Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

YAMAHA MOXF6 Csere (?)


Koródi Csaba

Kérdés

Nem akartam meghirdetni, mert egyelőre megint csak agyalok. Itt topikban legalább lehet beszélni is róla, ötletelni.

Van egy jó kis MOXF6-om. Mindig ilyen jól kezelhető, jó hangú, egyben lévő dologra vágytam. A számítógépes editorral szuperül együtt működik. USB-n MIDI interface is és hangkártya is, ergó tud és nyújt mindent amit kell. Önmagában már a Program hangszín 8 oszcillátoros, a hangszeren is jól editálható, de az editorban még átláthatóbb (ha nem utálnék PC-t használni). A Pattern mód király, símán kiváltja a Song módot, fele annyi munkával.

Aztán mégis agyalok már megint, valószínűleg leginkább kalandvágyból. Cserélném Roland FA06-ra, vagy egyszerűbb szinti + VA-ra (Boutique, egyéb?) vagy egyszerűbb szinti + iPad-re (?).

A MOXF6 akusztikus hangjai nagyon bejönnek, viszont szinti hangokat nem sound-dizájnolok vele, leginkább azért, mert nem állok neki 8 oszcillátorból új álmokat megálmodni, egyrészt nem vagyok benne nagy mágus, másrészt nincs hozzá elég fantáziám. Marad a Preset hangszínek túrása, amihez meg idegem nincsen :)

Egy VA szintit meg épp ellenkezőleg, szinte mindig szétcsavarnék, kevés dolog valósulna meg preset hangszínnel.

Most az történik, hogy a legjobb barátom az iPad-es KORG Gadget a saját kis VA szinti moduljaival. Meg próbálok ilyen-olyan samplert igénybe venni szintén az iPad-ről, meg a Cubasis-t, meg a…, meg a… kiskutya fülét is. Gyakorlatilag megtelt az iPad-em már a programokkal, és hol vannak még a projektek fájlméretei.

Röviden mittomén mit szeretnék, valószínűleg a megfejtés az, hogy most van egy darab drágább PCM szintim, bővíteni nincs pénzem a hangszerparkot vas VA-val, ezért jobb lenne költséghatékonyan megoldani és egy olcsóbb vas PCM-re és egy vas VA-ra váltani.

Erre szívesen fogadok ötleteket, tanácsokat, ajánlatokat egyaránt, ha van kedvetek dumálni róla :)

(Csere érték 230 ezer Ft)

large.moxf6.jpg.82d729f7470070630a4a1ba0437b050e.jpg
Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Csabi, ipadre elérhető a Yami FM7 progija amit az MX billentyűk meg Montageok kapcsán is propagálnak. Ha valamivel, hát az FM szintézissel aztán tekerészhető, egerészhető a dolog. Persze ha már fullig van az ipaded, ez sem segít. Azért a MOXF-et ne engedd el, még ha statikus pcm player is, mert a pattern mód tényleg atom jó ezekben! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2017. 08. 17. at 16:48 írta djuice:

Csabi, ipadre elérhető a Yami FM7 progija amit az MX billentyűk meg Montageok kapcsán is propagálnak. Ha valamivel, hát az FM szintézissel aztán tekerészhető, egerészhető a dolog. Persze ha már fullig van az ipaded, ez sem segít. Azért a MOXF-et ne engedd el, még ha statikus pcm player is, mert a pattern mód tényleg atom jó ezekben! ;)

Köszi! Az FM talán az egyetlen hangkeltés, amivel nem tudtam a 20 év alatt megbarátkozni. De azért köszi! :) Persze egyelőre csak az agyalás megy, szóval semmi konkrét :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2017. 08. 20. at 1:01 írta djuice:

Ahhoz én sem értek FM-ben hogy miként állíthatók elő vele VA ekvivalens dolgok, de pl. az NI FM8 szoftverében azért rendkívül szép hangzások is voltak azt illetően.

Igen, ez az én bajom is az FM-el. Gyakorlatilag foggalmam sincs hogy melyik paraméterrel mit lehet okozni :)

A MOXF ezzel szemben 100-szor átláthatóbb és használhatóbb, csak idő és fantázia kérdése. Ha pedig sem idő, sem fantázia, akkor egy VA gondolkodásmód talán a legüdvözítőbb megoldás :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta Koródi Csaba:

Igen, ez az én bajom is az FM-el. Gyakorlatilag foggalmam sincs hogy melyik paraméterrel mit lehet okozni :)

A MOXF ezzel szemben 100-szor átláthatóbb és használhatóbb, csak idő és fantázia kérdése. Ha pedig sem idő, sem fantázia, akkor egy VA gondolkodásmód talán a legüdvözítőbb megoldás :D

Csaba.. Állapodj meg... Maradjon  a Yami és gyúrj mellé egy VA-t. FM nagyon jó egyébként, annak aki ért hozzá. :) Persze megértem, hogy mindig kell kísérletezni, én is azt teszem, de visszafelé szerintem nem érdemes lépni, max. régi kedvenceket újra beszerezni. :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 órája írta djuice:

Ez tetszeni fog! :) Az olaszok baromi kreatívak a Yamikkal és jól is kevernek hozzá. Szóvaln nem kell elpocsékolni azt a MOXF-et!

Ami szép az szép :) Azthiszem nem a hangszert, hanem a tudásomat kéne lecserélni végre valami használhatóra :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 perccel ezelőtt írta Iramszarvas:

Csaba.. Állapodj meg... Maradjon  a Yami és gyúrj mellé egy VA-t. FM nagyon jó egyébként, annak aki ért hozzá. :) Persze megértem, hogy mindig kell kísérletezni, én is azt teszem, de visszafelé szerintem nem érdemes lépni, max. régi kedvenceket újra beszerezni. :)

Köszi! Mindenkitől ezt a tanácsot kapom, szóval biztosan van benne valami :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2017. 09. 01. at 22:09 írta djuice:

Azért a "korgkurencia" :) sem aluszik! Még friss, meleg, ropogós!

Jaja néztem. Nagyon csinos :) Azért akusztikus hangban nem nagyon szorongatja meg a MOXF-et, továbbra is csak EDSi motor. Az USB most érte be a Yamit az audio+midi-vel. A billentyűzet is most érte be a súlyozással. Vocoder eddig is volt mindkettőben. Az előző Kross-ban is benne volt az audio recorder, ez mondjuk nincs a MOXF-ben, viszont van a zsebemben egy KORG SOS, az kicsit jobban hordozható :) De az a kis sampler rész a 16 pad-al jobbnak látszik, mint a Roland Juno DS hasonló felülete... no ez nincs a MOXF-ben.

Cserébe a MOXF pattern szekvenszerét még mindig nem ugorja meg sem a Korg, sem a Roland. Ez az új KROSS2 nagyon jól néz ki és ha a szoftverén, illetve kezelőfelületen javítottak, akkor Korg viszonylatban nem lesz rossz.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az a baja Csabinak szerintem, hogy a régi Motifokhoz képest ebbe már nem dughat egy AN1 plugin karcsit. :) Amúgy én ilyesmit vadásznék mellé, apró fillérért vagy egy jó kis Waldorf microQ-t, de megmondom frankón, a Motif szériában is azért elég jó vastag kis szinti minták voltak belül, a bugyrok mélyén, szóval érdemes ezt csavargatni, még ha nem is VA szinten modulálható. Idővel meg csak pottyan mellé még valami, Csabi nem az az 1 szintis zenész, előéletét ismerve. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2017. 09. 03. at 0:24 írta Koródi Csaba:

"Yamaha MOX6 szőrén csere KORG M50 61-re..."

Ezt inkább ne! Nagyon gáz hangszer az M50. M3M-et (sőt M3-73-at) meg tudok a közelben, Radias bővítéssel, 256MB sampler bővítéssel és a tag szintén nagy csereberélős! Hívd fel, biztos mond vmit!

(Kálmán) https://www.jofogas.hu/magyarorszag?account_list_id=af19c629b50dff15c05f83f1af7588d0

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2017. 09. 03. at 17:05 írta markcoldberg:

Megmondom én: semmi, csak màr unod, és azt gondolod, hogy egy màsik jobb. Pedig nem. Kivàló ws hangszer ;) 

Igen, igazad van, és a többieknek is. A MOXF-el semmi baj, sőt! :) A hiba megint az én gépezetemben van :) Nagyravágyó voltam, hatalmas tervekkel, elvégeztem egy négy éves jazz sulit, marha jó jazzes electronikus fúziós zenét akartam, a MOXF akusztikus hangjaival stb. stb. De lóf.szt sem tudok. Sem időm, sem fantáziám, sem elegendő tudásom hozzá. Régen amíg megelégedtem azzal, hogy csináltam pár chill, meg elektronyos zenét a fiókomnak, addig boldog ember voltam. Ezek voltak a KORG-os virágkoraim. Szóval arra jutottam, hogy ha nem akarok többet mint amire képes vagyok, akkor megint boldog ember lehetek. A Korg-okon szinte csukott szemmel eligazodok, a hangjuk meg a korábban elhagyott gyökereimet adná vissza. A MOXF-et meg még mindig tanulnom, tanulnom kéne. Kényelmesebb lenne visszanyúlnom a megszokotthoz, amiben ráadásul még vannak kimaradt modellek ami érdekes is lehet. Ez a bajom :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta Koródi Csaba:

Kényelmesebb lenne visszanyúlnom a megszokotthoz, amiben ráadásul még vannak kimaradt modellek ami érdekes is lehet. Ez a bajom

Van 05R/W-d. Az egy tök jó kis cucc a régi hangzásokhoz. Volt asszem Trinityd is. Abból is van modul verzió. X50-ed, microX-ed is volt, az kb. lefedi a Tritonokat.
Az M3M viszont egy más világ! (Volt belőle nekem, szuperszónikus volt, csak már meguntam az editálást a menü erdőben és kis kitérő után egy Nord E3/73 lett belőle, amit mai napig nem bánok.) :) 
Neked is az kéne akkor a MOXF helyett, igaz útálni fogod a sequencerét a Yami Pattern Seq-je után, de ott hozzá a Cubasised az iPadeden. Igazából a 2 cucc (M3M, MOXF) lenne ideális egymás mellett, de azért az OASYS/Kronos vérvonalba illeszkedő M3M óriási előnyt élvez, hogy lehet benne (ill. fent említetteknek megfelelően van is) egy atom kegyetlen Radias VA modul az M3M teljes effekt arzenáljával és PCM részével megtámogatva. Ezen felül már tényleg csak az űrhajó Kronos van 5x annyiért, meg az "ámítógépes" VST világ...

Ha mindenképp váltani akarsz és jól átgondoltad, szerintem keresd meg az említett faszit és kérdezz rá hogy megvan-e még az M3M. (Amúgy szinte csak az ebayről szerez be elég nagy gyakorisággal, makulátlan állapotú cuccokat. Nem egyszer voltam már nála. Kicsit alkudni kell rá. :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 0
18 órája írta djuice:

Az M3M viszont egy más világ!...
Neked is az kéne akkor a MOXF helyett,...

Nem akarom elkiabálni, de lehet hogy M3 61 Xpanded lesz belőle. Az nekem tökéletesen megfelelne. A szekvenszerrel majd megbírkózok, annó a Trinity-n is működött. Hangzásban pedig a MicroX, X50 korszak volt a virágkorom. Tisztában vagyok vele, hogy a MOXF akusztikus artikulációi és a pattern szekvenszere magasabb szinten áll, de ebbe beletört a bicskám... vagy inkább úgy mondanám, hogy nem tetszett magamnak amit kihoztam belőle... belevágtam egy akusztikus gitáros számba, nem volt még olyan szintim a MOXF előtt ami ennyire hitelesen hozta volna, de rengeteg beleölt munka után egyszercsak azt kérdeztem magamtól, hogy Mi a francot csinálok? Még ha tök jó lesz, akkor sem lesz olyan, mintha egy normális gitáros játszott volna, sem a pengetési mód, sem a harmóniák nem stimmelnek egy gitáros lefogásához. Jó lesz nekem az a chill :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Persze. A szintin gitározás, trombitálás, sosem lesz olyan, de nagyon érdekes, hogy mikor az automata-kiséretes hangszerek sávjait hallgatjuk, az megtévesztésig olyan. Engem csapott már be így Yamaha a színpadon, hogy kerestem, hol lehet a gitáros. Ezekbe gyári körülmények közt valami nagyon furmányos módon lantolhatják fel a riffeket. Bár a Motifok gyári gitár arpeggiói valóban műmájernek hatnak ehhez képest. Ott tényleg mágának kell ügyeskedni az embernek, ha csak nem egy dancebe illő minden mindegy alapú ritmizációt akar az arpeggiokkal vki.
Ilyen téren én sem nagyon értem azt a 4 sávos arpeggiot bennük. Arrangernek kevés, más felhasználásra meg csak a statikus tracker zenélgetésnél lehet még értelme. Élőben vagy zenekarban tuti nem sokan használnák ezeket szerintem, de ki tudja...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én pedig erre alapoztam az egész MOXF érát, hogy majd azzal fogok kiugrani a szokványos szinti alapokból az akusztikus leképezésekkel. De nemcsak ebben, hanem harmóniákban is fapados vagyok, és ez a nagyobbik probléma, ez az amitől nem élednek fel a hangszerek a kezem alatt.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Csaba! Ha lenne egy jó VA-d a MOXF mellé nem zavarna hogy nem a jól megszokott KORG filozófia alapján működik.... ? nálam jól kiegészíti egymást a MOX és a RADIAS. A MOX erős az akusztikus és a szekvenciális területen. Amiben gyenge abban meg pont jó a RADIAS és azt a "korgos" hangot sem kell feledni... De ezt csak a fórumot olvasók kedvéért jegyeztem meg - oda- vissza átbeszéltük már a korlátokat és az adott lehetőségeket... ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...