Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

milyen hangkártyát vegyek?


grincsman

Kérdés

Sziasztok! 

A tanácsotokat szeretném kérni a következővel kapcsolatban.

Zenét szeretnék hallgatni sztereóban PC-ről jó minőségben. A PC és egy hangerőszabályzós DA konverter már megvannak. Ezeket szeretném összekapcsolni egy olyan hangkártyával, aminek van aes/ebu kimenete (lehetőleg a klasszikus xlr, mert ilyen kábellel közlekednék a dac-ba), nincs tartalmaz saját da-t, esetleg van órajel bemenete. Érdekelne külső és PCIE megoldás is. 

Nem szükséges 8 vagy 16 be/kimenet, elég lenne csak egy aes/ebu digitális kimenet.

Áldoznék a történetre nagyobb összeget is, ha megéri.

A Lynx studio kártyáival szemezgetek és úgy tudom, van is magyar forgalmazójuk, de nem tudom melyik cég az.

Ebben is kérném segítségeteket.

Válaszokat/tanácsokat köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
8 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Tehát akkor kb.90-100 ropi van a kártyára.
Döntsd el, hogy jelen pillanatban, mire van szükséged, amivel jó pár évig még meg leszel, és nem kell rajta változtatni. Illetve mennyi idő múlva fog kelleni majd több ki-be járat. Meg kell találni az aranyközép utat, hiszen csak nem jó a garázsban aludni :) 

Végülis tök jó a garázsunk. Még egy utolsó kérdés: ez vagy ez?

És mi a különbség a Scarlett és a Clarett között? A Scarlettnek nem gyenge a fejhallgatója?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 perccel ezelőtt írta iavrum:

Végülis tök jó a garázsunk. Még egy utolsó kérdés: ez vagy ez?

És mi a különbség a Scarlett és a Clarett között? A Scarlettnek nem gyenge a fejhallgatója?

Mivel Tascam-ot nem ismerem én azt nem ajánlom. Nem azért mert rossz, csak amivel nincs tapasztalatom, arról nem írok véleményt, így nem is ajánlom. 2. gen-es scarlet 2i2-vel (nagyobb tesók ugyanaz, csak több csati értelmeszerűen) van tapasztalatom, az teljesen korrekt. A 3. gen mindenképp fejletteb tesztek, leírások alapján, ebből adódóan tudnám mondaná rá, hogy persze vegyed a Focusrite-ot. Meg kell vizsgálni egy másik nem utolsó szempontot, mint pl. a support. Pl. melyiknek van hazai szervize, esetleges windows/mac frissítésekből adódó problémákra milyen gyorsan reagálnak, melyikről mit írnak, kinek mennyi stabilitási gondja volt bármelyikkel is. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Scarlett vs Clarett: különböző kategória árban és minőségben.

Számoltam, és az van, hogy a Clarett 8 Pre USB-hez képest minden alternatíva (a most nincs pénzem de majd később lesz miatt) drágább. (Kivéve a Focusrite Scarlett 18i20 Gen3, de az erős megalkuvás).

Tegyük fel, hogy ID22-vel elvegetálunk. Ki kellene egészíteni utólag egy Audient ASP 880-al... sokkal több a vége. Vagy bármilyen hasonló hangkártyával, amin van digit ki-be, utólag kiegészítve 8 preamp-al, hasonló az eredmény. Behringer ugye nem lehet... és még nincs mikrofonunk, kábelekkel, szoftverrel... millió felett járunk...

Nagyon nehéz ez, én aludnék rá párat, mert az erős kompromisszum miatt nem egyszerű a döntés. Én ebben az esetben lehet hogy egy jobb sztereo rendszerrel kezdeném, amit később sem cserélnék le. Idővel aztán bővülhet...

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 perccel ezelőtt írta wolf:

Én ebben az esetben lehet hogy egy jobb sztereo rendszerrel kezdeném

Ja, meg hogy az SPDIF digit i/o csak 2 csatit kezel v. visz át (max. stereo), ellenben az AES/EBU és opt. ADAT ügyekkel (8 ch.).

Szóval az én olvasatomban a kicsi, de multi ki/bemenetes karik SPDIF-el nem is igazán értelmezhetők.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 perccel ezelőtt írta wolf:

Scarlett vs Clarett: különböző kategória árban és minőségben.

Számoltam, és az van, hogy a Clarett 8 Pre USB-hez képest minden alternatíva (a most nincs pénzem de majd később lesz miatt) drágább. (Kivéve a Focusrite Scarlett 18i20 Gen3, de az erős megalkuvás).

Tegyük fel, hogy ID22-vel elvegetálunk. Ki kellene egészíteni utólag egy Audient ASP 880-al... sokkal több a vége. Vagy bármilyen hasonló hangkártyával, amin van digit ki-be, utólag kiegészítve 8 preamp-al, hasonló az eredmény. Behringer ugye nem lehet... és még nincs mikrofonunk, kábelekkel, szoftverrel... millió felett járunk...

Nagyon nehéz ez, én aludnék rá párat, mert az erős kompromisszum miatt nem egyszerű a döntés. Én ebben az esetben lehet hogy egy jobb sztereo rendszerrel kezdeném, amit később sem cserélnék le. Idővel aztán bővülhet...

Sztereo rendszert? Mire gondolsz? De egyébként még tuti alszom rá (jó)párat.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 perce írta djuice:

Ja, meg hogy az SPDIF digit i/o csak 2 csatit kezel v. visz át (max. stereo), ellenben az AES/EBU és opt. ADAT ügyekkel (8 ch.).

Szóval az én olvasatomban a kicsi, de multi ki/bemenetes karik SPDIF-el nem is igazán értelmezhetők.

Na! Ez teljesen új infó! Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 perce írta iavrum:

Jahh. Mondjuk ezt😍

Nem kell ennyire durvulni. SM7B-t is hajthatsz egy Apogee Duet 2-ről/vagy Avid Duet-ről (kettő ugyanaz, csak utóbbi WIN 7-tel is kompatibilis).
Én évekig Avid Duet-et használtam, és az egyik legjobb hangkártya ami a kezem közt megfordult 2ki/be fronton. Fejhallgató kimenet igaz, hogy 1db van, de az csillagos ötös.
Preamp is teljesen jó, AT4040-et és Slate ML-1et hsználtam róla. Én nagyon szeretem az Apogee kártyáit, "jól szólnak és vesznek fel". 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
24 perccel ezelőtt írta wolf:

Scarlett vs Clarett: különböző kategória árban és minőségben.

Silkék vmelyik videóban erre kitértek, hogy egy Scarlett az azért nagyon nem ISA ONE minőség, de a Clarett már igen. Csak ott tán Thunderbolt van interfacenek, ami max. Mac-en működhet.

Én azt mondanám továbbra is, kezdetnek Motu M4-et vennék mint best buy. Ott már van pár csatija mégis és a Sabre DAC-kal elég jó híre van a cuccnak a mezőnye élén, s tán előfokban se kaki Julian szerint.

Az a baj, hogy a miksikkel nem tudom mennyire köthető ilyen jó kompromisszum ár / minőség tekintetében. (?) Ez már inkább garázsban alvós projekt, ha kell 2-4 belőlük csak 100/db áron is! :(

Mondjuk apámnak van 2 ilyen ócó kínaija és a haver drága Shurejait lemosta! De a kollégának inkább kondisban kéne gondolkoznia...

https://www.muziker.hu/studiomaster-km92

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Nem kell ennyire durvulni. SM7B-t is hajthatsz egy Apogee Duet 2-ről/vagy Avid Duet-ről (kettő ugyanaz, csak utóbbi WIN 7-tel is kompatibilis).
Én évekig Avid Duet-et használtam, és az egyik legjobb hangkártya ami a kezem közt megfordult 2ki/be fronton. Fejhallgató kimenet igaz, hogy 1db van, de az csillagos ötös.
Preamp is teljesen jó, AT4040-et és Slate ML-1et hsználtam róla. Én nagyon szeretem az Apogee kártyáit, "jól szólnak és vesznek fel". 

Hát az Apogee azért más árkategória. Sajnos. Vagy nem sajnos, csak sajnos számomra nincs értelme, mert nem tartok ott.

10 perccel ezelőtt írta wolf:

ID22, Clarett képes az ADAT-ra... a sztereo-t leginkább két mikrofonra értettem, nem 8-ra pl. Annyival is lehet kisérletezni, gyakorolni, tapasztalatokat szerezni.

Biztosan igazad van. Talán a legkisebb Clarett kellene nekem!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Épp most írta iavrum:

Hát az Apogee azért más árkategória. Sajnos. Vagy nem sajnos, csak sajnos számomra nincs értelme, mert nem tartok ott.

 

Itt is volt nem rég 90-ért Avid duet (új ezekből már nincs). Annyi hátránya van, hogy nem tudod optikával, sem semmi digitálissal bővíteni. Ebből a szempontból a Clarett a távoli jövőt tekintve jobb választás. Nem tudom, minőségben hozza-e amit az Apogee/Avid.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nekem volt UR22, de örültem mikor eladtam. Nekem zajos volt. Azon az áron már inkább a Behringert venném ha feltétlen kéne.

Amúgy használtan is nézhetsz vmit, ha komolyabbat akarsz. A Roland Octacapture-t is dícsérik vagy az RME-ket. A lényeg, hogy firewire interface-eseket már nem szabad nézegetni!

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 órája írta iavrum:

A Steinbergekkel milyen tapasztalaitok vannak, vagy miket hallottatok róluk?

Személy szerint nekem UR22 MK2-vel van tapasztalatom. Felvételi minőségben nem volt vele problémám. A fejhallgató erősítője viszont gyalázatos. Szóval inkább azt ne vegyél, mert akkor még külön kellene egy normális fejhallgató erősítő, amit ha hozzászámolsz lehet, hogy tudsz venni egy normális Focusrite Scarlet (vagy bármi más) kártyát is. Ezt leszámítva én nem mondanám rossz kártyának. Viszont ez egy olyan fontos pontja a kártyának, ami miatt mégsem ajánlanám első kártyának, pláne ének felvételhez. Sajnos nem tud akkora hangerőt kicsavarni magából éneklés közben, hogy az megfelelő arányban szóljon a füledben éneklés közben. Nem tudom, hogy a nagyobb kategóriájú steinbergek mennyire jól domborítanak. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...