Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Waldorf Blofeld frissítési hiba


szabado

Kérdés

Kérem, segítsen valaki...A napokban szereztem be egy Waldorf Blofeld keyboard-ot, dobtam is egy hátast a hangoktól, de ajánlották, hogy csináljak egy frissítést. Ezt meg is tettm, azóta használhatatlan. Minden preset, multi program eltűnt, egyetlen hangot sem talál és akárhogy bújom a gépkönyvét, nem tudom, hogy lehetne gyári állapotba visszaállítani...

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

2 órája írta Lacika:

Egy OS update-től elment minden preset? ...érdekes :huh:
Ittvan pár editor:
http://lady.rdsor.ro/~kotro/index.php?m=soft#blofeld <- Waldorf Blofeld editor 1.16C-t szedd le

és töltsd fel rá a gyári soundbankot, vagy amit akarsz:
http://www.waldorf-music.info/en/downloads-blofeld-en/blofeld-sounds

Sajnos nem segített a problémán...Semmire nem reagál a Blofeld

Tegnap estig semmi probléma nem volt, majd jott az update.. Azóta egyetlen presetet tölt be, nem működik a hangerő poti sem, az egyetlen presetje sem szól, nem tölt fel semmilyen bankot..ilyet még nem tapasztaltam, pedig volt már jó néhány hangszerem. Hétvégén koncert, oda az összes hangszínem, maradt egy darab vasam. Nagyon kaki ez a blofeld

Link to comment
Share on other sites

Nem segített :( Átadtam egy hozzáértőnek, és a diagnózis ugyanaz. Gyógyíthatatlan.. Semmilyen üzenetet, parancsot nem fogad, nem reagál semmire. Agyműtétre lenne szüksége, de szoftveresen az nem megoldható. Vagyis maradt 7 kg. karcmentes, alig párszor használt vasam. :(

Waldorf soha többet!!!

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Lacika:

az a baj gyerekek h SEMMIRE se reagál, az USB-t kapásból felejtsük el... de h MIDI-n keresztül küldöm a sysex-et akkor sincs semmi (most itt ne menjünk abba bele h jól beállítottam-e mindent mert letépem a hajamat :D ) ... Kifele sincs semmi üzenetküldés. A potik és gombok totál mást csinálnak a szintin (nyilván a fals OS miatt) így még beállítani sem lehet semmit a vason.
Elég para.
:blink:

Szia. Desktop verziot hoztam mar vissza a tulvilagrol, keress meg, megnezem.

Link to comment
Share on other sites

17 órája írta szabado:

Nem segített :( Átadtam egy hozzáértőnek, és a diagnózis ugyanaz. Gyógyíthatatlan.. Semmilyen üzenetet, parancsot nem fogad, nem reagál semmire. Agyműtétre lenne szüksége, de szoftveresen az nem megoldható. Vagyis maradt 7 kg. karcmentes, alig párszor használt vasam. :(

Waldorf soha többet!!!

Szia!

Megkérdezhetem, hogy melyik szoftververzióra próbáltál frissíteni és melyik volt a gépen??

A frissítéssel usb-n vagy a midi porton keresztül próbálkoztál??

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta wax83:

Szia!

Megkérdezhetem, hogy melyik szoftververzióra próbáltál frissíteni és melyik volt a gépen??

A frissítéssel usb-n vagy a midi porton keresztül próbálkoztál??

Szia!

1.4 re akartam frissíteni az 1.22-es verziót. Ez meg is történt, majd újraindítás után jött a meglepetés.

Link to comment
Share on other sites

19 órája írta szabado:

Szia!

1.4 re akartam frissíteni az 1.22-es verziót. Ez meg is történt, majd újraindítás után jött a meglepetés.

A Waldorf website-on az 1.22 az utolsó official (!) firmware verzió!

Én tudok még egy 1.23-ról is, de az is csak a Sample License-sel rendelkező Blofeld-ekre érvényes..

1.4 viszont tudtommal nincs!! (különben is 1.23 után a legjobb esetben is max. 1.3 következhetne..)

Lehetséges, hogy vmi berhelt szoftvert próbáltál rárakni és ettől kakilt be szegény?!?

(Nekem is van egy a desktop blofeldem, amin 1.22 van, de nem is akarnám az 1.23-at sem mivel semmivel nem dobná meg..

mondjuk az én windows-os gépem fel sem ismeri a Blofeld-et usb-n keresztül szal sok választásom amúgy sincs ez ügyben :P

Az 1.22 viszont teljesen stabil, a Multi mode-ot leszámítva, ami meg nagyon kohány módon lett implementálva, tehát az sztem alapból felejtős.)

Link to comment
Share on other sites

Helló Mindenki!

Hozzám nemrég került egy keyboard verzió. Ami egyből feltűnt: Hogy ha (főleg padoknál) minél több hangot fogok le, akkor a matrix-táblán nem csak az adott állítás melleti lámpa ég, hanem fel-fel villan halványan pár másik is. Néha ki is hagyogat a gép hangja. 1.23 van most rajta. Kinek mi a tapasztalata? Volt-e ilyesmi valakinek? Megoldja-e egy updatelés?

Köszönettel várom a meglátásokat! 

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta Technox:

Helló Mindenki!

Hozzám nemrég került egy keyboard verzió. Ami egyből feltűnt: Hogy ha (főleg padoknál) minél több hangot fogok le, akkor a matrix-táblán nem csak az adott állítás melleti lámpa ég, hanem fel-fel villan halványan pár másik is. Néha ki is hagyogat a gép hangja. 1.23 van most rajta. Kinek mi a tapasztalata? Volt-e ilyesmi valakinek? Megoldja-e egy updatelés?

 Köszönettel várom a meglátásokat

Szia,

nekem is billentyüs van és az általad leirt szimptomákkal még nyomokban sem találkoztam!

Az 1.23-mas szoftver verziónál tudtommal nincs újjabb, szóval egyenlőre nincs hova frissiteni.. 

A desktop verzióval anno voltak bajaim, de mind javitható hardware hiba volt.. (mikrokapcsoló, potenciometer, stb.)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...