Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Korg NanoPad 2 működése


Koródi Csaba

Kérdés

Sziasztok!

Túrom a netet, olvasom a manuálokat, de nem találok megnyugtató választ egy kérdésemre, inkább leírnám :)

Hogyan működik a Korg Nanopad2?

Van neki ez az Editor programja, amiben tudjuk definiálni hogy a Pad-ek milyen hangjegyeket üssenek le:

nanoPAD2-4.png

Mikor ebben felprogramozok egy egyedi beállítást, akkor az csak adott számítógépen, adott környezetben, adott daw-ban működik, vagy megmarad a kontrollerben kikapcsolás után is, egészen addig, míg ebben az editorban új funkciókat nem állítok be?

Elmondom mit szeretnék: a Korg Nanopad2-t NEM számítógépen akarom használni, hanem iPad-en. PC-n felprogramoznám a szükséges hangjegyeket, de utána lehúznám a PC-ről és iPad-en AKAI iMPC-hez szeretném használni. Az iMPC csak a 12-es MIDI csatornán fogad és nem definiálhatóak át a pad-ok hangjegyei, tehát csak egy módon, a Pad Controller átprogramozásával lehet használni az alábbiak szerint:

akai_impc_midi.jpg

A Korg Nanopad2-t fel tudom programozni állandóra ezekre a beállításokra?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

15 órája írta Koródi Csaba:

Hogyan működik a Korg Nanopad2?

Pont tavasszal gondolkoztam egy ilyen megvételén, csak én a Nord Electromra akartam belőle preset váltó padet csinálni, mert tud program change üzeneteket is a szoftvere. Azt gondoltam alapból hogy a számítógépes progija lementi a cucc mikrokontrollerjére a beállításokat ami úgy is marad, viszont a mikro usb csatival sajnos nem lehet mit kezdeni, azt nem midis hangszerrel való összeköttetésre találták ki. Így most Arduino Nano-val akarom megoldani (5-600Ft ez a mikrokonti ebayről kínából, ami röhely), csak épp vasat építeni köré pad gombokkal, potikkal, hogy már mást is tudjon akkor, abban nincs semmi ötletem miből lehetne olcsón építeni?

Link to comment
Share on other sites

9 perccel ezelőtt írta djuice:

Pont tavasszal gondolkoztam egy ilyen megvételén, csak én a Nord Electromra akartam belőle preset váltó padet csinálni, mert tud program change üzeneteket is a szoftvere. Azt gondoltam alapból hogy a számítógépes progija lementi a cucc mikrokontrollerjére a beállításokat ami úgy is marad, viszont a mikro usb csatival sajnos nem lehet mit kezdeni, azt nem midis hangszerrel való összeköttetésre találták ki. Így most Arduino Nano-val akarom megoldani (5-600Ft ez a mikrokonti ebayről kínából, ami röhely), csak épp vasat építeni köré pad gombokkal, potikkal, hogy már mást is tudjon akkor, abban nincs semmi ötletem miből lehetne olcsón építeni?

Hát ez nekem nagyon magas lenne :) Ráadásul úgy látom hogy ez is Mini USB-s, tehát ha a mikro USB nem megfelelő csatoló felület, akkor a mini USB sem, hisz csak a méret más, attól még a Midi-s hangszerre nem fog tudni csatlakozni.

Link to comment
Share on other sites

17 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

attól még a Midi-s hangszerre nem fog tudni csatlakozni

Az usb itt is pc csatlakozáshoz meg tápellátáshoz való. Az Electro usb-je ideálisan táplálná nekem tápfesz részről, csak a szemét svédek nem implementálták rá a midit, azt hagyományos DIN csatl. felületen tudja. Az Arduinon meg rengeteg I/O port van és DIN midisre is ki lehet építeni. Egy haverom már csinált belőle expression pedál kontrollert, tehát tuti működne ide is, csak nekem még tervezési fázisban van a potik, gombok hiánya miatt. :) De ha megszületik 1x, rögvest kiposztolom. :) 

Neten rengeteg tutorial videó van vele, és ék egyszerű a programnyelve is. Ráadásul a midi alapból implementált benne!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...