Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Elektron A4-AK


Orosz Kabát

Kérdés

Üdv!

Valakinek van tapasztalata a fenti vasakkal?

Rövid ideje van a stúdiómban egy AK. Egyenlőre több időt töltöttem tutorial nézéssel és manual olvasással, mint magával az eszközzel. Kezdek ráérezni a workflow-ra, amik kb annyira tűnik kaotikusnak első látásra, mint amennyire király és logikus valójában. Az ilyen konfig dolgok is majd letisztulnak, mindenesetre igéretes masina.

Szívesen olvasnék mások tapasztalatairól.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 56
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Majd beolcsosodik, ha kijon vmi analog eight vagy four+/pro akarmi. Vagy ha vmelyik konkurens gyarto lenne szives hasonlo koncepcioval eloallni, olcsobban. Vagy csak siman az idovel, hala a tomegtermelesnek. Azert ez nem egy sorszamozott moog vagy templomi orgona. Es ugye nem csak a varrogepgyartas lett olcsobb az utobbi evtizedekben.

En 1260euert vettem a keyt, ki kell varni egy giveawayt. Sajna ezeket nem jelentik be elore mikor van, mert mindenki kivarna, ugye.

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 08. 28. at 12:57 írta Orosz Kabát:

Nem tudja vki, hogy hogyan lehet -ha lehet- az effektelt jelet kikuldeni az individual outokra?

Nem lehet, mivel az individual outputok azok nincsenek a digit DSP-re rákötve egyáltalán, azokra csakis az analóg jelút van rákötve, elvileg egy hangyafasznyival jobb is a hangminőségük, hiszen nem mennek át egy A/D - D/A útvonalon.

De én még nem mértem ezt le, nem hallgattam meg. De tagadhatatlan hogy a Keys ezért is drágább és jobb mint a sima A4.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta draco draconis:

Nem lehet, mivel az individual outputok azok nincsenek a digit DSP-re rákötve egyáltalán, azokra csakis az analóg jelút van rákötve, elvileg egy hangyafasznyival jobb is a hangminőségük, hiszen nem mennek át egy A/D - D/A útvonalon.

De én még nem mértem ezt le, nem hallgattam meg. De tagadhatatlan hogy a Keys ezért is drágább és jobb mint a sima A4.

jaja koszi fiuk, kozben rajottem a block diagrambol!

Link to comment
Share on other sites

16 órája írta draco draconis:

Nem lehet, mivel az individual outputok azok nincsenek a digit DSP-re rákötve egyáltalán, azokra csakis az analóg jelút van rákötve, elvileg egy hangyafasznyival jobb is a hangminőségük, hiszen nem mennek át egy A/D - D/A útvonalon.

De én még nem mértem ezt le, nem hallgattam meg. De tagadhatatlan hogy a Keys ezért is drágább és jobb mint a sima A4.

Az A/D-D/A csak a send effect útvonalon van, a dry jel a main outputra is analóg módon jut el.

Link to comment
Share on other sites

24 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Bayen a szűrési lehetőségekben van a kutya elásva és abban, hogy melyik bayen keresgélsz. Érdekes módon a német, az angol és az usa bay nem mindig teljesen ugyanazokat a találatokat dobja ki - pl az usa akkor is hajlamos kifelejteni az eu találatok egy részét, ha arra szűkítesz. Ajánlom figyelmedbe az elkelt darabok árait, az épp aktuálisak között valóban nem mindig van olcsó.

ez pl nemrég ment el ennyiért http://www.ebay.de/itm/Elektron-Analog-Four-Synthesizer-/232025143533?hash=item3605c6b8ed:g:J60AAOSwSv1XlN5R

Hát ez tényleg ütős áron ment el (!).

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta cisco:

Én sem vagyok analóg sznob, tök jól elzenélgetek egy microkorggal vagy egy casioval is, ha épp az van kéznél. Vagy egy basszusgitárral, tök mindegy, csak tudjak rajta lefogni pár hangot. Az elektron esetében szerintem közrejátszik, hogy vaskos az árcímke, így nagyok az elvárások is. Egy 80 ezres "bóvli" esetében senki nem púposkodik, hogy mennyire digitális hangú az envelope, de egy 400 ezres holminál már magasabbak az igények. Abban egyetértünk, hogy szinte bármivelé lehet jókat mókázni, főleg azokkal a hangszerekkel, ahol a túlbonyolított programozás nem viszi el a fun részt a szenvedés irányába. Nálam napi több óra aktív zenélés szokott lenni (ami sokszor abszolút nem produktív, viszont jól érzem magam közben), ettől még juthat idő ránézni erre vagy más fórumokra is, amik pont azért vannak, hogy mindenki elmondja a véleményét, kérdezzen, tájékozódjon.

Ennel szebben en sem irhattam volna le, haver! :) K.rvara igazad van vagyis igazam, hogy azzal kell nyomni ami szorakoztat. Toltottem en mar karacsonyt a macskammal meg egy volca beat-tel, aztan tok jo volt! :) 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta _cutoff:

Helyenként tényleg megdöbbentően jól szól itt. Amit írsz, az számos dave smith szinti és pl. a waldorf pulse 2 esetében is így van. Szerintem szokható, de valóban nem olyan érzete van a potiknak ezeknek a szintiknek az esetében, mint egy fesz.vezérelt hangszeren. A full vco-k viszont jórészt kőbalta tudásúak ezekhez képest (a fixek legalábbis, modularok nyilván más téma).

Nagyon killer az egesz oszcillator szekcio az Elektronon, ugy ahogy van. Sztem a szinti legerosebb resze a szeki mellett, bar meg van felfedeznivalo boven, erhetnek meglepetesek meg, ugyerzem! :) 

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta iramrezso:

Amúgy az a (látszatra) kicsit fonákos az Elektron szintikben, hogy, ugye, a virtual analogok esetén egy halom számítási trükk kell, hogy a hangok minél természetesebbek, "gliccsekktől" mentesek legyenek, világos, jelenleg viszont teljesen analóg szintikről beszélünk, ugyanakkor a teljes digitális vezérlés miatt, ahhoz, hogy mégis analóg maradjon, ugyancsak összevissza interpolálni kell :) Szóval a gombokkal és tekerőkkel nem is a hangot változtatjuk közvetenül (feszültségvezérléssel), hanem igazából egy szoftvert baszkurálunk, ami a háttérben meg egy analóg vasat irányít. Na, ezt elfogadni sem lehet egyszerű.

Amúgy itt van egy régi demó, amikor kijött A4-re a polyphony-update. Emlékszem, ez teljesen lehengerelt annak idején.

 

Elektron rulez :) 

Amugy en nem vagyok vmi analog sznob, probalok zenelni azzal, ami van! Persze az analog cuccok jobban szolnak, de ugyanilyen fontos az, hogy vmin orom legyen zenelni, jol erezzem magam vele stb.

Meg a forum elejen irtam, h nekem a BS2 hangja jobban tetszik. Ezt fenntartom, aztan leszarom, hogy azon is digitalis a vezerles. Az elektron kib.szottul intuitiv es ugyanugy szeretem, mint a bs-t.

Aztan lehet okoskodni, hogy mi, hogy szol, kb, mint egy hangfalnal: kinek ez, kinek az. En zenelni szeretnek a hangszereimmel, nem arra recskazni, h hu bazeg ez jobban szol, mint amaz. B.szhatod, ha nem zenelsz vele, nem csinalsz vele zenet. Ez olyan, mint venni vmi szalonautot, aztan nem hasznalni, csak mosni, meg tudni, hu ez jobb, mint amaz.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nem akarok kötekedni a gyári patch készítőkkel, illetve úgy általában véve fellelhető iszonyatosan RND zajokat produáló plusz patchek készítőivel, de szerintem 66% feletti a nagyon béna, a hangszert egyáltalán nem reprezentáló patchek száma ízléstől függően.

Már az első nap amikor leültem a legjobb gyári patch-el egyenértékű dolgokat sikerült egy óra után csinálnom (az első egy óra az Elektron kissé furcsa felületének megszokásából állt inkább), utána meg csak kedv kérdése volt a továbbiak kérdése. Emlékszem Andromeda szintin összesen 5 év alatt 2 vagy 3 saját hangok sikerült kiizzadnom, ami szerintem eléggé rossz arány. DSI Tetra detto.

Nem vagyok egy nagy patch gyártó, de itt kurva sok sajátot gyártottam, amelyek még nyomokban is igen ritkán vannak meg a gyári patchek között, viszont más analóg szintikben - de csak különböző típusokban - fellelhető alaphangok.
Pedig a felület alapján mindenki egy Andromedára esküdne nem pedig az Elektronra. De az A6 szintiszta csicsa, ez meg szintiszta technológia. :D

 



 

Link to comment
Share on other sites

Helyenként tényleg megdöbbentően jól szól itt. Amit írsz, az számos dave smith szinti és pl. a waldorf pulse 2 esetében is így van. Szerintem szokható, de valóban nem olyan érzete van a potiknak ezeknek a szintiknek az esetében, mint egy fesz.vezérelt hangszeren. A full vco-k viszont jórészt kőbalta tudásúak ezekhez képest (a fixek legalábbis, modularok nyilván más téma).

Link to comment
Share on other sites

Amúgy az a (látszatra) kicsit fonákos az Elektron szintikben, hogy, ugye, a virtual analogok esetén egy halom számítási trükk kell, hogy a hangok minél természetesebbek, "gliccsekktől" mentesek legyenek, világos, jelenleg viszont teljesen analóg szintikről beszélünk, ugyanakkor a teljes digitális vezérlés miatt, ahhoz, hogy mégis analóg maradjon, ugyancsak összevissza interpolálni kell :) Szóval a gombokkal és tekerőkkel nem is a hangot változtatjuk közvetenül (feszültségvezérléssel), hanem igazából egy szoftvert baszkurálunk, ami a háttérben meg egy analóg vasat irányít. Na, ezt elfogadni sem lehet egyszerű.

Amúgy itt van egy régi demó, amikor kijött A4-re a polyphony-update. Emlékszem, ez teljesen lehengerelt annak idején.

 

Link to comment
Share on other sites

35 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Nem szeretném a kételyeimmel tovább offolni a topikot, ezért itt egy videó, amit ma találtam. Ezek szerint külső eszköz effektezésére és vezérlésére (is) kimondottan jó !

 

Nálam egy analóg aux send hurkon keresztül még a Virus reverbje is az Elektronéval fejelve van néha.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...