Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Virus B soundsets


lazarus

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Szia Lazarus!

Csak most vettem észre, hogy mit kérdeztél. Nyugodtan szedd le a Virus C-s soundseteket, azokat simán olvassa a B, maximum azok a paraméterek amik a C-ben extrák (EQ, analóg filter modellek) nem fogják befolyásolni a hangzást, emiatt némileg másképp fog szólni a hangszín.

Sziasztok!

Virus B-hez próbálok új soundseteket szerezni és az Access oldalán találtam rengeteg félét, de a legtöbb virus C vagy annál újabb modellekhez van. Beolvassa ezeket egy Virus B desktop is vajon?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

multimode-ban szeretnék használni egy virus b-t viszont ha 3-4 MIDI sávnál többet akarok használni illetve egyszerre megszólaltatni akkor egész egyszerűen szakadozik a hangja , el-el tünik összevissza szól/nem szól..multiban elvileg 16midi ch /24voice??? tehát összesen 24voiceot tudok használni a 16 Midire szétosztva vagy MIDIcsatornánként tudok 24voice-ot???...vagy hogy is van ez? másik amire tippelek mint probléma hogy ha pont egyszerre kap sok midi jelet akkor ott a latency miatt megzavarodna de pont ezért lenne a multimode hogy egyszerre lehessen több midi jelet beleküldeni?

Link to comment
Share on other sites

Összesen 24 hangot, tud és azt lehet szétosztani 16 csatornára, de becsapós a dolog, mert, ha egy hangszínen be van kapcsolva az unisono akkor, annyit elvesz a polyból egyetlen lenyomott hang, amennyi az unisonoban be van neki állítva.

Valószínűleg az van, hogy kifutsz a polyból. Érdemes megnézni a használt hangszíneidnél, hogy melyikre mi van unisonoban beállítva, érdemes esetleg vissza venni, persze ilyenkor némivel vékonyabb lesz az adott hangszín ,de sajnos valamit valamiért.

Meg olyat is tudsz multi mótban a partoknál állítani, hogy melyik fontos, melyik kevésbé, és ezt elvileg figyelembe is veszi mikor lopnia kell a polyból lejátszáskor. Én az unisono-s megoldást javasolnám. Amikor kész a dal, és rögzíted audioba a sávokat egyesével, akkor kapcsold vissza az unisono beállításokat, hogy teljes gazdagságában rögzíthesd az adott hangszínt)

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

nemrég óta vagyok egy virus b boldog tulajdonosa, viszont van vele egy eleg nagy problemam. a knob mode-nal nekem a snap opcio a legkenyelmesebb, viszont ez az egyetlen mod ami nem mukodik rendesen. ha valahol egy parameter maximumon all az utolso mentes szerint, akkor nem tudom eltekerni. pl. ha egy ertek 127-en van, akkor nem tudom modositani, mert csak 126-ig megy a parameter. egy virus forumon olvastam, hogy az "a"-val is volt ilyen problema, de ott a kovetkezo update-tel javitottak. viszont itt ez az utolso frissites.

"Errors and misbehaviour

Q- I keep getting obscure "Parapeek" errors

A-This seems to be a bug in version 1.53 of the OS. Apparently this bug only appears when the Virus is set to Snap mode, as a workaround set the Knobs to Jump mode for the time being. This bug has been fixed in version 1.54. The easy solution is: Upgrade...!"

elore is koszi a valaszokat, segitseget!

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2015. október 4. at 21:47 írta interferenc:

Üdv!

nemrég óta vagyok egy virus b boldog tulajdonosa, viszont van vele egy eleg nagy problemam. a knob mode-nal nekem a snap opcio a legkenyelmesebb, viszont ez az egyetlen mod ami nem mukodik rendesen. ha valahol egy parameter maximumon all az utolso mentes szerint, akkor nem tudom eltekerni. pl. ha egy ertek 127-en van, akkor nem tudom modositani, mert csak 126-ig megy a parameter. egy virus forumon olvastam, hogy az "a"-val is volt ilyen problema, de ott a kovetkezo update-tel javitottak. viszont itt ez az utolso frissites.

"Errors and misbehaviour

Q- I keep getting obscure "Parapeek" errors

A-This seems to be a bug in version 1.53 of the OS. Apparently this bug only appears when the Virus is set to Snap mode, as a workaround set the Knobs to Jump mode for the time being. This bug has been fixed in version 1.54. The easy solution is: Upgrade...!"

elore is koszi a valaszokat, segitseget!

Próbáld meg újra updatelni. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...