Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Rendszer tesztelés


djuice

Kérdés

Hali!

Hangrendszer tesztelésre légyszi ajánljatok már vmi jó kis dinamikus rock anyagot, amivel lehet dübörögtetni.
Jazz párti vagyok alapvetően így nem is igazán tudom merre és mit keresgéljek. Lehet esetleg pop is, ilyen Tina Turner vonal vagy hasonló, de rock is jöhet, viszont a metált és hard rockot kerülném. :) 

Köszi!

 

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
47 perccel ezelőtt írta djuice:

Hali!

Hangrendszer tesztelésre légyszi ajánljatok már vmi jó kis dinamikus rock anyagot, amivel lehet dübörögtetni.
Jazz párti vagyok alapvetően így nem is igazán tudom merre és mit keresgéljek. Lehet esetleg pop is, ilyen Tina Turner vonal vagy hasonló, de rock is jöhet, viszont a metált és hard rockot kerülném. :) 

Köszi!

 

én pl ezzel is szoktam: 

 persze nem a youtuberól

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Toto: Falling in between   na ezen van minden, ami szem-fül ingere... ne az első dallal kezd, mert akkor lemaradsz sok jóságról! :)

Nik Kershaw: To be Frank  nagyon fasza, ez nem az I Won't let the sun go down on me!!! :)

Journey: Red13   a dallamos AOR egyik királyának rövid albuma, patentul szól!

Muse: The 2nd Law   Durván szóló rock album, na ez dübörögni fog

Dire Straits: Brothers in arms   nem nagyon dübörögtetős, de alap szólás, szőr feláll zenei megoldásokkal

Toy Matinee: Toy Matinee   light-os dallamos soft rock, nagyon patentűl szól

Daft Punk: Random Access Memories   no comment. elektronikus alap, de van rajta jó soft rockos dal (Grammy díjas szólás)

Sheryl Crow: The Globe Sessions    Grammy díjat kapott a hangmérnök...

Sting: Ten Summoner's Tale... alap, úr isten szólás, nem igazán rock, de legyen az! :)

Phil Collins: ...But Seriously (Remastered)     rögtön az első szám üt.

...így hirtelen

 

 

 

 

Szerkesztette PropaneB
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Érdekes, hogy mik jönnek ilyenkor elő, mint etalon hangzások. Legalábbis engem eléggé meglepett némelyik, ahogy most belehallgattam.Ilyenkor persze könnyen összekeveredik, hogy mik a kedvenc zenéink és mi az ami szakmai szempontból valóban jól szól.  Írnék pár meglátást, hogy én hogy hallom ezeket most az ATC-n.

Toto - Falling in between: a lábdob nekem szörnyű gáz, de az egész dob elég fura

Journey- Red13: Nekem ez kicsit demósan szól. Annak persze tök jó.

Muse: Ez vélhetően tök jó, de a Youtubeon tudtam csak megnézni őket és ott ez elég ótvar minőségben van felrakva.
Persze még így is hallatszik, hogy üt.

Dire Straits - Brothers in arms: Tök jó zene, meg minden, de szerintem ez túl régi ahhoz, hogy etalonként nézegessük. Nyilván tök profi felvétel, de ma már úgy szól, mint egy zenélő képeslap, ami persze sok régi anyagra igaz. Ezekből a régi dolgokból jó ötleteket lehet ellesni, de mint hangkép szerintem a nagy részük már régen nem aktuális.

Toy Matinee-Toy Matinee: Ahogy belenéztem a dalokba, nekem elég kesze-kuszán szól a lemez, annyira más mind, de amúgy mind profi volt a maga nemében.

Daft Punk: Random Access Memories: ez teljesen profi

Sheryl Crow: The Globe Sessions: ez is nagyon rendben van

Sting: Ten Summoner's Tale: régi ugyan, de tök profi

Phil Collins: ...But Seriously (Remastered): Kövezzetek meg, de ez nekem nem igazán szól jól. Persze csak a többihez képest.

Foo Fighters - Sonic Highways: ez nagyon rendben van

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta deneverstudio:

Érdekes, hogy mik jönnek ilyenkor elő, mint etalon hangzások. Legalábbis engem eléggé meglepett némelyik, ahogy most belehallgattam.Ilyenkor persze könnyen összekeveredik, hogy mik a kedvenc zenéink és mi az ami szakmai szempontból valóban jól szól.  Írnék pár meglátást, hogy én hogy hallom ezeket most az ATC-n.

 

Sok mindennel egyet tudok érteni veled. DE

említettem, a leírtak végén, hogy azokat írtam, ami hirtelen, az eszembe jutott, nem ellenőriztem le azonnal. :-)

Ráadásul elég szűk a keresztmetszet djuice fórumtársnak:

- Dübörgős rock legyen, de ne legyen Hard, Heavy, Metal stb... A Foo Fighter állat, de biztosan kiverné a biztit ezért...

- (Tina Turnert említette példának...) Ez azért nem mai...

- Nem tudjuk milyen rendszert szeretne tesztelni...

- Én elég nyitott ember vagyok, mondjatok mai dübörgős jól szóló albumokat, ami nem nagyon kemény.

-  Toto: OK legyen akkor a Tambu című. albumuk, Patent lemez az elejétől a végéig.Jelölték és Grammy esélyes volt 1997-ben a hangmérnöki munka a Non Classical műfajban. Hallgass ebbe is bele légyszi' Találsz benne Jazz-t is, jó kis "crossover" lemez.  djuice, szerintem EZ a te teszt Soft Rock lemezed!

Vagy szerintem Steve Lukather: All's Well That Ends Well sem sikerült rosszul. (A legutóbbi Toto lemez is jó lehetne, de elkúrták Master, tehát az így kuka)

- Igen, van olyan album, amin csak egy-két jó dal van, tehát ez is szempont, vagy nem?...

- Ha nem, akkor OK

- : Régi... van nagyon jól szóló régi album, felvétel, ami nem trendi, de szakmailag rendben van. Mondok is egy ilyet: Greace Jones: Slave to the rythm. szigorúan a Hot Blooded version, ez a Private Life: The Compess Point Session második lemezének utolsó dala. (1987-es!) Spotify-on fent van. Ha ez is szar, akkor átszúrom a fülem!

- Roger Waters: Amused to Death?

- John Mayer: Heavier Things?

Ha csak fele így szólna minden Magyar felvétel, akkor meg is érkeznénk!

Töfi, most Te jössz :-)

 

Szerkesztette PropaneB
Link to comment
Share on other sites

  • 0

A metal dolgokat most kihagyom, de itt van pár, ami  tök jól szól szerintem.

Nickelback - When We Stand Together - 2011
https://www.youtube.com/watch?v=Y96WY5Do_bs

Scorpions - Raised on Rock - 2010
https://www.youtube.com/watch?v=58sXTGNI0VQ&list=PLA91690421548B60F&index=11

Lynyrd Skynyrd - Last of a Dyin' Breed - 2012
https://www.youtube.com/watch?v=rLYUpZb9T7s

Duran Duran - Pressure Off - 2015
https://www.youtube.com/watch?v=5qFhSWA9Cz4

Enrique Iglesias - Bailando - 2014
https://www.youtube.com/watch?v=NUsoVlDFqZg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 5/10/2017 at 17:12 írta djuice:

Hali!

Hangrendszer tesztelésre légyszi ajánljatok már vmi jó kis dinamikus rock anyagot, amivel lehet dübörögtetni.
Jazz párti vagyok alapvetően így nem is igazán tudom merre és mit keresgéljek. Lehet esetleg pop is, ilyen Tina Turner vonal vagy hasonló, de rock is jöhet, viszont a metált és hard rockot kerülném. :) 

Köszi!

 

Sting 57th and 9th lemezét ajánlom, ha hangmérnöki/stúdiótechnikai szempontból keresel etalont ebből a zenei világból. Nem vitték túlzásba a hangszerelést és nagyon jól szól. A maszteringet itt is "elkúrták", de lehet, hogy nem véletlenül :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Barmifele hangrendszer tesztelesre meg ne felejtsuk el a PinkFloyd Dark Side... lemezt se, ami sokaig (talan ma is) a "kozmegegyezeses" etalonnak szamitott.

Egyebkent ajanlhatok meg a DarkSide hangmernokenek Alan Parsons-nak a sajat anyagai is, pl a The Robots. (Alan Parsons Project)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 órája írta deneverstudio:

A metal dolgokat most kihagyom, de itt van pár, ami  tök jól szól szerintem.

Nickelback - When We Stand Together - 2011
 

Jaja, ez jó átmenet a pop-rock között. De zeneileg milyen az egész album?

Scorpions - Raised on Rock - 2010
 

Ez nálam is top sound, de kicsit már Hard lehet djuice-nak... :-)

Lynyrd Skynyrd - Last of a Dyin' Breed - 2012
 

Ezt a lemezt nem ismertem, de nagyon jó, köszi.

Duran Duran - Pressure Off - 2015
 

Óóó, igen ez eszembe sem jutott, nagyon fasza, szeretem!

Enrique Iglesias - Bailando - 2014
 

Értelek, de alapvetően Rock-ról volt szó :-)

Jár a pont! :-)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta NeoC:

Barmifele hangrendszer tesztelesre meg ne felejtsuk el a PinkFloyd Dark Side... lemezt se, ami sokaig (talan ma is) a "kozmegegyezeses" etalonnak szamitott.

Egyebkent ajanlhatok meg a DarkSide hangmernokenek Alan Parsons-nak a sajat anyagai is, pl a The Robots. (Alan Parsons Project)

Alan Parsonsnak gyakorlatilag minden albuma nagyon jól szól, de nálam az Eye in the sky vezet.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 órája írta NeoC:

Ugyan nem tema, de metalban meg sztem a JudasPriest Defender of the Faith szol a legobban. Azok a gutarsoundok..... OMG...

A legjobb Judas lemez szerintem, nagy kedvencem, meg a maga idejében jól is szólt, de megint az a tipikus eset, hogy manapság max ötleteket lehet belőle meríteni.
Legalábbis nagyon másképpen szólnak manapság a metal dolgok.

Szerkesztette deneverstudio
Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 órája írta PropaneB:

Értelek, de alapvetően Rock-ról volt szó :-)

Tudom, de elrugaszkodtam az eredeti kérdéstől, mert szerintem ez úgy általában is érdekes téma.
A metalt is csak azért hagytam ki, mert általában itt nem sok embert érdekel, de nézhetünk onnan is pár jó dolgot.
Érdemes lehet kitárgyalni egy-egy lemezt hangzás szempontjából és amúgy szerintem is megesik, hogy el van kúrva egy-egy mastering.
Nem is olyan ritkán. Sőt manapság ugye mindenki hangmérnők lett, akinek van egy laptopja, úgyhogy totál elrontott mixekkel
is gyakran találkozni, még neves zenekarok esetében is.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
47 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

.....szerintem ez úgy általában is érdekes téma.
A metalt is csak azért hagytam ki, mert általában itt nem sok embert érdekel, de nézhetünk onnan is pár jó dolgot.
Érdemes lehet kitárgyalni egy-egy lemezt hangzás szempontjából és amúgy szerintem is megesik, hogy el van kúrva egy-egy mastering.
Nem is olyan ritkán. Sőt manapság ugye mindenki hangmérnők lett, akinek van egy laptopja, úgyhogy totál elrontott mixekkel
is gyakran találkozni, még neves zenekarok esetében is.

Bizony, hogy jó téma!

Ezért kérem djuice fórumtársat, ha megtalálta a számára kedves tesztlemezt, akkor jelezze, és terjesszük ki a témát műfaji korlátoktól mentessé! :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...