Jump to content
Ménemszól.hu

Behringer MiniMoog...


bart42

Recommended Posts

Még mindig nem értem miről szó.

Az Andromeda a legjobb dizájn szinti, kezelni már csak közepes, sőt, gyenge közepes. A hangját amíg csak lehetett kapni kritika érte sok helyütt. 

Mostanában hangilag is mennybe ment, mert vhogy meg kell magyarázni hogy miért 1 milla az ára használtan.

De simán ott lehetne a vitrinben, a legjobb analógok példájaként.

Nekem annyira nem jön be a DM12 dizájn, de inkább a toló potik miatt. Mindezek melllett szerintem jól néz ki.

Egyébként az érdekel hogy milyen a hangja és mennyire tartós használati cikk.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ekkor: 2017. március 22. at 14:41 írta draco draconis:

Az Andromeda a legjobb dizájn szinti, kezelni már csak közepes, sőt, gyenge közepes. A hangját amíg csak lehetett kapni kritika érte sok helyütt.

Mostanában hangilag is mennybe ment, mert vhogy meg kell magyarázni hogy miért 1 milla az ára használtan.


 

Részben azért drága mert már nincs.

Ráadásul mind halálra van itélve sajnos,záros határidőn belül. Ezért aztán akinek van,veszettül hypolja hogy meg tudjon szabadulni tőle minél jobb áron.

Ezzel együtt nagy királyság...lett volna,ha egyszer befejezik rendesen.

 

Szerkesztette Bakóimi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.factmag.com/2017/04/24/behringer-minimoog-clone-video/

Az a helyzet, hogy nem lehet eldönteni - a videók alapján -, hogy akkor ez most "soundban" tényleg egy MiniMoog D, vagy sem, de saját jogán (ha nem hullik szét fél év alatt) egy elég jó kis szinti, ami akár még majdnem úgy is szólhat, mint egy ModelD. Namármost - szerintem - az "átlag hallgatóság" (az emberek 99%-a) jellemzően nem fog tudni különbséget tenni egy igazi és egy klón között. 3:50 körül a mélyek nem is olyan rosszak. Ha 130.000 körül lesz az itthoni ára, valószínűleg meggondolok egyet.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Röhögnék, ha mégis valami jó cucc születne meg. Hangosan. Kíváncsi lennék a kommentekre egyes emberektől :D:D

Egyébként engem az egész Moog D koncepció és a hozzá kapcsolódó modulár hisztéria hidegen hagy.

Jut eszembe tegnap néztem élőben a modulár szerencsétlenkedést, ahol egy azaz egy darab pergőre kellett volna elélveznem száz darab kábel mellett. Hát. Egy vacak Blofelddel BÁRKI minimális zenei ismeretekkel többet hozott volna ki RND tekergetéssel default ini patchből. :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 perccel ezelőtt írta draco draconis:

Röhögnék, ha mégis valami jó cucc születne meg. Hangosan. Kíváncsi lennék a kommentekre egyes emberektől :D:D

Egyébként engem az egész Moog D koncepció és a hozzá kapcsolódó modulár hisztéria hidegen hagy.

Jut eszembe tegnap néztem élőben a modulár szerencsétlenkedést, ahol egy azaz egy darab pergőre kellett volna elélveznem száz darab kábel mellett. Hát. Egy vacak Blofelddel BÁRKI minimális zenei ismeretekkel többet hozott volna ki RND tekergetéssel default ini patchből. :D

A modulár nem zenelesre van hanem idotoltesre és hobbyra

soha nem vennék modulart mert akkor egy hang kitekerese több lenne mint 30 perc....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 perccel ezelőtt írta Loop:

A modulár nem zenelesre van hanem idotoltesre és hobbyra

soha nem vennék modulart mert akkor egy hang kitekerese több lenne mint 30 perc....

Szerintem jó móka, és sokan használják zenélésre is, bár ez elég szubjektív ki mit nevez annak :)
Én is néztem az élőt, kár hogy a hang nem volt tökéletes, de így is élmény volt.
Szóval ha unatkozó milliomos lennék, és találnék egy jó szakembert, aki kikezel a kábeldzsungel fóbiámból... :)
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ezen az újabb videón szerintem már határozottan moogos a karaktere. A minitaurom totál hasonlóan szólt ehhez, vagyis fordítva. a mother-32nél meg kapásból vaskosabb. Model D-hez még nem volt szerencsém, a sznobok bizonyára azt mondják majd, hogy ne vicceljünk, ez nem is hasonlít, de egészen valószínű, hogy ahogy bendi is mondja, a hallgatók magasról tesznek majd rá, hogy az adott zenében 300 vagy 3000 dolláros szinti szól, ha egyszer hasonlít a hangjuk egymásra. Nem mondom, hogy instant get, de esélyes, amennyiben tényleg nem hullik szét.

Szerkesztette _cutoff
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Ezen az újabb videón szerintem már határozottan moogos a karaktere. A minitaurom totál hasonlóan szólt ehhez, vagyis fordítva. a mother-32nél meg kapásból vaskosabb. Model D-hez még nem volt szerencsém, a sznobok bizonyára azt mondják majd, hogy ne vicceljünk, ez nem is hasonlít, de egészen valószínű, hogy ahogy bendi is mondja, a hallgatók magasról tesznek majd rá, hogy az adott zenében 300 vagy 3000 dolláros szinti szól, ha egyszer hasonlít a hangjuk egymásra. Nem mondom, hogy instant get, de esélyes, amennyiben tényleg nem hullik szét.

Nekem semmi bajom a Minimoog D-vel. Tok jó hangja van. De nálam pont egál egy Bass Station II hangjával.

Ez viszont árát tekintve iszonyatos gáz. 

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta bart42:

Szerintem jó móka, és sokan használják zenélésre is, bár ez elég szubjektív ki mit nevez annak :)
Én is néztem az élőt, kár hogy a hang nem volt tökéletes, de így is élmény volt.
Szóval ha unatkozó milliomos lennék, és találnék egy jó szakembert, aki kikezel a kábeldzsungel fóbiámból... :)
 

Nézni én is megnézem sőt TipTop audio 808-as moduljain gondolkoztam beszerzem egy midi/CV átalakitóval de maximum https://hitspace.hu/doepfer-a-100lc3-low-cost-case-3-he.html ekkora házba építkeznék! Nagyobba SOHA!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

"P.S
For the Moog Fans:
I have to be completely honest, this was one of the toughest videos I have made because of the fact Im a huge moog enthusiast, (as you can see from so many of my other videos) but I also have say that the new moog music has made a critical mistake in business, they brought back something without owning all the rights. I hate it for moog but at the same time I wish all the best to them and hope this experience kick starts them back into engineering shape, ( I would love to see something new from moog). I have never heard of a company moving forward by going backwards and I leave it at that.

Thanks for watching!"

Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta draco draconis:

"Is anyone hearing a $2900 difference in sound? Because I'm not. "

A kommentek is érdekesek...

persze hogy nem. kb annyi a difi, mint egy valódi 303 meg egy jobban sikerült klón között - nem teljesen olyan, de egy felvételen kb bárki megeszi, hogy az.

Szerkesztette _cutoff
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...