a sok tört vacak után - igaz, mintha a fogamat húzták volna - úgy voltam vele, ha van szoftver, ami megérdemli, hogy sok pénzt kifizessek rá, akkor ez az. Így tehát az árazás még nem is gond. Azt sem várom el, hogy minden frissítést innentől az életem végéig megkapjak, mert ha nehezen is, de azon már átlendültem, hogy ez a szoftver csak nekem drága, odakint ez nem tétel. Viszont az, hogy megvettem közel 120e-ért (közvetlenül a fejlesztőktől), majd rá két héttel beakciózták sok-sok 10e Ft-tal lejjebb, no az úgy vágott orrba, mint vakondot a rotációs kapa. Kiváltképp azért, mert minket, meglévő klienseket ebből a buliból kifelejtettek. Értem én, hogy ez a marketing gyakorlat, de csak azoknál a cégeknél, akik tesznek a meglévő ügyfelekre. Mert ilyenkor az okosabbja letol legalább egy-két régi, már kevésbé vásárolt plugint ingyé' a meglévő felhasználóknak, hogy ne érezzük úgy, hogy semmibe vagyunk véve.

A 9-es pedig (számomra legalábbis) egyetlen egy olyan fejlesztést nem hoz, ami érdekelne. Az autótún őrület kötelező, meg is értem, de én kihagynám. A players funkció viszont már kimondottan sért. Megint egy lépést haladunk abba az irányba, hogy lassan már ciki lesz kézzel akkordokat játszani. Szvsz ezekkel az újításokkal nem felfelé húzzák a projektet, hanem a dedó szintre tolják lefele. Kezdem úgy érezni, hogy valóban ez is a cél.

No mindegy is, majd meglátjuk. A 10-est még kivárom, izgulok érte nagyon, hogy mivel fognak jubilálni. A 9-es részemről kasza.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Blank:

Jópofa dolog ez a rezsózás, én speciel az első verzió óta csak ezzel boldogulok, így a sok tört vacak után - igaz, mintha a fogamat húzták volna - úgy voltam vele, ha van szoftver, ami megérdemli, hogy sok pénzt kifizessek rá, akkor ez az. Így tehát az árazás még nem is gond. Azt sem várom el, hogy minden frissítést innentől az életem végéig megkapjak, mert ha nehezen is, de azon már átlendültem, hogy ez a szoftver csak nekem drága, odakint ez nem tétel. Viszont az, hogy megvettem közel 120e-ért (közvetlenül a fejlesztőktől), majd rá két héttel beakciózták sok-sok 10e Ft-tal lejjebb, no az úgy vágott orrba, mint vakondot a rotációs kapa. Kiváltképp azért, mert minket, meglévő klienseket ebből a buliból kifelejtettek. Értem én, hogy ez a marketing gyakorlat, de csak azoknál a cégeknél, akik tesznek a meglévő ügyfelekre. Mert ilyenkor az okosabbja letol legalább egy-két régi, már kevésbé vásárolt plugint ingyé' a meglévő felhasználóknak, hogy ne érezzük úgy, hogy semmibe vagyunk véve.

A 9-es pedig (számomra legalábbis) egyetlen egy olyan fejlesztést nem hoz, ami érdekelne. Az autótún őrület kötelező, meg is értem, de én kihagynám. A players funkció viszont már kimondottan sért. Megint egy lépést haladunk abba az irányba, hogy lassan már ciki lesz kézzel akkordokat játszani. Szvsz ezekkel az újításokkal nem felfelé húzzák a projektet, hanem a dedó szintre tolják lefele. Kezdem úgy érezni, hogy valóban ez is a cél.

No mindegy is, majd meglátjuk. A 10-est még kivárom, izgulok érte nagyon, hogy mivel fognak jubilálni. A 9-es részemről kasza.

Egyetértek, a Players szekció nekem sem érthető elsőre, nem vagyok egy keyboard master, de azért csak megtanulom azokat a fárnya akkordokat, ha már zenélésre adom a fejem :) De tény, hogy ez egy trend, divat, és azt bizony követni kell. Az egyetlen, amiben bízom az új MIDI cuccuok esetében az az, hogy elég kreatív dolgokat lehet velük csinálni így-úgy kombinálva őket, e tekintetben ígéretesek a béta fórumokon megjelenő posztok.

A picth editing pedig tényleg jó, ha van, a Neptune mondjuk már elég korrekt kis eszköz, bár kikapcsolt correction esetén is lelkesen artifactolja a hangot, viszont nehézkes a pontos szerkesztés, hiába kap MIDI sávot, pepecs dolog pusztán hallás alapján igazítani a korrekcióra, transzponálásra szánt helyeket.

Nem értem. Annyi terület van a Reasonben, ami tényleg kiált a fejlesztésért (elsősorban UI és remote sztem), de ezeket vhogy következetesen mellőzni látszanak.

Ami a legkevésbé hat meg az új verzióban, noha ez az egyik zászlóshajója, az a kb. ezer új patch. Minek???

Link to comment
Share on other sites

19 perccel ezelőtt írta Lacika:

így van, ami most a 9-esben kijött simán lehetett volna hozni a 8-ban is! a 7-es óta nincs akkora "durranás", ugye ott a midi-out lehetőség volt a zsirság (ami már évek óta hiány volt :/ )

..illetve a 7-esben lehetett először audiót is rögzíteni/kezelni (előtte a Record-ot kellett volna a 6-os mellé megvenni..), ez pedig óriási előrelépés volt a korábbi verziókhoz képest. Ezért is vásároltam meg egyből. A 9-est pedig sok helyen értékelik hozzánk hasonlóan, miszerint inkább csak a 8-as újabb verziójaként kellett volna kidobni. Ki tudja, talán pont a kismértékű fejlődés miatt adják oda a május 1. után 8-ast vásárlóknak ingyen a 9-est, nekünk meg, ha elég bolondok vagyunk, ott van a 129 eurós upgrade lehetősége....vagy pedig kivárjuk a remélhetőleg durván jó dolgokat kínáló majdani 10-est... 

Link to comment
Share on other sites

Azért még érdemes hozzátenni, hogy egy ilyen upgrade megvásárlásánál nem csupán az aktuális csomagra fizetsz elő, hanem az elkövetkező kb. egy év további fejlesztéseire is, amik azért jellemzően pofás kis csomagok szoktak lenni. A 8-as esetében is időközben megérkezett a fenemód jól szóló convolution reverb, néhány hasznos szerkesztési feature (mint pl. rack view-ban track aktiválás) vmint az Allihoopa integráció, ami azért megint csak nem gáz sztem, és még más jópofa cuccok. Így együtt ezek nekem megérték tavaly az upgrade árát.

Most a 9 a 7-ről 8-ra váltáshoz képest eleve többet kínálni látszik, és, ha hozzáteszem a várható ingyenes upgrade-eket, máris nem tartom annyira vészesnek az árát.

Link to comment
Share on other sites

Reason 9-ben a picth edit már önmagában megéri az upgrade árát sztem. Tényleg nagyon jól sikerült mind teljesítményét mind kezelhetőségét tekintve. Utóbbi pár kényelmi funkció még jól jönne, de már így is hatékonyan lehet vele dolgozni.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...