Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Yamaha MO6 gyári adatok


Koródi Csaba

Kérdés

Van itt olyan kedves Yamaha MO6 tulajdonos zenész kolléga, aki ki tudna segíteni a hangszer gyári adataival?

Mikor meglett a hangszer, foggal-körömmel írtottam a gyári demókat és patterneket... sikerült. Most meg szívesen belenéznék a demók szerkezetébe és rájátszanék a patternekre. Annó gondoltam, majd ha ezt akarom, csinálok egy factory resetet azt jólvan, de az csak a hangszíneket állítja vissza, a szekvenszer adatokat nem :( A google sem volt a barátom ebben a kérdésben :)

Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

5 órája írta Koródi Csaba:

Van itt olyan kedves Yamaha MO6 tulajdonos zenész kolléga, aki ki tudna segíteni a hangszer gyári adataival?

Mikor meglett a hangszer, foggal-körömmel írtottam a gyári demókat és patterneket... sikerült. Most meg szívesen belenéznék a demók szerkezetébe és rájátszanék a patternekre. Annó gondoltam, majd ha ezt akarom, csinálok egy factory resetet azt jólvan, de az csak a hangszíneket állítja vissza, a szekvenszer adatokat nem :( A google sem volt a barátom ebben a kérdésben :)

Előre is köszönöm!

Nekem van MO6 és sztem lementve is minden, ami gyári. Holnap leszek hangszerközelben, ránézek.
De max újra lementem, mert tuti, hogy nem töröltem ki a demókat. Seq-t nem használom.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 02. 24. at 9:45 írta Koródi Csaba:

Van itt olyan kedves Yamaha MO6 tulajdonos zenész kolléga, aki ki tudna segíteni a hangszer gyári adataival?

Nem tudom nem-e késő már, de tessék! (Amúgy már nincs meg a hngszer csak a mentése) :) YMO_ALLINONE.zip

(Ajánlom a Motifator.com-ot. Onnan én ES demókat is megszereztem kérésre, de magamnak is mindent lementettem külön midiként és saját formátumban is a Yamiról, a patterneket pl egyenként is!)

Amúgy érdekes a sztori, mert én is gyalultam 1x-2x dolgokat és a factory reset mindent vissza kell állítson! Updatelted az OS-t??? Az tuti mindent visszahoz!

http://download.yamaha.com/search/product/?site=hu.yamaha.com&language=hu&category_id1=16244&category_id2=16381&category_id3=&product_id=106369 

Igazából az külön választható hogy bebootolásnál betöltse-e a sequencer és pattern adatokat a szekibe vagy se.

Ekkor: 2017. 02. 24. at 14:53 írta syngular:

Seq-t nem használom

Szerintem a legzseniálisabb workstation a Yamaha e szempontból a Pattern szekijével! Igazán áldásos zenei ötletelésre vagy performanszra és megakirály ergonómikus ahogy használni lehet. Már már majdnem egy arranger így az arpeggiokkal főleg...
Én csak ilyen kezelhetőségű hangszert szeretnék már, mert egy álom!

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 03. 19. at 14:19 írta djuice:

Szerintem a legzseniálisabb workstation a Yamaha e szempontból a Pattern szekijével! Igazán áldásos zenei ötletelésre vagy performanszra és megakirály ergonómikus ahogy használni lehet. Már már majdnem egy arranger így az arpeggiokkal főleg...
Én csak ilyen kezelhetőségű hangszert szeretnék már, mert egy álom!

Teljesen osztom amit írsz. Nagyon megtaláltam az MO6-ban azt amire szükségem volt az alkotáshoz. Épp ezért ahogy kérdezted, valóban tovább ugrottam az MOXF6-ra. Az elv, a működés ugyanaz, csak van amiben jobb. Igaz, kiépítésben vannak dolgok, amik kevésbé ergonomikusak, például hogy a kategória gombokat levették és menübe tették, stb. 

Köszönöm az MO6 mentést, elteszem, de már a MOXF-et hajtom :) Lesznek MOXF alkotások, főleg hogy ezzel már abbahagytam a csereberéket és a MOXF6 lesz a tartós alkotó hangszer, de egyelőre főleg babázok a 6 hónapos kisfiúnkkal, és hébehóba amikor van egy kis szabadidőm (olyan 10-20 perc :) ) akkor mindig elkezdem elöről a presetek nézegetését :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...