Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

milyen hangkártyát vegyek?


grincsman

Kérdés

Sziasztok! 

A tanácsotokat szeretném kérni a következővel kapcsolatban.

Zenét szeretnék hallgatni sztereóban PC-ről jó minőségben. A PC és egy hangerőszabályzós DA konverter már megvannak. Ezeket szeretném összekapcsolni egy olyan hangkártyával, aminek van aes/ebu kimenete (lehetőleg a klasszikus xlr, mert ilyen kábellel közlekednék a dac-ba), nincs tartalmaz saját da-t, esetleg van órajel bemenete. Érdekelne külső és PCIE megoldás is. 

Nem szükséges 8 vagy 16 be/kimenet, elég lenne csak egy aes/ebu digitális kimenet.

Áldoznék a történetre nagyobb összeget is, ha megéri.

A Lynx studio kártyáival szemezgetek és úgy tudom, van is magyar forgalmazójuk, de nem tudom melyik cég az.

Ebben is kérném segítségeteket.

Válaszokat/tanácsokat köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
1 órával ezelőtt írta grincsman:

Sziasztok! 

A tanácsotokat szeretném kérni a következővel kapcsolatban.

Zenét szeretnék hallgatni sztereóban PC-ről jó minőségben. A PC és egy hangerőszabályzós DA konverter már megvannak. Ezeket szeretném összekapcsolni egy olyan hangkártyával, aminek van aes/ebu kimenete (lehetőleg a klasszikus xlr, mert ilyen kábellel közlekednék a dac-ba), nincs tartalmaz saját da-t, esetleg van órajel bemenete. Érdekelne külső és PCIE megoldás is. 

Nem szükséges 8 vagy 16 be/kimenet, elég lenne csak egy aes/ebu digitális kimenet.

Áldoznék a történetre nagyobb összeget is, ha megéri.

A Lynx studio kártyáival szemezgetek és úgy tudom, van is magyar forgalmazójuk, de nem tudom melyik cég az.

Ebben is kérném segítségeteket.

Válaszokat/tanácsokat köszönöm!

Szia!

Lehet, hogy vak vagyok, de én itt nem látok hivatalos Hungary forgalmazót :(

 

http://www.lynxstudio.com/how_to_buy.asp?i=3

Szerkesztette Hobkins
Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Szia!

Lehet, hogy vak vagyok, de én itt nem látok hivatalos Hungary forgalmazót :(

 

http://www.lynxstudio.com/how_to_buy.asp?i=3

Szia,

Igen jogos, de én régebben leveleztem egy magyar céggel, akik értékesítettek Lynx termékeket, csak sajnos a cégnév, levelezés már nincs meg :(

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Zenész vagyok és - bár nagyon érdekel, de - teljesen amatőr a stúdiózásban. Most hangkártyákban szeretnék segítséget kérni. Rengeteget bújtam már a netet, de fennakadtam azon, hogy biztosan usb-s, kompakt hangkártya kell-e nekem, illetve, ha igen, milyen? Nem szeretném nagy költségekbe verni magam, ám azért az fontos lenne, hogy fejleszthető, bővíthető legyen amit veszek. Fejlesztésnél, fejlődésnél jó lenne, ha nem kellene a sarokba tenni amit most vásárlok. Egy ideig elég lenne csak normálisan visszahallanom, amit a Cubase-ben csinálok, aztán bőven elég lenne nekem 2 vagy maximum 4 mikrofonbemenet, de mi van, ha később többet szeretnék, vagy ha nem is, de jobb preamppal, vagy bekötni EQ-t, effektet, szintetizátorokat, bármit? Ezt hogyan csinálom? Egyébként elsősorban éneket, akusztikus hangszert, később énekegyüttest, kórust szeretnék felvenni. Milyen hangkártya lenne nekem megfelelő? Lehet, hogy valamilyen PCIe hangkártyát kellene betennem a gépbe, és ahhoz kötnöm valamit? Ha igen, ezt hogyan kell kivitelezni?

Biztos nagyon amatőr kérdés, de nézegettem a hangkártyával kombinált keverőket. Bár egyébként nem nagyon tudnék ennyit szánni rá, de első pillantásra mégis sokkal jobb vételnek tűnne egy ilyen: LINKvagy még inkább egy ilyen: LINK. Ezen van eq meg effektek. Vagy ezek csak egy sztereó csatornát küldenek a számítógép felé? Mert akkor nyilván nem kell. Vagy rosszabbak a preampjaik? Akkor se kell. Ezekhez jól látom, hogy nincs túl sok csatlakoztatási lehetőségem? (Nincs ADAT, SPDIF, world clock, bár ezeket még egyelőre azt se nagyon tudom, mire valók...)

Ha mégis hangkártya, akkor ez LINK gagyi? Az SPDIF miatt gondoltam, hogy talán fejleszthető. Egyébként szívem szerint ilyet LINK, vagy még inkább ilyet LINK vennék. Vagy totál tévúton járok? Vagy egy ilyet LINK! Persze erre nincs pénzem...



Előre is köszönöm!

Szerkesztette iavrum
Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta iavrum:

Biztos nagyon amatőr kérdés, de nézegettem a hangkártyával kombinált keverőket

Hi!

El kell dönteni, hogy miben akarsz gondolkozni. A konzol keverők kínálják az akcióra kész kezelőfelületet, viszont csak a digitális pultok automatizálhatók (bármilyen beállítást elmenthetsz és visszahívhatsz, Cubasel vezérelhetsz). Nyilván megvannak a kötöttségei...

A rack motyók meg kompaktabbak, de szoftveresen bármit megoldhatsz velük (amit tudnak).

Ha hosszabb távra gondolkozol, nekem egy haverom ilyet vett:

https://www.muziker.hu/tascam-us-20x20 

Ha erre alapozol, nem lesz hiány a ki/bemenetből, ráadásul usb 3-as, sok 2.0-s minden máshoz képest! Plusz bármikor bővítheted hasonlóval és meglesznek egymás mellett. Van egy maximalista hangmérnök barátom, ő már csak digitalban játszik, kórusfelvételre 16-24 csatornával, de erre ő RME Madifacet használ + atom drága B&K meg Neumann miksiket, Decca-tree elrendezésben, ami abban a műfajban talán még fontosabb is mint a hangkártya! De nyilván amatőr szinten ez nem elvárás sőt... (ő azért egy 60 felé karcoló, sokat tapasztalt hangász)

Ha minimál szinten gondolkozol eleinte, akkor elég lehet egy Motu M4 is neked még és vegyél jó miksiket mellé!

AES/EBU, SPDIF, worldclock: ezek digitál úri huncutságok a jel fogadásához és továbbításához, +szinkronizációhoz. Ezek csak komplex rendszerekben számítanak, de bár a nevezett Tascam is tudja, ha csak a Cubasebe viszed belőle a jeleket usb-n, ott sincs semmi jelentősége nekik egyenlőre. Amúgy az az Audient kari se csúnya amit linkeltél!

Nézegesd Silkék online producer workshopjait a Tubeon, ha ezzel akarsz foglalkozni és tanulni! ;)

 

 

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta djuice:

Hi!

El kell dönteni, hogy miben akarsz gondolkozni. A konzol keverők kínálják az akcióra kész kezelőfelületet, viszont csak a digitális pultok automatizálhatók (bármilyen beállítást elmenthetsz és visszahívhatsz, Cubasel vezérelhetsz). Nyilván megvannak a kötöttségei...

A rack motyók meg kompaktabbak, de szoftveresen bármit megoldhatsz velük (amit tudnak).

Ha hosszabb távra gondolkozol, nekem egy haverom ilyet vett:

https://www.muziker.hu/tascam-us-20x20 

Ha erre alapozol, nem lesz hiány a ki/bemenetből, ráadásul usb 3-as, sok 2.0-s minden máshoz képest! Plusz bármikor bővítheted hasonlóval és meglesznek egymás mellett. Van egy maximalista hangmérnök barátom, ő már csak digitalban játszik, kórusfelvételre 16-24 csatornával, de erre ő RME Madifacet használ + atom drága B&K meg Neumann miksiket, Decca-tree elrendezésben, ami abban a műfajban talán még fontosabb is mint a hangkártya! De nyilván amatőr szinten ez nem elvárás sőt... (ő azért egy 60 felé karcoló, sokat tapasztalt hangász)

Ha minimál szinten gondolkozol eleinte, akkor elég lehet egy Motu M4 is neked még és vegyél jó miksiket mellé!

AES/EBU, SPDIF, worldclock: ezek digitál úri huncutságok a jel fogadásához és továbbításához, +szinkronizációhoz. Ezek csak komplex rendszerekben számítanak, de bár a nevezett Tascam is tudja, ha csak a Cubasebe viszed belőle a jeleket usb-n, ott sincs semmi jelentősége nekik egyenlőre. Amúgy az az Audient kari se csúnya amit linkeltél!

Nézegesd Silkék online producer workshopjait a Tubeon, ha ezzel akarsz foglalkozni és tanulni! ;)

 

 

 

A linkelt Tascam tényleg szuper lenne, de PC-t is most építek, elég nagy balhé lenne belőle, ha hazaállítanék egy majd' kétszázezres hangkártyával. 😔 Meg aztán messze nincs akkora önbizalmam, hogy első próbálkozásaimhoz ilyet vegyek. A Tascam egyébként jónak számít a hangkártyák között? Sajnos úgy látom, hogy tényleg nincs olyan olcsóbb hangkártya a piacon, amit a későbbiekben integrálni tudnék a rendszerembe.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
17 perccel ezelőtt írta iavrum:

A linkelt Tascam tényleg szuper lenne, de PC-t is most építek, elég nagy balhé lenne belőle, ha hazaállítanék egy majd' kétszázezres hangkártyával. 😔 Meg aztán messze nincs akkora önbizalmam, hogy első próbálkozásaimhoz ilyet vegyek. A Tascam egyébként jónak számít a hangkártyák között? Sajnos úgy látom, hogy tényleg nincs olyan olcsóbb hangkártya a piacon, amit a későbbiekben integrálni tudnék a rendszerembe.

Én djuice kollégával értek egyet. Ha egyelőre nem kell annyira sok ki-bejárat, akkor MOTU M4. Egy dolog tuti, régen jók voltak a Tascam cuccok, hogy most mit domborít a többi gyártó mellett...számomra rejtély, és nem is nyilatkoznék róla. Senkinek nem ajánlottam még Tascam-ot :D (mert nem ismerem). 
Amit viszont ajánlanék, az ennél is drágább, úgyhogy nem ajánlom. Ha PCIe-s kártyát szeretnél gépbe, és ahhoz jó konvertereket...az talán még drágább megoldás, mintha veszel, mondjuk egy fentebb említett Tascam kártyát és, ha szükséges, később bővíted egy 8-as A/D konverterrel.
Szóval szoktam volt mondani-írni-, hogy a buxtárcád dönt. Ha csak X forintod van, akkor nézünk olyan kártyát ami belefér X forintba. De nyilván az árcédulával a minőséget is behatároljuk, azzal nem lehet mit kezdeni. Több ki/be járatban ott vannak a Presonusok, Focusrite Scarlett szériák, amik az olcsóbb ligában játszanak, vagy ne adj' Isten egy Behringer UMC :) Jól van na..., tudom, hoyg Behringer, de van aki azt mondja, egész jó ahhoz képest.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Behringer...  :-)   Régebben kalandvágyból vettem egy UMC204HD-t... hát mit mondjak... semmivel sem rosszabb mint a többiek a kategóriában... laptophoz tök jó... a potik recsegnek-ropognak... a fejes erősítő meg szétb@ssza a fülem, akkorát szól... 32 ezer volt akkor. Ennyiért nem dicsérem, nem szidom, teszi a dolgát.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 perccel ezelőtt írta wolf:

Behringer...  🙂  Régebben kalandvágyból vettem egy UMC204HD-t... hát mit mondjak... semmivel sem rosszabb mint a többiek a kategóriában... laptophoz tök jó... a potik recsegnek-ropognak... a fejes erősítő meg szétb@ssza a fülem, akkorát szól... 32 ezer volt akkor. Ennyiért nem dicsérem, nem szidom, teszi a dolgát.

Na...mondtam én :D 

Szerk: 
OFF: Elnézést, félre értés ne legyen, nem vagyok Behringer ellenes!!! Egy Behringer C-1 mikrofonnal kezdtem, és Behringer MS-20 hangfalakkal. És sok éven át Behringer UB1832FX keverővel jártam zenélni. Ez az "ócsóosztjó" kategória. Némi túlzással. 

Szerkesztette Hobkins
Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Na...mondtam én :D 

Szerk: 
OFF: Elnézést, félre értés ne legyen, nem vagyok Behringer ellenes!!! Egy Behringer C-1 mikrofonnal kezdtem, és Behringer MS-20 hangfalakkal. És sok éven át Behringer UB1832FX keverővel jártam zenélni. Ez az "ócsóosztjó" kategória. Némi túlzással. 

Behringert nem szeretnék. De biztos tök jó. De nem.

Hát ez a Tascam eléggé mozgatja a fantáziám. 😳 Meg az Audient. De ha tényleg ennyire jónak látjatok a MOTU M4-et, elgondolkodom rajta. Csak a csatlakozói miatt integrálni nem nagyon fogom tudni. De mondjuk inkább legyen minőségi. Mi szól mellette? Preamp? A Steinberg nem jó? Mivel elsősorban Cubase-t szelídítenék. Meg mondjuk a Pro Tools-t próbálgatnám.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 perccel ezelőtt írta wolf:

A Tascam túlzottan alulértékelt. Pl ez. Ez kb tudja amit keresel. ID22 kategória, de kicsit többet tud.

Igen, ez nekem is nagyon tetszik! Csak hát én ugye abszolút nem értek hozzá, tehát köszönöm a megerősítést! Kár, hogy a hit space nem forgalmazza. Azt lehet-e, hogy veszek egy ilyet, és később esetleg bővítem ezzel? Sajna ez is kissé drága. De hát szelaví.

Nyilván nagyon nem szakmai észrevétel, de az Audientben tetszik nagyon az a tekertyű, amivel bármilyen potit irányíthatok a DAW-ban. Ez igen megkönnyítheti az életet.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
13 perccel ezelőtt írta iavrum:

Azt lehet-e, hogy veszek egy ilyet, és később esetleg bővítem ezzel?

Igen, mert a hangkártyán van digit be (ki nincs), az Audient-en ki/be van.

13 perccel ezelőtt írta iavrum:

de az Audientben tetszik nagyon az a tekertyű, amivel bármilyen potit irányíthatok a DAW-ban. Ez igen megkönnyítheti az életet.

Egy érv az ID22 mellett. Jó meglátás! A másik jó, hogy nem találsz róla sok negatív véleményt, esetleg azt, hogy nem erős a preampja, SM7B-vel ne párosítsd, bár az is kezelhető (plusz kiadás mellett).

Szerkesztette wolf
Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 perccel ezelőtt írta iavrum:

Csak hát én ugye abszolút nem értek hozzá

Addig még bele nem rázódsz, szinte tök mindegy, ha Behringerrel is kezded. Nem a drága eszköz fog megtanítani a szakmára, de ha már biztos alapokon nyugszol (pár év kitartó gyakorlatozás, fülelés), akkor egy nem túl acélos eszközzel is csinálhatsz jó felvételt. Az elszálós vasak meg kb. úgy is csak ott számítanak, ha egy komoly stúdióban meghallgatod az anyagot amit felvettél velük. Home recordingra, a mai választékkal és az itt is felsoroltakkal annyira szerintem nem tudsz mellélőni.

De okulásnak ezeket nyugodtan nézegetheted! (Motu is ott van az M2-vel, a Behri, Audient is vagy az SSL)

https://m.youtube.com/c/JulianKrause/videos 

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?forums/audio-interfaces-adc-dac.52/

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 perccel ezelőtt írta wolf:

Igen, mert a hangkártyán van digit be (ki nincs), az Audient-en ki/be van.

Egy érv az ID22 mellett. Jó meglátás! A másik jó, hogy nem találsz róla sok negatív véleményt, esetleg azt, hogy nem erős a preampja, SM7B-vel ne párosítsd, bár az is kezelhető (plusz kiadás mellett).

Áhá, szóval a kis Tascamnak nincs kimenete. Az nem jó, mert a nagy Tascam 3.0-ás USB-s, és nyilván jobb lenne ebbe kötni a kicsit és nem fordítva...

Hát egyszer majd szeretnék egy ISA One-t, arról igen jókat hallottam.

Audientet bele lehet kötni a nagy Tascamba? Csak hát nincs benne world clock, ha ez probléma.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
20 perccel ezelőtt írta iavrum:

Áhá, szóval a kis Tascamnak nincs kimenete. Az nem jó, mert a nagy Tascam 3.0-ás USB-s, és nyilván jobb lenne ebbe kötni a kicsit és nem fordítva...

Én azért mondtam a 20x20-ast, mert ha még olcsóbban is ki tudod fogni, abban egyben minden meglesz amit felsoroltál, későbbre is, de kis karinak én is inkább Motu M4-et akarok magamnak (majd), mint Tascamot. A sok i/o nekem nem igény.

Az viszont átgondolandó, egy 2-4 bemenetes, digit opciók nélküli cucc meddig lehet elég. Max tartaléknak megmaradhat, ha néhány év múlva esetleg nagyobb projektekben kezdel dolgozni. De persze, adott esetben addig az árát is kitermelheti...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
19 perccel ezelőtt írta wolf:

Két hangkártya értelmetlen. Egy elképzelt alap felállás: ID22 -> PC. Ha több mikrofon kell később: 4-es vagy 8-as Preamp -> ID22 -> PC.

 

8 perccel ezelőtt írta djuice:

Én azért mondtam a 20x20-ast, mert ha még olcsóbban is ki tudod fogni, abban egyben minden meglesz amit felsoroltál, későbbre is, de kis karinak én is inkább Motu M4-et akarok magamnak (majd), mint Tascamot. A sok i/o nekem nem igény.

Az viszont átgondolandó, egy 2-4 bemenetes, digit opciók nélküli cucc meddig lehet elég. Max tartaléknak megmaradhat, ha néhány év múlva esetleg nagyobb projektekben kezdel dolgozni. De persze, adott esetben addig az árát is kitermelheti...

A hangkártya-preamp felállás jó ötlet, de nem gond, hogy nincs world clock az audientben? És pl.: Focusrite OctoPre-ra gondolsz?

Persze az is lehet, hogy a büdös életben nem kell majd több mikrofon bemenet. Az is lehet, hogy kettő is elég, de talán a négy a tuti. Kísérletezgetni nagyon szeretnék. Mármint a hangzásokkal.

Ja, még egy (gagyerák) kérdés! Ha veszek majd egyszer pl.: egy ISA One-t, azt a line-in-be csatlakoztatom a kártyán? Vagy hova?

Köszönöm a sok segítséget! Ha van időtök és kedvetek, még a mikrofonos hsz-emre is reagálhatnátok! 🙃

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 perce írta iavrum:

Ha veszek majd egyszer pl.: egy ISA One-t,

De akkor meg miért nem Focusriteokban gondolkozol, amik legközelebb állnak az ISA-hoz?

Most nincs előttem, de az meg tán összesen 1 mik. Tehát egy sztereo teret leképző élő felvételhez rögtön 2 kéne. Azt inkább studiókba, énekest felvonyíttatni egy mono sávra keresik. Szóval teljesen más a game. Neked multi ch. ISA előfok kellene akkor (...majd, ha beletanulsz).

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 perccel ezelőtt írta djuice:

De akkor meg miért nem Focusriteokban gondolkozol, amik legközelebb állnak az ISA-hoz?

Most nincs előttem, de az meg tán összesen 1 mik. Tehát egy sztereo teret leképző élő felvételhez rögtön 2 kéne. Azt inkább studiókba, énekest felvonyíttatni egy mono sávra keresik. Szóval teljesen más a game. Neked multi ch. ISA előfok kellene akkor (...majd, ha beletanulsz).

Hát igen, de egyébként énekes vagyok, szeretném saját magamat szólóban is felvenni, nem csak kórust. Én szívesen gondolkodom Focusrite-ban is, csak úgy érzékeltem, hogy azt nem tartják túl jónak.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
22 perccel ezelőtt írta iavrum:

Hát igen, de egyébként énekes vagyok, szeretném saját magamat szólóban is felvenni, nem csak kórust. Én szívesen gondolkodom Focusrite-ban is, csak úgy érzékeltem, hogy azt nem tartják túl jónak.

Szerintem home szinten a legtöbben Focusrite-ot használnak.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Épp most írta iavrum:

Hát nekem most inkább ez jöhetne szóba: LINK. Mondjuk ez gondolom jobb lenne LINK, de akkor vagy hazudok az áráról, vagy a garázsban alszom egy darabig.

Tehát akkor kb.90-100 ropi van a kártyára.
Döntsd el, hogy jelen pillanatban, mire van szükséged, amivel jó pár évig még meg leszel, és nem kell rajta változtatni. Illetve mennyi idő múlva fog kelleni majd több ki-be járat. Meg kell találni az aranyközép utat, hiszen csak nem jó a garázsban aludni :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...