Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Bass cover készítése


vizhanyomate@gmail.com

Kérdés

1.: Ha valami fajta fórum illemszabályt megsértek, előre is elnézést kérek!
2.: Ha van már ilyen fórum - akár másik webhelyen -, akkor nyugodtan tereljen valaki oda - én sajnos nem találtam.

Amennyiben veszem a bátorságot és szeretnék egy-két dal alá basszus covert csinálni - semmi sallang, nem basszus nélküli, hanem stúdiófelvételre rájátszani -, akkor...

A.: Milyen hangkártyát érdemes használnom? Majdnem hirtelen felindulásból vettem egy Focusrite iTrack Solot, de az igen kevés értékelésből találtam egy olyat, ahol azt írták, hogy basszusra nem igazán jó. Igaz ez? Igaz lehet ez? Egy távol-keleti leányzó meg azt mondotta a YouTube-on, hogy egy Alesis kábelt használ, és az bőven elég. Igaz lehet ez?
B.: Szoftverből monitorozzam vissza az eredeti dalt - amit fogalmam sincs hogy hogy kell -; vagy vegyem fel az egészet egyben egy két utas hangkártyával - ami első hallásra rohadt nehéznek tűnik -; vagy a fülembe szóljon a dal meg amit játszok, és csak az legyen felvéve, amit játszok (ami megint nehéznek ígérkezik)?

Minden félmondatot, választ, eddigi tapasztalatot, kritikát és segítséget köszönök szépen előre!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Ekkor: 2016. 08. 21. at 23:16 írta vizhanyomate@gmail.com:

1.: Ha valami fajta fórum illemszabályt megsértek, előre is elnézést kérek!
2.: Ha van már ilyen fórum - akár másik webhelyen -, akkor nyugodtan tereljen valaki oda - én sajnos nem találtam.

Amennyiben veszem a bátorságot és szeretnék egy-két dal alá basszus covert csinálni - semmi sallang, nem basszus nélküli, hanem stúdiófelvételre rájátszani -, akkor...

A.: Milyen hangkártyát érdemes használnom? Majdnem hirtelen felindulásból vettem egy Focusrite iTrack Solot, de az igen kevés értékelésből találtam egy olyat, ahol azt írták, hogy basszusra nem igazán jó. Igaz ez? Igaz lehet ez? Egy távol-keleti leányzó meg azt mondotta a YouTube-on, hogy egy Alesis kábelt használ, és az bőven elég. Igaz lehet ez?
B.: Szoftverből monitorozzam vissza az eredeti dalt - amit fogalmam sincs hogy hogy kell -; vagy vegyem fel az egészet egyben egy két utas hangkártyával - ami első hallásra rohadt nehéznek tűnik -; vagy a fülembe szóljon a dal meg amit játszok, és csak az legyen felvéve, amit játszok (ami megint nehéznek ígérkezik)?

Minden félmondatot, választ, eddigi tapasztalatot, kritikát és segítséget köszönök szépen előre!

szia, én általában a következő metódus szerint szöszölök:

zeneszerkesztő programba egy audio sávra be-importálom a másolandó dalt.

meghatározom a tempóját, hogy azután a midi sávokat könnyebben tudjam szerkeszteni,

az eredetit pontosan illesztem a "takt jelhez"

utána lefülelem a különböző hangszereket, és külön-külön feljátszom őket midi sávokra,

amelyik hangszer kész azt felveszem audio-ba egy külön sávra, hogy a szintetizátor polifóniáját kíméljem, és át tudjak lépni egy másik hangszínre

hogy mit használok: van egy Korg Tr, ebből választok / készítek hangokat, Boss Br-800 digitögzítőt hangkártyaként,és egy laptop,

szoftverszintiket nem használok, ahhoz lassú a gépem,

remélem tudtam segíteni, bár megmutatni egyszerűbb mint elmesélni :-)

 

Link to comment
Share on other sites

Mivel én nem szeretek számítógépet használni zenélés közben, ezért bedugnám a basszgitárt a legkisebb keverőm (most vettem 7e HUF-ért +posta, 1 monó és 2 sztereó csatorna, +sztereó Tape In bemenet, fejhallgatókimenet) GAIN potival és EQ-val rendelkező monó csatornájába, a CD (vagy egyéb) lejátszómat a keverő egyik sztereó csatornájába, beállítanám a hangerőarányokat, és sztereóban felvenném a birtokomban lévő sztereó Zoom H1-gyel. Mondjuk ez egy kőkorszaki módszer :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...