Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Használt Mac megéri-e?


djuice
  • Válaszok 101
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Nem hiszem, hogy egy ilyen megjegyzés miatt "el kellene járni". 

Ettől még persze lehet, hogy egyeseket sért, de nem biztos, hogy nekik van igazuk. Ha ezt az egész PC dolgot "véresen komolyan" vennénk, Hofit pl. nem lehetne sehol hallani/hallgatni. (Na és persze a Gyalog galopp is tiltott gyümölcs lenne.) 

Úgy gondolom, százból kilencvenkilencen pontosan "vették az adást", értették a mondanivalót. Nem gondolom, hogy tovább kellene ezen filozofálni.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 11. 30. at 12:20 írta Vlaca:

Ha az első generációs minire gondolsz, akkor ugyanaz az A5 Soc van bennük.

Igen, mert hasonló árban futnak használtan, mint az ipad 2, csak gondolom a csatlakozó miatt bukta a dolog pl. midire használni. Tele a piac 16 gigásakkal én meg minimum 32-est akarok és max. 30-35 körül. Ebayt is néztem már, de túl drága a szállítás, meg egyéb hátulütők is vannak...

Link to comment
Share on other sites

13 órája írta djuice:

Igen, mert hasonló árban futnak használtan, mint az ipad 2, csak gondolom a csatlakozó miatt bukta a dolog pl. midire használni. Tele a piac 16 gigásakkal én meg minimum 32-est akarok és max. 30-35 körül. Ebayt is néztem már, de túl drága a szállítás, meg egyéb hátulütők is vannak...

Hogy érted hogy a csatlakozó miatt bukta a midi? Van lightning-hoz is midi interface. Meg usb midi, meg bluetooth midi megoldások is vannak bőven.

Hardveraprón nézd meg a kínálatot.

 

Link to comment
Share on other sites

Tán Koródi Csabitól olvastam itt vhol, de lehet hogy tévedek, hogy az új light csatis ipadekhez nem lehet használni azon midi konvertereket, amit az ipad2-höz a camera connection kittel, ezért bukó gondoltam én. Nem tudom, azért kérdeztem. Az a gáz hogy 100 téma van itt ez ügyben és nem tudja már az ember mit melyik topikban mikor olvasott.

Mellesleg hogy a mostani úgy hangkarik ipad kompatibilisek, az sem igazán világos, hogy mi teszi őket azzá, vmi integrált driver chip, amivel felismeri az ipad usb-n???

Hardveraprót, jófogást napi szinten vadászom pár hete ezért, de próbálok óvatos is lenni, mert ahogy hallom, könnyen vernek át embereket ipad helyett vágódeszkát meg stb küldve a csomagban, így csak személyesen is ellenőrizhető cuccokat keresgetnék a közelemben, ami nyilván még jobban ritkítja a találatot, s az ebayt is ezért tartom e szempontból lutrinak, mert ki tudja az account mögött milyen pakisztáni akarna behúzni a csőbe. Újonnan meg tuti nem fogok 200 gurigát kiadni egy ipadért, még ha lenne is rá annyi akkor sem! :) 

Link to comment
Share on other sites

33 perccel ezelőtt írta djuice:

Tán Koródi Csabitól olvastam itt vhol, de lehet hogy tévedek, hogy az új light csatis ipadekhez nem lehet használni azon midi konvertereket, amit az ipad2-höz a camera connection kittel, ezért bukó gondoltam én. Nem tudom, azért kérdeztem. Az a gáz hogy 100 téma van itt ez ügyben és nem tudja már az ember mit melyik topikban mikor olvasott.

Mellesleg hogy a mostani úgy hangkarik ipad kompatibilisek, az sem igazán világos, hogy mi teszi őket azzá, vmi integrált driver chip, amivel felismeri az ipad usb-n???

Hardveraprót, jófogást napi szinten vadászom pár hete ezért, de próbálok óvatos is lenni, mert ahogy hallom, könnyen vernek át embereket ipad helyett vágódeszkát meg stb küldve a csomagban, így csak személyesen is ellenőrizhető cuccokat keresgetnék a közelemben, ami nyilván még jobban ritkítja a találatot, s az ebayt is ezért tartom e szempontból lutrinak, mert ki tudja az account mögött milyen pakisztáni akarna behúzni a csőbe. Újonnan meg tuti nem fogok 200 gurigát kiadni egy ipadért, még ha lenne is rá annyi akkor sem! :) 

 

Na igen, sok az adat :)

 

Naszóval, lightning-os camera connection kit kell a minihez és utána mennek ugyanazok az usb-s cuccok amik előtte a régi CCK-val.

Azok az usb-s kütyük(pl. midi intreface/hangkártya) fognak menni amik "USC class compliant" kompatibilisek.(OSX-en, windows-son nem kell hozzájuk külön drivert telepíteni.)

http://www.sweetwater.com/insync/class-compliant/

Hát ja, olvasni sokat átverésekről.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 12. 02. at 13:59 írta Vlaca:

Naszóval, lightning-os camera connection kit kell a minihez és utána mennek ugyanazok az usb-s cuccok amik előtte a régi CCK-val.

Köszi! Connection Kitet úgy is kell venni, akkor ez nem probléma. Most bejött egy ipad2 64GB ajánlat nekem 30-ért. Kicsit meg van lassulva az OS és 1-2 leverődés van a fémház szélén (céges vezéré volt állítólag), de most nagyon gondolkodom, hogy bár a Mini2 csak 8", de a gyorsabb proci miatt, stb. lehet hogy az érné meg jobban nem tudom. Teketóriázom ezen egy ideje most. :) 

Link to comment
Share on other sites

A mini 2 sokkal-sokkal jobb, használhatóbb, mint a sima iPad2. 

A sima iPad2 az iPhone 4S-nek felel meg hardveresen, a mini2 pedig az iPhone 5S-nek. (Mindkettő van a családban, mindenképpen a mini2-t javaslom.)

Ráadásul az iPad mini 2 támogatja az Inter-device Audio módot, az iPad2 nem.

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta Bendi:

Inter-device Audio mód

Az mi a szöszmösz?

Amúgy nézgélem már merészen az olcsóbb Air 1-eket is. Gondolom csak nagyobb 2"-al a kijelző, proci ua.
Amondó lennék (ne nevessetek ki), hogy ha még több guba is, jobban megéri akkor már árban egy annyival komolyabb vas (mint az ipad 2) és inkább nem kapkodom el, holott 2 hónapja még 20-ért akartam egy olcsó wines tabletet csak! Valahogy most meg gagyifóbiám lett. :)

Ja! Kösz a biztatást! :)  

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta djuice:

Az mi a szöszmösz?

Amúgy nézgélem már merészen az olcsóbb Air 1-eket is. Gondolom csak nagyobb 2"-al a kijelző, proci ua.
Amondó lennék (ne nevessetek ki), hogy ha még több guba is, jobban megéri akkor már árban egy annyival komolyabb vas (mint az ipad 2) és inkább nem kapkodom el, holott 2 hónapja még 20-ért akartam egy olcsó wines tabletet csak! Valahogy most meg gagyifóbiám lett. :)

Ja! Kösz a biztatást! :)  

Ha rádugod az iPhone-t, iPad-et a Macre, akkor az Audio Midi Setup alkalmazásban (nem(!!) a normál beállítások -> hangnál!) megjelenik az eszköz, mint lehetséges "Audio IN" eszköz. Ha itt engedélyezed, akkor pl. a DAW-ban közvetlenül felveheted az audio jelet. Ha ezt párosítod egy Bluetooth MIDI billentyűzettel, akkor gyakorlatilag hangmodulként használhatod az iPhone-t, iPadet mindenféle "third party app" nélkül. (Az igaz, hogy ez sajnos csak az audót tudja, a MIDI-t nem, tehát kell egy Bluetooth MIDI bill. a "tökéletes élményért". :)  ) 

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta djuice:

Az mi a szöszmösz?

 

 

Az inter-device audióról pont van egy videóm :)

 

 

 

A ligtning kábelen tudod átküldeni a digi hangot mac-re. Így nem kell hangkártya. Van több megoldás is erre, van olyan is, ahol midi-t is tudsz így küldeni direktbe.

Igen, a mini2 az nagy ugrás ipad2/mini1-hez képest. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta djuice:

Csak kékfoggal megy vagy wifivel is?

Szerencsére mondjuk már terjedőben az onboard bluetoothos hangszerek is, úgyhogy bizakodó vagyok a jövőt illetően! :) 

Köszi srácok! default_th_smiley_two_thumbs_up.gif

Elvileg tud wifin is. (Erről nem tudtam eddig, de úgy tűnik, hogy magának az appnak is tudnia kell a wifi midit.)

 

Link to comment
Share on other sites

Tegnap este játszadoztam egy kicsit ezzel a "MIDI over wifi" problémakörrel. 

Elsőre rossz hír: routeren kerersztül gyakorlatilag olyan latency van, és még "lötyög is", hogy használhatatlan.

Most jön a jó hír: ha a Macen "saját networköt" hozok létre, és közvetlenül ahhoz csatlakozom az iPhone-nal, iPaddel, akkor teljesen jól használható, semmi gond.

1:20-nál "kezdődik" a lényeges eseménysor.

http://www.synthtopia.com/content/2013/08/10/wireless-midi-between-ipad-mac/

A fentiek alapján otthoni stúdióban teljesen jól működik ez a dolog. Színpadon már valószínűleg nem olyan "kézenfekvő", ott hasznosabb lehet a Korg plugKEY, vagy az iRig Pro Duo.

Link to comment
Share on other sites

Rágódom folyamatosan ezen az Apple szerelmen és most azt az infót kaptam, hogy ne gondolkozzak iPadben egyenlőre, legfeljebb később majd és vegyek egy Minit.

Kérdés: hozzá mit szóltok így 7 évesen ennyiért? Audiozni jó lehet még 2-3 évig?

https://www.jofogas.hu/pest/Mac_mini__Mid_2010__8GB_RAM_69538755.htm

Amúgy ezek is még csak eredeti Apple perifériákat fogadnak? Hagyományos usb-s pc billencs meg egér nem jó neki?

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta djuice:

Rágódom folyamatosan ezen az Apple szerelmen és most azt az infót kaptam, hogy ne gondolkozzak iPadben egyenlőre, legfeljebb később majd és vegyek egy Minit.

Kérdés: hozzá mit szóltok így 7 évesen ennyiért? Audiozni jó lehet még 2-3 évig?

https://www.jofogas.hu/pest/Mac_mini__Mid_2010__8GB_RAM_69538755.htm

Amúgy ezek is még csak eredeti Apple perifériákat fogadnak? Hagyományos usb-s pc billencs meg egér nem jó neki?

Billencs a Kamazra jó és talán IFA-ra :-). Bármilyen gyártmányú, USB egér és billentyűzettel működik. 

Ennyi pénzért megéri. A régebbi iOS-ek megbízhatóbbak is voltak az agyonfrissített testvéreihez képest.

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta djuice:

Rágódom folyamatosan ezen az Apple szerelmen és most azt az infót kaptam, hogy ne gondolkozzak iPadben egyenlőre, legfeljebb később majd és vegyek egy Minit.

Kérdés: hozzá mit szóltok így 7 évesen ennyiért? Audiozni jó lehet még 2-3 évig?

https://www.jofogas.hu/pest/Mac_mini__Mid_2010__8GB_RAM_69538755.htm

Amúgy ezek is még csak eredeti Apple perifériákat fogadnak? Hagyományos usb-s pc billencs meg egér nem jó neki?

7 éves gép 62-ért? :D
Baromi régi OSX-et fog csak engedni feltelepíteni, amin csak baromi régi szoftok fognak menni. Ennyi erővel Amigát is vehetnél! 
Az iPad meg csak egy felnagyított telefon, nem való semmire. Viszont, ha veszel mellé 800 000-ért egy MacBook Pro-t, és összekötöd vele, akkor vezérelheted touchosan és így röpke 1millióból kijön az amit egy mai, wines laptop 300 000-ért is tud.

 

Link to comment
Share on other sites

Talán kicsivel többért már kapsz Mac Mini 2014 - est ( amit mindmáig gyártanak). Nekem is ez van ( a középső konfiguráció). Kiváló zenélésre. Megspórolod a hangkártyát, mert jó az audió kimenete és bemenete. A Logic csak a harmadába kerül mint a hasonló zeneszerkesztők. Meggondolandó.

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta Kilobeat:

7 éves gép 62-ért? :D
Baromi régi OSX-et fog csak engedni feltelepíteni, amin csak baromi régi szoftok fognak menni. Ennyi erővel Amigát is vehetnél! 
Az iPad meg csak egy felnagyított telefon, nem való semmire. Viszont, ha veszel mellé 800 000-ért egy MacBook Pro-t, és összekötöd vele, akkor vezérelheted touchosan és így röpke 1millióból kijön az amit egy mai, wines laptop 300 000-ért is tud.

 

Jajj már ez az 1 millió marhaság. 2-2,2 kiló egy 2014es ( eddig legbővíthetőbb i7-es mini és meg is vagy egy jó hosszú időre.

Link to comment
Share on other sites

22 perccel ezelőtt írta JánosHorváth:

Jajj már ez az 1 millió marhaság. 2-2,2 kiló egy 2014es ( eddig legbővíthetőbb i7-es mini és meg is vagy egy jó hosszú időre.

Nyugodtan beszélj mellé, de mennyibe is kerül egy hasonló, 3 éves, használt, i7-s PC, videókártya nélkül? 70 000? :D 

Bár az egységes platform miatt a régi almák sokkal tovább kompatibilisek...
Ja nem, arra a hirdetésben lévő gépre OSX-ből szerintem max 10.6 megy fel, amin max a 4 verzióval ez előtti DAW-ok futnak. :D 
Szóval megveheted, de csak Windowsal fogod tudni használni normálisan. :P

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta Kilobeat:

Nyugodtan beszélj mellé, de mennyibe is kerül egy hasonló, 3 éves, használt, i7-s PC, videókártya nélkül? 70 000? :D 

Bár az egységes platform miatt a régi almák sokkal tovább kompatibilisek...
Ja nem, arra a hirdetésben lévő gépre OSX-ből szerintem max 10.6 megy fel, amin max a 4 verzióval ez előtti DAW-ok futnak. :D 
Szóval megveheted, de csak Windowsal fogod tudni használni normálisan. :P

Szerinted.

Az Apple szerint meg a legfrissebb MacOS 10.12 is hivatalosan támogatott rajta.

https://support.apple.com/kb/sp742?locale=en_US

Mac Hardware Requirements

For details about your Mac model, click the Apple icon at the top left of your screen, choose About This Mac, then choose More Info. These Mac models are compatible with macOS Sierra:

  • MacBook (Late 2009 or newer)
  • MacBook Pro (Mid 2010 or newer)
  • MacBook Air (Late 2010 or newer)
  • Mac mini (Mid 2010 or newer)
  • iMac (Late 2009 or newer)
  • Mac Pro (Mid 2010 or newer)

Az persze más kérdés, hogy ma már egy Core2Duo igencsak elavultnak számít, és sebességben valószínűleg még egy legfrissebb Air is kenterbe veri.

Link to comment
Share on other sites

Ugyanilyen nagyságrendben (160-220) vehető még 3.1, esetleg 5.1 PRO is, aminél stabilabb sose kell. Brutálisan turbózható, bővíthető, és nagy valószínűséggel még jónéhány évig "gép" marad, az 5.1 legalábbis biztosan. (a 3.1.-nek az ElCapitan a vége, de minek is állandóan oprendszert frissíteni? Azon bőven elmegy, ami kellhet. Az 5.1 jelenleg supportált, teljesen, max 300 körül biztosan beszerehető egy.)

Nekem van egy 1.1 is még, aminek mostanában kezdenek érzékelhetőek lenni a korlátai, 11-12 éves létére. NEM hardveresen (azzal semmi baj nincs, néma csöndben teszi a dolgát...), hanem a Lion-korlát miatt. Ami a megbízható zenei alkalmazások tekintetében nem is lenne korlát (9-es Logiccal is lehet zenét csinálni...:D), hanem pl már néha kapok olyat, hogy "ez a böngésző már nem támogatott", ilyesmik. Zenélni ettől bőven lehet vele. Egy 1.1 PRO egyébként olyan 50-80 ezer manapság RAM mennyiségtől függően, de az meg vehető bele.

Arra azért figyeljünk, hogy a macek "legendás" megbízhatósága, elnyűhetelensége azért leginkább a PRO-ra vonatkozik. Laptopot nem vennék öreget. iMacet, minit talán inkább, de ebben nincs tapasztalatom.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...