Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

YAMAHA MOXF6 Csere (?)


Koródi Csaba

Kérdés

Nem akartam meghirdetni, mert egyelőre megint csak agyalok. Itt topikban legalább lehet beszélni is róla, ötletelni.

Van egy jó kis MOXF6-om. Mindig ilyen jól kezelhető, jó hangú, egyben lévő dologra vágytam. A számítógépes editorral szuperül együtt működik. USB-n MIDI interface is és hangkártya is, ergó tud és nyújt mindent amit kell. Önmagában már a Program hangszín 8 oszcillátoros, a hangszeren is jól editálható, de az editorban még átláthatóbb (ha nem utálnék PC-t használni). A Pattern mód király, símán kiváltja a Song módot, fele annyi munkával.

Aztán mégis agyalok már megint, valószínűleg leginkább kalandvágyból. Cserélném Roland FA06-ra, vagy egyszerűbb szinti + VA-ra (Boutique, egyéb?) vagy egyszerűbb szinti + iPad-re (?).

A MOXF6 akusztikus hangjai nagyon bejönnek, viszont szinti hangokat nem sound-dizájnolok vele, leginkább azért, mert nem állok neki 8 oszcillátorból új álmokat megálmodni, egyrészt nem vagyok benne nagy mágus, másrészt nincs hozzá elég fantáziám. Marad a Preset hangszínek túrása, amihez meg idegem nincsen :)

Egy VA szintit meg épp ellenkezőleg, szinte mindig szétcsavarnék, kevés dolog valósulna meg preset hangszínnel.

Most az történik, hogy a legjobb barátom az iPad-es KORG Gadget a saját kis VA szinti moduljaival. Meg próbálok ilyen-olyan samplert igénybe venni szintén az iPad-ről, meg a Cubasis-t, meg a…, meg a… kiskutya fülét is. Gyakorlatilag megtelt az iPad-em már a programokkal, és hol vannak még a projektek fájlméretei.

Röviden mittomén mit szeretnék, valószínűleg a megfejtés az, hogy most van egy darab drágább PCM szintim, bővíteni nincs pénzem a hangszerparkot vas VA-val, ezért jobb lenne költséghatékonyan megoldani és egy olcsóbb vas PCM-re és egy vas VA-ra váltani.

Erre szívesen fogadok ötleteket, tanácsokat, ajánlatokat egyaránt, ha van kedvetek dumálni róla :)

(Csere érték 230 ezer Ft)

large.moxf6.jpg.82d729f7470070630a4a1ba0437b050e.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 128
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Valóban nagyot szól a Modx, nagyszerű hangszer! Egy hétig volt nálam, átbogarásztam, és valami nagyon hiányzott belőle a Moxf-hez képest, de egyszerűen nem tudtam, hogy mi, ezert nem mertem váltani. Egyenlőre nekem a Moxf, azonban egyszer lehet, hogy eljon az az ido... 

Link to comment
Share on other sites

52 perccel ezelőtt írta MOXI:

Egy hétig volt nálam, átbogarásztam, és valami nagyon hiányzott belőle a Moxf-hez képest, de egyszerűen nem tudtam, hogy mi, ezert nem mertem váltani.

Na, pedig erre én is kíváncsi lennék hogy mi hiányzott és mi tartotta meg a MOXF-et?

Link to comment
Share on other sites

24 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Na, pedig erre én is kíváncsi lennék hogy mi hiányzott és mi tartotta meg a MOXF-et?

Ezen a mai napig gondolkodok. Opciók:

1 a Moxf-et készségszinten sikerült működtetni, és még így sem tökéletesen, ergo a Modx-nél kezdődne minden előlről. 

2 a Moxf-nél az első találkozás (ismerkedés) azonnali szerelem volt, most ezt nem éreztem. 

3 a hangok csábítóak voltak, az apró kütyük elvarázsolták az elmét, - zongorából egy tekeréssel folyamatos átmanettel gyönyörű el. zongora, - ez nagyon tetszett, de 2-3 nap múlva azt kérdeztem magamtól, de mihez is kell ez nekem??? 

4 probalgattam a szekvenszerét! Ósdi, amatőr zenész vagyok, jó a Cubase, de nekem ez még fontos, bíbelődni a hangzással. Háát, megintcsak a Moxf... 

5 uj generáció, előbb utóbb mindenkinek ez lesz, én miért legyek kivétel? Igen, de miert is vegyem meg, ha a Moxf még mindig szerelemben tart, a kettő pedig anyagilag nem megy? 

Az igazi ok talán még ezek mellett is rejtve van előttem, de próbáltam megmagyarázni, amit igazából nem lehet. Egyszer lehet, hogy mást írok erről, mert a Modx elisnerem, gyönyörűen énekel, és mert az élet maga is örök változás! 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...