Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Kezdeti lépések iOS-en


djuice

Kérdés

Megjött a pócstán a Mini 2-esem. Innentől mindenben érdekelt vagyok gyakorlati szempontból is. :) 

Első kérdésem, mivel használtként van a cucc, csak 1 usb-light. csat. töltőkábel van hozzá, ez használható szerintetek sima androidos Motorola usb töltővel is, esetleg pc-re dugva merjem én tölteni még nem kapok hozzá adaptert?

Thanx!

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 71
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

54 perccel ezelőtt írta djuice:

Próbálok alkudni... az akksijáról viszont semmi infóm. Postán jönne.

Azon is gondolkozok, hogy amúgy 50 körül sima wifis 16 gigás is előfordul most a jófogáson, de korábban legalább 32 gigában gondolkodtam.
Illetve 70-ért egy Air 2 mennyivel lenne beljebb teljesítményre? (16gb, wifi)

Tudom nehéz megállni, de én Apple terméket nem vennék postázással. Eddig mindet használtan vettem, de az átvétel helyszínén kiütöttük a régi jelszavakat és belaktam a sajátommal, csak ezután valósult meg az üzlet. Nem mondom hogy mindig mindenkitől félni kell, de egy Applé-val jobban meg lehet szívni mint egy Androiddal.

Az első iPad-em 2-es volt, tökéletesen elégedett voltam vele, mindent tudott. Aztán kijött a KORG Gadget és szinte azonnal újat kellett vennem. Ez egy iPad Mini 2 Retina lett. Nagyságrendekkel többet bírt, mondhatnám az iPad2-vel használhatatlan a KORG Gadget, az iPad Mini 2-vel meg faszagányos. Aztán kijött a KORG Module, és még ezzel együtt egy csomó beépülő modul a KORG Gadget-be, nem beszélve a rengeteg más cég termékéről, így megérett egy még erősebb iPad, ez meg egy iPad Mini 4 Retina lett, ezzel most megint hasít minden. Szóval a tanulság: ha az embernek van egy munkamódszere, jól bevált programokkal, akkor évekig elvan akár iPad2-vel is, de ha minden újdonságra ráugrunk mint gyöngytyúk a ta..-ra, akkor a pénzünkön kapható legjobbat kell megvenni.

Az Air teljesítménye nagyjából az iPad Mini2 Retinám teljesítményének felel meg, az Air 2 pedig talán az iPad Mini 4-em teljesítményének ha nem tévedek. Szerintem szuperül elfut mindkét hardver, nyilván a nagyobb jobb. De a tárhelyből ne engedj. A kinézett Air-ednek az árát a Cellular megdobja egy kicsit, ami felesleges ha nincs rá különösebb szükséged, én a helyedben abban gondolkodnék, hogy inkább a tárhely dobja meg az árát.

16GB-osat semmiképp ne vegyél. Mondom ezt úgy, hogy mindegyik iPad-em 16GB volt, illetve a jelenlegi is az. Én a KORG Gadget miatt minél erősebbet akartam és mindenképpen Mini-t a hordozhatóság miatt, ezért a pénzemből nem futotta 32GB-osra, de szanaszét sz...pok miatta. Egy-két jóféle szoftszinti, digizongi, meg egy-két DAW és konkrétan 1GB mozgásterem marad a tényleges munkára, amivel agyba-főbe próbálok gazdálkodni.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta djuice:

Egy ugyanilyen felületű másikfórumra akartam írni és közben ide sikerült, mert párh. nyitva volt mellette a böngiben. :)

Most töltögetem amúgy a Garagebandet, hogy mire használható. :)

 

Ja értem :)

A Garageband hatalmasat nőtt, tudásban, eszközöben és méretben. Nem igazán tudtam eldönteni hogy hasznos-e számomra annyira, mint ahány giga helyet elfoglal. A Korg Gadget sokkal inkább kiszolgál... bár teljes áron rohadt drága... egyetlen összetevőjét sem vettem meg teljes áron, mindig leárazáskor bővítgetem :)

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta djuice:

Hát, köszi mindenkinek mégegyszer a segítséget!

Az utolsó pillanatig hezitálgattam, "kéne? mégse kéne?", de egyszer élünk alapon, meg ha lúd legyen kövér, mivel elvitték előlem a 64-es Air2-t, csak belevágtam és elhoztam a 128-ast, meg ráadásnak az Alesis dokkokót, hogy a midi/audio is le legyen már tudva egy szuszra. :) Így újból iPad a háznál!

Csak az állam keresgélem azóta is, mert nem is hittem hogy egy ilyen papírvékony cucc ilyen audio minőségben megszólal a beépített speakerével! Hát komolyabb laptopokat megszégyenítő! (Habként a tortára az Air2 egy két hónapja fullba garanciálisan kicserélt patyolat cucc. Na erre nem is számítottam! Remélem elmegy egy darabig még.) :)

 

 

Gratula! Nagyon nem fogod megbánni, főleg ahogy évek alatt gyűlnek rajta az appok. Én már évekkel ezelőtt lehúztam a WC-n a PC-t, amikor elkezdtem iPad-ezni.

Link to comment
Share on other sites

Hát, köszi mindenkinek mégegyszer a segítséget!

Az utolsó pillanatig hezitálgattam, "kéne? mégse kéne?", de egyszer élünk alapon, meg ha lúd legyen kövér, mivel elvitték előlem a 64-es Air2-t, csak belevágtam és elhoztam a 128-ast, meg ráadásnak az Alesis dokkokót, hogy a midi/audio is le legyen már tudva egy szuszra. :) Így újból iPad a háznál!

Csak az állam keresgélem azóta is, mert nem is hittem hogy egy ilyen papírvékony cucc ilyen audio minőségben megszólal a beépített speakerével! Hát komolyabb laptopokat megszégyenítő! (Habként a tortára az Air2 egy két hónapja fullba garanciálisan kicserélt patyolat cucc. Na erre nem is számítottam! Remélem elmegy egy darabig még.) :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Egy ilyen dokkolóval egyébként annyi történik, hogy a sok (együtt nem is okvetlenül használható) breakout kábel helyett lesz egy hardvered, amin fizikai, sztenderd I/O-id lesznek mind audióban, mind midiben, lesz néhány fizikai potmétered, és stabilan elvan az asztalon a cucc, töltve.

Olyan appokra viszont kényelmetlen, amik álló képernyőre vannak tervezve. Korg iKaossilator pl.

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta Bendi:

Ha szép, akksija jó, és arra, amit most tud, elég lesz 2-3 évig, akkor vedd meg.

Igen, ez is elgondolkodtató, mert hisz a 6 éves 4,3"-os mobilomon márt fáj netezni is a mérete + lassúsága miatt. :) 
Próbálok alkudni... az akksijáról viszont semmi infóm. Postán jönne.

Azon is gondolkozok, hogy amúgy 50 körül sima wifis 16 gigás is előfordul most a jófogáson, de korábban legalább 32 gigában gondolkodtam.
Illetve 70-ért egy Air 2 mennyivel lenne beljebb teljesítményre? (16gb, wifi)

Link to comment
Share on other sites

37 perccel ezelőtt írta djuice:

Köszi! Hát persze, szoftszintire kéne, de 70-80 vagy több még ma is a hirdetésekben még a 16 gigás is és törött, hibás, kopott legtöbbje így is. Az Air 2 meg Pro viszont még jócskán 100 fölött, de persze ha vár az ember vele, az se nagy baj. Várni mindig lehet. :)

Ha szép, akksija jó, és arra, amit most tud, elég lesz 2-3 évig, akkor vedd meg. Az iOS11-et még meg fogja kapni, és azért az iOS9 és iOS10 között nem volt teljesítmény-vesztés. Illetve úgy mondanám, hogy az iOS10 mostanra teljesen jó (sebességben) és stabil lett, nem indokolja semmi, hogy miért ne upgrade-eljen az ember iOS9-ről. Úgy sejtem, hogy az iOS 11 is hasonló lesz, a .1, .2-es verziókkal nem lesz rosszabb, mint az iOS10.

Link to comment
Share on other sites

Köszi! Hát persze, szoftszintire kéne, de 70-80 vagy több még ma is a hirdetésekben még a 16 gigás is és törött, hibás, kopott legtöbbje így is. Az Air 2 meg Pro viszont még jócskán 100 fölött, de persze ha vár az ember vele, az se nagy baj. Várni mindig lehet. :)

Link to comment
Share on other sites

14 órája írta djuice:

Srácok!

Air cellular megérhet ma még 60-at karcmentesen?

Szerintem nem igazán. Önmagában persze nem rossz az ár, de "dinamikusan gondolkodva" elég régi darab már. Gyakorlatilag az iPhone 5S-nek felel meg. Márpedig az 5S / iPad mini 2 azért már eléggé "lassúcska" a mostaniakhoz képest. 

Attól is függ, mire szeretnéd használni. E-Book olvasónak kicsit drága, régebbi szinti szoftverekhez teljesen jó, a Moog Model 15 még elfut rajta simán, de lehet, hogy egy jövőre megjelenő új "szoft szinti csoda" már nem fog. (Én a régi iPad 2-m kapcsán éltem át azt az utóbbi évben, hog az új progik már nem támogatottak. Pl. pont a Moog Model 15. Nagyon szeretem, nagyon jól szolgált, gyakorlatilag a megjelenésekor - 2011. decemberében - vettem.De ma már szinte tényleg csak egy-két régebbi - KORG, PPG, Waldorf - szoftszinti futtatására és e-book olvasónak használom. Ami fut rajta, az jól fut, de ennyi. Eladni nincs értelme, mert nagyjából 20-30 ezret adnának érte, annál meg azért sokkal-sokkal nagyobb a "használati értéke". Karcmentes, az aksija pl. még mindig 75%-os. Tehát még 2-3 évet biztosan kiszolgál.)

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Vlaca:

Hi!

Igen ez egy folyamatos szélmalomharc. A kínaiak feltörik a lightning protokollt, megcsinálják a fos/kevésbé fos kiegészítőket, egy következő update-el az apple letiltja.

Így megy ez már régóta.

Amúgy nem muszáj apple kiegészítőt venni, elég ha olyant feszel ami megkapta licence engedélyeket (MFI, made for iphone).

 

No igen, csak éppen az a "probléma", hogy az MFI cuccok gyakorlatilag (majdnem) ugyanannyiba kerülnek, mint az eredeti Apple termékek. (Licensz, stb.) Pl, a hama cuccai alig olcsóbbak. (Bár sokkal tartósabbak!)

Link to comment
Share on other sites

Hi!

Igen ez egy folyamatos szélmalomharc. A kínaiak feltörik a lightning protokollt, megcsinálják a fos/kevésbé fos kiegészítőket, egy következő update-el az apple letiltja.

Így megy ez már régóta.

Amúgy nem muszáj apple kiegészítőt venni, elég ha olyant feszel ami megkapta licence engedélyeket (MFI, made for iphone).

 

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta djuice:

Hát lehet hogy most a nagy változások miatt áll sok minden fejre: http://www.hirado.hu/2017/04/07/megmutatjuk-az-iphone-frissitese-elotti-kotelezo-teendoket/

Hát ez lehet. Nem olvastam a cikket frissítés előtt, szerencsére semmivel nem volt gondom, pedig biztonsági mentést sem csináltam. De ez hogy pár perc tökéletes használat után az iPad észbe kap hogy "ja ezt az eszközt énnekem nem szabad támogatnom", ez nekem elég szándékosnak tűnik :(

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta AudioWorks Hangtechnika:

Mielőtt megveszed az Apple kiegészítőt nézd meg az iConnectivity iCM2+ MIDI és iCA2+ Audio&MIDI interfészt.

Köszönöm szépen. Szuper cuccok, mindig megnézem őket, de rájövök hogy nekem drágák és nem tudnám kihasználni.

Az iPad-em sima USB - Camera kit csatlakozással használja a MOXF6-ot Midi interface-ként és Audio interface-ként is egyszerre. 

Ezeket az iConnectivity eszközöket sajnos nem tudnám közéjük tenni, mert épp az audio és midi interface az amivel rendelkezek a hangszerben csak a lightning USB összekötő kábel hiányzik közéjük.

Eddig ez a küttyüm pont ezt az összekötő szerepet töltötte be 2500 Ft-ért... (ezt az árat nehéz alulmúlni :) ). Igaz az Apple át is húzta a használatát, így meg hiába volt olcsó :(

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 03. 26. at 12:01 írta Koródi Csaba:

Én ilyet vettem. Működik iPad Mini-vel az USB. Rádugom az iPad-et ezzel a vacakkal a MOXF-re és az iPad Midi billentyűnek és Audio hangkártyának is egyaránt használja a hangszert. De más USB Midi billentyűvel is működik. Ja és olcsó :)

https://www.wpower.hu/all-in-one-kartyaolvaso-3-portos-hub-apple

Nna, ez a cucc sztornó. Hetek óta megelégedéssel használtam, tökéletesen ment, ahogy fent leírtam. Aztán frissítettem az iOS-t a 10.3.1-re. Most bedugom ezt a cuccot, ugyanúgy felismeri a hangszerem Midi és Audio interface-ét, tökéletesen megy, zenélek rajta, majd egyszercsak elhallgat és az iPad kiírja hogy "Az iPad nem kompatibilis ezzel az eszközzel." és ennyi, többet nem ismeri fel. Ha restartolom az iPad-et, akkor újra felismeri és "works fine" egészen két percig amíg újra ki nem írja a fenti dumát.

Ne röhögtessenek hogy nem kompatibilis, amikor két percig tökéletesen működik... max az Applénak fáj hogy nem Apple kiegészítőt használok. Ha nem lennének ilyen jó zenei programok iPad-en és nem toltam volna az elmúlt 4 évben legalább 60-80 ezer Ft-ot a szoftverekbe, akkor most felejteném el a qwa anyjába az Applét. Így megint kénytelen vagyok egy tizensokezres tetü lehúzós Apple kiegészítőt venni.

Hacsak nincs valami ötlete valakinek, hogy ki lehet-e valahol valamit kapcsolni az iOS-ben, ami nem figyelmeztet és nem ignorálja az ilyen kiegészítőket???

Link to comment
Share on other sites

Én ilyet vettem. Működik iPad Mini-vel az USB. Rádugom az iPad-et ezzel a vacakkal a MOXF-re és az iPad Midi billentyűnek és Audio hangkártyának is egyaránt használja a hangszert. De más USB Midi billentyűvel is működik. Ja és olcsó :)

https://www.wpower.hu/all-in-one-kartyaolvaso-3-portos-hub-apple

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 01. 23. at 23:06 írta djuice:

Én valszeg majd erre fogok berucizni...

https://hu.rolandeasteurope.com/products/gomixer/

gomixer_main.jpg

"Avast Antivirus: A kapcsolat nem biztonságos. Rolandeastereurope tulajdonosa a weboldalát helytelenül állította be. Az Ön adatainak ellopását megakadályozandó, a Firefox nem nyitotta meg ezt a weboldalt."

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...