Jump to content
Ménemszól.hu

Behringer MiniMoog...


bart42

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Ekkor: 3/5/2017 at 19:42 írta A/D:

Csak mondom, hogy a Minimoog-közeli hangzás már most is elérhető. Úgy hívják hogy Minitaur, és nem is drága.

Annyi, hogy a minitaurban DCO van. Ez teknikai különbség, én a hangján eskü nem hallottam, tökre meglepődtem amikor olvastam. Mondjuk gyanús volt, hogy azonnal a hangolásánál volt bekapcsolás után. Én is a moogtol vásárolnék hangszert a behringer helyett...

Link to comment
Share on other sites

13 perccel ezelőtt írta V/Oct:

Annyi, hogy a minitaurban DCO van. Ez teknikai különbség, én a hangján eskü nem hallottam, tökre meglepődtem amikor olvastam. Mondjuk gyanús volt, hogy azonnal a hangolásánál volt bekapcsolás után. Én is a moogtol vásárolnék hangszert a behringer helyett...

hol olvastad ?

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 4/28/2017 at 19:54 írta Loop:

A modulár nem zenelesre van hanem idotoltesre és hobbyra

soha nem vennék modulart mert akkor egy hang kitekerese több lenne mint 30 perc....

Ez nem igaz. Nem volt még modulárod... Emerson? Tangerine dream? Aphex Twin? Moroder? Néha egy modulár sokkal praktikusabb mint menükben kotorászni...

https://noisey.vice.com/en_us/article/rz77j6/how-we-made-giorgio-moroder-on-i-feel-love

Link to comment
Share on other sites

Ja, marhaságot beszélek.

Taurus 3 and Minitaur have v/hz oscillators.
V/oct oscillators need a warm up because of a device called the linear to exponential converter. This converter is based around a transistor doing the exponential conversion, which unfortunately has a temperature factor in the transfer function that impacts the tuning accuracy. During the "warm up" period the transistor is gradually acclimatized from room temperature to operating temperature - the environment of surrounding components is warmer than room temperature - and after 20 minutes has reached stability.
V/hz have no need for the exponential converter and thus have no warm up time. When I turn on either of my Taurus pedals they are in tune and ready to play. So the Minitaur should not need a warm up time.


https://forum.moogmusic.com/viewtopic.php?f=1&t=13496

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Épp most írta draco draconis:

Ez a barom most ezt a topikot is teleszemeteli a hülyeségeivel? Ilyen amikor a hülyeség szorgalommal társul? :o

hagyd már a picsába - nem kell mindenkit elmarni innen, aki kicsit beszól valamit. olyan bepállott fingszagú, hogy mindig uaz az 5 ember írkál...

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta _cutoff:

hagyd már a picsába - nem kell mindenkit elmarni innen, aki kicsit beszól valamit. olyan bepállott fingszagú, hogy mindig uaz az 5 ember írkál...

senki helyében nem foglalkoznék ővele, mert vmi gáz van az agyában az agya helyett...nekem meg szórakozásnak teljesen jó. Nettó kilós hülyeséget hazudozik össze vissza ... stb.

Nem  vagyok nyelvtannáci, de buta primitív a hejjjesírása (nem elgépelése) is.

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta draco draconis:

senki heylében nem foglalkoznék ővele, mert vmi gáz van az agyában az agya helyett...nekem meg szórakozásnak teljesen jó. . nettó kilós hülyeséget, hazudozik össze vissza ... stb.

szerintem csak van egy elképzelése arról milyen egy jó hangszer, milyen alkatrészeket tartalmaz és viszonylag arrogánsan elő is adta ezt - hát na bumm, reméljük senki nem fog pszichiátriára kerülni emiatt.

Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta _cutoff:

szerintem csak van egy elképzelése arról milyen egy jó hangszer, milyen alkatrészeket tartalmaz és viszonylag arrogánsan elő is adta ezt - hát na bumm, reméljük senki nem fog pszichiátriára kerülni emiatt.

Szerintem ennél bonyolultabb a dolog, meg egyszerűbb is: egy valódi rosszindulatú gyökér, tele elavult nézetekkel, tényleg kilóra méri a hangszereket, és azt akarja hogy te is ezt a hülye nézetéd valld. Még ez se lenne ultra gáz, de ennek érdekében személyeskedik, meg hazudozik össze vissza (már csak az is hogy olvassa a posztjaimat avagy sem, de "a barátomnak van D-modellje" épületes volt).

Egyébként honnan tudod hogy nem a pszichiátriáról ír? ;)

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta _cutoff:

szerintem csak van egy elképzelése arról milyen egy jó hangszer, milyen alkatrészeket tartalmaz és viszonylag arrogánsan elő is adta ezt - hát na bumm, reméljük senki nem fog pszichiátriára kerülni emiatt.

Hát igen, ez a bűnöm, nem ok. Aztán oldalakon keresztül szidott mint a bokrot a legalja személyeskedéssel, az persze ok... mókás egy srác ez, szerintem csak frusztrálja ha valaki jobban ért nála valamihez. Na de tényleg, teljesen ignorálni kell, el fog fáradni.

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta draco draconis:

Szerintem ennél bonyolultabb a dolog, meg egyszerűbb is: egy valódi rosszindalatú gyökér, tele elavult nézetekkel, tényleg kilóra méri a hangszereket, és azt akarja hogy te is ezt a hülye nézetéd valld. Még ez se lenne ultra gáz, de ennek érdekében személyeskedik, meg hazudozik össze vissza (már csak az is hogy olvassa a posztjaimat avagy sem, de "a barátomnak van D-modellje" épületes volt).

Engem nem befolyásol túlságosan mások fórumos véleménye - elolvasom, mérlegelem, eldöntöm mit veszek komolyan belőle, stb, ahogy mindenki más, akinek van józan esze és egy minimális analitikus képessége. Szerintem gáz minden "másképp gondolkodót" elmarni, kiutálni, de ofc nem szólhatok bele, mit írkálsz másoknak, nem is akarok.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...