Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

PC konfiguráció


tom the ripper

Kérdés

Recommended Posts

  • 0
Épp most írta iavrum:

Köszi! Én is dupla ssd-t gondoltam, egyiket a rendszernek, másikat a többinek, de az Iponnál leoltottak, hogy nincs rá szükség... Most újra gondolkodóba estem.

Hidd el, jobb, ha külön van. Már csak abból a szempontból is, hogy ne adj' Isten az egyik bedöglik, a másik még mindig működik. Tehát vagy a rendszered hal meg vagy a VST-k. Ha egyszerre mind a kettő, javításnál nagyobb tökölés mindent helyrehozni. Meg több adatszálon (szerintem) csak gyorsabban működik a dolog. Anno, mikor még csak HDD-k léteztek, ez alap szabály volt, hogy amit lehet külön HDD-re, nyilván SSD-knél már egyszerűbb a dolog, és valószínűleg annyira nem érezhető a sebesség veszteség, ha egy SSD-n van ez is az is. De én a fentebb említett írási ciklus csökkentése érdekében külön ssd-re raktam a dolgokat. És a másik, hogy a QVO széria 2Tb méretben akkor jóval olcsóbb volt a társaival szemben, és nekem az a sebesség is megfelel amit nyújt, ebből nem kellett NVME. Én azt mondom, hogy ha futja a keret, akkor mindenképp 2 SSD-ben gondolkodj. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Hidd el, jobb, ha külön van. Már csak abból a szempontból is, hogy ne adj' Isten az egyik bedöglik, a másik még mindig működik. Tehát vagy a rendszered hal meg vagy a VST-k. Ha egyszerre mind a kettő, javításnál nagyobb tökölés mindent helyrehozni. Meg több adatszálon (szerintem) csak gyorsabban működik a dolog. Anno, mikor még csak HDD-k léteztek, ez alap szabály volt, hogy amit lehet külön HDD-re, nyilván SSD-knél már egyszerűbb a dolog, és valószínűleg annyira nem érezhető a sebesség veszteség, ha egy SSD-n van ez is az is. De én a fentebb említett írási ciklus csökkentése érdekében külön ssd-re raktam a dolgokat. És a másik, hogy a QVO széria 2Tb méretben akkor jóval olcsóbb volt a társaival szemben, és nekem az a sebesség is megfelel amit nyújt, ebből nem kellett NVME. Én azt mondom, hogy ha futja a keret, akkor mindenképp 2 SSD-ben gondolkodj. 

Egyébként megkérdezhetem, hogy te miben utazol? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Hát általában, egy 99'-es szkg-ban. De ha pontosítod a kérdést szívesen válaszolok más formában is :)

Úgy értem, mit zenélsz, milyen műfaj, mit csinálsz gépen, hobbi-e vagy a szakmád? De nem akarom itt offolni a fórumot. Bár nem nagyon jár erre senki...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Épp most írta iavrum:

Úgy értem, mit zenélsz, milyen műfaj, mit csinálsz gépen, hobbi-e vagy a szakmád? De nem akarom itt offolni a fórumot. Bár nem nagyon jár erre senki...

Igazából már nem zenélek. Anno egyszerű lagzis zenész voltam. 2008-ban kezdtem a "stúdiózást". Teljes mértékben hobbiból csináltam. De mára kiégtem mondhatni és így a zene szerkesztés is megszűnt egy ideje. Főleg lírai dalokat dolgoztam fel, olyanokat, amiket lagziban az ember nem játszik, olyanokat, amik a lelkemhez állnak közel, vagy zeneileg van benne olyan, ami megfog. Akkár egy akkord menet, akár a hangszerelés, stb. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Igazából már nem zenélek. Anno egyszerű lagzis zenész voltam. 2008-ban kezdtem a "stúdiózást". Teljes mértékben hobbiból csináltam. De mára kiégtem mondhatni és így a zene szerkesztés is megszűnt egy ideje. Főleg lírai dalokat dolgoztam fel, olyanokat, amiket lagziban az ember nem játszik, olyanokat, amik a lelkemhez állnak közel, vagy zeneileg van benne olyan, ami megfog. Akkár egy akkord menet, akár a hangszerelés, stb. 

Szuper! (Nem engedi a felület, hogy like-oljak.) De nagyon vágod a stúdiós témát, gondolom mégis ilyesmivel foglalkozhatsz.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Épp most írta iavrum:

Szuper! (Nem engedi a felület, hogy like-oljak.) De nagyon vágod a stúdiós témát, gondolom mégis ilyesmivel foglalkozhatsz.

Persze, ettől még foglalkozom elméleti szinten a stúdiózással, csak nem igazán gyakorlom már magát a szerkesztést, de nyomonkövetem a dolgokat nagy vonalakban.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mit gondoltok a fentebb említett leendő PC-mbe, amit főként zeneszerzésre és otthoni felvételkészítésre szeretnék használni, mi a jobb választás, egy I7-10700K vagy egy I9-9900K? Újabb kisebb vagy régebbi nagyobb? Mert most mindkettő nagyjából egy árban van. Vagy fektessek inkább 11. generációba?

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
50 perccel ezelőtt írta iavrum:

Mit gondoltok a fentebb említett leendő PC-mbe, amit főként zeneszerzésre és otthoni felvételkészítésre szeretnék használni, mi a jobb választás, egy I7-10700K vagy egy I9-9900K? Újabb kisebb vagy régebbi nagyobb? Mert most mindkettő nagyjából egy árban van. Vagy fektessek inkább 11. generációba?

Köszi!

Igazából majdnem tök mindegy. Talán annyival jobb az 10. gen i7, hogy a memória frekije 2933 MHz. Ok, hogy tuning proci mind a kettő mert K-s(így lehetne húzni ezt, azt, amazt), de én személy szerint jobban szeretem a tuning nélküli megoldásokat (tovább marad életben a proci). 125W TDP, így nézz hozzá hűtőt, hogy biztosan elég legyen, ne melegedjen majd túl.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 perce írta Hobkins:

Igazából majdnem tök mindegy. Talán annyival jobb az 10. gen i7, hogy a memória frekije 2933 MHz. Ok, hogy tuning proci mind a kettő mert K-s(így lehetne húzni ezt, azt, amazt), de én személy szerint jobban szeretem a tuning nélküli megoldásokat (tovább marad életben a proci). 125W TDP, így nézz hozzá hűtőt, hogy biztosan elég legyen, ne melegedjen majd túl.

Vagy talán szét kellene néznem az AMD-k háza táján is?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2021. 04. 17. at 18:29 írta iavrum:

Vagy talán szét kellene néznem az AMD-k háza táján is?

Nem butasag. Kiveve ha Thunderbolt-ra van/lesz szukseged, az nem van AMD-n.

En egy bo honapja vettem egy uj lapost Ryzen 7 4800-zal, es vannak erdekessegek.

1. alig fogyaszt aramot, igy alig melegszik (+)

2. teljesitmeny-orientalt kihivasoknak (render, konverzio, stb) felelmeteset teljesit (+)

3. teljesitmenyt abszolut nem igenylo feladatok eseteben neha megmagyarazhatatlan lag-okat produkal. Ez lehet a win10 sara is, de nagyon idegesit pl amikor email iras kozben elkezd laggolni, es csak nagy sokara kerul ki a kepernyore, amit begepeltem, illetve egerhez kell nyulnom, ha nagyobb reszt akarok visszatorolni az irtakban, mert a backspace-t kivarni nincs idegem. Ez nem mindig fordul elo, de eleg gyakran ahhoz, hogy megemlitsem. (-)

Lehet ez utobbit meg lehet oldani valahogy, csak nekem nem sikerult eddig meg.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2021. 04. 21. at 7:19 írta DutchFlowers:

teljesitmenyt abszolut nem igenylo feladatok eseteben neha megmagyarazhatatlan lag-okat produkal.

Mit tudunk?

Alaplapi bios a legfrissebb rajta?

Driverek, főleg Chipset biztosan a legmegfelelőbb? (Win 10 telepítés közben és után, amit a netről szed össze, vagy updatel nem biztos, hogy a legjobb, az alaplap gyártó oldaláról kellene letölteni, telepíteni.)

Windows 10 verzió is a legfrissebb?  (Mondjuk az nem biztos, hogy jó.)

Meg kellene nézni a feladatkezelőt, mi az ami eszi a procit netán a ramot.

Próbáljuk már meg megoldani! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
31 perccel ezelőtt írta Irw:

Mit tudunk?

Alaplapi bios a legfrissebb rajta?

Driverek, főleg Chipset biztosan a legmegfelelőbb? (Win 10 telepítés közben és után, amit a netről szed össze, vagy updatel nem biztos, hogy a legjobb, az alaplap gyártó oldaláról kellene letölteni, telepíteni.)

Windows 10 verzió is a legfrissebb?  (Mondjuk az nem biztos, hogy jó.)

Meg kellene nézni a feladatkezelőt, mi az ami eszi a procit netán a ramot.

Próbáljuk már meg megoldani! :)

Hat a feladatkezelo szerint semmi nem eszi a procit, es a memoriahasznalat is normalisnak tunik. A win10 abszolut friss, bios-t nem frissitettem, es egyelore meg ra sem neztem erre a lehetosegre, csipszet driver detto, mondjuk ez utobbirol elvarnam, hogy a gyarto (HP) azert figyeljen arra, hogy a driverek megfeleloen mukodjenek. De olyan ez a problema, hogy ha meg akarom mutatni, vagy ki akarom kutatni, akkor nincs sehol, amikor meg nem akarok foglalkozni vele, akkor meg hopp elougrik. Meg vegulis nem ubergaz, meg elviselhetetlen, csak azert elvarnam, hogy ne csinalja.

Koszi a segito szandekot, lehet majd ranezek a driverekre meg biosra, ha lesz idom ilyesmivel molyolni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2021. 04. 21. at 7:19 írta DutchFlowers:

Nem butasag. Kiveve ha Thunderbolt-ra van/lesz szukseged, az nem van AMD-n.

 

Ez így nem teljesen igaz....
Sajnos nem tdok linket, de volt egy MPW-s youtube videó, ahol egy srác írta chat ablakba, hogy milyen típusú lapot vett AMD alá, amin van TB3 és kiválóan üzemel neki valamelyik X-es apollo.
Bár ettől függetlenül én sem ajánlanám ilyen célra. Csak érdekességként említettem meg, hogy elvileg van működő TB3 verzió is. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszi a segítséget, tippeket, végül beruházok egy i9 10850K-ra. 25 ezerrel kerül többe, mint az eredetileg kinézett i7 10700K. Érdekes, hogy innen még plusz negyvenezer az i9 10900K, pedig elenyészőnek látom a különbséget a kettő között. Szóval szerintem jól jároka 10850K-val.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta iavrum:

pedig elenyészőnek látom a különbséget a kettő között.

Kíváncsiságból összehasonlítottam a procikat.. Igen konkrétan két, három dolog van ami említésre méltó különbség.  (Intel TXT és az Intel SIPP.) Mondjuk mint érdekesség érdemes utánanézni mik ezek. Én otthonra nem látom értelmét, ha jól értem, inkább a jövőbeni stabilitást és a adatbiztonságot segítik elő ezek a technológiák.  

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/compare.html?productIds=205904,199332

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 órája írta Hobkins:

Ez így nem teljesen igaz....
Sajnos nem tdok linket, de volt egy MPW-s youtube videó, ahol egy srác írta chat ablakba, hogy milyen típusú lapot vett AMD alá, amin van TB3 és kiválóan üzemel neki valamelyik X-es apollo.
Bár ettől függetlenül én sem ajánlanám ilyen célra. Csak érdekességként említettem meg, hogy elvileg van működő TB3 verzió is. 

Igaz, nem teljesen igaz. :)

Intel tavaly mar "feloldotta a zarlatot" a TB-rol, de AMD nem nagyon kapkod az implementalasaval. Ami AMD-s alaplapokat talalni TB tamogatassal, azok mind eleg erdekes megoldasok. PL az Asrock-nak van mini ITX-es alaplapja "alaplapi" TB-tal, de ott az egyik PCIe savra "heggesztettek" egy Intel TB chipsetet. Vagy pl Gygabyte TB-os alaplap meg egyszeruen csak mellekel egy TB3 PCIe kartyat a dobozban, oszt jonapot. Es ezek a megoldasok vegulis mukodnek, de AMD hivatalosan (elvileg) a 6000-es szeriatol fogja tamogatni majd jovore.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 órája írta iavrum:

Köszi a segítséget, tippeket, végül beruházok egy i9 10850K-ra. 25 ezerrel kerül többe, mint az eredetileg kinézett i7 10700K. Érdekes, hogy innen még plusz negyvenezer az i9 10900K, pedig elenyészőnek látom a különbséget a kettő között. Szóval szerintem jól jároka 10850K-val.

Barmelyiket valaszd is, baromi jo procik. Egyre figyelj csak: ha azt hiszed, hogy eleg nagy a huto, amit veszel ra, akkor vegyel nagyobbat! Amit csak a haz enged, de vegulis annak is ki lehet vagni az oldalfalat... En bolond vagyok szal a 10900K-t valasztanam, pedig mar az i7-10700K is nagyon jo valasztas.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...