Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

PC konfiguráció


tom the ripper

Kérdés

Recommended Posts

  • 0
6 perccel ezelőtt írta tom the ripper:

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy lecserélném aktuális (2006-os) gépemet. Csak zeneszerkesztésre használnám, semmi játék, semmi net. Tudtok ajánlani olyan helyet ahol foglalkoznak ilyesmivel (kifejezetten zenei konfigurációval), vagy esetleg valami konkrét konfigurációt?

Köszi

Szia!

Először is kezdjük ott, hogy mennyi pénzed van rá, használsz-e VST instrumentet, illetve azokból mennyit, milyet? Ez a RAM méret miatt eléggé fontos, bár én mindenképp minimum 16Gb-ot vennék. Milyen hangkártyád van, tervezel-e venni valamit, amihez kell USB 3.1, stb, stb, stb. ? Először pontosítsuk a részleteket (csatlakozók, minimum követelmények, férőhelyek, stb. ) aztán biztosan sok konfigot fognak írni a hozzáértő kollégák :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Először is egyet kell értenem Hobkins kollégával, a kérdés, hogy mennyi pénz áll a rendelkezésedre :)

Szerintem érdemes olyan gépet építeni, amin esetleg Hackintosh is fut (főleg ha Pro Toolsozol), ebben segítségedre van a következő oldal:
https://www.tonymacx86.com/buyersguide/july/2017

  • Minden képen érdemes 2 SSD-t venni, egyet a rendszernek, egyet pedig a "zenének" (jelenleg nálam egy 120 GB-os van a rendszernek, ezen van a DAW is és egy 240 GB-os a zenének, ezen vannak a VST-k és a projektek).
  • 6-7th generációs i5 v. i7 pénztárcától függően.
  • z170 chipsetes alaplap (ezzel meg van a PC-s thunderbolt lehetőséged), pl. gigabyte ezek egész jó áron vannak már (4 memória slotos)
  • 16 v. 32 GB ram, pénztárca függően (16 GB-os modulokban)
  • Nvidia 10xx Vga (már a 1050 elég jó és ezt lehet kapni használtam egész jó áron)
  • házból érdemes olyat venni, hogy ha veszel egy PCI-E UAD kártyát az lehetőleg elférjen és ne "simuljon" rá a VGA-ra

Hirtelen kb. ennyi, én ezt raknám össze, de mazsolázz a linkelt oldalon.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszi mindenkinek!

Kb. 400-at terveztem csak a gépre, hangkártya, monitor, billentyűzet stb. nélkül. Cubase-t  fogok használni, meg néhány VST. Később esetleg  vennék UAD kártyát. Hangkártyáról még csak annyit tudok, hogy nincs szükségem mikrofon bemenetre, nem gitározom, 6 analóg bemenet szükséges a szintikhez, esetleg egy SPDIF. Nem árt ha van saját beépített szoftveres keverője effektekkel.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 órája írta tom the ripper:

Köszi mindenkinek!

Kb. 400-at terveztem csak a gépre, hangkártya, monitor, billentyűzet stb. nélkül. Cubase-t  fogok használni, meg néhány VST. Később esetleg  vennék UAD kártyát. Hangkártyáról még csak annyit tudok, hogy nincs szükségem mikrofon bemenetre, nem gitározom, 6 analóg bemenet szükséges a szintikhez, esetleg egy SPDIF. Nem árt ha van saját beépített szoftveres keverője effektekkel.

400-ból "atomerőművet" vehetsz! Ne kapkodd el, van lehetőséged konfigolni elég rendesen ennyi pénzből!
De ami tuti, RAM-od legyen bőven, mer' az jó, az kell!
SSD-ből Samsung vagy annál jobb minimum 240Gb, alább ne add!
Javaslom, hogy nézz ki először egy hangkártyát, annak függvényében tudunk elindulni alaplappal kapcsolatban. Nem mindegy, hogy lesz rajta TB vagy USB 3.1, stb.
Csuzlee kollégához hasonlóan én is 6-7 gen. i5-i7 prockót javaslok.
VGA-t én nem mondanék olyan nagyon durva nagyot, de Nvidia javasolt.
Tápból ne vegyél szart, ez fontos!

Hangkártyára annyiban térnék ki, hogy nem biztos, hogy van olyan, amin van 3pár sztereó vonal és nincs mikrofon bemenet 1 db sem, de az mindegy, nem kötelező bedugni oda semmit. Ha jól értem inkább külső szintit veszel fel, mint inkább VST, ez abból jó, hogy 16GB RAM elég lesz, DDR4-nél az már szép összeg.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Igen, ha nem vst-i-zel, akkor nem kell sok ram. Februárig 2 GB RAM volt a gépünkben (Win7) és belefértünk, mivel mi vst-ket használunk és annak proci kell, nem RAM.

Az új gépbe vettünk 16-ot (Win10), de teljesen felesleges volt, mert néha elérjük a 3 GB RAM használatot, de inkább a 2 a jellemző továbbra is.

Az igaz, hogy munkán kívüli használatnál jól jön a 154 megnyitott böngésző ablakhoz... ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2017. 08. 12. at 6:39 írta gabo:

Igen, ha nem vst-i-zel, akkor nem kell sok ram. Februárig 2 GB RAM volt a gépünkben (Win7) és belefértünk, mivel mi vst-ket használunk és annak proci kell, nem RAM.

Az új gépbe vettünk 16-ot (Win10), de teljesen felesleges volt, mert néha elérjük a 3 GB RAM használatot, de inkább a 2 a jellemző továbbra is.

Az igaz, hogy munkán kívüli használatnál jól jön a 154 megnyitott böngésző ablakhoz... ?

Ha 16 GB RAM van a gépben, akkor nézz utána, hogy használ-e SWAP területet. Azt kapcsold ki. (16GB RAM mellett teljesen felesleges "kiterjesztett" memóriát inicializálni a winyón.)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2017. 08. 12. at 19:22 írta Wytchelle:

Ár/érték arányban az AMD cuccok a bajnokok. Videókártyából az integrált is bőven elég lehet és a nagyon sok ram is csak akkor fontos, ha sample libraryket használsz vagy nagy/hosszú audiósávokat használsz.

Amin tényleg ne spórolj az az alaplap és táp.

AMD? Eddig mindenki az Intelt ajánlotta. Mondjuk nem az ár miatt... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
21 órája írta tom the ripper:

AMD? Eddig mindenki az Intelt ajánlotta. Mondjuk nem az ár miatt... :)

Igen.

Ha az ar nem kerdes, akkor intel.

Sot az intel meg fogyasztasban is jobb. Szoval hosszu (tenyleg elegge hosszu) ido alatt az intel kifizeti magat.

Amit sajnalok veszettul, mert hiszek a verseny jotekony hatasaban.

Persze szerverszinten szerencsere eleg jol teljesit az amd, szoval meg nem lefutott a kor. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
15 órája írta Bendi:

Az AMD most elég nagyot "gurít" az új Ryzen sokmagos CPU-kkal. Érdemes kicsit körülszagolni.

Ja, jokat olvastam en is rola, es remelem hogy megismetlik az athlon64 sikereit.

Viszont igazabol a ryzen-nek en csak a fogyasztasat latom nagyon jonak (ami nagyon jo hir), atlag-teljesitmenyben nagyjabol lekoveti az i7-7700-at, arban ugyanott vannak (most meg).

Szurkolok neki! :) En meg par evig nem tervezek gep-cseret, ugyhogy tamogatni egyelore nem fogom az ugyet. :S

Link to comment
Share on other sites

  • 0
21 órája írta zsole:

Sziasztok! Win 7 -nél automatikusan kezeli a magokat a win, vagy be kell állítani manuálisan?

Automatikusan kezeli. A HyperThreading-et lehet kikapcsolni BIOS-bol, de attol mondjuk az osszes mag "kezelve" marad.

Vannak olyan esetek, hogy elbaszott nagyobb magszamu szeriabol kisebb magszamot csomagolnak, a feltehetoen hibas magokat meg letiltjak (GPU-knal a gyakoribb), amiket vegulis meg lehet probalni aktivalni, de en lebeszelnenek rola.

De teszteld le. Olvasd el a procid leirasat, hogy hany magos. Nezd meg a win7 feladatkezelojeben, hogy hany procit lat, ha ez a ketto elter egymastol, akkor van min gondolkodni. Foleg azon, hogy tobbet ne vegyel onnan procit, ahonnan ezt vetted, de akkor vegulis kiprobalhatod ezt a modszert, de szerintem kiabrandulas lesz az eredmeny.

Ha a hyper-threading be van kapcsolva, akkor -ha jol emlekszem- a win7 dupla annyi procit fog latni, mint amennyi valojaban van.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

sziasztok.

itthoni zenélgetésre vennék gépet, focusrite 2i2, vst-k, hangfelvétel és midi kezelés minimál latencyvel, nagy könyvtárak, jó effektek, 20-30sáv, ez a cél, demozás itthon. kérdéseim:

- 4mag4szál és 6mag6szál között mennyire nagy a különbség? egy i5 4750 és egy i5 9400 között pl? mire elég az elöbbi? (9cache vs 12cache, és másfélszeres memory bandwith a különbség, egyébként 2.9ghz az ujabb és 3.2ghz a régi)

-16gbram lenne, mire elég manapság?

- 120ssd + 1terra vinyo könyvtáraknak, jo elképzelés? vagy legyen 240ssd és másoljam oda a tetsző könyvtárakat, azzal gyorsabb lesz jelentősen?

 

köszi

Szerkesztette carlos78
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Zenész vagyok és - bár nagyon érdekel, de - teljesen amatőr a stúdiózásban. Eljutottam végre odáig, hogy zeneszerzésre, egyszerűbb stúdiófelvételekhez (ének, akusztikus hangszerek) építek magamnak egy PC-t. Cubase-t, Pro Toolst szeretnék rajta használni. Ebben szeretnék segítséget kérni. Én I7-10700K procira, Z-s alaplapra, 32GB RAM-ra, egy darab 1TB-os SSD-re, és valami (a jelen chiphelyzetben is) olcsóbb 2 vagy 4GB-os videókártyára gondoltam.

Tudnátok ötletekkel segíteni?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Én a következőket tapasztaltam RAM terén:

Van egy laptopom azon szoktam zenélni. 4 GB ram van benne i3-as processzor van benne. Ableton Live Lite vígan fut rajta, csak egy VST effekt behívásakor kicsit el kezd gondolkozni. A Pro Tools | First is fut, de sokszor írja ki, hogy elfogyott a memória, bővítsek. A First néha, ha olyan feladatot kap akkor lefagy, becsukja magát. A Reason Lite 11-nek nem probléma a 4 GB kevéske RAM.

A Pro Tools érthető, hogy meg-megáll, az is csoda, hogy működik i3-on, hiszen minimum i5 kell neki.

Gondoltam leírom ezeket, hátha segít ez valakinek. 😃

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta iavrum:

Sziasztok!

Zenész vagyok és - bár nagyon érdekel, de - teljesen amatőr a stúdiózásban. Eljutottam végre odáig, hogy zeneszerzésre, egyszerűbb stúdiófelvételekhez (ének, akusztikus hangszerek) építek magamnak egy PC-t. Cubase-t, Pro Toolst szeretnék rajta használni. Ebben szeretnék segítséget kérni. Én I7-10700K procira, Z-s alaplapra, 32GB RAM-ra, egy darab 1TB-os SSD-re, és valami (a jelen chiphelyzetben is) olcsóbb 2 vagy 4GB-os videókártyára gondoltam.

Tudnátok ötletekkel segíteni?

Szia!

Az elgondolás jó. Némi kiegészítést hozzáfűznék. Az 1Tb ssd-t csökkentsd 500Gb-ra, amin csak a rendszer és a progik futnak. És mellé vegyél egy nagyobb HDD-t, amire rögzíted a felvételeket! Ha későbbiekben szeretnél VST hansgzereket is használni, annak egy plusz SSD-t kell vásárolni. 2X16Gb memória kit-et válassz dual chanelben gyorsabb működés. Egy jó minőségű proci hűtő is kelleni fog ennek a procinak. VGA-ból passzív hűtésest válassz, mondjuk EZT, személy szerint én ilyet használok 3 monitorral. Nekem eddig kielégíti az igényeimet. Az alaplapnál érdemes előbb összeszedni a gondolataidat, hogy milyen összetevőket szeretnél, illetve mennyire szeretnéd a későbbiekben bővíteni. Hány M .2 foglalat kell, hány PCIe, hány SATA, stb.  Hirtelen ezt dobtam össze. Ezen elindulhatsz. 

Gépösszerakás.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Szia!

Az elgondolás jó. Némi kiegészítést hozzáfűznék. Az 1Tb ssd-t csökkentsd 500Gb-ra, amin csak a rendszer és a progik futnak. És mellé vegyél egy nagyobb HDD-t, amire rögzíted a felvételeket! Ha későbbiekben szeretnél VST hansgzereket is használni, annak egy plusz SSD-t kell vásárolni. 2X16Gb memória kit-et válassz dual chanelben gyorsabb működés. Egy jó minőségű proci hűtő is kelleni fog ennek a procinak. VGA-ból passzív hűtésest válassz, mondjuk EZT, személy szerint én ilyet használok 3 monitorral. Nekem eddig kielégíti az igényeimet. Az alaplapnál érdemes előbb összeszedni a gondolataidat, hogy milyen összetevőket szeretnél, illetve mennyire szeretnéd a későbbiekben bővíteni. Hány M .2 foglalat kell, hány PCIe, hány SATA, stb.  Hirtelen ezt dobtam össze. Ezen elindulhatsz. 

Gépösszerakás.jpg

Köszi, ez nagyon hasznos! Pont a VST-k miatt gondoltam nagyobb ssd-re, hogy azok is odaférjenek, legalábbis amiket gyakrabban használok. Elfelejtettem írni, hogy persze HDD-t is akarok, csak nem a gépbe. Vagy külsőt vagy dokkolóval belsőt. Fontos lenne, hogy több gépen, notebookon is hozzá lehessen férni. Erről mit gondolsz?

VGA-ból a zaj miatt mondod a passzív hűtésest? Amit linkeltél mit bír? Én most pont a VGA-n vacillálok, 4GB-osat néztem, de most a legolcsóbb is 65-nél kezdődik... Azért jó lenne olykor játszani is rajta egy kicsit, persze nem mostani játékokkal. Muszáj néha GTA-znom ha szakad a cérna, vagy különben marad a Xanax.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
13 perccel ezelőtt írta iavrum:

Köszi, ez nagyon hasznos! Pont a VST-k miatt gondoltam nagyobb ssd-re, hogy azok is odaférjenek, legalábbis amiket gyakrabban használok. Elfelejtettem írni, hogy persze HDD-t is akarok, csak nem a gépbe. Vagy külsőt vagy dokkolóval belsőt. Fontos lenne, hogy több gépen, notebookon is hozzá lehessen férni. Erről mit gondolsz?

VGA-ból a zaj miatt mondod a passzív hűtésest? Amit linkeltél mit bír? Én most pont a VGA-n vacillálok, 4GB-osat néztem, de most a legolcsóbb is 65-nél kezdődik... Azért jó lenne olykor játszani is rajta egy kicsit, persze nem mostani játékokkal. Muszáj néha GTA-znom ha szakad a cérna, vagy különben marad a Xanax.

Igazán nincs mit!

Nálam úgy néz ki a dolog, hogy 500-as NVME ssd a rendszernek, 2tb Samsung 860 QVO a VSTk-nek és egyéb loop-ok, grrove-ok, mintáknak.
És egy ilyen 3Tb Toshibára mentem a projekteket. Így a mintákat gyorsan betölti a VST, így a Cubase is a projekteket, és az írással nem terhelem az SSD-t így az SSD-k élettartama hosszabb. HDD-re meg írhat, ahogy akar.

Hogy a VGA mit bír játékban, fogalmam sincs, sosem játszottam :D Youtube-on viszont szerintem találsz róla teszt videót játékokkal. És igen a zaj miatt gondoltam a passzív VGA-ra. 

Az, hogy a HDD-hez hozzá lehessen férni ez már csak hab a tortán, kivitelezhető ez is. Vannak 5.25" méretű rack-ek amiket beépítesz a gépbe(nekem is van), hot swap funkció bekapcs, és akár menet közben is eltávolíthatod a winyót a gépről. Egy ilyen rack-ben jobban melegszik a winyó, de ha neked így szükséges, akkor lehet így. Laptophoz meg veszel egy USB-s dokkolót vagy külső rack-et. Amelyik szimpatikusabb. Kivietelezhető  minden, csak a meghibásodási kockázat nagyobb is ebben a formában.

Szerkesztette Hobkins
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...