Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

milyen hangkártyát vegyek?


grincsman

Kérdés

Sziasztok! 

A tanácsotokat szeretném kérni a következővel kapcsolatban.

Zenét szeretnék hallgatni sztereóban PC-ről jó minőségben. A PC és egy hangerőszabályzós DA konverter már megvannak. Ezeket szeretném összekapcsolni egy olyan hangkártyával, aminek van aes/ebu kimenete (lehetőleg a klasszikus xlr, mert ilyen kábellel közlekednék a dac-ba), nincs tartalmaz saját da-t, esetleg van órajel bemenete. Érdekelne külső és PCIE megoldás is. 

Nem szükséges 8 vagy 16 be/kimenet, elég lenne csak egy aes/ebu digitális kimenet.

Áldoznék a történetre nagyobb összeget is, ha megéri.

A Lynx studio kártyáival szemezgetek és úgy tudom, van is magyar forgalmazójuk, de nem tudom melyik cég az.

Ebben is kérném segítségeteket.

Válaszokat/tanácsokat köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

A preamp jobb. (Szerintem.) De ebben a kategóriában ne ez a paraméter számítson, hanem az, hogy ennyi pénzért milyen feature az, amire szükséged van vagy lehet. (Bemenetek/kimenetek fajtája/száma, digit ki/be, midi stb.) Fontos a felhasználási terület.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
35 perccel ezelőtt írta wolf:

A preamp jobb. (Szerintem.) De ebben a kategóriában ne ez a paraméter számítson, hanem az, hogy ennyi pénzért milyen feature az, amire szükséged van vagy lehet. (Bemenetek/kimenetek fajtája/száma, digit ki/be, midi stb.) Fontos a felhasználási terület.

Hát nekem az egy nagyon fontos feature, hogy jó legyen a hangja.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta iavrum:

Ó. Hát ennek nem sok értelme van. Legalábbis szerintem.

Jajj dehogy nincs! A legjobb dolog ez. Gondolj csak bele, mi lenne, ha felvennéd a reverbel, fülesben jól szól az ének, de hangfalon, keverésnél meg rájössz, hogy kevés, sok, nem is ilyen reverb kell rá, stb. Viszont feléneklésnél, meg rohadtul inspiráló (szerintem). Fülesben egy kész kevert hangot hallani felvétel közben az azért nem rossz dolog, sőt...űber király. Én EMU-val kezdtem, annak is volt DSP-je, és brutál  jó volt vele énekelni így. Aztán jött, egy Focusrite Forte, aminek nem volt DSP-je, aztán egy Avid Duet, aminek nem...(megszoktam nélküle, de mindig hiányzott) na és megérkezett a nagy ágyú, az Apollo X6, aminek nagyon nagyon nagyon jó DSP-je van. Álom benne énekelni úgy, hogy tudod, hogy rohadtul nem baszod el a felvételt, mert nyersen rögzíted ;)

Szerkesztette Hobkins
Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Jajj dehogy nincs! A legjobb dolog ez. Gondolj csak bele, mi lenne, ha felvennéd a reverbel, fülesben jól szól az ének, de hangfalon, keverésnél meg rájössz, hogy kevés, sok, nem is ilyen reverb kell rá, stb. Viszont feléneklésnél, meg rohadtul inspiráló (szerintem). Fülesben egy kész kevert hangot hallani felvétel közben az azért nem rossz dolog, sőt...űber király. Én EMU-val kezdtem, annak is volt DSP-je, és brutál  jó volt vele énekelni így. Aztán jött, egy Focusrite Forte, aminek nem volt DSP-je, aztán egy Avid Duet, aminek nem...(megszoktam nélküle, de mindig hiányzott) na és megérkezett a nagy ágyú, az Apollo X6, aminek nagyon nagyon nagyon jó DSP-je van. Álom benne énekelni úgy, hogy tudod, hogy rohadtul nem baszod el a felvételt, mert nyersen rögzíted ;)

Oké, meggyőztél. De azoknál, ahol a felvételre lehet rátenni a dsp-t gondolom megválasztható, hogy csak monitorozni akarom, vagy rögzíteni is.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 perccel ezelőtt írta iavrum:

Oké, meggyőztél. De azoknál, ahol a felvételre lehet rátenni a dsp-t gondolom megválasztható, hogy csak monitorozni akarom, vagy rögzíteni is.

Általában igen, de ez szerintem le van írva a specifikációjában vagy a használatijában. Gondolom én legalábbis.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...