Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Korg Sounds


djuice

Kérdés

Recommended Posts

  • 0
Ekkor: 2017. 06. 27. at 22:14 írta Amiga64:

 A 48 megabájt az valóban elírás a vintagesynth.com- on is :-) . 

pici_Tibor: mire használod a "jószágot", milyen típusú zenékre? Gondolom retro-ra. Örülök neki ha ilyen népszerű egy hangszer. Én a sima 01/w néztem ki, saját seq-ját nem hinném hogy használnám, de ha még is az a 7000 leütés kb mire elég? Neked melyik van? illetve a billencse milyen a simának? Van e hangzásban valami hátrány ha nem a 01/wfd-t veszem hanem az alapmodelt ? Ami fontos még a saját kijelzőjén kőnyű a hangok szerkesztése, gondolom midi-ox programmal ezt is könnyen lehet menteni? illetve ha jól olvasom vissza a Korg fórumot megoldódott a hibája?

 

 

 

 

01/W fd....Alapjában kocsma-rock-ra, két modul mellett.. :) Egyébként vannak hangszínek amitől képtelenség megválni. Pl. Torzító gitár. Speciel imádom a zongoráját, rock zenére átütő és nem puhány...szőnyeg hangszínnel alatta pedig telt. Egy-két orgona, "string" és kórus ami szól belőle...a többi már "öreges". Fantázia hangszín rengeteg van....abból meg bármilyet elbír a mai világ. :) (Nálam SRC512-es RAM és egy Synth ROM a bővítése). Billentése...ebbe is a (szét verhetetlen) Yamaha technikát (lemez rugó+súlyocskák a műanyagban) rakták. Hangos, zörög, filc szegény agyon kopva, de nem puhány, nem ragadós, visszarúg. Ez a jó. Kijelző átlátható, nyilván mai viszonylatban igen egyszerű...de szerkesztésben pl. Env. görbe stb. kis ablakban...ahogy kell. Minden vacakság volt már: Mikrokapcsoló csere, hangerő poti csere, kijelző felújítás, kábel szalag csere, jó pár biztosíték és a legutóbbi: tranzisztor szakadás! :)  De kell és lekopogom nem volt még menthetetlen. Itt a szekvenszer többet bír, talán 48ezer v. 50ezer körüli leütés. Alapjában ezzel tud többet a sima verziónál..és a floppy meghajtó. Mi van még...Ja igen: Van saját Editor progi. Most nem vágom a nevét, de a programban a Roland JV sorozatot is oda pakolták...kb. ennyi. És elnézést, de az idők folyamán 3.verzióban próbálom a Tritonomat kirepíteni...a 01 valamiért mindig marad. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 Köszi a válaszokat. Gondolom zaklatott egy élet útja lehetett a 01-ednek, hogy ennyi "vacakság" volt vele. Remélem az én példányom a lehetőségekhez képest makulátlanabb lesz, ha megveszem. Remélem Rom bővítő nélkül is jó hangokkal lehet majd benne ügyködni. inkább a Jarre-os hangzás lenne a cél, és az nem baj ha öreges. Válaszokat köszi még egyszer :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2017. 06. 29. at 20:12 írta pici_Tibor:

01/W fd....Alapjában kocsma-rock-ra, két modul mellett.. :) Egyébként vannak hangszínek amitől képtelenség megválni. Pl. Torzító gitár. Speciel imádom a zongoráját, rock zenére átütő és nem puhány...szőnyeg hangszínnel alatta pedig telt. Egy-két orgona, "string" és kórus ami szól belőle...a többi már "öreges". Fantázia hangszín rengeteg van....abból meg bármilyet elbír a mai világ. :) (Nálam SRC512-es RAM és egy Synth ROM a bővítése). Billentése...ebbe is a (szét verhetetlen) Yamaha technikát (lemez rugó+súlyocskák a műanyagban) rakták. Hangos, zörög, filc szegény agyon kopva, de nem puhány, nem ragadós, visszarúg. Ez a jó. Kijelző átlátható, nyilván mai viszonylatban igen egyszerű...de szerkesztésben pl. Env. görbe stb. kis ablakban...ahogy kell. Minden vacakság volt már: Mikrokapcsoló csere, hangerő poti csere, kijelző felújítás, kábel szalag csere, jó pár biztosíték és a legutóbbi: tranzisztor szakadás! :)  De kell és lekopogom nem volt még menthetetlen. Itt a szekvenszer többet bír, talán 48ezer v. 50ezer körüli leütés. Alapjában ezzel tud többet a sima verziónál..és a floppy meghajtó. Mi van még...Ja igen: Van saját Editor progi. Most nem vágom a nevét, de a programban a Roland JV sorozatot is oda pakolták...kb. ennyi. És elnézést, de az idők folyamán 3.verzióban próbálom a Tritonomat kirepíteni...a 01 valamiért mindig marad. ;)

 

Tibor, a ChangeIt! programra gondolsz?

Nekem is van egy korg 01/W FD és teljes mértékben alátámasztom a tapasztalataidat a szintivel kapcsolatban.
Szerencsére én egy jó állapotú példányt vettem 2 éve egy hozzáértő szakitól.

Fent nevezett program linkje, ha netán érdekelne valakit:

http://www.mossgrabers.de/Software/ChangeIt/ChangeIt.html

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2017. 06. 29. at 20:12 írta pici_Tibor:

Kijelző átlátható, nyilván mai viszonylatban igen egyszerű

Azt tudni kell, hogy a 01W korszakban még dívott az Electro Luminescence háttérvilágítású kijelző ezekben, csak az a fólia ennyi idősen már nagyon elhalványodik és nem olcsó a cseréje, mondjuk ahhoz képest, hogy egy KORG TR-ben meg már 3mm-es ledek világítanak oldalról és ha megdöglik is, 5 Ft a cseréje kb. meg egy kis kézügyesség. EL kijelzőt meg szétszedni nagy bátorság, mert utána 90%, hogy nem fog minden pixel látszani. Ezt csak azért írom le, mert az ősvasak beszerzésénél (pláne, ami 897 tulajt is megjárt előtte) már nem árt a szervizelhetőségre is figyelni!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Igen-igen..."Changelt"...Ez az.

EL csere: Ha szerencse van az új fólia még befér a régi fólia és az "üveg közé"...Nálam befért. :) (A régi többnyire egy nagy ragacs pacával rögzítve van a panelhez kijelzőn belül.) Csak a sarkok átforrasztása és mehet. Nem is értem a videókat...Lehet hogy van trükk, de mindek(?) :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nagyon sok vason a bizonytalan EL-csere helyett egyszerubb a komplett display-t cserelni. Nem nehezebb. Ehhez persze a minimalis elektronikai ismereten kivul ket dolog kell: be tudjuk azonositani, es valami sztenderd (specko karakterek nelkuli) darab legyen. Ezek altalaban occoert be is szerezhetok. A K2000 komplett kijelzo csereje volt vagy 4.000 Ft, postaval, alkatresszel. Vagy ket evvel korabban ugyanannyi volt az EL-csere is, (es fizikailag nehezebb is) de az hosszu tavon nem valt be, mert a pixelhibakon nem segitett termeszetesen. Csak ennyi ideig tartott beazonositani azt, hogy egy kutya-kozonseges sztenderd Sharp kijelzo van benne...:)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Általában a panelen maratva van a gyártó meg a kijelző típusszám is. Van egy Akai samplerem, abban mondjuk így van japános precizitással.

Az a baj ezeknél a régi kijelzőknél hogy vacak gumicsík kontakttal vitték át az üvegre felgőzölt kivezetésekhez a jelet a vezérlő elektronikától és az házilag szétszedve már nagyon nem úgy működik utána mint fénykorában. Ráadásul behajlított lemez karmok fogják össze az egészet, amik nem sok szétszedést bírnak ki a hajlítgatásokkal. Márpedig ha nem jó a kontakt, mindig újra lebontja az ember. Komplett kijelzőt vezérléssel azért én még sehol nem láttam csak 20-on ezrekért!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A K2000-ben nem volt ennyire bonyolult...

komplett panel volt a kijelzovel, csak rogziteni kellett es az eredeti szalagkabelt radugni.... ami szinten a szabvanyos PC-kben szokasos fajta. Alibaba volt egyebkent cca annyiert, amennyit irtam.

az is igaz, persze, hogy a K-sorozat nagyon ugy nez ki belulrol mint egy PC. Panelek vannak, szalagkabelekkel osszedugdosva. Ez szerencses szervizelesi szempontbol.

viszont festekkel at volt huzva a panel kodja...:) ezert tartott ennyi ideig...

Szerkesztette NeoC
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...