Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

2 gép összekötését hogyan valósítsam meg win7 alatt, MIDI sync létrejöttéhez? - 2 dj valós időben 2 gépen a lényeg.


plebejus

Kérdés

Azaz, ha 1-1 Ableton-t akarok futtatni mindkét gépen ugyanabban az időben [hogy 2 dj tudjon dolgozni valós időben egyszerre (azaz mixelni)] és természetesen a BPM szinkronizált (ami a lényeg ugye). Ilyesmi hogy oldható meg? Ethernet(UTP), Wireless kapcsolat?

Hogyan kezdjek neki? A tippeket előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

49 perccel ezelőtt írta recccp:

Az Ableton Link pont erre megoldas. 

Vezetek nélküli, vagy ethernet sync amint a két gép csatlakozik azonos hálózathoz.

Live 9.6-tól.

És akkor a 2 gép futtatható szinkronban vmi master/slave módban gondolom + előtte ki kell alakítanom egy helyi hálózatot?

 

Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta recccp:

Nincs master/slave viszony a kettő gép között. Mindkettő változtathatja a tempót és a másik követi azt. 

Bővebben:

https://www.ableton.com/en/link/

Live-ban kapcsold be a Link-et (Pref/Midi) és miután a két gép csatlakozik azonos hálózathoz (nyílt vagy védett, vezetékes vagy wi-fi) látni fogják egymást.

Köszi szépen az infot! Annyit még csak: én úgy tudom Ableton alatt is van lehetőség rewire módra, mint Cubase/Reason között, így Abletonnal képes együtt futni a Traktor szinkronban. Ehhez kapcsolnám a másik gépet Ableton "platformmal", gondolom értelemszerűen megoldható.

 

Link to comment
Share on other sites

Igen, a Live tud rewire master lenni, a traktort nem használom szóval nem tudom hogy tud-e rewire slave-ként futni.

Hogy link és rewire együtt hogy muzsikál azt sem tudom, de a traktor is tudja a link sync-et, szóval ha rewire-el nem jársz sikerrel tudod futtatni standalone módban. A linket használhatod 2 gép között, pc és iPad/iPhone között vagy akár 1 gépen belül 2 alkalmazás ami támogatja a link-et.

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta recccp:

Igen, a Live tud rewire master lenni, a traktort nem használom szóval nem tudom hogy tud-e rewire slave-ként futni.

Hogy link és rewire együtt hogy muzsikál azt sem tudom, de a traktor is tudja a link sync-et, szóval ha rewire-el nem jársz sikerrel tudod futtatni standalone módban. A linket használhatod 2 gép között, pc és iPad/iPhone között vagy akár 1 gépen belül 2 alkalmazás ami támogatja a link-et.

Igen-igen. Kösz az infot!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...