Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

abstrax

Kérdés

Sziasztok Kedves Fórumtársak!

Home stúdió fejlesztés témában, még mindig....

Ami eddig volt: Samson G-Track és egy ECM-969es Sony. Szép volt, jó volt.

Lett egy tűrhető mikiprocim és áttérnék XLRes belépő szintű kondimikire.

AT2020on gondolkodtam elsőként. Jó árban is van, de mire megveszem hozzá a gyári shockmount-ot, már ott tartok, hogy inkább ugrom egyet és, legyen egy AT2035 (ahhoz ha jól tudom jár elvileg), vagy?.....még a "kis zajú" Rode NT1A-t néztem.

Van fent sok írás a kettő összehasonlításáról.

Ezen a szinten lehet nagy különbség köztük? Esetleg valaki, akinek mindkettő volt...

Alapvetően egy jó "mindenes" kéne nekem egyelőre. Ének/szöveg és akusztikus hangszerekhez is. Mondjuk mégis a vokál lenne inkább a fő csapás.

Köszi előre is minden választ! P.

 

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Anno amikor mikit vásároltam otthonra demózni, szerencsére fej-fej tesztben kipróbálhattam a 2020-at, meg az NT1A-t, egyik sem valami csúcs, de a 2020 nekem tompábbnak tűnt, ezért én az NT1A-t vettem. Bazi érzékeny egy miki, olyan kicsit "kényeskedős" a 2020 meg inkább egy olyan "favágó" jellegű cucc. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 órája írta Jonas73:

Anno amikor mikit vásároltam otthonra demózni, szerencsére fej-fej tesztben kipróbálhattam a 2020-at, meg az NT1A-t, egyik sem valami csúcs, de a 2020 nekem tompábbnak tűnt, ezért én az NT1A-t vettem. Bazi érzékeny egy miki, olyan kicsit "kényeskedős" a 2020 meg inkább egy olyan "favágó" jellegű cucc. :) 

Szia, köszi a válaszodat, igen valamiért az ATt "tompábbnak, komorabbnak" mondják (pl alacsonyabb érzékenység, és/vagy mégsem 20kHz-ig lineáris magasátvitel?) a Rode mellett pedig Te már az 5. szavazat vagy....

Úgy néztem, mostmár van ahol a bundle 60rongy alatt bőven hozzáférhető....így azért lassan billen a mérleg nyelve...

Köszönöm Mindannyiótoknak még 1x!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem rosszak a Rode mikrofonok, otthonra, kezdőknek különösen nem. NT1 vagy NT1A?  Egyértelműen NT1. Oké, picit halkabb, de nem hegyvidék a görbéje. Miért keveri ezeket mindenki össze? (Nem Rád gondoltam!) NT2A: ha kapcsolgatni szeretnéd a karakterisztikát, akkor válaszd azt. Kíváncsi vagyok, otthoni körülmények között mi szükség pl 8-as karakterisztikára.

Párban, első vásárlás? 2 db AT2020. Olcsóbb is, mint egy Rode. Kezdő énekpróbálkozáshoz is megfelel, de ha kimész az erdőbe egy laptoppal sztereo madárcsicsergést gyűjteni, vagy vihar előtti mennydörgést, teljesen jó. Az AT2020 legnagyobb előnye az árértéke, két-háromszor annyiba kerülő mikikkel is partiban van.

Az NT1000 az általad keresett árkategóriába esik, és ha választanom kellene magamnak (ennyiért), az lenne. Silk nem véletlenül dobálja a "Milyen mikrofont vegyek" videoban...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kedves vagy, köszönöm a kimerítő választ! Sajnos tényleg teljesen kezdő vagyok. Sok mindent láttam már a Bródy Sándor utcában vagy a Pannóniában, régi Hungarotonban, de csupán mint előadó, a másik oldalon totál amatőr vagyok.

Azért az NT1-et meg az NT1A-t (már) nem keverem össze. Tudom, mindenki azt mondja, hogy felesleges karakterisztikát váltani, de én arra gondoltam, kísérletezgetnék.

Esetleg Aston Spirit? Használtad már? Vagy valaki? Már rég szemezek vele.

Még soha nem jártam ezen az oldalon, de ha ilyen gyorsan érkezik válasz, akkor még van egy rakás kérdésem, felteszem azokat is a megfelelő helyen!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Aston Spirit? Nem ismerem, nem használtam. Videókat láttam róla. Erről majd valaki más.

A legalja kategóriát jól ismerem, ezért az AT2020, de van pl AKG P120 is, a potom áráért az is jól teljesít. Persze ez a kezdő kategória, a befektetéssel nem sokat kockáztat az ember.

Sokkal fontosabb kérdés, hogy mibe dugod bele, azaz preamp, hangkártya esetén hogy állunk? Mi a fő felhasználási terület (pl ének), mennyi a budget stb. A minőség növelésével nagyon el tudnak szaladni a költségek, azaz nagyon drága hobbi ez (is)...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
34 perccel ezelőtt írta wolf:

Aston Spirit? Nem ismerem, nem használtam. Videókat láttam róla. Erről majd valaki más.

A legalja kategóriát jól ismerem, ezért az AT2020, de van pl AKG P120 is, a potom áráért az is jól teljesít. Persze ez a kezdő kategória, a befektetéssel nem sokat kockáztat az ember.

Sokkal fontosabb kérdés, hogy mibe dugod bele, azaz preamp, hangkártya esetén hogy állunk? Mi a fő felhasználási terület (pl ének), mennyi a budget stb. A minőség növelésével nagyon el tudnak szaladni a költségek, azaz nagyon drága hobbi ez (is)...

Hát igen, gondolom. Hogy mit szeretnék, mire használnám, éppen most írtam is hangkártyáknál és pc konfignál, itt nem akarom vele szaporítani a szót. A lényeg, hogy olyat szeretnék, amit fejlődéskor sem kell majd a polcra tenni. Olyat lehet, hogy most veszek egy NT1-et vagy NT1A-t és később veszek hozzá párt, hogy sztereóban tudjam használni? Vagy akkor jobb már illesztett párt venni? Egyébként ezzel is szemeztem: LINK.

Majd szeretnék még kismembrános mikrofonokat is, több helyen láttam, hogy kórusokhoz használják. Mondjuk vélemény erről: LINK vagy erről: LINK? Vagy: LINK?

Később majd szeretnék dinamikus mikrofont is. Hát nyilván ezt: LINK.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Anno én is bajban voltam ezzel (na jó, most is, ha őszinte akarok lenni, max. kicsit más szinten 🐵

NT1A nem rossz, nagyon jó az ár/érték aránya. Mindenki ezt javasolta inkább, én mégis AT2035-ös lettem akkor, és nem bántam meg. Lényegesen jobb, mint a 2020, és nem sokkal drágább.

Fehérváron vettem újonnan (Audioworks) - pedig használtan szoktam volt olcsóbban beszerezni mikiket, - ja, és egyébként ők kezdték forgalmazni az Aston-t is, és az Origin pl. szintén nagyon jó kis miki az áráért (100e alatti kategóriákban).

100k körül ott van a Sennheiser MK4, jó tapasztalatok voltak vele. AKG-ből a "villanyborotva" C414 kisöccse a C214 (valamivel 100 fölött) is tűrhető...

Közben volt Rode is, meg AT4040 (ez utóbbi már kategórialépés a 20xx-ek után). Tudom ajánlani a klasszik SM7B-t ha van rá annyi (sokat rádióztunk is vele, de pl. rock-énekhez is kiváló, kell hozzá kb. egy ISA One-szerű előfok, és szépen megszólal).

Csalódás volt viszont (nem is olyan olcsón, sőt, a 100-150e-hez képest baromi ára van) a Neumann TLM-sorozat (102 és 103) - azt hittem lesz emberi áron Neumannom, dehát sajna köze nincs pl. egy U87-hez....oké, nyilván még árban sem, de az a "hűha-faktor" még ennyi pénzért is elmaradt nálam...

Amit még tudnék javasolni, az a "tuning"... ha valaki érez műszaki affinitást és van némi kézügyessége.

Micparts (microphone-parts.com), jó kis DIY-kitek vannak náluk, kár hogy USA, de ha be tudja valaki hozatni, ez szerintem egy jó lehetőség, hogy megértsük, melyik mikrofon miért jó, vagy miért drágább egyik, mint a másik. Oké, jó sok mítoszt is porba dönthet az effajta kísérletezés....én is G-Trackkel kezdtem, aztán jöttek a belenyúlások....

Ma ott tartok, hogy mivel nincsen pénzem sajnos sem Naumannra sem Wunder Audiora, sem hasonlókra, ezért marad az, hogy valamilyen tűrhető miki-alapból némi modifikálással próbálok egy 2-3-szor annyit érőt fabrikálni. Ez van egyelőre, nem ördögtől való, csak belevágni nehéz. 

És miután szétszedtél 1-2 nagy ikont, lehet nem is lesz már olyan hihetetlen, hogy mitől is jó egyik vagy másik...max. az árcédula szorzóját nem fogod még mindig megérteni, mert nem lesz összhangban a műszaki tartalommal, max. valamiféle hype-faktorra tudsz majd gyanakodni....:)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 perccel ezelőtt írta abstrax:

Sziasztok!

Anno én is bajban voltam ezzel (na jó, most is, ha őszinte akarok lenni, max. kicsit más szinten 🐵

NT1A nem rossz, nagyon jó az ár/érték aránya. Mindenki ezt javasolta inkább, én mégis AT2035-ös lettem akkor, és nem bántam meg. Lényegesen jobb, mint a 2020, és nem sokkal drágább.

Fehérváron vettem újonnan (Audioworks) - pedig használtan szoktam volt olcsóbban beszerezni mikiket, - ja, és egyébként ők kezdték forgalmazni az Aston-t is, és az Origin pl. szintén nagyon jó kis miki az áráért (100e alatti kategóriákban).

100k körül ott van a Sennheiser MK4, jó tapasztalatok voltak vele. AKG-ből a "villanyborotva" C414 kisöccse a C214 (valamivel 100 fölött) is tűrhető...

Közben volt Rode is, meg AT4040 (ez utóbbi már kategórialépés a 20xx-ek után). Tudom ajánlani a klasszik SM7B-t ha van rá annyi (sokat rádióztunk is vele, de pl. rock-énekhez is kiváló, kell hozzá kb. egy ISA One-szerű előfok, és szépen megszólal).

Csalódás volt viszont (nem is olyan olcsón, sőt, a 100-150e-hez képest baromi ára van) a Neumann TLM-sorozat (102 és 103) - azt hittem lesz emberi áron Neumannom, dehát sajna köze nincs pl. egy U87-hez....oké, nyilván még árban sem, de az a "hűha-faktor" még ennyi pénzért is elmaradt nálam...

Amit még tudnék javasolni, az a "tuning"... ha valaki érez műszaki affinitást és van némi kézügyessége.

Micparts (microphone-parts.com), jó kis DIY-kitek vannak náluk, kár hogy USA, de ha be tudja valaki hozatni, ez szerintem egy jó lehetőség, hogy megértsük, melyik mikrofon miért jó, vagy miért drágább egyik, mint a másik. Oké, jó sok mítoszt is porba dönthet az effajta kísérletezés....én is G-Trackkel kezdtem, aztán jöttek a belenyúlások....

Ma ott tartok, hogy mivel nincsen pénzem sajnos sem Naumannra sem Wunder Audiora, sem hasonlókra, ezért marad az, hogy valamilyen tűrhető miki-alapból némi modifikálással próbálok egy 2-3-szor annyit érőt fabrikálni. Ez van egyelőre, nem ördögtől való, csak belevágni nehéz. 

És miután szétszedtél 1-2 nagy ikont, lehet nem is lesz már olyan hihetetlen, hogy mitől is jó egyik vagy másik...max. az árcédula szorzóját nem fogod még mindig megérteni, mert nem lesz összhangban a műszaki tartalommal, max. valamiféle hype-faktorra tudsz majd gyanakodni....:)

 

 

Uff. Azta! Ki vagy te, hogy ilyeneket tudsz? (Csak költői a kérdés!) Ez nagyon hasznos, köszönöm! Tizenévesen végülis rajzoltam már nyákot rádiós kondis mikrofonhoz. Na jó, az gagyi volt és mondták, hogy mit csináljak. De azért működött! Azért nem hiszem, hogy a közeljövőben ilyenbe mernék vágni. Inkább hagyom, hogy lehúzzanak... 😛

NT2A-t mindenki hülyeségnek tartja? Egyébként a 9 év garancia mellett van még egy rendkívül prózai oka, hogy a Rode-on kattogok, mégpedig, hogy adnak hozzá kábelt, pop filtert meg kosarat...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
48 perccel ezelőtt írta abstrax:

 

Micparts (microphone-parts.com), jó kis DIY-kitek vannak náluk, kár hogy USA, de ha be tudja valaki hozatni, ez szerintem egy jó lehetőség, hogy megértsük, melyik mikrofon miért jó, vagy miért drágább egyik, mint a másik. Oké, jó sok mítoszt is porba dönthet az effajta kísérletezés....én is G-Trackkel kezdtem, aztán jöttek a belenyúlások....

 

 

 

Valóban nem rossz termékei vannak MIcparts-nak. Személyszerint egy RK-12-vel volt dolgom. Egy T.bone SCM-700-ba raktam be. Amolyan próba gyanánt, csak aztán nem találtam megfeleő méretű 1uF/400V mkp kondikat és abba maradt a projekt. De eredeti kondizással sem szólt rosszul. Annyi pénzt megér, amennyiért adják. Nekem volt szerencsém még akkor rendelni tőlük, mikor UK EU-s tag volt így az UK raktárukból simán ideért gond nélkül viszonylag olcsó szállítási költséggel. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
40 perccel ezelőtt írta iavrum:

Uff. Azta! Ki vagy te, hogy ilyeneket tudsz? (Csak költői a kérdés!) Ez nagyon hasznos, köszönöm! Tizenévesen végülis rajzoltam már nyákot rádiós kondis mikrofonhoz. Na jó, az gagyi volt és mondták, hogy mit csináljak. De azért működött! Azért nem hiszem, hogy a közeljövőben ilyenbe mernék vágni. Inkább hagyom, hogy lehúzzanak... 😛

NT2A-t mindenki hülyeségnek tartja? Egyébként a 9 év garancia mellett van még egy rendkívül prózai oka, hogy a Rode-on kattogok, mégpedig, hogy adnak hozzá kábelt, pop filtert meg kosarat...

Hogy ki vagyok én? Senki sajnos, legalábbis nem lettem sem név, sem senki a szakmában. Aszerint villamosmérnök-hangmérnök volnék, még a régi szériából (a Kádár-érában gyerekeskedtem...:). Viszont mivel közel 30 éve javítok hangtechnikai berendezéseket, valamint építettem is már jónéhányat, meg tudom különböztetni a gagyit a minőségitől, a parasztvakítást az igazi műszaki tartalomtól. Ha mást nem is, ennyit fel tudok mutatni, azt hiszem.

Eszerint szerény, de megalapozott tapasztalataimat próbálom Nektek leírni ide. Ha néhányszor 10ezred van csak miksire, vegyél Audio-Technikcát vagy Rode-ot. Utóbbihoz valóban szokott kit lenni, de én kaptam pl. shockmountot a 2035-höz is. Lehet nem a csini "spider", és popfiltert is külön kellett hozzá lőnöm. Amúgy ahasznált mikiknél nálam mindig ott van a higiénia kérdése (pláne most, köszi szemét covid..:( Vagyis mindig darabokra szétszedés, takarítás, különösen a szájhoz közeli részek...rács, szivacs/filter legalább... nagyon kiábrándító, ha büdi, bagószagú vagy hasonló.

NT2 valamiért nem lett akkora sláger, mint az 1-es. Pedig lehet. hogy nem lenne rossz vétel. Én még nem próbáltam, lehet egy tesztet megér. Bár a 120k-s kategóriában már bizony komoly konkurenciával találja szembe magát.....

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
16 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Valóban nem rossz termékei vannak MIcparts-nak. Személyszerint egy RK-12-vel volt dolgom. Egy T.bone SCM-700-ba raktam be. Amolyan próba gyanánt, csak aztán nem találtam megfeleő méretű 1uF/400V mkp kondikat és abba maradt a projekt. De eredeti kondizással sem szólt rosszul. Annyi pénzt megér, amennyiért adják. Nekem volt szerencsém még akkor rendelni tőlük, mikor UK EU-s tag volt így az UK raktárukból simán ideért gond nélkül viszonylag olcsó szállítási költséggel. 

Ugye? Már azt hittem, csak én vagyok ilyen lelkes velük. UK-ból jött végül már nekem is, de a Brexit miatt lassan annak is befellegzik.... elég sz@rul jönnek már a cuccok, pedig van kint haver Londonban, kezd off lenni az ebay is, minden....áhhh...pedig a cuccom 80%-a angliai, mind1 is, csak megint a kisember szív ilyen politikai-gazdasági majomkodások miatt. Bánják is lehet, hát mi is idehaza, hogy marad az unió meg a feketeimport...:(

Nekem is BM800 a ház (Zingyou, egy viccparádé, de háznak még oké), rendeletem mod-okat (AT2020, Perception, BM, MXL, sE-hez csináltam párat), sajna addigra az 5-600 dolláros mikijeik már kifogytak....

Az RK-12 kapszula 150 (?) dolcsiért nem pénz. Azt írja, AKG CK-12-re hajaz. Lehet, ki kéne próbálnom...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 perce írta abstrax:

 

Az RK-12 kapszula 150 (?) dolcsiért nem pénz. Azt írja, AKG CK-12-re hajaz. Lehet, ki kéne próbálnom...

 

Nem pénz érte valóban. Egyedül a kapszula tartó kenggyel minőségével van bajom. Szerintem túl rideg és egy óvatlan pillanatban simán kettétörhet.
Nem annyira harsány, szerintem egy jó stiroflex kondival a kapszula után jó minsőget el lehet vele érni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Nem pénz érte valóban. Egyedül a kapszula tartó kenggyel minőségével van bajom. Szerintem túl rideg és egy óvatlan pillanatban simán kettétörhet.
Nem annyira harsány, szerintem egy jó stiroflex kondival a kapszula után jó minsőget el lehet vele érni.

Akkor ezek szerint érdemes volna kipróbálni! Kérdés, hogy mostmár hogy tud bejutni.... próbáltál rendelni onnan mostanában valahogy?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 perccel ezelőtt írta abstrax:

Akkor ezek szerint érdemes volna kipróbálni! Kérdés, hogy mostmár hogy tud bejutni.... próbáltál rendelni onnan mostanában valahogy?

Nem rendeltem, csak akkor egyszer. És valószínűleg megvámolják. De ha rájuk írsz, szerintem fognak rá konkrét választ adni. Én anno eBay-en találtam erre a kapszulára, és először csak érdeklődtem, és azonnal írta, hogy UK raktárból tudja küldeni, csak az oldalukon keresztül rendeljem, ne eBay-ről. Szerintem jelenlegi helyzettel is képben vannak, és vagy felajánlanak valami "okosságot" vagy azt írja, hogy hát megvámolják a terméket, és kell majd ráfizetni még valamennyit. Ezzel sajnos nincsen tapasztalatom.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
23 perccel ezelőtt írta abstrax:

Nekem is BM800 a ház (Zingyou, egy viccparádé, de háznak még oké), rendeletem mod-okat (AT2020, Perception, BM, MXL, sE-hez csináltam párat)

Addig amíg nem kell bele trafó vagy cső, addig teljesen jó a ház. A Grill mindenképp megér egy misét arany színben :D Én is vettem olyan miksit próbára, mert azt hittem, hogy Behringer C-1 copy, és a ahhoz képest is féláron jött kínából. De aztán jobban megnéztem a két nyákot és rájöttem, hogy nem azonos a két áramkör. De mind a kettő electret kapszulával van szerelve. 

Szerkesztette Hobkins
Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 órája írta Hobkins:

Addig amíg nem kell bele trafó vagy cső, addig teljesen jó a ház. A Grill mindenképp megér egy misét arany színben :D Én is vettem olyan miksit próbára, mert azt hittem, hogy Behringer C-1 copy, és a ahhoz képest is féláron jött kínából. De aztán jobban megnéztem a két nyákot és rájöttem, hogy nem azonos a két áramkör. De mind a kettő electret kapszulával van szerelve. 

Igen, eddig semmi ilyesmit nem raktam bele...:) Borzasztóan (gyanúsan) olcsó cucc, a kapszulája egy vicc, de szerencsére cserélhető. Az áramkör akár lehetne jó is, én a neten fent keringő Schoeps-áramkört tettem bele (FET-bemenetű az is), lényegében a kínai is valami hasonló, de az alkatrészek áááhhh....szóval itt is a kivitel ami gyalázatos, de ha rendes komponensekkel megépíted, normális belső bekábelezés, Neutrik aljzat, és társai - hát én még a codálatosz álány-rácsot is megbocsájtom neki....:)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
57 perccel ezelőtt írta iavrum:

Van-e értelme a gyártó által illesztett párban venni nagy (vagy kis) membrános kondenzátor mikrofont, vagy ugyanazt kapom, ha külön veszem meg őket?

Kicsit elkalandoztunk itt a kérdéseidtől a nagy moddolásunk hevében...

Párba válogatott mikik esete... anno decibel, én még a Brüel&Kjaer-(mérő)mikikből láttam gyári párba válogatást ("matched pair") - ott valóban félelmetesen fedésben tudtak lenni az átviteli görbék.

Én a zZounds-tól rendeltem még 10 éve ilyesmit, ott némi felárért (értsd pl. 200 dollár körül volt egy NT1A szólóban, míg a "matched pair" mondjuk 450$) - tudtál válogatott párt is rendelni. Tehát ellentétben azzal, ha mondjuk megvennél 2db-ot látatlanban, akkor oké, hogy olcsóbb, de kvázi tetszőleges darabokat küldhetnek, olyan-amilyen alapon - itt azért biztosabb, hogy nem nem 2 vaktában kiszedett darabot kapsz...

Elvileg a plussz 50 dodó annak az ára, hogy ők (vagy már a gyárban) párba válogatnak neked 2db olyat, aminek az átviteli karakterisztikása eléggé közel van egymáshoz.

Tehát szeretném hinni, hogy a plusz pénzzel ezt a szívességet teszik meg a kedves vásárlónak, így egy X-Y vagy A-B elrendezésnél kicsit jobb esélyekkel indulsz, hogy van 2 (majdnem)tök egyforma mikid.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...