Jump to content
Ménemszól.hu

Roland Boutique TR-909. Komolyan?


eahk

Recommended Posts

Szeptember 9-én (a 909es napon) mutatja be a gyártó a Boutique sorozat legújabb tagját. Talán egy újragondolt Tr-909 ?!

Ha igen, csak egy átdobozolt tr8 vagy egy teljesen új fejlesztés vagy tényleg előszedik a 909 kapcsolási rajzát és modernizálva megkapja a nép?

http://www.pmtonline.co.uk/blog/2016/08/23/roland-boutique-tr-909-reissue-coming-soon/

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 66
  • Created
  • Last Reply

Úgy tudom, a Boutique első sorozata sikeres volt.

Nagy dobás lenne a Rolandtól ha "csak" annyira "közelítő" replikát adna ki a 909-eshez (és a TB-303-ashoz), amennyire sikerült megközelíteni a három kiadott Boutique-kal azok eredetijét. Én már nagyon fenem a "pénztárcámat" rá, (Ha tényleg kiadják.)

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek, de mindenesetre kíváncsi vagyok. TR-8 mellé nem értem, hogy miért kell még egy replika, de azt aláírom, hogy amíg elfogy, addig gyártani kell. Kicsit úgy érzem, hogy Rolandék elkészítettek egy (egyébként zseniális) modellező szinti motort, amit aztán különböző dobozokba téve eladnak TR-8-nak, System 1-nek, különböző butik cuccoknak, most meg talán 909 reissue-nak is. Szvsz annyira nem lenne már baj, ha a sok régi remake helyett készítenének már valami újszerűt és egyedit. Persze az is lehet, hogy valami nagyon állat dolog van készülőben és letesszük az állunkat. Csak plíz, ne valami miniatürizált gyufásdoboz legyen fogpiszkáló potikkal és gombostűfejnyi knob-okkal.

Link to comment
Share on other sites

Pont az lenne a tutiság, ha nem érkezne 126 új funkció meg még 20 hang/sáv az eredetiek mellé és pc editor sem kell meg semmi ilyesmi.

Pont a korlátai teszik azzá, ami(meg a hangja)Ha "csak" tr-909 tudása lesz, azért max feleannyit kérhetnek mint a tr-8ért.(70-80ezer forintot gondolkodás nélkül áldoznék rá)

Ugye?

Ugye ha megvalósul, olcsóbb lesz egy használt autónál?!

:D

A bennfentesek tudnak valamit, mert gyanusan csenben vannak erről az egészről... (valami info morzsa esetleg?!)

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta Bendi:

Úgy tudom, a Boutique első sorozata sikeres volt.

Nagy dobás lenne a Rolandtól ha "csak" annyira "közelítő" replikát adna ki a 909-eshez (és a TB-303-ashoz), amennyire sikerült megközelíteni a három kiadott Boutique-kal azok eredetijét. Én már nagyon fenem a "pénztárcámat" rá, (Ha tényleg kiadják.)

Ok, de ezek már léteznek: TR-8 és TB-3. Pont úgy viszonyulnak a 909hez és a 303hoz, mint a boutique sorozat annak eredetijeihez. Kb egy jobban sikerült digital replika mind (pejoratív él nélkül). Gőzöm nincs mit akarhatnak még ezzel a 909 klónnal - talán ha analog lenne, akkor lenne értelme a TR-8 mellé.

Link to comment
Share on other sites

9 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Magyarország tényleg jobban teljesít :) Eddig legalább megvártuk míg megjelenik valami… ma már a megjelenés (bejelentés) előtt több mint egy héttel mindenki tudja hogy miért nem jó egy adott bármi :D

És ráadásul itthon semmi sem készül, csak a fikagyár megy 1000-el! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Én egyik fentebbi kommentben sem látok fikázódást - valami érzékelési zavar lesz :)

Senki nem mondta, hogy ez a 909 klón nem lesz vagy nem lehet jó. De maradjunk meg a youtube kommentelők szintjén és írjuk oda minden megjelenő cucchoz hogy shut up & take my money. Aki nem azért vesz hangszert, hogy betegye a polcra a többi 200 közé és a profilképein ezzel hencegjen soundcloud linkek vagy saját kiadványok helyett, az érthető okokból latolgatja, érdemes lesz-e megvenni vagy esetleg van más létező/jobb/rosszabb alternatíva.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta _cutoff:

Én egyik fentebbi kommentben sem látok fikázódást - valami érzékelési zavar lesz :)

Senki nem mondta, hogy ez a 909 klón nem lesz vagy nem lehet jó. De maradjunk meg a youtube kommentelők szintjén és írjuk oda minden megjelenő cucchoz hogy shut up & take my money. Aki nem azért vesz hangszert, hogy betegye a polcra a többi 200 közé és a profilképein ezzel hencegjen soundcloud linkek vagy saját kiadványok helyett, az érthető okokból latolgatja, érdemes lesz-e megvenni vagy esetleg van más létező/jobb/rosszabb alternatíva.

Alternatíva mindig van. Több eszközöm van, amivel megközelítőleg kiválthatom a 808, 909-et. Ettől függetlenül, ha valóban kihoz a roland egy ilyen klónt, megveszem, mert kell. Mint ahogy a jp 08-at is megvettem, és imádom. Ez egy ilyen hülye, megmagyarázhatatlan érzés. Ha mész az asszonnyal és s hátad mögött egy magas sarkú cipő kopogását hallod, hátra fogsz nézni....

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 08. 31. at 17:25 írta _cutoff:

Én egyik fentebbi kommentben sem látok fikázódást - valami érzékelési zavar lesz :)

Senki nem mondta, hogy ez a 909 klón nem lesz vagy nem lehet jó. De maradjunk meg a youtube kommentelők szintjén és írjuk oda minden megjelenő cucchoz hogy shut up & take my money. Aki nem azért vesz hangszert, hogy betegye a polcra a többi 200 közé és a profilképein ezzel hencegjen soundcloud linkek vagy saját kiadványok helyett, az érthető okokból latolgatja, érdemes lesz-e megvenni vagy esetleg van más létező/jobb/rosszabb alternatíva.

Ha ide szántad ezt az ultra-primitív és irigy kommentet, akkor nagyon mellé nyúltál kisfiam.

1.- Ha valaki henceg, az max. azok a nyálas és tehetségtelen emberkék, akik pont hogy face-n és sound-on, tube-on osztogatják meg szarabbnál szarabb "zenéiket". Közben pedig saját magukat fotóztatják valami piti fellépésen, stúdiókban, DJ-pult és LIVE mögött. 

2.- Te miért nem magaddal foglalkozol? Honnan veszed, hogy a polcra rakom a többi közé? Elmondanám(bár az ilyenek lennének hencegések), hogy az összes gépem fullra tele van írva saját zenéimmel, hangjaimmal. Az, hogy milyenekkel megint totál felesleges itteni alacsony szintű, irigy emberkének=emberkéknek részletezni. Akik ismernek tudják milyen zenét csinálok, Őket kell kérdezni.

3.- Azért nem teszek netre zenét, mert: a.) Szar minőségben, szar multimédia hangfalon, MP3 és egyébb "nagyszerű" formátumokban az én közönségem amúgy sem hallgat zenét. b.) Eljönnek majd a klubbomba és a most nyíló techno-kávézómba(fúúú megint henceg!) és élőben kurva jó minőségben hallgatják.

4.- Ezennel téged is beraklak a letiltott "okosok", irigyek, baromságokat írok közé. És irkálhatsz tovább piszkálódó, pitiáner szarságokat, mint eddig. De ennyi volt itt fejezzük be. Ha valamit akarsz szemtől szembe mond el, ne az ember háta mögött írogass ilyen alacsony, áskálódó szinten. Majd jelezzük, amint megnyitott a kávézó, lejössz(ha akarsz) és ott mond el nekem, nekünk face to face a véleményed!!! De előtte amúgy nem ártana például tájékozódni, ez esetben pl. egy szettem meghallgatni és utána véleményt alkotni. Tudom ez már magasabb, korrektebb szint lenne ugye??(Nem kell válaszolni, költői kérdés volt). Amúgy másoknak is ajánlom itt az oldalon, hogy inkább magával és a cuccokkal(értelmes hozzászólásokkal) foglalkozzék, személyeskedés helyett. Tudom most páran megint engem fognak támadni, hogy pont megint én személyeskedtem picit. De hozzá kell tennem soha nem én kezdtem. Itt valamiért sikk egyeseknek másokat kóstolgatni és utána felháborodni, ha az illető visszaolt.:mad:

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Technox:

 

Akinek nem inge, nem veszi magára. Ezek szerint nálad keményen betalált, hogy így kiborultál. :))

Az a privát techno klub hol is van pontosan, amivel már cirka 3 éve is kábítottad itt a fórumozókat ? Címet és nyitvatartást kérnék, hogy végre felnyíljon a szemem a valódi minőségre.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Bendi:

Ezzel nem értek egyet, és - a külföldi fórumok alapján - még sokan ellentmondanak. De a vélemény - természetesen - szabad. 

Nekem nem tiszta, hogy miért kéne minimál polifóniás monotimbrál csökkent méretű digitális imitáló izé, amikor már hasonló áron valódi analóg elérhető különféle megoldásokban - persze monofón megoldásban. 

Mert a digit előnye mindig a polifónia/timbrál/effekt többszörös megoldásban volt. Tehát a kvantitás a kvalitással szemben. 

Az analóg esetén meg fordítva, ott a minőség a legfontosabb előny. 

De ebben az esetben mind a kvalitás mind a kvantitás gyenge. És annyival nem olcsóbb, meg arra ott vannak a szoftverszintik.

Nemigazán látom milyen valódi piaci rést tud betömni egy ilyen vicc kütyü. Olyan mintha ezt adnák enni, és a tömegek próba szerencse alapon ebből is vennének párezer darabot. 

Nem látom be azt se, hogy ezek bármelyike bármit is hozzátenne a zenei hangszínpalettához vagy hogy 15 év múlva jelentene e bármit bárkinek.

Link to comment
Share on other sites

Gyakorlatilag egy drágább szoftvszinti áráért kapsz egy olyan eszközt, ami nagyon jó(!) közelítéssel hozza az eredeti eszközök hangzását, a fizikai kivitelezés is szép, és nem kell 15-20 kilós cuccokat cipelgetni. Az 1.10.es fw-rel pedig már "teljes érékű" eszköz. (MIDI CC üzenetek kezelése.)

Nem mindenki engedheti meg magának, hogy - főleg hobbiból - fizessen 2-3-4-15ezer dollárt egy eredeti Jupiter8-asért. A szoftver-hangszerek meg valahogy "nem olyanok". (Az Arturia Jupiter8-a más, mint a JP-08. Úgy is mondhatnám, hogy nem olyan jó. Túl szintetikusan szól.) 

Nem tudom, hogy Te próbáltad-e bármelyiket, vagy sem. Pár hónapja feltöltöttem egy rövid kis demot, amiben más hangszerekkel együtt hallható a JP-08. Szerintem teljesen jól "illeszkedik" a "nagyvadakhoz".

 

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta Bendi:

Gyakorlatilag egy drágább szoftvszinti áráért kapsz egy olyan eszközt, ami nagyon jó(!) közelítéssel hozza az eredeti eszközök hangzását, a fizikai kivitelezés is szép, és nem kell 15-20 kilós cuccokat cipelgetni. Az 1.10.es fw-rel pedig már "teljes érékű" eszköz. (MIDI CC üzenetek kezelése.)

Nem mindenki engedheti meg magának, hogy - főleg hobbiból - fizessen 2-3-4-15ezer dollárt egy eredeti Jupiter8-asért. A szoftver-hangszerek meg valahogy "nem olyanok". (Az Arturia Jupiter8-a más, mint a JP-08. Úgy is mondhatnám, hogy nem olyan jó. Túl szintetikusan szól.) 

Nem tudom, hogy Te próbáltad-e bármelyiket, vagy sem. Pár hónapja feltöltöttem egy rövid kis demot, amiben más hangszerekkel együtt hallható a JP-08. Szerintem teljesen jól "illeszkedik" a "nagyvadakhoz".

 

Nem akarlak megbántani, de a MicroQ már évtizeddel ezelőtt is jobbat tudott, persze rosszabb effekttel, meg lehet nagyobb aliasing rátával vagy mivel, de mégis maradandóbb a hangj mint ez bármikor.

Ha meg most kell megvenni akkor itt a Blofeld.
 

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 09. 04. at 11:16 írta Technox:

Ha ide szántad ezt az ultra-primitív és irigy kommentet, akkor nagyon mellé nyúltál kisfiam.

1.- Ha valaki henceg, az max. azok a nyálas és tehetségtelen emberkék, akik pont hogy face-n és sound-on, tube-on osztogatják meg szarabbnál szarabb "zenéiket". Közben pedig saját magukat fotóztatják valami piti fellépésen, stúdiókban, DJ-pult és LIVE mögött. 

2.- Te miért nem magaddal foglalkozol? Honnan veszed, hogy a polcra rakom a többi közé? Elmondanám(bár az ilyenek lennének hencegések), hogy az összes gépem fullra tele van írva saját zenéimmel, hangjaimmal. Az, hogy milyenekkel megint totál felesleges itteni alacsony szintű, irigy emberkének=emberkéknek részletezni. Akik ismernek tudják milyen zenét csinálok, Őket kell kérdezni.

3.- Azért nem teszek netre zenét, mert: a.) Szar minőségben, szar multimédia hangfalon, MP3 és egyébb "nagyszerű" formátumokban az én közönségem amúgy sem hallgat zenét. b.) Eljönnek majd a klubbomba és a most nyíló techno-kávézómba(fúúú megint henceg!) és élőben kurva jó minőségben hallgatják.

4.- Ezennel téged is beraklak a letiltott "okosok", irigyek, baromságokat írok közé. És irkálhatsz tovább piszkálódó, pitiáner szarságokat, mint eddig. De ennyi volt itt fejezzük be. Ha valamit akarsz szemtől szembe mond el, ne az ember háta mögött írogass ilyen alacsony, áskálódó szinten. Majd jelezzük, amint megnyitott a kávézó, lejössz(ha akarsz) és ott mond el nekem, nekünk face to face a véleményed!!! De előtte amúgy nem ártana például tájékozódni, ez esetben pl. egy szettem meghallgatni és utána véleményt alkotni. Tudom ez már magasabb, korrektebb szint lenne ugye??(Nem kell válaszolni, költői kérdés volt). Amúgy másoknak is ajánlom itt az oldalon, hogy inkább magával és a cuccokkal(értelmes hozzászólásokkal) foglalkozzék, személyeskedés helyett. Tudom most páran megint engem fognak támadni, hogy pont megint én személyeskedtem picit. De hozzá kell tennem soha nem én kezdtem. Itt valamiért sikk egyeseknek másokat kóstolgatni és utána felháborodni, ha az illető visszaolt.:mad:

Ezt csak most olvastam és nem értem a magas c-t pont ettől az hm... embertől. Nem mondom hogy _cutoff a legjobb stílusú ember, de legalább jókat ír.  De én se vagyok kedves stílusú:

"a.) Szar minőségben, szar multimédia hangfalon, MP3 és egyébb "nagyszerű" formátumokban az én közönségem amúgy sem hallgat zenét."

"Kiscsávó", mi van ha én megmondom egy laptopról hogy melyik a minőségi és melyik a fos hangszer/felvétel és tsai? Szerintem az a szint, ahol te a láthatatlan klubzenédet nyomatod az pont az, ahol a multimédiás hangfal pont annyit ér egy szobában mint egy kávézóban a PMC vagy Eve Audio. Mert kávézóban pont annyira tudják az emberek meghallani a finomságokat mint egy normál multimédiás cuccon. Pláne ha azok iránymutatója egy copy-paste emberke, aki mindent mindenünnen összeollóz.

A másik low IQ hülyeség hogy ő majd megmondja hogy melyik szól mp3-ról. Hát figyu ember, én nem sok embert ismerek, aki megmond egy átlag felvételről hogy mp3 vagy flac/wav, de az tuti nem te leszel. Ezt így láttamban megmondom.

Aztán ha valaki zenét készít, de azok sehol nem meghallgathatóak, akkor azok biztos nagyon jók lehetnek. Nincs közönség, nincs kritika, majd egyszer lesz egy autoriter alapú klub ahol csak a tulaj fos zenéit lehet hallgatni, de csak jót lehet róla mondani, mert különben kifelé lesz vagy mi :D

Szóval nekem az a véleményem hogy a nagyképű innen-onnan összeszedett ollózott véleményeiddel inkább neked kéne innen elkullognod, nem _cutoffnak.

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...