Jump to content
Ménemszól.hu

System-8


faceeasyg

Recommended Posts

Szepen csondben azert ez is itt van, es hogy oszinte legyek egeszen meggyozo hazistudio kismindenesnek tunik, de en valoszinuleg a deepmind-ot valasztanam inkabb, de meg par honap van amig konkretan vasarolni fogok, ugyhogy ki tudja. A klasszikus roland hulyesegektol azert mar illene szabadulni: joystick, szar es aftertouch mentes billentyu. Volt rolandom, es imadtam oket, es sztem ezt is tudnam. :) 

ui.: vegre beerik a sorozat? :) 

Link to comment
Share on other sites

Ezerszer is inkább a Nord A1-et azaz A1r-t venném. EZ drága, csak 8 digit poli (mi ez, valami vicc a Rolandéknál?). A billentyűje is gagyi, ami ilyen árú szintetizátornál felső-középkategóriás kéne hogy legyen.

Mondjuk az A1 vacak billentyűje se lopta a szívembe magát, de legalább aftertouchos.

De ha meg analógszerű, akkor valóban ott az eredeti analóg DM12. Mellé egy Pulse 2/ BS II/ Arturia mono szinti és nem is kell túl sok minden.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja, mondjuk en analognak lehet hogy egy slimphatty-t vadasznek le a mindenes melle... :) 

Mindenesetre hangra es kepessegekre jo kis szinti ez. En a muanyagoktol sem felek annyira, mert vannak olyan muanyagok, amik tartosabbak, mint az alumium meg mint a fa. A roland billentyui altalaban nem jok, de meg lehet szokni, az aftertouch hianya meg soha nem tunt fel, amikor olyan szintim volt, amiben nem volt. Pl a rolandjaim. Ettol mondjuk jogos az elvaras, hogy ennyi penzert kene, hogy legyen. :) 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2/14/2017 at 21:55 írta draco draconis:

Ezerszer is inkább a Nord A1-et azaz A1r-t venném. EZ drága, csak 8 digit poli (mi ez, valami vicc a Rolandéknál?). A billentyűje is gagyi, ami ilyen árú szintetizátornál felső-középkategóriás kéne hogy legyen.

Mondjuk az A1 vacak billentyűje se lopta a szívembe magát, de legalább aftertouchos.

De ha meg analógszerű, akkor valóban ott az eredeti analóg DM12. Mellé egy Pulse 2/ BS II/ Arturia mono szinti és nem is kell túl sok minden.

 

Kijavítanálak, sajnos a Nord Lead A1 billentyűzetén sincs aftertouch érzékenység (de a Nord Lead 4-en sincs). És az A1 nincs is "felkészítve rá", hiába kapna aftertouch-ot bejövő midin. Én egy expression pedált használok a pótlására. Egyébként nagyon jó hangszer valóban, és a System-8-nál a hangja is sokkal jobban bejön számomra. A System-8 nagy erénye a gyors workflow. Rengeteg dedikált potméter, és az onboard sequencer.

Link to comment
Share on other sites

Uraim! Előre is elnézésüket kérem, de most kijelentő módban fogok beszélni; a DeepMind12 AZ EGYETLEN említésre méltó HANGSZER ebben az árkategóriában. A Roland cég márcsak nevében az ami valaha volt, a szellemiség már a multé.. De komolyan, mi ez a szar tőlük már megint - premium áron?!?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...