Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

granulár szintézis


Kampokez78

Kérdés

Sziasztok.
Lassan másfél éve ismerkedem a moduláris rendszerrel. Összeválogattam egy kisebb rendszert magamnak, amelyet 2 sornyi modulból pakoltam össze. Mondhatom, hogy ezeket a modulokat nagyjából kiismertem, most.viszont nagyon mozgat a granulár téma. Már egy kicsit érzem, hogy modulok részéről megközelítve nem fogok találni normális céleszközt, de gondoltam, kikérem a véleményeteket, hátha sikerül egy jó választ kapnom erre a tervemre.
Egy Clouds-al kezdtem ezt a területet, de nem nyerte el a tetszésemet. Gyönyörűen használható pity-puttyra, és atmoszférák létrehozására (mert szerintem másra alkalmatlan) de amint komolyabb dolgokat szeretnék kihozni belőle, hamar előtérbe kerül a gyengesége.
A válaszokat köszönöm..

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
3 órája írta Kampokez78:

Sziasztok.
Lassan másfél éve ismerkedem a moduláris rendszerrel. Összeválogattam egy kisebb rendszert magamnak, amelyet 2 sornyi modulból pakoltam össze. Mondhatom, hogy ezeket a modulokat nagyjából kiismertem, most.viszont nagyon mozgat a granulár téma. Már egy kicsit érzem, hogy modulok részéről megközelítve nem fogok találni normális céleszközt, de gondoltam, kikérem a véleményeteket, hátha sikerül egy jó választ kapnom erre a tervemre.
Egy Clouds-al kezdtem ezt a területet, de nem nyerte el a tetszésemet. Gyönyörűen használható pity-puttyra, és atmoszférák létrehozására (mert szerintem másra alkalmatlan) de amint komolyabb dolgokat szeretnék kihozni belőle, hamar előtérbe kerül a gyengesége.
A válaszokat köszönöm..

Na Cimbi, ezek szerint mégsem jött be a Cloud? Mi volt a baj? Kíváncsi lennék rá.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
18 órája írta Blank:

Na Cimbi, ezek szerint mégsem jött be a Cloud? Mi volt a baj? Kíváncsi lennék rá.

Nagyon röviden és egyszerűen megfogalmazom. A hardware borzasztó gyönge. A rögzített hangok ordítanak a zajtól, a funkciók mosottak, érthetetlenek. Ha még a szoftver normálisan meg is lett hozzá írva, a hardware része képtelen visszaadni a tudását. Mivel alapból a granulár érdekelt belőle, így ezt teszteltem gőzerővel. A többi módban is érződik, hogy nem az igazi. Atmoszférákra való meg effektekre, csak tudod kiakasztó az, hogy ennyi pénzért az mp3 lejátszóm jobban szól..
Nagyon szemezgettem a Phonogene-nel is, de ott is annyira hallatszik a minőségi gyöngeség. Én nem tudom mit raktak bele ezekbe, de nem értem, hogy tudnak ennyi pénzt elkérni egy minősíthetetlen minőségért. 
Van egy pár gyártó akik granulár modult adtak ki, de igazából várom a tapasztaltabb felhasználók véleményét.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

nem tudom pontosan mit hiányolsz belőle, vagy pontosan hol domborodnak ki a hiányosságai, úgyhogy azt sem tudom az ajánlott masinák megfelelnek e az elvárásodnak, de az Orthogonal Devices hamarosan ki fog jönni egy elég komplex "sampler" modullar (ER-301) aminek lesz granulár funkciója is. Esetleg a QU-BIT nebulae-ra vess egy pillantást, de tényleg nem tudom, hogy pontosan mire szeretnéd használni. Én egy boldog Clouds user vagyok, igaz én pont azokra a dolgokra használom, amikre te is írtad, hogy kiváló. Atmoszférák, effektek, droneok

a Phonogene viszont nekem sem jött be

Szerkesztette bunni
Link to comment
Share on other sites

  • 0
20 órája írta bunni:

nem tudom pontosan mit hiányolsz belőle, vagy pontosan hol domborodnak ki a hiányosságai, úgyhogy azt sem tudom az ajánlott masinák megfelelnek e az elvárásodnak, de az Orthogonal Devices hamarosan ki fog jönni egy elég komplex "sampler" modullar (ER-301) aminek lesz granulár funkciója is. Esetleg a QU-BIT nebulae-ra vess egy pillantást, de tényleg nem tudom, hogy pontosan mire szeretnéd használni. Én egy boldog Clouds user vagyok, igaz én pont azokra a dolgokra használom, amikre te is írtad, hogy kiváló. Atmoszférák, effektek, droneok

a Phonogene viszont nekem sem jött be

A granulár szintézis irányvonalát a max for live indította el bennem. Magát az abletont nem kedvelem, többször nekifutottam, adtam neki több esélyt, de valahogy beragadt nálam a cubase. Nyilván egy szoftver az szoftver, a rögzítés minősége pedig függ a hardvertől. Szerettem volna valami kézzel fogható eszközzel kivitelezni ezt a szintézis technológiát, mert nagy fantáziát látok benne. Így került előtérbe a Clouds. A yt úgy ahogy visszaad valamit, de igazából az élő találkozás adja vissza igazán a minőségét, tudását. De igazából ezt sem állítom, mivel akármilyen eszközt vesz az ember, idő kell, hogy minden kis porcikáját kiismerje. Túl vagyok már a csavarásokon, hogy hűű, de jó meg minden, aztán jön a célirányos munkafolyamat.
Mielőtt még úgy gondolná bárki, hogy épp ócsárolom ezt a modult, akkor téved, nem ezért tettem fel a fenti kérdést. Szeretem a Cloudsot, nem erről van szó, hanem talán egy kicsit csalódtam benne. Tényleg többet vártam tőle. Azt, hogy hol is jön ki a gyengesége? Nézzük:
A Texture esetében a legkivehetőbb a négyszög, vagy a diffuser, ami a 2 között van teljesen elmosott hangot eredményez.
Ugyancsak szétmosott az eredmény a feedback, és a reverb esetében is.
Ha elméletben gondolkodom a position max és a Size minimum állásban meg se kellene szólalnia a mintának.
Mindegy, lehet én vártam el túl sokat ettől a modultól, és lehet a granulárt nem is modulárban kell keressem, de azért kicsit felvillant bennem a remény, hogy szétélhetek egy ilyen jó szintézist.
Maga a Clouds tényleg nem az én elvárásaimnak megfelelően lett kitalálva, mivel szigorúan csak a granulár része miatt vettem meg, a többi módja nem is izgat annyira, de ez van ezt fogadom el. Azért nyitva tartom a szemem, hátha tényleg kijön egy jobb modul, szinti, vagy céleszköz. Az egerezést ha lehet kihagynám az életemből.
Amúgy valami ilyet képzeltem el ezzel a technológiával, mert sztem rohadt jó a granulár világa:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Srácok, hogy álltok a granularral?

Nekem eddigi tapasztalat, Clouds VCV rack és Nebulae V2....és nagyon hiány érzetem van egyenlőre, a Morphagene-t nem próbáltam még. 

A live processing az ahol hiányt érzek a Nebulae-ban... az már egy Hi-fi device de valahogy a kezelhetősége nem az igazi szvsz

Ez persze más de érdekes nagyon

https://www.tastychips.nl/

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2019. 12. 01. at 12:56 írta matyasism:

Srácok, hogy álltok a granularral?

Nekem eddigi tapasztalat, Clouds VCV rack és Nebulae V2....és nagyon hiány érzetem van egyenlőre, a Morphagene-t nem próbáltam még. 

A live processing az ahol hiányt érzek a Nebulae-ban... az már egy Hi-fi device de valahogy a kezelhetősége nem az igazi szvsz

Ez persze más de érdekes nagyon

https://www.tastychips.nl/

 

A GR-1-et akartam linkelni, de látom megtetted.
Morphagene-em volt, nagyon pontos részletgazdag modul. A clouds-ot végülis megtartottam, igaz, hogy mosoda, de mégiscsak megszerettem azért amit tesz.
A jövőben, ha granulárban gondolkodom, mindenképp szoftveresen próbálok fejleszteni. Szeretem látni, amit csinálok, nemcsak hallani.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2019. 12. 02. at 17:07 írta Kampokez78:

A GR-1-et akartam linkelni, de látom megtetted.
Morphagene-em volt, nagyon pontos részletgazdag modul. A clouds-ot végülis megtartottam, igaz, hogy mosoda, de mégiscsak megszerettem azért amit tesz.
A jövőben, ha granulárban gondolkodom, mindenképp szoftveresen próbálok fejleszteni. Szeretem látni, amit csinálok, nemcsak hallani.
 

Köszi, végül elengedem a Morphagene-t egyenlőre, mert a többi funkciója egyáltalán nem vonz, drága és sok helyet foglal. 

Igazad lehet, szoftveresen ha te magad alakítod ki a granular jellegét az sokkal érdekesebb meg tudod jobban hogy mi történik. 

Ebből a szempontból is Morphagene limitált nagyon. Cloudsból majd lehet veszek vmi fekete 8-10hp-s Uclouds dolgot de most nagyon más irányba mentem el és félreteszem a granulárt picit. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...