Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Sound Card for Presonus Studio One


DigiFan

Kérdés

Sziasztok,

Jelenleg egy Emu 1212m PCIe kártyám van, aminek a hangját szeretem ugyan, de a drivere mint ismeretes, katasztrófa (w7 x64 alatt használom).
Működik ugyan, de a latency sajnos tré a PatchMix pedig borzasztó.

Nos, ezt szeretném lecserélni valami értelmesebbre. Elvárásom nem sok van, In/Out nem lényeges, maximum mikrofont kötnék rá. Ami viszont lényeges, az a hangminőség és a nullához konvergáló latency (és most felébredtem...). Másik fontos szempont, hogy sokéves Cubase mókolás után jelenleg már Presonus Studio One-t használok. Ez csak azért fontos, mert nem tudom, hogy pl. a Steinberg külső kártyái mennyire "szeretik/tolerálják" a nem Steinberg DAW-okat...Szeretném az egészet megúszni 50k-ból. Elektronikus zenéhez kell a kártya, de nem DJ-zéshez, hanem zeneszerzéshez!
Egyelőre ezeket néztem ki, de nem tudom, megfelelnek-e a fenti elvárásoknak:

- Presonus Audiobox USB
- Presunus Audiobox iTwo
- Steinberg UR 22 mk2

Minden tanácsot megköszönök!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

7 órája írta DigiFan:

Sziasztok,

Jelenleg egy Emu 1212m PCIe kártyám van, aminek a hangját szeretem ugyan, de a drivere mint ismeretes, katasztrófa (w7 x64 alatt használom).
Működik ugyan, de a latency sajnos tré a PatchMix pedig borzasztó.

Nos, ezt szeretném lecserélni valami értelmesebbre. Elvárásom nem sok van, In/Out nem lényeges, maximum mikrofont kötnék rá. Ami viszont lényeges, az a hangminőség és a nullához konvergáló latency (és most felébredtem...). Másik fontos szempont, hogy sokéves Cubase mókolás után jelenleg már Presonus Studio One-t használok. Ez csak azért fontos, mert nem tudom, hogy pl. a Steinberg külső kártyái mennyire "szeretik/tolerálják" a nem Steinberg DAW-okat...Szeretném az egészet megúszni 50k-ból. Elektronikus zenéhez kell a kártya, de nem DJ-zéshez, hanem zeneszerzéshez!
Egyelőre ezeket néztem ki, de nem tudom, megfelelnek-e a fenti elvárásoknak:

- Presonus Audiobox USB
- Presunus Audiobox iTwo
- Steinberg UR 22 mk2

Minden tanácsot megköszönök!

Szia!

Én is Studio One-t használok. Volt már nálam pár hangkártya de a Studio One mindegyikkel tökéletesen működött. Ha már presonus, akkor inkább 22vsl. Az előfoka sokkal jobb, kevésbé zajos, jobban szól. Az iTwo állítólag valahol a kettő között lehet. De ebből a háromból lehet, hogy a steinberget választanám, másodkézből mindig van egy-kettő hirdetve, és sokan dícsérik. Vagy vannak más gyártók is ebben a kategóriában (focusrite, tascam), egyikkel sem lősz nagyon mellé.

H

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta DigiFan:

Köszönöm a választ!
A 22 VSL jól hangzik, utánanéztem, nem írnak róla rosszakat. Egész jónak tűnik a DSP keverője is.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy 1.8 driver óta nincs benne VSL, ergo nincs valós idejű effektezés, az újabb driverekből mind kivették.
Persze használhatsz 1.8 előtti drivert, csak akkor óvatosan a win (meg bármilyen) frissítésekkel.

https://www.presonus.com/support/downloads/audiobox-22vsl

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta sultan smith:

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy 1.8 driver óta nincs benne VSL, ergo nincs valós idejű effektezés, az újabb driverekből mind kivették.
Persze használhatsz 1.8 előtti drivert, csak akkor óvatosan a win (meg bármilyen) frissítésekkel.

Ez viszont nem hangzik túl jól...

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta sultan smith:

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy 1.8 driver óta nincs benne VSL, ergo nincs valós idejű effektezés, az újabb driverekből mind kivették.
Persze használhatsz 1.8 előtti drivert, csak akkor óvatosan a win (meg bármilyen) frissítésekkel.

https://www.presonus.com/support/downloads/audiobox-22vsl

Én 44vsl-t használok, 1.3-as driverrel, win10 alatt. Minden  tökéletesen működik vele. Soha nem volt semmilyen frissítéssel, semmi gondom.

Link to comment
Share on other sites

Én nem mondtam, hogy nem lehet használni a korábbi driverekkel, csak hogy megéri figyelni a frissítésekre, ha egy régebbi drivert választ.

Ha feltételezzük, hogy a driverek a stabilitást, performanszt javítanak, akkor érdemes elgondolkozni azon, hogy az 1.3-as driverhez képes, ami 2014 júliusi, vajon milyen változtatásokat tartalmaz a legfrissebb, 2.1-es driver.

Ez elég sok changelog ahhoz, hogy ne olvassak utána. :D 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...