Jump to content
Ménemszól.hu

A Samsung felvásárolja a HARMAN csoportot


AudioWorks Hangtechnika

Recommended Posts

Ekkor: 11/16/2016 at 14:38 írta rootkiller:

Nem tudom örüljek-e neki vagy sem. Az AKG-val nem bánt túl jól szerintem a Harman, eléggé profitorientált a felfogás és nagyon kopik a patina is a felső kategóriában, a többiről nem tudok mit mondani, Soundcraft keverőnk van, azzal nincs különösebb probléma.

Szerintem a samsung is profitorientált felfogású lesz!

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 11/20/2016 at 10:09 írta Loop:

Szerintem a samsung is profitorientált felfogású lesz!

Minden cég már az alapításakor profitorientált, különben segélyszervezet lenne. :)

A kapitalista cég esetében a profit növelése a legfontosabb, minden más ennek van alárendelve, ehhez különböző stratégiák tartoznak.

Link to comment
Share on other sites

12 órája írta Tetsuo:

Minden cég már az alapításakor profitorientált, különben segélyszervezet lenne. :)

A kapitalista cég esetében a profit növelése a legfontosabb, minden más ennek van alárendelve, ehhez különböző stratégiák tartoznak.

Nem csak a kapitalista cégek esetében van a profitnak ilyen szerepe. Az egész fogyasztói társadalomnak ez a motorja. Ez okozza azt, hogy a gagyi és a könnyen eladható termékek kiszorítják a szűkebb rétegnek eladhatókat. Az kis manufaktúráknak ez teljesen mindegy. Ők nem csak a profit miatt kezdtek bele a tevékenységükbe és rendszerint egyetlen ember vagy család áll mögötte. A legnagyobb professzionális audio gyártók többsége így működik.

A felsorolt cégek ezelőtt is tömegtermelő vállalkozások voltak. Úgy alakítják a termékpalettát, hogy a lehető legnagyobb profitot tudják kihozni. A legjobb példa a lexicon "tömegesítése", de beszélhetünk a Neumannról és a társairól is.  Nagyon távol kerültek az eredeti elképzeléseiktől és hangzástól.

Mindezek fényében és persze a mi szempontunkból teljesen mindegy, hogy egy ázsiai cég vagy éppen Mr. Black vásárolja fel a csoportot az USA-ból :-). Legfeljebb egy kicsit olcsóbb lesz a Soundkraft hakni keverőpult. A jó hír, hogy meg szokták hagyni és fejleszteni is szokták a csúcstermékeiket is.  

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...