Jump to content
Ménemszól.hu

Zenével kapcsolatos könyvek


djuice

Recommended Posts

Ha valaki úgy érzi, hogy ez kell neki, megveszi, aki nem, az meg nem. Kevesebb biztosan nem lesz tőle. Az pedig, hogy vannak ilyen könyvek, az meg önmagában szerintem jó dolog.

Persze a 10 év szolfézs azt mondatja velem, hogy c'moooon, de hát na, aki erről lecsúszott, és csak csipegetni szeret, annak pont jó lehet az induláshoz.
Amúgy nem tudom, hogy mi van a könyvben. :D

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 1/13/2017 at 3:12 írta djuice:

Szerintetek mennyire szenzáció hajszolás? http://kulcs.zeneimarketing.hu

Minta: http://kulcs.zeneimarketing.hu/kulcs.pdf

 

Vélmeényem szerint vannak nagyon hasznos könyvek zeneelmélet, zeneírás, keverés, stúdiózás témákban sőt, még olyan "megfejtő" magyarázatok is előfordulnak, amik - legalábbis bizonyos aspektusból - bemutatják a tutit; de ez nem az.

Ez a könyv nagyon gyengének tűnik én soha nem venném meg, de még csak le sem tölteném ingyen.

Link to comment
Share on other sites

16 órája írta djuice:

Kösz, de ezt mivel tudod alátámasztani?

A mellékelt pdf alapján gondolom így. A demo jellege, a könyv struktúrája, a vizsgált zeneszámok, a könyv rövidsége (és a látott információsűrűsége), a stílusa és a helytelen helyesírása miatt - többek között. A szerző tekintélye és munkássága sem kiemelkedő. Persze ettől még lehet jó, de én ezek után nem emelném le a polcról. Szívesen. ;-)

Szerkesztette Tetsuo
Link to comment
Share on other sites

Ez a könyv akár hiánypótló is lehet, bár én sem tudom, mi az a "kulcs", ami a jó ritmushoz elvezet benne. Ettől függetlenül van jó néhány artist ismerősöm, akik a saját zenéikben csak kész ritmus sample-ket használnak, mert nem tudják összerakni ritmushangszerekből a groove-ot. Vagy ha mégis saját ritmust csinálnak, az rögtön hallatszik rajta, rögtön "amatőr" hatása van. Elektronikus zenékről beszélek, ahol nyilván dobgépeket használunk, de nem kizárólag, mert ebben a világban is üdítő színfolt tud lenni egy élő dobos betét. Én könnyű helyzetben vagyok, mert ütő hangszeres vagyok, de bizony nagyon sokan írnak zenét olyanok is, akiknek semmilyen zeneiskolai múltja nincs. Ahhoz pedig, hogy minél több minőségi zene születhessen, elsősorban gyakorlás/tanulás kell. Ennek fényében én üdvözlöm az ilyen kiadványokat.

 

Link to comment
Share on other sites

Én meg akartam venni, mert minden tudás jól jöhet még, ha kicsit túlárazott is, de az bizonytalanított el végül, hogy 84 oldal, aminek az első 10 oldala marketing, brutálisan nagy betűtípussal, tehát max 45-55 vagy kevesebb normál oldal tudással rendelkezik a ritmusról...

Ez nekem így nem túl hiteles, bár nem ismerem a fickót.

Link to comment
Share on other sites

A fickót én sem ismerem, bár a zenekarát igen. A témát jónak és létjogosnak érzem, de ez az első 10 oldalnyi szócséplés a helyesírási hibákkal nekem se gyerebe. Marketing duma egy könyvben már ne legyen, nem azért veszi meg az ember, hogy 10 oldalon keresztül arról olvasson, hogy miért vegye meg :)

Link to comment
Share on other sites

13 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

A fickót én sem ismerem, bár a zenekarát igen. A témát jónak és létjogosnak érzem, de ez az első 10 oldalnyi szócséplés a helyesírási hibákkal nekem se gyerebe. Marketing duma egy könyvben már ne legyen, nem azért veszi meg az ember, hogy 10 oldalon keresztül arról olvasson, hogy miért vegye meg :)

Lehet tudni nekünk is, hogy melyik ez a zenekar?

Egyébiránt a könyvek rendkívül alkalmasak akusztikai kezelésre, szóval mindenképpen hasznos! :D

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 3 years later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...