Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

KORG Electribe 2 vagy Novation Circuit?


Koródi Csaba

Kérdés

Recommended Posts

  • 0
Ekkor: 2016. 12. 01. at 17:48 írta Koródi Csaba:

Amit nem látok én sem a Circuit-ben, az a munkamenet gördülékenysége, ésszerűsége. Így nyomják, úgy nyomják azt jobbnál-jobb dolgok kerülnek ki belőle. Nem tudom hogy csak megszokás kérdése, vagy tényleg jól ki van találva, csak így messziről nem áttekinthető.

 

Ekkor: 2016. 12. 03. at 16:54 írta Koródi Csaba:

A Circuit meg olyan mintha sorban jöttek volna az ötleteik és mindegyikhez kitaláltak volna egy gomb-variációt... zenész legyen a talpán aki megjegyzi.

Egy kis segítség azoknak, akik most kerülnek hasonló kapcsolatba a Circuit-el mint annó én. Nagyon logikus, jól áttekinthető, intuitív a kezelése. Kevés funkcióhoz kellett mélyebbre ásni. Egy-két youtube videó megtekintése után mindent el lehet rajta intézni és nem kell durva színkódokat megjegyezni :)

Ekkor: 2016. 12. 03. at 21:32 írta Koródi Csaba:

Ezzel szemben a Circuit-nél úgy látom hogy egy funny, trendi cuccként kezelik, amit érdemesnek tartanak gyurmázni és figyelni a felhasználók elégedett képét

Két éve mikor még nem volt Circuit-em, ezt tippeltem róla és valóban így is van. Olyan funkciókkal bővítették azóta, amivel ténylegesen megsokszorozódik a használhatósága. Több mint fél éve megvan, de sokkal kezelhetőbbnek tűnik mint előtte az Electribe 2.

Pár fontos információ: Az Electribe 2 összesen 24 polifónikus, a Circuit meg 12... viszont az Electribe egy hangszersávon csak 4 hang polifónikus és a hangok lenyomási sorrendben újratriggerelik egymást, vagyis a hangok monofónként működnek, triggerelnek... lehetetlen rajta emberi módon játszani. A Circuit egy hangszersávon 6 hang polifón és teljesen normális polifónikus hangszerként működik. Ez nagyon lényeges momentuma volt annak, hogy az Electribe 2-től végül lassan két éve megváltam, annak ellenére, hogy kezelésében sokkal előremutatóbbnak tartottam. Az például, hogy az Electribe 2 Trackjai wav-ba exportálhatóak egy SD kártyára, nagyon ütős funkció.

Sajnos az Electribe2 sounddizájnja elég korlátos, szinte csak a filterrel és a modulációval lehet izgalmat okozni benne, modulációnk pedig csak 1 db van. Ezzel szemben a Circuit szinti motorja tényleg egy sokszáz paraméteres Mininova motor, Modulációs forrásunk pedig 20 (!) db van hangszínenként. Ja igen, mert hogy a Circuit-ben 64 hangszín presetünk lehet, az Electribe 2-ben meg lényegében egy sem.

A Circuit-ben viszont Insert FX-ben vagyunk kevesebbek... lehet Reverb-ünk, Delay-ünk és egy választható Chorus/Flanger... ennyi, az Electribe 2-ben meg kb. egy tucat Insert FX algoritmusból választhatunk. Igaz az Electribe 2-nek az IFX-ében van a Distortion, Overdrive, BitCrush stb. effekt, a Circuit-ben viszont ezek az oszcillátor filter szekciója előtt találhatóak meg... tehát a végítéletben mégis a Circuit-ban tud több módosító effekt egymás után sorba állni.

Még biztosan sok apróság eszembe tudna jutni, csak hirtelen ennyit volt időm összefirkantani :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tavaly még hosszasan gondolkodtam, hogy veszek valami ilyesmit, de aztán hagytam mindkettőt... A dobsávok számát elég komoly korlátnak érzem, és a mai napig nem látom a Circuit fényeiben a zongorabillentyűzetet, de ha egyszer minden sávra kiosztható lesz egy mininova, rögtön rohanok a bótba :) 

Az Electribe-on még így is tovább agyalgattam, de már csak sequencerként használtam volna az Active Step funkció miatt. Ma már szerencsére léteznek MIDI Out modok a Volcákhoz, és a Beatstep Pro is tud ilyet, csak más néven. Mondjuk a vonaton ülve biztos elszórakoztatnám magam ezekkel is...

Az Electribe-nak az előző inkarnációja is hasonló elven kezelte az oszcillátorokat, ami elméletben igen korlátozottnak tűnik, de igencsak hatásos dolgokat lehet vele művelni (a fellelhető videók tanúsága szerint, szigorúan "gépzenében" gondolkodva) - kivéve, ha pont azt nem sikerül, amit akarunk... akkor fáj az a sokezer :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 órája írta +Vader:

Hoppá! Ez eddig nem esett le, köszi!

Akkor hogyan is néz ki a teljes specifikáció? Hány mintát kezel ez a györök?

64 mintát tud kezelni, ezek lehetnek loopok vagy dob hangok. Korábban úgy működött, hogy egy dob track a 64 sample egyike volt. De az egyik frissítésben behoztak egy sample flip funkciót, ami lehetővé teszi hogy mind a négy dobsáv mind a 64 samplét tudja váltogatni. Természetesen közben az összes automatizációt is rögzíti, szóval a sample flippel és az automatizációval szénné lehet mozgatni a ritmust.

Nyilván nem egy Machine, vagy prémium eszköz. De ahhoz képest ami, a Circuit egy nagyon hasznos és kreatív hangszer. Számomra az egyszerűsége zenészközelibb, mintha millió összetett dologra lenne képes, bonyolult menürendszerrel.

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Amit megfigyeltem, hogy a Circuitbe betöltött dobhangok valahogy kicsit ütősebben szólnak a masinából és könnyebben alkotnak egy koherens egységet, mintha ugyanazokat a mintákat bedobálnánk mondjuk az ableton drum rackjébe. Valahol olvastam, hogy van egy kis minőségdegradálás, valamelyest lebutítja a betöltött minták hangminőségét, mint a régi samplerek, ehhez lehet talán köze. Illetve mintha egy kis színezés is történne, kis mélyet szerintem hozzátesz a minták eredeti megszólalásához, ami pl 808 jellegű doboknak nem mindig áll jól, mert ott a kick amúgy is elég kövér általában, így azok néha túl brummogósak a Circuitből, ellenben 707, 505 és egyéb kicsit csattogósabb digital dobgépek hangjai eszelős jól szólnak belőle. A szintirészről mindenképp érdemes tudni, hogy onboard programozás gyakorlatilag nincs. Ez egy nagyon nagy hátránya a gépnek, bár aki számítógép közelében zenél, annak nem lehet nagy probléma az editor használata. Editorral teljeskörűen programozható mindkét szintisáv, illetve a rotary potikra bármelyik szintifunkció kiosztható és a peccsek rámenthetők a masinára természetesen. Szerintem egy nagyon jó kis box a Circuit, mindenből van benne pont annyi, ami nem hagy hiányérzetet az árához képest. Ha több pénzed van, érdemes a Synthstrom Deluge nevű masinának is utánanézni, nagyon hasonló a működési elve, mint a Circuitnek, de mindenből több, bővebben van benne. 

Szerkesztette cisco
Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 órája írta cisco:

Amit megfigyeltem, hogy a Circuitbe betöltött dobhangok valahogy kicsit ütősebben szólnak a masinából

Egyetértek. Az okát nem tudom, de sokkal több erővel jönnek a samplék mint amikor PC-n használtam.

12 órája írta cisco:

Ez egy nagyon nagy hátránya a gépnek, bár aki számítógép közelében zenél, annak nem lehet nagy probléma az editor használata. Editorral teljeskörűen programozható mindkét szintisáv, illetve a rotary potikra bármelyik szintifunkció kiosztható és a peccsek rámenthetők a masinára természetesen. 

Ez sajnos tényleg hátrány, nekem mindenképpen mert rühellem a számítógépet, de erre a célra azért be szoktam kapcsolni :) Illetve van több lehetőség iPad-el is... én csináltam magamnak MidiDesigner Pro-ban egy Circuit Tweaker-t, ami minden CC paramétert képes editálni. A jó hír, hogy a széttekert, editált hangszíneket sysex-ben belementi a Circuit a Session-ökbe, így azok ki-be töltögethetőek más projektekbe is.

Ez meg a Circuit Tweakerem, amivel PC nélkül elvagyok:

 

7DA80D8E-6034-487C-AB25-25626EAFD181.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 0
43 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Egyetértek. Az okát nem tudom, de sokkal több erővel jönnek a samplék mint amikor PC-n használtam.

Ez sajnos tényleg hátrány, nekem mindenképpen mert rühellem a számítógépet, de erre a célra azért be szoktam kapcsolni :) Illetve van több lehetőség iPad-el is... én csináltam magamnak MidiDesigner Pro-ban egy Circuit Tweaker-t, ami minden CC paramétert képes editálni. A jó hír, hogy a széttekert, editált hangszíneket sysex-ben belementi a Circuit a Session-ökbe, így azok ki-be töltögethetőek más projektekbe is.

Ez meg a Circuit Tweakerem, amivel PC nélkül elvagyok:

 

7DA80D8E-6034-487C-AB25-25626EAFD181.jpeg

43 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

 

Szia Csaba! Androidra esetleg egy hasonlo megoldast nem tudnal nekem javasolni? Ha lehet en is mellozom a szamitogepet, kulon erre a celra pedig nem akarok venni midi kontrollert. Van egy mininovam ami amugy nagyjabol tudja szerkeszteni, de a menteshez szamitogep kell, meg nem 100% ban egyezik meg minden parameter, es van amikhez nem tudok hozzaferni belole. Amit meg hianyolok a hivatalos szerkesztojebol az hogy a delay es reverb es sidechain parametereit nem lehet belole szerkeszteni sajna.Egyebkent most keszitek egy 64 darabos sample bankot a Circuithoz, Blofeldben csinalom oket init patchekbol, kivancsi vagyok hogyan fognak szolni a Circuitben.

Szerkesztette Overarden1/2
Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 perccel ezelőtt írta Overarden1/2:

Androidra esetleg egy hasonlo megoldast nem tudnal nekem javasolni? 

Androidon is létezik ilyen testre szabható midi kontroller progi, LEMUR a neve és nem olcsó... igaz az sem olcsó, amit én használok, de mindig figyelem az iPad programok leárazását, meg a black friday-eket, így mindig fél áron vásárolok.

A LEMUR egy általános megoldás, bármilyen felületet létrehozhatsz benne, ami tetszetős az ízlésednek és funkcionális a felhasználási céljaidnak.

Ezen felül létezik Androidra konkrétan Circuit editor, ennek meg MidiSynth Circuit a neve, bár ezt most nem találtam a GooglePlay-ben, lehet hogy külön árulják.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
21 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Androidon is létezik ilyen testre szabható midi kontroller progi, LEMUR a neve és nem olcsó... igaz az sem olcsó, amit én használok, de mindig figyelem az iPad programok leárazását, meg a black friday-eket, így mindig fél áron vásárolok.

A LEMUR egy általános megoldás, bármilyen felületet létrehozhatsz benne, ami tetszetős az ízlésednek és funkcionális a felhasználási céljaidnak.

Ezen felül létezik Androidra konkrétan Circuit editor, ennek meg MidiSynth Circuit a neve, bár ezt most nem találtam a GooglePlay-ben, lehet hogy külön árulják.

Koszi a valaszod, igazabol ingyenes megoldas erdekelt volna legfokepp, de kozben kitalaltam hogy a mininovahoz csinalok egy egyszeru kis tablazatot papirformaban, amiben latszik az amiben elter a ketto egymastol, es annak segitsegevel mar egesz jol hasznalhato, a patcheket meg elmenthetem sessionbe aztan kesobb szamitogeppel azokbol kimentem. Amugy electribe emx, sx-em volt regebben azok jo kis hangszerek, de a 2es verziot nem probaltam, a Circuittal egyenlore teljesen elegedett vagyok, a sample flip kifejezetten tetszik benne, es automatizacioval egyutt nagyon kreativan lehet hasznalni, akarok majd meg egy patch bankot kesziteni hozza amiben csak egyszeru parameterek lesznek kiosztva, ugyanarra a potikra, egyedul a hullamformakban es a filter tipusokban fognak kulonbozni es igy lehet majd 0rol felepitve folyamataba stop gomb lenyomasa nelkul jammelni orakon at es menteni a sessionokat aztan kesobb irni hozza bonyolultabb patcheket. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta Overarden1/2:

Egyebkent most keszitek egy 64 darabos sample bankot a Circuithoz, Blofeldben csinalom oket init patchekbol, kivancsi vagyok hogyan fognak szolni a Circuitben.

Erre viszont kíváncsi lennék hogyan történik. A zenészhaveromnak Blofeld van, nekem meg Circuit, de átjárót még nem találtunk.

3 órája írta Overarden1/2:

akarok majd meg egy patch bankot kesziteni hozza amiben csak egyszeru parameterek lesznek kiosztva, ugyanarra a potikra

Én is ezen dolgozok, illetve hogy értelmes modulációs források legyenek kiosztva, így az iPad-es editorommal minden más editálást meg tudok valósítani PC nélkül.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
18 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Erre viszont kíváncsi lennék hogyan történik. A zenészhaveromnak Blofeld van, nekem meg Circuit, de átjárót még nem találtunk.

Én is ezen dolgozok, illetve hogy értelmes modulációs források legyenek kiosztva, így az iPad-es editorommal minden más editálást meg tudok valósítani PC nélkül.

A blofeldes cucc annyi hogy elkeszitem a patcheket, dob es perkussziv es effekt hangokat, es ezeket felveszem wavba normalizalom oket es egyszeruen beletoltom hangminta ként a dob reszbe...sztem te nem erre gondoltal hanem arra hogy a blofeld patcheket toltom fel a szinti reszbe, igazabol egyszerubb hangokat bele lehet irni a Circuitba ha szepen sorba vegigmesz minden parameteren es beleszerkeszted, de a Circuit szinti motorja nem tud FMet, mondjuk ehelyett lehet hasznalni a VSync-et ami nem ugyanaz nyilvan csak vmi "hasonlo" hangut lehet vele alkotni, meg ugye a Blofeldben 3 oszcillator van a Circuitben 2 meg burkologorbek es LFOk szamaban is van elteres, ezeket vigyelembe kell venni, lehet epp hasonlokat csinalni de egy az egyben ugyanazt nem. 

Valahol lattam egy videot, vagy olvastam vhol es az elv az jo bonyolultabb patchekhez en a Circuitnal probalok ezen a nyomvonalon haladni:

1-2 poti az oszcillatorokkal csinal okossagokat a 3. a burkologorbekkel, 4 az LFOkal, 5 a filterrel, 6. Distorsion 7. Chorus 8 vmi egyeb modulacio, de mivel egy potira 4 dolgot is ratudsz bizni es azt is tudod allitani honnantol meddig szabalyozza az adott parametert igy mar egy poti tekergetesevel tudsz egy csomo valtozast letrehozni igy nagyon sokfele hangot kilehet hozni egy jol megirt patchbol, nah eddig sikerult csinalnom 8db ilyen patchet ami kb 3-4 napomba telt mire nagyjabol minden ugy lett ahogy akartam es meg szamomra zenei minden beallitas mindennel, igazabol ha a blofeldes patchekkel kesz vagyok utana van tervbe ezeknek a circuitos bonyolultab patcheknek a folytatasa...

Csak akarok egy egyszerubb univerzalis patch keszletet 1 oszcis lesz mind ebbe a potikra a kiosztas:

1:wavetable pozício, 2 Amp decay, 3 Cutoff, 4 Rezonancia, 5 Filt env amount, 6 filter decay, 7 chorus, 8 torzito, es akkor minden hullamformabol 3 fajta filter tipussal lenne egy egy darab, de valahogy meg az lfo-t is belekene varialni szoval meg ezt kikell talalnom hogy mi legyen a 8 legfontosabb parameter, ezen meg agyalok egy sort, de nagyjabol ez a terv Circuit téren.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta +Vader:

Lehet ezt a Circuitet controllerként használni? Olyankor címezhetek 4 paramétert a potikra?

CC81-88 kuldenek midi uzenetet az enkoderek, ezek szamat nem tudod megvaltoztatni de igazabol Abletonba szerintem egy tekerot annyi parameterhez rendelsz amennyihez csak akarsz, szoval van 8 tekerentyud amivel tudsz vezerelni, meg ha kiterjesztett note modba lepsz akkor tudsz a padokkal klippeket inditani, de ugy melyebben nem lehet kontrollernek hasznalni csak annyira mint akarmelyik midi uzeneteket kikuldő grooveboxot, ilyen celra az electribe emx-et kiprobaltam meg regen, sokra nem jo de tud ilyet az is, gondolom az electribe 2 is, Circuit az biztos.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta Overarden1/2:

blofeldes cucc annyi hogy elkeszitem a patcheket, dob es perkussziv es effekt hangokat, es ezeket felveszem wavba normalizalom oket es egyszeruen beletoltom hangminta ként a dob reszbe...sztem te nem erre gondoltal 

Így már értem, valóban nem erre gondoltam :) De az ötlet nem rossz :)

2 órája írta Overarden1/2:

1-2 poti az oszcillatorokkal csinal okossagokat a 3. a burkologorbekkel, 4 az LFOkal, 5 a filterrel, 6. Distorsion 7. Chorus 8 vmi egyeb modulacio, de mivel egy potira 4 dolgot is ratudsz bizni es azt is tudod allitani honnantol meddig szabalyozza az adott parametert igy mar egy poti tekergetesevel tudsz egy csomo valtozast letrehozni igy nagyon sokfele hangot kilehet hozni egy jol megirt patchbol, nah eddig sikerult csinalnom 8db ilyen patchet ami kb 3-4 napomba telt mire nagyjabol minden ugy lett ahogy akartam es meg szamomra zenei minden beallitas mindennel

Igen, ezekkel tisztában vagyok, illetve mindenki ízlésének, vagy az adott patch-hez szükséges funkcióknak megfelelően programozza a Circuit-et, szinte végtelen a lehetőség. Az én szabadidőm kb. úgy engedi, hogy havonta jön össze egy full saját, jól működő patch... úgyhogy már csak olyan 60 hónapra van szükségem hogy teljesen testre szabjam a hangszer preseteit :)

Ezen felül én az iPad-es Cubasis beépített VA szintijéből próbálom kimásolni egy-egy jobb hangszín jellemzőit. Az is két oszcis és vannak egész jók... mondjuk 100-ból 60 nagyon jól szól. Ezzel szemben a Circuit gyári 64 hangszínéből meg kb. 10 van ügyesen megcsinálva.

Azt egyébként nem igazán értem, hogy a Circuit gyári hangszínei miért olyan fantáziátlanok, sokkal-sokkal többre képes ez a hangszer, mint amivel kézhez kapod.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta Koródi Csaba:

 

Azt egyébként nem igazán értem, hogy a Circuit gyári hangszínei miért olyan fantáziátlanok, sokkal-sokkal többre képes ez a hangszer, mint amivel kézhez kapod.

Megfordult egyket hangszer es groovebox a kezem alatt, de a gyari hangszinek sokszor nem a legjobbak, illetve az gyakori jelenseg hogy onmagukba jol szolnak de zenebe mar nem tudom felhasznalni, de igazabol jobban is szeretem magamnak elkesziteni a hangokat, egyreszt tanulas szempontjabol nagyon jo a sajat hangszin keszites masreszt meg az en gondolatmenetem szerint van minden igy azert ha vmi nem jol hangzik zeneben akkor tudom hova nyuljak, de sok patchet es oktato videot vegigneztem mar ebben a temaban es rengeteget el is keszitettem, volt regen  DSI evolverhez egy pdf amiben az alapok jol le voltak irva es abbol elkeszitettem akkoriban az osszeset, kb az elso ilyen patch keszitos olvasmany volt ez olyan 10 eve nekem azota nagyon rakaptam a sajat hangszinek keszitesere es az abbol valo samplingelesre, szoval a gyari hangszinek lehetnek olyanok amilyenek, ez azota nem befolyasol hangszerek tekintetebe, gondolkodtam azon is hogy milyen jo lenne csinalni a circuittal dob es percussion hangokat marmint a szinti resszel es azokat visszatolteni samplingelve... De hat ez se most fog megtortenni reszemrol :D igazabol ilyet pl az Electribe 2vel nem tudsz csinalni csak ha van melle egy Electribe samplered, szoval ezt mindenkepp felirnam a Circuit javara :) de vmikor azert megnyomkodok majd egy electribe 2 is mert amugy teljesen bejott eddig volt EMX SX es ER1 nagyon jo kis cuccok azok is igy gondolom a 2 es meg megjobb :) a Circuit viszont olcsobb de kell a melyebb szerkeszteshez egy kulso eszkoz szoval mindketto mellett felsorakoztathato jo es rosz tulajdonsag, igazabol ki mire akarja hasznalni az szerint dontson hogy az eredeti temahoz is szoljak azert :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2018. 09. 09. at 18:36 írta Overarden1/2:

a gyari hangszinek sokszor nem a legjobbak, illetve az gyakori jelenseg hogy onmagukba jol szolnak de zenebe mar nem tudom felhasznalni, de igazabol jobban is szeretem magamnak elkesziteni a hangokat, egyreszt tanulas szempontjabol nagyon jo a sajat hangszin keszites masreszt meg az en gondolatmenetem szerint van minden igy azert ha vmi nem jol hangzik zeneben akkor tudom hova nyuljak

Igen, ez már pár éve tendencia hogy a gyári presetek nem használják ki megfelelően a hangszer lehetőségeit... sőt nem ritkán ízléstelen, fantáziátlan stb. Annó a MiniNova is azért ment el tőlem, mert a gyári presetek értelmetlenek voltak, az editorja meg nem is működött Standalone, hanem csak DAW-ba integrálva...

Itt a Circuit-nál pedig kifejezetten elborult a készítők agya: egy potihoz négy paraméter rendelhető és sajnos rendeltek is... például egy potihoz a Chorus/Flanger Rate-jét, Depth-jét és Level-jét is, vagyis megtekered és szénné szaródik a hangszín :) Ez csak azért baj, mert a Circuit PC nélkül félkarú óriás... ha ezeket a paramétereket értelmesen készítették volna elő, akkor ha kivesszük a hangszert a dobozából, máris tudnánk vele mit kezdeni még akkor is, ha alapvetően nem így osztottuk volna ki, így viszont már ahhoz hogy az első értelmes zenénknek nekikezdjünk, elő kell venni egy számítógépet és ki kell gazolni a gyári Macro kiosztásokat vagy modulációs forrásokat.

Persze a legjobb ha saját presetekből dolgozik az ember... épp a napokban ébredtem rá, hogy akkor voltam termékeny, mikor még a KORG szintik gyári presetei értelmesek voltak és tudtam velük zenélni... és azóta nem csináltam semmit, amióta nem elégszek meg az elcsépelt gyári presetek használatával, hanem magam akarom a hangszínt is előállítani. Van hogy erre nincs idő, vagy kellő affinitás... jellemzően a hangszínek a fejemben ezerszer jobban szólnak, mint amit végül ki tudok tekerni a hangszereimből, viszont majdnem annyiszor több időt el is cseszek vele hogy az eredmény végül átlagos, vagy azon aluli legyen :) No de ez egy másik, nehéz téma :)

Ekkor: 2018. 09. 09. at 18:36 írta Overarden1/2:

vmikor azert megnyomkodok majd egy electribe 2 is mert amugy teljesen bejott eddig volt EMX SX es ER1 nagyon jo kis cuccok azok is igy gondolom a 2 es meg megjobb :) a Circuit viszont olcsobb de kell a melyebb szerkeszteshez egy kulso eszkoz szoval mindketto mellett felsorakoztathato jo es rosz tulajdonsag, igazabol ki mire akarja hasznalni az szerint dontson hogy az eredeti temahoz is szoljak azert

Az eredeti témához visszakanyarodva még most sem nagyon tudnék igazságot tenni a két eszköz között, így hogy Electribe2 is volt egy évig, és a Circuit-el is dolgozok jó ideje. Talán úgy tudnám megfogalmazni, hogy az Electribe 2 inkább technokrata, groove fejeknek való, a Circuit pedig olyanoknak, akik inkább zenész megközelítésből próbálnak kicsit kíváncsiskodni valami új eszköz felé.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2018. 09. 09. at 18:36 írta Overarden1/2:

a Circuit viszont olcsobb de kell a melyebb szerkeszteshez egy kulso eszkoz

Itt egy apró megjegyzést tennék a topik témájához kapcsolódva: igen, a Circuit mélyebb szerkesztéséhez kell külső eszköz, de szerkeszthető mélyebben. Az Electribe 2 egyáltalán nem szerkeszthető mélyebben :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 órája írta Koródi Csaba:

Annó a MiniNova is azért ment el tőlem, mert a gyári presetek értelmetlenek voltak, az editorja meg nem is működött Standalone, hanem csak DAW-ba integrálva...

En meg meg se nyitottam az editorjat a Mininovanak, egesz jol tudom menubol szerkeszteni, de nem sok hangszint gyartottam meg bele, inkabb csak teszteltem a kepessegeit ugymondanam. Viszont hatalmas lehetosegek vannak benne :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...