Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

YAMAHA MOXF6 Csere (?)


Koródi Csaba

Kérdés

Nem akartam meghirdetni, mert egyelőre megint csak agyalok. Itt topikban legalább lehet beszélni is róla, ötletelni.

Van egy jó kis MOXF6-om. Mindig ilyen jól kezelhető, jó hangú, egyben lévő dologra vágytam. A számítógépes editorral szuperül együtt működik. USB-n MIDI interface is és hangkártya is, ergó tud és nyújt mindent amit kell. Önmagában már a Program hangszín 8 oszcillátoros, a hangszeren is jól editálható, de az editorban még átláthatóbb (ha nem utálnék PC-t használni). A Pattern mód király, símán kiváltja a Song módot, fele annyi munkával.

Aztán mégis agyalok már megint, valószínűleg leginkább kalandvágyból. Cserélném Roland FA06-ra, vagy egyszerűbb szinti + VA-ra (Boutique, egyéb?) vagy egyszerűbb szinti + iPad-re (?).

A MOXF6 akusztikus hangjai nagyon bejönnek, viszont szinti hangokat nem sound-dizájnolok vele, leginkább azért, mert nem állok neki 8 oszcillátorból új álmokat megálmodni, egyrészt nem vagyok benne nagy mágus, másrészt nincs hozzá elég fantáziám. Marad a Preset hangszínek túrása, amihez meg idegem nincsen :)

Egy VA szintit meg épp ellenkezőleg, szinte mindig szétcsavarnék, kevés dolog valósulna meg preset hangszínnel.

Most az történik, hogy a legjobb barátom az iPad-es KORG Gadget a saját kis VA szinti moduljaival. Meg próbálok ilyen-olyan samplert igénybe venni szintén az iPad-ről, meg a Cubasis-t, meg a…, meg a… kiskutya fülét is. Gyakorlatilag megtelt az iPad-em már a programokkal, és hol vannak még a projektek fájlméretei.

Röviden mittomén mit szeretnék, valószínűleg a megfejtés az, hogy most van egy darab drágább PCM szintim, bővíteni nincs pénzem a hangszerparkot vas VA-val, ezért jobb lenne költséghatékonyan megoldani és egy olcsóbb vas PCM-re és egy vas VA-ra váltani.

Erre szívesen fogadok ötleteket, tanácsokat, ajánlatokat egyaránt, ha van kedvetek dumálni róla :)

(Csere érték 230 ezer Ft)

large.moxf6.jpg.82d729f7470070630a4a1ba0437b050e.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 128
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

14 órája írta djuice:

Na szóval én több hideget mint meleget hallottam (még a Roland Zenegalériásoktól is!), hogy a DAC-jai se olyan patentosak mint az Integráé

Biztos vagyok benne, hogy ez így van, már csak az árkategóriát tekintve is. Az Integra 7 gondolom egy kicsit magasabb technológiai szint, és bizonyára ezt nem véletlenül tükrözi az ára is.( Ezért nem érzem feltétlenül jogosnak az összehasonlítást... nyert az Integra, de ettől nem szar az FA, ennyi.) Viszont a SuperNatural Synth ugyanazt tudja a VR09-ben, az FA06-ban és az Integrában is. Az hogy milyen nüansznyi különbségeket eredményez a DAC a hangszer végén, már csak egyéni ingerküszöb kérdése.

A sok-sok fórum olvasás közben az körvonalazódik bennem, hogy az emberek két dologról rendszerint megfeledkeznek. Az egyik: az ízlés, ezen nincs is mit magyarázni, mindenkinek más akár a hallása, akár az elvárásai miatt. A másik: az ár-arány kérdése, a felhasználás célja... olvasom mindig a rengeteg ingerült fórumtopikot, hogy az olcsó hangszer ígyszarúgyszar, bezzeg az origi, a drága, a nagy stb. stb. minőségét a sok olcsójános nem hajlandó megfizetni... ma ott tartunk, hogy a világ legnagyobb zenészei mondjuk KORG KRONOS-on játszanak... és Berettyórégifalun élő Labanc János hobbizenész is... max. hitelre veszi, de már a lejárat előtt kénytelen meghirdetni. Én különbséget teszek, én hobbista vagyok... zenélek magamnak, a fióknak, meg a haveroknak... én is szeretnék KRONOS-t vagy NORD Piano 2-t, de nem tehetem és így hitelre sem teszem meg. Megkeresem a pénzemből vehető optimális megoldást. Nagyon sok hangszert csereberéltem, ezt sok kedves Fórumtársunk is már unalommal konstatálhatta :) Tehát amikor kiválasztok egy ár-arány-hangzás-munkamódszer kombóban megfelelő hangszert, azt jó sok kísérletezés előzte meg. Ennyi, nem több :)

 

13 órája írta Szodike:

Számomra óriási csalódás volt ez a cucc, kritikán aluli hangokkal (presetek) és a műanyag hangzásával. Próbáltam megszeretni, saját hangokat készíteni (kb 40-50 hangszín után adtam fel), de egész egyszerűen a MOXF-fel és az M3-mal készített hangszínek messze jobban, melegebben, élőbben szóltak. Most egy Korg MicroX-et tekergetek és fényévekkel jobban szól ez is az FA-nál. Nem akarok az érzéseibe gázolni senkinek se, de én csak lebeszélni tudok mindenkit az FA sorozatról.

Ezzel nem gázolsz az érzéseimbe, én ezt abszolút az ízlés kategóriába sorolom, erről szerintem nem érdemes túl sok következtetést levonni senkinek sem a hangszer kipróbálása nélkül. Hozzáteszem, hogy a MOXF akusztikus hangban valóban sokkal élőbb, de ez nekem kevés volt az üdvözüléshez, mert közben a hangszín struktúrája olyan összetett és átláthatatlan volt (számomra), hogy nem tudtam olyan elektronikus hangszíneket előállítani, mint amit szerettem volna, meg ebben a gyári multisample készlet is erősen korlátolt. Az M3 akusztikus hangjaival már más a tapasztalatom, szerintem az FA az M3 és a MOXF között helyezkedik el félúton, így nem az FA-t tartom a legrosszabbnak. De nyilván ez is ízlés dolga. A MicroX-ben is egyetértek, nem tudnám megmondani hogy miért és hogy lehet, de tényleg jobban szól az M3-nál... ezzel össze tudom hasonlítani, mert KORG-KORG... az FA-val nem tudom összehasonlítani, mert tök más :) Ráadásul nekem a Roland SuperNatural Tonewheel orgonája szükséges, és ezzel egyetlen említett KORG vagy YAMAHA hangszer sem tudja felvenni a versenyt, sőt az FA06 SuperNatural orgonájához viszonyítva nevezném az M3 és a MOXF orgonáit kritikán alulinak. Ízlés dolga.

13 órája írta Szodike:

Az egyetlen jó dolog benne a jól kitalált UI - szerintem.

Ezzel egyetértek az "egyetlen" szó kivételével :). Nálam a Család, Gyerek mellett a kevés szabadidőmben egy jól használható UI sokkal többet nyom a latban, mint egyik vagy másik márka ugyanazon árkategóriájába tartozó hangszerének hangja közti nüansznyi különbség.

Link to comment
Share on other sites

Az izlés faktorral teljesen egyet értek, ez van autónál, nőnél, kajánál is :)

De hogy konkrétumot is írjak: az FA akusztikus hangszínei fájdalmasan vékonyak és olcsók voltak a MOXF akusztikus presetjei után (ezt Te is írtad). A szintézissel pedig több problémám is volt. Az egyik, hogy a szűrők számomra nagyon nyersek voltak, a MOXF 24db analóg modellezésű szűrőjével gyönyörű, meleg hangzású dolgokat lehetett létrehozni. A másik, hogy a hangszíneknél rettenetesen hiányoltam a globális filter és amp burkológörbéket. Ez volt a Yamiban, és nagyon szerettem. Valami hasonló van az FA-ban is, de a kitekert logika miatt ezek nem a hangszínhez kapcsolódnak, hanem az adott track-hez.

Nálam mindíg az az aktuális hangszer próbája, hogy megpróbálom reprodukálni a Vangelis féle Blade Runner CS80 sound-ot (szőnyeg + lead). Ez gyönyörűen összejött M3-nál, MOXF-nél, de a Roland FA-nál a jóistennek sem sikerült. A paraméterek stimmeltek, de valahogy nem tudtam belerakni azt a melegséget, azt a telt hangzást, amit az előző szintiknél relatív könnyen megcsináltam. Lehet persze, hogy én nem adtam elég időt a cuccnak...

Most teljesen boldog vagyok a Micro X-szel, de lehet, hogy év végéig beszerzek újra egy MOXF-et :) - aminek a UI része katasztrófa, ha nem Cubase-zel használod, akkor egy kínszenvedés :)

 

Link to comment
Share on other sites

Minden hangszernek vannak pro és kontra tulajdonságai. Nincs univerzális mindenben jó és mindenre jó hangszer. Aki ennek ellenére egy adott típusra akar bízni mindent az nagyon hamar csalódni fog.

A Yamaha CS80 hangjait elvárni az FA-tol nem fair. A MOXF sem tudja azt úgy reprodukálni mint egy analóg szűrős eszköz. Tudom. Nekem is volt MOX-om, azt cseréltem FA-ra mert:

A MOX(F) hangja sokkal inkább műanyag mint az FA-é abban az esetben ha nem akusztikus reprodukciórol van szó. Szinti hangok esetén meg nekem volt minden MOX hang egy a tucatbol... 

A MOX az eddig hallott összes rompler közül kiemelkedik akusztikus hangszinek terén főleg ha az ár érték arányt is hozzá vesszük. Csakhogy én speciel pont nem akusztikus zenében"utazom"... Így számomra a MOX nem felelt meg de ettől még a MOX nem lett rosszabb a szememben. Egy évig barátkoztam vele de valahogy sosem éreztem igazán magaménak... Az FA egy hét után már az"enyém" volt...

Más... Nem jobb vagy rosszabb... Más filozófia alapján készült más zenész közösség számára mint a MOX.

Visszatérve a MOX/FA egyenlethez nekem hasznosabb és jobban"fekszik" az FA UI, a synth engine felépítése (kényelem faktor) és filozófia mint a MOX-é... A hangja meg főleg jobban tetszik nekem  mint a MOX-é(ízlés faktor). A MOX előnyeit amikkel az FA-val szemben rendelkezik nem használtam... Így-szamomra- ezek nem"igazi", kézzelfogható, hasznos előnyök (szubjektív ár érték arány)...

Szóval nem csak ízlés itt a lényeg szerintem hanem az is hogy mire, milyen zenéhez hasznalnad a hangszert... :) Kihasználatlan feature-orokert meg sosem szerettem fizetni ;)

De pl. bár picit offtopic vettem megint egy Blofeld desktop ot holott annó megfogadtam soha többé Waldorf termék... Ma viszont már más célra használom mint annó így ami akkoriban hiányzott belőle most nem várom el tőle. Így meg egészen használható kis pad generátor van most a RADIAS és az FA mellett. A lényeg: nem arra és nem úgy akartam annó használni amire és amiben jó-igy téves véleményem alakult ki róla. És erről nem a hangszer tehet-ez emberi tényező ;)

Link to comment
Share on other sites

Egyetértek a leírtakkal, tiztosan az volt a hiba, hogy túl magasak voltak az elvárásaim az FA-val kapcsolatban.

Bár tegyük hozzá, hogy egy 350KHUF árú szinti/workstation-nél sokkal jobban oda kellene figyelni az akusztikus hangminták minőségére. A mai technológia és memória árak mellett nyugodtan lehetne akár 1gb wave rom is egy ilyen árfekvésű cuccban, ahova beférne egy jó minőségű hangminta könyvtár, és én is elégedetten megtartottam volna a hangszert :)

 

Link to comment
Share on other sites

No igen :)

Ám ha minden szinti olyan jó lenne mint amilyennek mi szeretnénk senki se venné meg a zászlóshajókat ;)

Az itt taglalt kategória lényege pont az, hogy betekintést nyújtson a zászlóshajók tudásába, hangjába de korlátozzon közben annyira hogy vágyj a zászlóshajókra ;) Sokkal sokkal több pénzért... És akkor aki megteheti vagy tényleg szüksége van rá megveszi a Kronos Montage Integra stb. szintiket... Vagy hurcolják az olcsó verziót koncertre miközben a stúdióban a nagyteso csücsül... 

A lényeg: ez a kategória nem a kompromisszum mentesség kategória... Sőt! Dehát ezért olcsó... Mi meg örüljünk hogy egy M1-hez képest azért milyen klassz már ez a cucc! :) A választék meg elég nagy ahhoz hogy mindenki megtalálja a neki leginkább testhezálló szintit elérhető áron...

Link to comment
Share on other sites

9 perccel ezelőtt írta IstvánLipcsei:

No igen :)

A lényeg: ez a kategória nem a kompromisszum mentesség kategória... Sőt! Dehát ezért olcsó... Mi meg örüljünk hogy egy M1-hez képest azért milyen klassz már ez a cucc! :) A választék meg elég nagy ahhoz hogy mindenki megtalálja a neki leginkább testhezálló szintit elérhető áron...

Most viszont az a poén, hogy jelenleg nincs is zászlóshajója a Rolandnak :) 

Ugye a Jupiter 80-at nyugdíjazták, és nem jelentettek be semmit a helyére...

Nekünk vásárlóknak meg a saját érdekeinket kell nézni :)

Link to comment
Share on other sites

Az Integra az amit most annak tekinthetünk...

A boutique sorozat meg manapság több profitot termel mint a"hagyományos" szinti üzlet... A cloud-rol nem is beszélve ;)

Arra akartam ezzel kilyukadni hogy nem is nagyon várható hagyományos zászlóshajójuk mostanában-persze csak szvsz.

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta IstvánLipcsei:

Az Integra az amit most annak tekinthetünk...

 

Ha eltekintünk attól, hogy az egyik hangmodul a másik pedig ws :)

Azaz a Roland jelenleg kapható legnagyobb tudású hangforrása :D

Én is úgy érzem, hogy nem nagyon lesz új ws a közeljövőben. Azt látni, hogy a cloud-ot folyamatosan fejlesztik és ugye a jövő a szolgáltatásokban van.

Amúgy a cloud nagyon jó, csak a pluginek nagyon erőforrás igényesek, az én i5-3550/16GB gépemet rendesen megizzasztják.

Link to comment
Share on other sites

Lehetetlen reagálni a hipp-hopp felhalmozódott válaszok külön pontjaira egyenként, így csak pár dolog:

A workstationök kezelési és építkezési vonala sajnos nem tud ergonómiában elszakadni a 90-es évek menüs bezártságától, ami elsősorban veti vissza a használhatóságot szvsz. Gyakorlatilag egy multi-soundot összerakni vagy splittelni/layerezni ma egyszerűbb egy automatakiséretes hangszeren mint a többin.

A VA világ is nyitott a cél kontrollerekkel való azonnali manipulációkra. Ez a ws. cuccoknál még most is csak ímmel ámmal adott.

A másik (talán pont az FA-t leszámítva vagy a Kronost) mindenki le van gyártóknál még mindig ragadva a PCM faktornál. A 90-es évek kísérletező újításai (Wavestation, Prophecy, Z1) szinte a legtermékenyebb gyártóvá a Korgot tették az akkor 1-2 évente megjelenő csodákkal az M1-től a Trinityig vagy Z1-ig, de most a Kronos óta ott is állóvíz van workstationbe. Reszelgetik a megabájtokat, ez a trend ma, s nüansznyi az innováció vagy az új szintézis, az új hangzások keresése. A többi gyártót nem is említem, pláne hogy valóban a Roland is kezdi hanyagolni a billentyűs hagyományos szektort. (Azt hallottam, már többet adnak el elektromos dobokból mint szintiből!)

Ennek (főként mondjuk a hangszín editálás) ellenére a Motif-MOX vonalban a Yamahákat a zenealkotási területen meg kell dícsérni, óriási a pattern seq. üzemmódjuk sztem. Nekem is pár hétig kínai volt a menüfelépítésük, de rájöttem hogy azért, mert Korgos volt a szemléletem. Utána hogy átpörgette kicsit a gépkönyvet az ember rájött, hogy a display alatti soft gombok meg a utility, job vagy mixer mód bármilyen érintő kijelzős Korgot leiskoláz, mert egy mozdulatra ott van az ember vele, amit szerkeszteni akar. Az M3-ban ehhez képest csak tévelyegtem, pláne a pattern szerkesztésekben.

A másik verhetetlen oldala pedig a Yamaháknak, hogy song módban 0-ról is fullban szerkeszthetők új soundok, amit ment az adott nótával! Nem kell hangbankokat töltögetni, lecserélni. Ez vajon mikor jut majd a Korg eszébe mint lehetőség? Bevallom a Rolandban nem tudom ez hogy van, lehet hogy ő is tudja, pl. az FA... (?)

Link to comment
Share on other sites

Egyetértünk djuice :)

Annyit hozzá fűznék hogy a ws-ök sorában volt még egy kiemelkedő kezdeményezés csak sajnos nem volt már ideje a megfelelő fejlődésre... Az Alesis Fusion HD-ra gondolok...

Az FA nem tudja azt amit a Yamaha ws-ek; FA-ban külön menteni kell a sound-ot amit kreált az ember song edit közben...

"Cserébe" az összes eddigi ws közül ezen a legegyszerűbb a split/multi/layer létrehozása... Tényleg szó szerint egy-egy gombnyomás :)

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Hát, újra itt és újra egy MOXF6-al az asztalomon :)
Vicces, vagy inkább tanulságos volt visszaolvasni ezt a topikot, amit annó épp én magam indítottam a MOXF6 lecserélése okán, majd látni, hogyan jártam be a KORG M3 és az FA06 útvonalat, hogy aztán újra kikössek a MOXF6-nál.

Az első hozzászólások arról próbáltak engem meggyőzni, hogy tartsam meg a MOXF-et és várjam meg azt a VA szintit, ami ki tudja a számomra egészíteni.

Hajthatatlan voltam és lecseréltem a MOXF-et egy KORG M3-ra. Volt is benne valami ami akkor hajtott, meg csalódás is volt. Szereztem bele egy RADIAS kártyát, így megérkezett az óhajtott VA szinti, egyenesen bele a hagyományosan szükséges PCM szinti gyomrába, így kerek egészet alkotva. De annyira lehangoló volt az M3 PCM motorjának és az FX-eknek a minősége, különös tekintettel az elkeserítően műanyag reverbre, hogy nem akart nálam megmaradni. Férfiasan bevallom, eddigi pályafutásom és számos csereberéim során a KORG M3 volt az a hangszer, ami magasan a legrövidebb időt töltötte nálam.

A topikot tovább olvasva eztán a ROLAND FA védelmében folytattam szolgálatot. Azt a véleményemet továbbra is fenntartom ami alapján megvédtem az FA-t az árkategória, a hangszerben rejlő lehetőségek és az UI tekintetében. Az FA06 14 hónapot töltött nálam és míg az M3 töltötte nálam a legrövidebb időt, addig nyugodtan kijelenthetem, hogy az FA06 volt, ami pedig a leghosszabbat. Ez pedig nálam mindenképpen jelent valamit, hiszen a hangszereimet kb. 6 havonta cserélget(t)em.

Az SN-S szinti motor kielégítette azt a kívánságomat, hogy legyen a PCM szintimben egy integrált VA szinti. Az SN-A szinti motor kielégítette azt a kívánságomat, hogy legyen a hangszeremben egy Tonewheel Hammond orgona klón, illetve az Elektromos zongorák hangzásához is sokat adott az SN-A hangkeltés. A PCMS motor kielégítette azt a kívánságomat, hogy legyen a hangszerben egy jól használható PCM hangforrás, amibe ráadásul két tetszőlegesen kiválasztható EXP bővítő is be tudott épülni. A Sample player kielégítette azt a kívánságomat, hogy a zenémbe sztereo audio szólamokat tegyek. A SUB kimenet és AUX bemenet lehetővé tette, hogy belefűzzek a hangszerbe egy külső FX hurkot, amire a szekvenszer tetszőleges sávjait küldhetem, így egy ZOOM MS-70CDR-el még plusz ambientes értelmet lehetett adni több szekvenszer sávnak is. Mindez egyetlen hangszertestben, amiben az összes összetevő egy nagyon jól használható UI-el együttesen kezelhetőek.

Akkor mi a frászért tér vissza az ember az egész topikot elindító MOXF6-hoz? Nehéz megmondani. Minden hangszer lecserélése számos meghasonulással jár. Anno az M3-FA vonalhoz a szintetikus és chillout zeneszerzői elvárások juttattak el. Most a MOXF-hez az akusztikus hangzás és a zenei hozzáállás terelt vissza.

A MOXF-ben van egy 4 ARP-os rendszer, ami komplex kíséretek létrehozását teszi lehetővé, ráadásul Performance-onként 6 variánssal… a harmóniafelismerése egészen más elven működik, mint az FA 1db ARP-jának harmóniafelismerése. Az FA ARP-ja inkább egy VA szinti ARP-jához hasonló algoritmusokkal működik, a MOXF ARP-jai viszont inkább úgy működnek, mint egy Arrangeres gép kíséretei, csak nem egy vendéglátós, hanem inkább egy stúdió hangszer burkába csomagolva. Illetve a Yamahákban sokat emlegetett Pattern szekvenszer, ami még visszahozott erre a platformra.

Azt vettem észre, hogy az FA-n először egyedi hangszínt akartam csinálni, aztán valami technikai megoldással, mozgatással chillout alapot és csak ezután kezdtem ténylegesen a zenéléssel foglalkozni, így minden zeném ugyanabból a három akkordból állt és 4x4 ütemnyi loop után befulladt.

Ezért most olyan hangszert kerestem, ami zenészként áll hozzám és amihez én hangszerként. Nem tudom hogy mennyire érezhető át az írásom alapján a különbség egy szinti és egy hangszer között. Mindenesetre most fordítva akarom az egész dolgot megközelíteni, vagyis először „megtanulni zenélni”, megalkotni a harmóniákat és a dallamvilágot, és csak azután chillout zenét csinálni belőle. És ehhez most szégyen, nem szégyen, az fog hozzájárulni, hogy estéken, heteken, hónapokon át játszok, gyakorlok a MOXF beépített preset kíséretein, majd ha felkészültem, akkor a pattern szekvenszerben elkezdhetem az érdemi munkát.

A dolog pikantériája, hogy mindazoknak lett igazuk, akik a topikom elején azt javasolták, hogy ne engedjem el a MOXF kezét, hanem próbáljak rágyúrni a mellé szükséges VA-ra. Az elmúlt időszakom olyan szerencsésen alakult, hogy összejött egy Deepmind 12, ami pont egy olyan eszköz, ami annó hiányzott a MOXF mellé. A Deepmind-nak köszönhető az is, hogy félig-meddig magabiztosan mertem elengedni az FA és az SN-S szintimotor kezét, bár ezen így is legalább 3 hónapot izzadtam.

Szerintem ez egy nagyon izgi utazás volt és most újra itt vagyok a MOXF6-al :)

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta Koródi Csaba:

Szerintem ez egy nagyon izgi utazás volt és most újra itt vagyok a MOXF6-al

Kijártad a magad indián ösvényét. :) 
Az FA birtokában és a jó tapasztalataiddal vele én amúgy nemigen fogadtam volna rá hogy leváltod és hogy pont MOXF köszön vissza, hisz amennyire jó patternekben, a hangszíneditálásra vagy rááll az ember agya benne vagy nem, de talán az extrákat nem számtva, valahogy pcm szinten ua. az architektura mint a Rolandoké.
Sok sikert vele, de azért én kíváncsi vagyok mi lesz 6 hónap múlva! :D 

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta djuice:

Az FA birtokában és a jó tapasztalataiddal vele én amúgy nemigen fogadtam volna rá hogy leváltod és hogy pont MOXF köszön vissza, hisz amennyire jó patternekben, a hangszíneditálásra vagy rááll az ember agya benne vagy nem, de talán az extrákat nem számtva, valahogy pcm szinten ua. az architektura mint a Rolandoké.
Sok sikert vele, de azért én kíváncsi vagyok mi lesz 6 hónap múlva!

Való igaz, az FA nagyon beépítette magát. De nagyon idegesített, hogy a 2 éves gyerek mellett semmi időm nincs foglalkozni vele. Annyira jutottam vele, hogy esténként cél nélkül nyomogattam 10-20 percig amíg a gyerek megnézte az esti mesét. És mivel mindig ugyanazt a 2-3 hangszínt használtam (ennyit sikerült magamnak megalkotni), végül sehova sem jutottam vele.  Felmerült az igény, hogy az alatt a 20 perc alatt egy COMBI-n improvizáljak, kapjak kíséretet amivel tudok harmonizálni, élvezkedni, gyakorolni, majd kikapcsolni a hangszert. A KROME-al kapcsolatban fenntartásaim voltak, közelebbről kipróbálni sem sikerült, a MOXF pedig egyszer már tetszett.

Szegény MOXF korábban azért volt kénytelen távozni, mert nem volt affinitásom a VOICE editáláshoz. Most sincs sokkal több, de az esetek 90%-ában úgyis a Deepmind 12-höz fogok nyúlni, ami korábban nem volt adott. A PERFORMANCE megértésében pedig az MX61-em sokat segített.

Szóval köszönöm! Aztán majd 6 hónap múlva megint írok ide hogy hol tart a hangszer :)

Link to comment
Share on other sites

20 perccel ezelőtt írta SY77:

Én viszont el nem adnám az M3-ast, nagyon megszerettem. Igaz, most jött mellé egy Kronos X is...

Kíváncsi vagyok hogy 2-3 hónap Kronos X után mennyit fogod használni az M3-at ;)

Jó az M3, de egy Kronos X kb reggelire megeszi :)

 

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Szodike:

Jó az M3, de egy Kronos X kb reggelire megeszi :)

 

Van benne igazság! Kb az M3 - Kronos viszony olyan mint egy M1 - Triton különbség! :) 

Azt viszont sajnálom hogy a Kronos egy Intel Atom procis pc, jó nagy dobozban. Illetve lehetett volna már inkább az M3 mintájára moduláris is. Hát nem tudom mit fog dobni utána a Korg! Remélem nem Kronos Wood meg Kronos Titanium lesz 5 év múlva is a "nagy" durr!

Azért régen másképp volt:

1988: M1

1989: T1-3

1990: Wavestation

1991: 01/W

1993: X és i-széria

1994-95: Trinity, Prophecy

1997: Z1

1999: Triton

stb... 1 évtized alatt!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Nem szóltam eddig hozzá, de folyamatosan olvastam a véleményeket a MOXF-FA csatában. Olvastam nagyon értékeseket is.

Nekem most is van egy FA08-am és MOXF6-om, így némelykor értetlenkedve, néha hevesen bólogatva olvastam a kritikákat. Én azt mondom, ez a két hangszer (kategóriájában) tökéletesen egészíti ki egymást. Az FA SN zongorái magasan verik a youtube-on rendesen "feljavított" MOXF zongoráit, miközben a többi akusztikus a MOXF-en sokkal jobb. Amíg a MOXF-en egy normális layer létrehozása felér egy lapraszerelt szekrény összeszerelésével, addig az FA-n a szemem előtt van minden, játszva állítom össze a rétegeket. A MOXF-en elkészített nóta ha már nem a hangszerről hallgatjuk vissza, vékonyabb, mint a hangszeren, azonban a studióban gyönyörűen fel lehet javítani, míg az FA felvételről is ugyanúgy szól. Amíg az FA-n kemény szellemi munkával készítessz el egy jó nótát, a MOXF sarkall a kreativitásra, ösztönöz arra a millió lehetőségével, hogy szuper nótát alkoss, és a többi, és a többi...

Szóval egy szó mint száz: aki bármelyik hangszert leírja, hiba. Nem tudom ki, talán Csaba, (akinek véleménye - szerintem - mindig korrekt és mérvadó volt) írta, hogy az, hogy melyik tetszik, kizárólag ízlés kérdése. Ebben a kategóriában ezek kitűnő hangszerek, én is csak azért adom el az FA08-at, mert FA06-ot (vagy Roland super-natural-os zongorát felvonultató RD-t) szeretnék, és azért adom el a MOXF6-ot, mert MOXF8-at vennék helyette, vagy cserélném el őket, miután ezek ahhoz a hangzásvilághoz passzolnak, amit én szeretnék megjeleníteni. A billentyűszám megfordítása mögött sincs semmi különös, személyes okai vannak.

Mindkét hangszert jószívvel tudom ajánlani, és még azt, ne youtube-on döntsünk, mire van szükségünk, élőben hallgassuk meg őket!

Link to comment
Share on other sites

Szeretem az ilyen korrekt és reális értékeléseket, mert hasznosak, mindenki számára. Hiszen valahol ezért is vagyunk ezen az oldalon, hogy megosszuk a tapasztalatokat és segítsük egymást jó tanácsokkal, véleményekkel.

Szerencsére ritkán, de a múltkor valamelyik forumon (nem ezen az oldalon) olvastam egy emberkét, aki lefikázta az FA-t.

Nem akartam semmit beírni, mert ha Ő így gondolja, akkor így gondolja, ez az Ő véleménye.

Igazából annyit akartam volna beírni, amit ide most leírok, mert erről sosincs szó:

Mindig arról beszélgetnek az emberek egy-egy forumon, hogy egy vagy több hangszer ilyen vagy olyan vagy amolyan és mindezek alapján véleményezik (dícsérik vagy fikázzák) az adott hangszert. De azért ilyenkor azon is el kellene gondolkodni, hogy lehet nem a hangszer xar, csak én nem rendelkezem megfelelő zenei tudással, hangszer ismerettel és magában a hangszerben ott rejlik a megoldás, csak én nem tudom belőle kicsalogatni, mert magamat, a tudásomat kellene fejleszteni vagy tisztességesen megismerni a hangszert. Időt és energiát fektetni bele, ha már megvettem és nyomkodom:)

Úgy gondolom, hogy ezeket is illik figyelembe venni, mikor valaki, bárki elkezd fikázni, leszólni vagy ócsárolni egy hangszert.

És természetesen nem az egészséges véleményekről beszélek, (legyen az pozitív vagy negatív) hanem azokról, mikor teljesen indokolatlan és megalapozatlan hőzöngéseket olvasok.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

:) Nem csak megnéztem, kipróbáltam. Elvarázsolt az a néhány trükk, amit bele építettek, és a hangja is csoda. De nem véletlenül írtam a MOXF-ről, hogy ebben a kategóriában... Egyenlőre amatőr gospel zenészként a pénztárcám nem ér fel a MODX8-ig, és ettől még elégedett vagyok. Számomra fontos a jó szekvenszer, szeretek vele bibelődni, és az az FA-ban és a MOXF-ben is nagyszerű. De akkor is ezek mellé egy MODX6, nem helyettük. Erre pedig egyenlőre csak reményem van, esélyem semmi... :)

Link to comment
Share on other sites

Így igaz! És a pad-jeit szinte a gospel zenének gyártották. De miután nem ebből élek, egyenlőre messziről csodálom! :)

Egyezik a véleményünk, én is bárkit biztatni tudok, ha lehetősége van, érdemes hazavinni. 

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta MOXI:

Egyenlőre amatőr gospel zenészként a pénztárcám nem ér fel a MODX8-ig

 

11 órája írta MOXI:

és azért adom el a MOXF6-ot, mert MOXF8-at vennék helyette, vagy cserélném el őket

Engem ez zavart meg, de használtban gondolkodva persze más lehet...

Amúgy nincs tetemes árkülönbség újként:
https://www.argep.hu/product_2307626.html

https://www.argep.hu/product_2645976.html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...