Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Processzor csere?


Mugophone

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

4 órája írta Mugophone:

Biztos... :-) ... de azt hiszem ahhoz jó sok csille szenet kéne kibányásszak... ahhahha... 

Ha így állunk, a szerverporcesszorokat felejtsd el. Hobkins ajánlata az i5  6...-tal egész jó. Nem a legújabb, de még több évig használható - igazából, az újabb generáció csak egy kicsivel jobb.

Hát, nem találok egy jó táblázatot a 6. generáció tagjainak összehasonlításához... 4 mag és 4 thread az oké lesz játékokhoz egyelőre és kb. 3,2-3,3 GHz freki is.

A memória kompatibilitását is meg kell nézni, pl. a DDR3-as memórát nem rakhatsz DDR4-es alaplapba (és fordítva).

Link to comment
Share on other sites

A zenélésen belül érdemes még differenciálni, mi a preferencia. Ha audio sávok keverése, akkor inkább DSP (UAD-2), ha sok a virtuális hangszer és a natív effekt, akkor CPU, ha sok a sampler (gigantikus hangkönyvtárakkal), akkor RAM. A zenélésnél nem számít a VGA, ez alapvető különbség a játékcélú felhasználástól. Másik fontos különbség, hogy játék szempontjából lehet kihegyezni teljesítményre (mivel úgy is hamar "elavul" és le akarod cserélni), a zenéléshez viszont érdemesebb inkább minőségibb, megbízható márkák mentén, hosszú távra berendezkedni. Ha még videovágásra is gondolsz, akkor az a csúcs, mert ahhoz pedig mindenből a legjobb ÉS a legerősebb kell.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta DutchFlowers:

Ha csak jatek miatt lenne i7, akkor tenyleg -ahogy Tetsuo is irta- eleg az i5, a ket proci kozti arkulonbozetet meg graf-kartyaba kell tenni. Az i7 elonye professzionalisabb felhasznalas eseten mutatkozik meg. A prohardver-t en is csak ajanlani tudom.

Pontosan így van. A játékok ma már sokkal inkább függenek a videokártyától, mint a procitól. Viszont ha zenéléshez kell rengeteg - natív-  plug-innel, akkor inkább a procit kell erősíteni, és szinte a leggagyibb videokártya elég.

A RAM meg mindig jól jön, abból szinte soha nem elég! :) Na jó, 16GB ma sokmindenre elég.

Link to comment
Share on other sites

13 órája írta Mugophone:

Rájöttünk, hogy mégis egy i7-re lesz a váltás. Még nincs rá pénc, de majd ha lesz, nagyon kell majd tudjuk mit kell megvegyünk, mert nem értek hozzá. Itt ezek nem szívesen beszélgetnek az emberrel az üzletekben, pláne ha látják hogy balfék. Én valahogy úgy képzelem, hogy valaki szépen összepakolja nekem az istenes gépet és én perkálok mint az ipar mágnások... Nagyon köszönöm a segítséget, sokat jelent. :-)

Ha csak jatek miatt lenne i7, akkor tenyleg -ahogy Tetsuo is irta- eleg az i5, a ket proci kozti arkulonbozetet meg graf-kartyaba kell tenni. Az i7 elonye professzionalisabb felhasznalas eseten mutatkozik meg. A prohardver-t en is csak ajanlani tudom.

Link to comment
Share on other sites

Miért i7? Eddig azt írtad, játékra kell. A mai játékigény inkább a magasabb freki, mint a (négynél) több mag. Ha van pénz, akkor oké, persze, plusz egy fullos videokari meg egy raklap memória sosem árt. :-)

Az Intel árai talán mérséklődtek az AMD főnixmadár-jellegű ujjáéledésétől, csakhogy a videokártyák és a memóriák általában drágulnak a bányászoknak, illetve az aktuális tájfunnak (gyakorlatilag: kartellnek) köszönhetően.

A prohardver.hu fórumát tudom ajánlani, ott sok szaki segít majd összeállítani a gépet. ;-)

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta DutchFlowers:

Persze, ha teheted, akkor i7. Az audio/video feldolgozas nagyon imadja az i7-et. (ebbol a szempontbol a ryzen is kecsegteto, de akkor nyilvan nem csak a proci cserelodik).

A szerverproci nem hulyeseg, ha tudod mit csinalsz. Levedlett dual/quad xeon cuccokat vegulis le lehet vadaszni eleg jo aron, de fogyasztasban nagyon rosszul jarsz, illetve tenyleg ildomos erteni hozza. Szoval en inkabb javallanam az i7-et. Nekem sok generacioval korabbi van, 4770, es csak nagyon lassan erlelodik bennem a csere szuksegessege... :)

de ugy nez ki, hogy nem nagyon fogod meguszni alaplapcsre nelkul. :(

Rájöttünk, hogy mégis egy i7-re lesz a váltás. Még nincs rá pénc, de majd ha lesz, nagyon kell majd tudjuk mit kell megvegyünk, mert nem értek hozzá. Itt ezek nem szívesen beszélgetnek az emberrel az üzletekben, pláne ha látják hogy balfék. Én valahogy úgy képzelem, hogy valaki szépen összepakolja nekem az istenes gépet és én perkálok mint az ipar mágnások... Nagyon köszönöm a segítséget, sokat jelent. :-)

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta Tetsuo:

Ha így állunk, a szerverporcesszorokat felejtsd el. Hobkins ajánlata az i5  6...-tal egész jó. Nem a legújabb, de még több évig használható - igazából, az újabb generáció csak egy kicsivel jobb.

Hát, nem találok egy jó táblázatot a 6. generáció tagjainak összehasonlításához... 4 mag és 4 thread az oké lesz játékokhoz egyelőre és kb. 3,2-3,3 GHz freki is.

A memória kompatibilitását is meg kell nézni, pl. a DDR3-as memórát nem rakhatsz DDR4-es alaplapba (és fordítva).

Tanakodtam a fiammal, úgy néz ki gyúrnunk kell egy i7-re új gépházzal, minden. Ezt a Xeont meg felhasználom a házi stúdiómba, ahol jelenleg egy dual core-val szórakozom fáradt óráimban, gondolom csak jobb lesz, habár nem ez az akadálya hogy kihozzam a saját "Beatles" albumomat...(ahhahha). 

Link to comment
Share on other sites

Persze, ha teheted, akkor i7. Az audio/video feldolgozas nagyon imadja az i7-et. (ebbol a szempontbol a ryzen is kecsegteto, de akkor nyilvan nem csak a proci cserelodik).

A szerverproci nem hulyeseg, ha tudod mit csinalsz. Levedlett dual/quad xeon cuccokat vegulis le lehet vadaszni eleg jo aron, de fogyasztasban nagyon rosszul jarsz, illetve tenyleg ildomos erteni hozza. Szoval en inkabb javallanam az i7-et. Nekem sok generacioval korabbi van, 4770, es csak nagyon lassan erlelodik bennem a csere szuksegessege... :)

de ugy nez ki, hogy nem nagyon fogod meguszni alaplapcsre nelkul. :(

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta Tetsuo:

A Xeon E3-1270 egy már nem gyártott szerverproci. A felvetett i5 4570 pedig ugyancsak nem gyártott, grafikus résszel ellátott "asztali" proci, hasonló teljesítménnyel.

Viszont a lényeg, hogy a két chipnek teljesen más a foglalata, vagyis nem helyettesíthetők. (Más-más alaplap való hozzájuk.)

Ha feltétlenül meg akarod hagyni az alaplapot, akkor LGA 1155-ös foglalatú processzort nézz hozzá, de - szerintem - abba a konfigba már nem érdemes pénzt ölni.

A kérdés az, pontosan miért akarsz újítani? Már kevés a teljesítmény? Újabb USB kell? ...

 

Tehát új gépet kell vegyek, nem akarom megtartani az alaplapot. Tulajdonképpen a fiam megszállott gamer és a gamer barátai ajánlották, hogy minimum i5-re váltson. Szerinte jobban fognak futni a játékok, némely akadozik, és nem a video kártya miatt. Ezért kéne újítani. Valójában azt hiszem úgy kell feltegyem a kérdést, hogy mit kell megvegyek? 

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta Hobkins:

Szia!

Ha már cserélsz, akkor ne 4. generációsra cserélj. Tehát ne i5-4XXX, hanem mondjuk i5-6xxx.
De szoktam volt mondani, úgyis a buxtárcád fogja eldönteni. :)

Igen, az a típus vagyok, aki bemegyek és megvenném készen, de mivel nem értem, átvernek. Nekem azt hazudta a refurbished üzletes, hogy bitang erős ez a proci. Nem is volt olcsó. Menni megy, de a fiam, aki nagy gamer, azt mondta, hogy a haverei szerint ez még mindig gyenge. Köszi a tanácsot. :-)

Link to comment
Share on other sites

A Xeon E3-1270 egy már nem gyártott szerverproci. A felvetett i5 4570 pedig ugyancsak nem gyártott, grafikus résszel ellátott "asztali" proci, hasonló teljesítménnyel.

Viszont a lényeg, hogy a két chipnek teljesen más a foglalata, vagyis nem helyettesíthetők. (Más-más alaplap való hozzájuk.)

Ha feltétlenül meg akarod hagyni az alaplapot, akkor LGA 1155-ös foglalatú processzort nézz hozzá, de - szerintem - abba a konfigba már nem érdemes pénzt ölni.

A kérdés az, pontosan miért akarsz újítani? Már kevés a teljesítmény? Újabb USB kell? ...

 

Link to comment
Share on other sites

41 perccel ezelőtt írta Mugophone:

Sziasztok. Nem értek hozzá és nincs ismerősöm aki segítene, azért kérdem itt. Van egy számítógépem, s benne egy Intel-Xeon-E3-1270 processzor. Ezt elég lecserélni mondjuk egy  Intel Core i5 4570 processzorral?  Vagy marhaságot kérdek?

Szia!

Ha már cserélsz, akkor ne 4. generációsra cserélj. Tehát ne i5-4XXX, hanem mondjuk i5-6xxx.
De szoktam volt mondani, úgyis a buxtárcád fogja eldönteni. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...