Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Használt Mac megéri-e?


djuice
  • Válaszok 101
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

18 perccel ezelőtt írta NeoC:

Van valami jótanács?

Szerintem ebben a helyzetben nincs jó tanács. Pont magad soroltad fel az összes "érvet - ellenérvet" minden lehetséges megoldás kapcsán. (Amúgy az 5.1 kapcsán sem biztos, hogy tovább működne, mint a 3.1 ...)

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Bendi:

Szerintem ebben a helyzetben nincs jó tanács. Pont magad soroltad fel az összes "érvet - ellenérvet" minden lehetséges megoldás kapcsán. (Amúgy az 5.1 kapcsán sem biztos, hogy tovább működne, mint a 3.1 ...)

Hja. Magam is úgy gondolom.

Valszeg egy "új" 3.1 lesz.

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta NeoC:

 

Van valami jótanács?

Vegyél egy használt 3.1-et a lehető legolcsóbban, "mindegy" honnan.
Nekem minden felfele váltásnál volt valami kisebb-nagyobb "szívás" (csatlakozók, driverek...)

Ha jól működik a rendszered, akkor a lehető legkisebb ráfordítással javítsd meg (akár egy pótgép beszerzésével)

 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta PropaneB:

Vegyél egy használt 3.1-et a lehető legolcsóbban, "mindegy" honnan.
Nekem minden felfele váltásnál volt valami kisebb-nagyobb "szívás" (csatlakozók, driverek...)

Ha jól működik a rendszered, akkor a lehető legkisebb ráfordítással javítsd meg (akár egy pótgép beszerzésével)

 

Ez lett...

mar uton van....

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta NeoC:

Ez lett...

mar uton van....

De megerősítésként tettél pár kört biztonságból. :) Amúgy igazad is van.
Nekem most Mac Mini van (2014 late) hogy meg bírom-e szokni windows után és hát nagyon nem. Nagyon fapad nekem mint egy buta Linux az egész. (Előre is elnézést a hardcore mekisektől, tudom akinek bevált nem adná semmiért...)
De a legnagyobb szívás az OS Sierrara frissítés volt, mint erről másik topikban írtam is régen. Összejött nagy nehezen ez a lényeg. Nem akartam egy eredeti brand gépen warezzal kókányolni, mondom ami legális azt kipróbáljuk, így a Garage Band jött elsőnek szóba. Őkelme meg közölte, hogy csak Sierrara hajlandó letöltődni. Ok, nagy nehezen a hetekben ez is végre megtörtént és az egy dolog hogy egy full HD megjelenítőn HDMI kapcsolaton keresztül a megfelelő beállításban is fos a kép, szőrösek a betűk meg "szellemképes" a legtöbb szöveg, de mikor az usb-midi interfacem sem volt hajlandó, nem hogy felismerni, hanem tápfesszel ellátni, akkor nekem is ez jutott eszembe amit Aquarius megfogalmazott:

10 órája írta Aquarius:

Mindig is egy geci cég volt.

Most még ki akarok próbálni egy párh. win7 telepítést mellé, hogy ott mit mutat a hardver, de erős a gyanú hogy megy az egész eladásra a pitlibe majd... :)

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta djuice:

De megerősítésként tettél pár kört biztonságból. :) Amúgy igazad is van.
 Nekem most Mac Mini van (2014 late) hogy meg bírom-e szokni windows után és hát nagyon nem. Nagyon fapad nekem mint egy buta Linux az egész. (Előre is elnézést a hardcore mekisektől, tudom akinek bevált nem adná semmiért...)
 De a legnagyobb szívás az OS Sierrara frissítés volt, mint erről másik topikban írtam is régen. Összejött nagy nehezen ez a lényeg. Nem akartam egy eredeti brand gépen warezzal kókányolni, mondom ami legális azt kipróbáljuk, így a Garage Band jött elsőnek szóba. Őkelme meg közölte, hogy csak Sierrara hajlandó letöltődni. Ok, nagy nehezen a hetekben ez is végre megtörtént és az egy dolog hogy egy full HD megjelenítőn HDMI kapcsolaton keresztül a megfelelő beállításban is fos a kép, szőrösek a betűk meg "szellemképes" a legtöbb szöveg, de mikor az usb-midi interfacem sem volt hajlandó, nem hogy felismerni, hanem tápfesszel ellátni, akkor nekem is ez jutott eszembe amit Aquarius megfogalmazott:

Most még ki akarok próbálni egy párh. win7 telepítést mellé, hogy ott mit mutat a hardver, de erős a gyanú hogy megy az egész eladásra a pitlibe majd... :)

Hát azé ez furán hangzik. 2014 minin vagyok minden megy: 2 monitor (1TB, 1 HDMI) meg az usb-k is televannak (midicontroller, audio interface). Sztem vala mi baja van a minidnek vagy a perifériának, nézess rá.

 

Link to comment
Share on other sites

Igen, ezt bárkinek elmondom, senki nem hiszi el (de én meg tudom bizonyítani). :)

Vagy pl. a billentyűzeten (sima usb HUN PC klaviatúra) fel van cserélődve az í a 0-val, a CTRL a win gombbal és semmit se enged átállítani az OS!

Én már azt mondom, ez Jobs átka Murphy képében. :) Nem vicc, egy nő ismerősöm közelében a vékony üvegpoharak mennek tropára, de komolyan! :D

 

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta djuice:

Igen, ezt bárkinek elmondom, senki nem hiszi el (de én meg tudom bizonyítani). :)

Vagy pl. a billentyűzeten (sima usb HUN PC klaviatúra) fel van cserélődve az í a 0-val, a CTRL a win gombbal és semmit se enged átállítani az OS!

Én már azt mondom, ez Jobs átka Murphy képében. :) Nem vicc, egy nő ismerősöm közelében a vékony üvegpoharak mennek tropára, de komolyan! :D

 

 

Hi!

 

http://www.macmag.hu/hpro/

 

A hungarian pro PC IO  billentyűzet kiosztás megoldja ezt a problémát :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta djuice:

De megerősítésként tettél pár kört biztonságból. :) Amúgy igazad is van.
Nekem most Mac Mini van (2014 late) hogy meg bírom-e szokni windows után és hát nagyon nem. Nagyon fapad nekem mint egy buta Linux az egész. (Előre is elnézést a hardcore mekisektől, tudom akinek bevált nem adná semmiért...)
De a legnagyobb szívás az OS Sierrara frissítés volt, mint erről másik topikban írtam is régen. Összejött nagy nehezen ez a lényeg. Nem akartam egy eredeti brand gépen warezzal kókányolni, mondom ami legális azt kipróbáljuk, így a Garage Band jött elsőnek szóba. Őkelme meg közölte, hogy csak Sierrara hajlandó letöltődni. Ok, nagy nehezen a hetekben ez is végre megtörtént és az egy dolog hogy egy full HD megjelenítőn HDMI kapcsolaton keresztül a megfelelő beállításban is fos a kép, szőrösek a betűk meg "szellemképes" a legtöbb szöveg, de mikor az usb-midi interfacem sem volt hajlandó, nem hogy felismerni, hanem tápfesszel ellátni, akkor nekem is ez jutott eszembe amit Aquarius megfogalmazott:

Most még ki akarok próbálni egy párh. win7 telepítést mellé, hogy ott mit mutat a hardver, de erős a gyanú hogy megy az egész eladásra a pitlibe majd... :)

Téged büntet az os, mivel annyi fáradtságot nem vettél, hogy válaszolj arra a "bizonyos" novemberi installos nyavalygásodra adott segítőkész hozzászólásomra, ami így hangzott:

Na letöltöttem az installer appot, csináltam egy-egy bootolható pendrájvot és külső vinyót - nekem is jól jöhet még -  ha kell kölcsön, keress meg."

Egyébként a 2014-es mini tökéletes, a Garagebanddel együtt. Én 48 sávos, két órás rock koncerteket keverek rajta - DP-vel, uad segítséggel. Valamit nagyon értesz ebben a dologban.

Link to comment
Share on other sites

Most épp azon morfondírozgatok - a pozitív életszemlélet mentén- hogy ha már így alakult a dolog, és lesz 2 db elvileg tökéletesen egyforma 3.1-em, amiből az egyiknek bizonytalankodik az alaplapja, akkor mit is tudok ezzel kezdeni? A rosszból elvileg ki tudom nyerni a Radeon 2600XT-t, mivel elvileg az "újban" is az lesz. A 16GB RAM-ra nem lesz szükség, mert az "új" állítólag 32GB-vel szerelt. Ha ez 4x8GB, akkor elfér még benne, a 4x4, és így lesz benne 48GB, ami asszem több mint elég, de ha nem fér a 32 mellé semmi, akkor talán az is...:) Utóbbi esetben lesz 4x4GB tartalékom. Az optikai drive nyilván átmegy az "új"-ba, csak, hogy ne dobódjon ki, és csere nélkül tudjak adathordozót másolni, ha szökőévente egyszer történik ilyen. A rossz alaplapú gép tápegysége, egyéb dolgai nyilván mennek a szekrénybe, hátha egyszer szükség lesz rájuk alapon. (A nyolc kilónyi maradék aluminiumot meg eladom és meggazdagszom...:D)

Viszont, amiért ezt az egészet megosztottam: a "minden idők legjobb MAC-e" megítélésű 1.1-em mostanáig sajnos Lion-korlátos volt a benne lévő Radeon (nem tudom milyen) videókártya miatt, többszöri hegeszetési kísérletek álltak meg emiatt. És mivel meggyőződésem, hogy az én céljaimnak az ElCapitan több évre biztosan elég még, azért a Lion már kevés. Most viszont lesz egy 2600XT-m pluszban, amin garantáltan megy az ElCapitan (tehát van 64bites drivere). Ha bepattintom az 1.1-be a fölös 2600XT-t, akkor a hozzáértők véleménye szerint fel tudom hackelni az ElCapitant a régi 1.1-re? (abban is van RAM, bőven) Így elvileg lenne két "egyenértékű" ElCapitant futtató MAC, amikben cca egyforma mennyiségű RAM lesz, nyilván SSD-vel szereltem fel ezeket már rég, csak a sebesség lesz egy picit különböző a 8 mag/4 mag, meg a buszsebesség enyhe különbsége miatt, de azért ezzel "erőmű"maradna a régi 1.1 is. Nagyon jó lenne, ha a zenei dolgaimat szét tudnám választani az egyebektől (fotókezelés, stb.), és ha ez így menne az zseniális lenne.

Szerintetek ez menni fog így? (1.1-be a 2600XT és akkor ElCapitan)

Link to comment
Share on other sites

9 perccel ezelőtt írta NeoC:

Most épp azon morfondírozgatok - a pozitív életszemlélet mentén- hogy ha már így alakult a dolog, és lesz 2 db elvileg tökéletesen egyforma 3.1-em, amiből az egyiknek bizonytalankodik az alaplapja, akkor mit is tudok ezzel kezdeni? A rosszból elvileg ki tudom nyerni a Radeon 2600XT-t, mivel elvileg az "újban" is az lesz. A 16GB RAM-ra nem lesz szükség, mert az "új" állítólag 32GB-vel szerelt. Ha ez 4x8GB, akkor elfér még benne, a 4x4, és így lesz benne 48GB, ami asszem több mint elég, de ha nem fér a 32 mellé semmi, akkor talán az is...:) Utóbbi esetben lesz 4x4GB tartalékom. Az optikai drive nyilván átmegy az "új"-ba, csak, hogy ne dobódjon ki, és csere nélkül tudjak adathordozót másolni, ha szökőévente egyszer történik ilyen. A rossz alaplapú gép tápegysége, egyéb dolgai nyilván mennek a szekrénybe, hátha egyszer szükség lesz rájuk alapon. (A nyolc kilónyi maradék aluminiumot meg eladom és meggazdagszom...:D)

Viszont, amiért ezt az egészet megosztottam: a "minden idők legjobb MAC-e" megítélésű 1.1-em mostanáig sajnos Lion-korlátos volt a benne lévő Radeon (nem tudom milyen) videókártya miatt, többszöri hegeszetési kísérletek álltak meg emiatt. És mivel meggyőződésem, hogy az én céljaimnak az ElCapitan több évre biztosan elég még, azért a Lion már kevés. Most viszont lesz egy 2600XT-m pluszban, amin garantáltan megy az ElCapitan (tehát van 64bites drivere). Ha bepattintom az 1.1-be a fölös 2600XT-t, akkor a hozzáértők véleménye szerint fel tudom hackelni az ElCapitant a régi 1.1-re? (abban is van RAM, bőven) Így elvileg lenne két "egyenértékű" ElCapitant futtató MAC, amikben cca egyforma mennyiségű RAM lesz, nyilván SSD-vel szereltem fel ezeket már rég, csak a sebesség lesz egy picit különböző a 8 mag/4 mag, meg a buszsebesség enyhe különbsége miatt, de azért ezzel "erőmű"maradna a régi 1.1 is. Nagyon jó lenne, ha a zenei dolgaimat szét tudnám választani az egyebektől (fotókezelés, stb.), és ha ez így menne az zseniális lenne.

Szerintetek ez menni fog így? (1.1-be a 2600XT és akkor ElCapitan)

Elvileg megy az alábbi alapján, de - úgy tűnik - egy kcsit bonyolultabb, mint a boot -> next -> next -> finish :)

Érdemes végig olvasni a nyitó posztot, mert "naprakész", és fontos információkat tartalmaz.

https://forums.macrumors.com/threads/2006-2007-mac-pro-1-1-2-1-and-os-x-el-capitan.1890435/

 

Link to comment
Share on other sites

Megjegyzem, csak abban az esetben számítok válaszra, ha valaki már konkrétan csinált olyat, hogy 1.1 > ElCapitan, és hogy mik a tapasztalatok. Én biztosan megpróbálom, és megosztom a sajátjaimat. Ha működik, akkor egy új világ nyílík meg a cca 50-60 ezerért beszerezhető 1.1-ek, és még 15-ért egy megfelelő videókártya összerakásával...:)

Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta Bendi:

Elvileg megy az alábbi alapján, de - úgy tűnik - egy kcsit bonyolultabb, mint a boot -> next -> next -> finish :)

Érdemes végig olvasni a nyitó posztot, mert "naprakész", és fontos információkat tartalmaz.

https://forums.macrumors.com/threads/2006-2007-mac-pro-1-1-2-1-and-os-x-el-capitan.1890435/

 

Azt tudom, hogy azért nem egy gombnyomás a dolog, próbáltam már, de nekem eddig mindig megállt a nem megfelelő videókártya miatt. Most elvileg lesz "megfelelő".

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Bendi:

Elvileg megy az alábbi alapján, de - úgy tűnik - egy kcsit bonyolultabb, mint a boot -> next -> next -> finish :)

Érdemes végig olvasni a nyitó posztot, mert "naprakész", és fontos információkat tartalmaz.

https://forums.macrumors.com/threads/2006-2007-mac-pro-1-1-2-1-and-os-x-el-capitan.1890435/

 

 

Uuuu, ez már tiszta hackintosh feeling :)

Derék dolog hogy megcsinálták.

 

Link to comment
Share on other sites

Igen, érdekes kérdés valóban...:) Jómagam eléggé beleástam magam már ebbe a "meddig kompatibilis?" kérdésbe, és ha valakit érdekel, akkor a lényege az ennyi:

A Pro vasak upgrade-elhetősége általában NEM hardverkolátos téma (iszonyatosan erős vasakról van szó), hanem csak egy 10-12 éves Apple által beépített rendszer-support időtartam, ami az efi-boot hackelésével kezelhető. Kivétel ez alól az 1.1, és a 2.1. Pro-k egyes videókártyái, amikhez egészen egyszerűen nem írták meg a 64 bites drivert, így az felejtős. (lásd az én esetem az 1.1.-ben lévő Radeon 1600XT-vel)

De, azoknál a PRO-knál, amiknek a komponensei tudják a 64 bites üzemmódot lehetséges, sőt viszonylag egyszerű is a szoftveres rendszerkorlát kicselezése, legalábbis az ElCapitan OS-ig biztosan. A Sierra/High Sierra már tud olyan üzemmódokat, amik a régebbi gépek egyszerűen fizikailag nem tudnak (handoff alkalmazások, vagy pl. az én 1.1.-emben pl nincs se wifi, se BT hardveresen). Sierrára tehát már nem lehet teljes értékűen hackelni, bár aki tud élni a handoff alkalmazások nélkül, annak igen.

Az egyébként nagyjából alapszabály, hogy az Apple által "megengedett" maximum OS-hez képest, a felette következő másodikat még funkcióvesztés nélkül fel lehet hegeszteni, egy kis hackeléssel. Ez némelyik 1.1, vagy 2.1 esetében igényelhet videókártya cserét is, ami kötelező funkció, de pl a wifi/BT beépítés már csak akkor kell, ha hiányzik, attól még működik, (azok nélkül) tökéletesen. Ez a régebbi, alu-torony sorozat akkor fog teljesen elavulni, ha az ElCapitan nem lesz már supportált a fejlesztők részéről (1.1, 2.1.-eket kell ekkor végképp nyugdíjba küldeni, vagy futtatni rajtuk a lehetséges max-ot, amig végképp el nem halnak), illetve a 3.1-4.1-5.1 korai darabjait akkor, ha a HighSierra megy ki a supportból.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...