Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

OSx86 Project


BÁkos

Kérdés

Recommended Posts

Nálam a PT 9.0.5 tökéletesen megy a 10.7.2-vel (10.7.1-gyel is ment.) Ja, és KP sem volt.

Csodás lenne, ha nálam is ez lenne a dolog, de van egy kext amire behal a rendszer, amit tuti a PT pakol fel. Pedig de jó lenne azt mondani hogy tökéletesen megy a rendszer. Viszont akkor lehúzok egy 10.7.2-t hátha azzal más lesz a dolog...

Link to comment
Share on other sites

Most találtam ezt a topicot.
Én 2 éve használom a hackintost, Egy Gigabyte GA Z68XP alaplapba dugott 3GHz-es I5-el, 8G rammal, TI chipsetes FW kártyával Focusrite Saffire PRO40 hangkarival a FW porton, USB-n csatlakozik hozzá még egy Mackie Control Universal, illetve egy A&H Qu24-digipult. Volt már rá példa, hogy Aggregate device módban egyszerre használtam a Qu24-et és a PRO40-et. Működött. Null problémával hasít.  Nem volt mindíg így, amitől teljesen jó és totál üzembiztos lett az a TI chipsetes FW kártya, illetve egy szakember...  Teljesen korrekt, abszolut megbízható, kérdés/probléma esetén órákon belül segít.  Ajánlom. A  tomac.hu címen megtaláltok róla mindent
Azonban most nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy megoldható-e hogy a képernyő zoom, a winhez hasonlóan a ctrl+egérgörgő kombóval működjön?

Link to comment
Share on other sites

Kb. 2-3 hete győzögetnek engem is hogy hagyjam a faszba a Linuxot és inkább hackivel próbálkozzak. Egy srác Asus laptopján elég jól is megy.

A kérdés, hogy sok mendemonda övezi az AMD platformot, hogy ott megy, nem megy, mégiscsak megy stb. Volt itt vki aki AMD-re tudott működő rendszert rakni? (Gigabyte lapom van amúgy abban a gépben amire raknám.)

Link to comment
Share on other sites

No hát 4 év Mekbukozás után én is belevágtam a hackintosozásba, köszönhetően egy jóárasított bejáratott célrendszernek, amit használtan árultak.

1 nap szívás volt, és még pár dolog nem működik, de egy 8 magos i7 Gigabyte rendszeren viszonylag gyorsan összerázódott egy rendszer, eyelőre 10.7.4 OSX és Logic 9.1.7 meg Reaper 4.36 asszem. UAD is van egy egy Solo Laptop egy PCIe Express Card adapteren keresztül csont nélkül működött, plusz FW 800-as Audio vinyó egy normális Texas Instr chipsetes FW800 kártyával, szintén csont nélkül megy, a régi MOTU 896-os hangkártyámmal, amihez hoztak ki Lion-os, Mountain Lion-os drivert.

Két probléma marad a monitor felbontás, nem tudja 1680x1050-es natív felbontást, valszeg a NVIDIA 9800 GT driver dolog, ill. a PACE iLok 2 baromi lassan működik, értsd 2-3 perc míg olvassa a iLok-ot, szóval az használhatatlan egyelőre, de az is valamilye Ethernet Mac-address.es beállítás.

Nem sok időm volt szarakodni ezekkel, mert egy projekt kellős közepén vagyok, nekem egy gyors megoldás jellett, CPU power.. a 2007-es MacBook után ami erőforrásban nagyon kimerült, a mai modern progik és sw hangszerek és pluginekkel már nem tudja felvenni a versenyt.

Szóval a tapasztalatok egyelőre jók, látni Logicban a 8 magot 60 sávon, kb annyi pluginnel 30-40%-os kihasználtsággal több mint üdvözítő.. most csak az UAD miatt kell bounceolnom sávokat, még a midi instrumentek, dobokatse exportálom audióba, mert fut faszán.

Link to comment
Share on other sites

Igazából nálam nem a Mac a probléma, ha nem a Pro Tools HD, míg egy PCI-X-es rendszer kb. 500-600e, a PCI-X-es ennek a duplája használtan. Most vettem meg az alkatrészeket a géphez, telepíteni még nem volt időm. Az alkatrészekre elköltöttem 220e Forintot, ennyiért már szinte vehetnék egy használt Mac Pro-t. Sajnos PCI-X-es G5 Powermac-ek sem jók, mivel azokba pedig, a PCI-e-es UAD 2-őt nem lehet beletenni :(

Link to comment
Share on other sites

Kb. 4 év "hackintoshozás" után elszántam magam, és belevágtam a nagy kalandba. Nem kevés töprengés után, az iPad2 meggyőző "lénye" hatására felszámoltam a PC-s gépparkot, és birtokba vettem egy iMac i5-Quad-2.5-őst. ( akciósan 8 GB RAMmal az XMS-től...)

Mivel a hétvége eléggé "sűrű" volt, nem volt túl sok időm szöszmötölni vele (Murphy törvénye), egyelőre most mennek fel a programok, de egyelőre el vagyok varázsolva. (Hogy mi lesz hosszú távon, arra azért kiváncsi vagyok.)

A lényeg, amiért ezt a posztot "elkövettem", a következő: anno többször is elhangzott - nem csak tőlem -, hogy akár még az Apple számára is hasznos lehet, ha nem nagyon "üldözi" a "hackintoshozást", mert talán több haszna van belőle, mint kára. (A nagyon pofátlan klóngyártást leszámítva, de azt üldözte is.) Nos, magam vagyok az élő példa arra, hogy igazából a 4 év hackizés kellett ahhoz (no meg egy iPad2), hogy meggyőződjek arról, érdemes váltani.

Tehát az Apple a hackintosh létezésének köszönhetően nyert egy "customert" magának. ( Az csak külön érdekesség, hogy az iPad2 "megszerzésének vágyát" pedig az Animoog váltotta ki :D )

Egy apró (vagy talán nem is) érdekesség: a Cubase 6-hoz adott HalionSonc 1.5 telepítő lemezét 4-féle PC-s (nem noname!) DVD-olvasóval próbálva is olvasási hibásnak tűnt, az iMac-ben lévő DVD olvasó simán beolvasott róla mindent... Érdekes...

Ja, és még egy - fontos - momentum: az OSX tulajdonképpen a Magic Trackpaddel együtt "él", anélkül félkarú óriás. Üzenem a hackiseknek, hogy ha mást nem is, egy Magic Trackpadet mindenképpen szerezzenek be (nem tudom, hogy PC-vel, sima bluetooth stickkel működik-e, ki kellene próbálni), mert valami elképesztő a felhasználói élmény. (Egér helyett ezzel kértem, az XMS-nél nagyon rendesek voltak, és első szóra kicserélték az eredetileg hozzá csomagolt Magic Mouse-t.)

Link to comment
Share on other sites

Nem próbáltam. A sima sztereó működik, a fejhallgatóval nem kísérleteztem, mert gyakorlatilag csak arra 'tartom", hogy arra vannak kivezetve a rendszerhangok (meg minden egyéb... youtube, multimédia lejátszó... ). Zenére az M-Audio FW Audiophile van, az pedig tökéletesen megy.

Persze értem, én csak azért kérdem, mert 5.1-ben szerettem volna filmet nézni, amihez tök jó az 5.1 ha az működik. Nálam is a digi002-t be lehet állítani 5.1-re csak azt nehézkes bedrótozni... :)

Link to comment
Share on other sites

A hangkártyádon megy az összes kimenet?

Nem próbáltam. A sima sztereó működik, a fejhallgatóval nem kísérleteztem, mert gyakorlatilag csak arra 'tartom", hogy arra vannak kivezetve a rendszerhangok (meg minden egyéb... youtube, multimédia lejátszó... ). Zenére az M-Audio FW Audiophile van, az pedig tökéletesen megy.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem az ASUS alaplap helyett valamelyik Gigabyte-tal jobban jársz. Sokkal "támogatottabb" a "hackintosh közösség" által.

http://wiki.osx86pro....php/HCL_10.6.8

http://wiki.osx86pro....php/HCL_10.7.2

http://www.osx86.net/cat/14-dsdt.html

Ha PT8-ban gondolkozol, akkor csak a 10.6.8 jöhet szóba, mert 10.7-en nem fut, csak a 9.0.5 és felette.

Nekem egy - régebbi - Gigabyte P35-DS3R alaplapom van, és a 10.6.x és 10.7.x is "gyári vanilla" kernellel ment fel. (Most 10.7.2 van fenn)

A hangkártyádon megy az összes kimenet?

Link to comment
Share on other sites

Aktuálissá vált a Hackinosh beruházásom, leírom az elképzeléseimet, hátha van valakinek tapasztalata ebben a témában.

Egy Digidesign HD core PCI-X kártya menne bele egyenlőre, aztán majd UAD-2 és Process a következő terv.

Némi a googlizás után a következőre jutottam, ami tuti: ASUS P6T WS Professional alaplap és Intel XEON proci (még nem tudom, hogy melyik), a többi nem igazán lényeges.

A kérdés a következő:

Melyik OS?

Melyik Pro Tools?

Egyenlőre 10.6-on és PT 8-on gondolkozom.

Szerintem az ASUS alaplap helyett valamelyik Gigabyte-tal jobban jársz. Sokkal "támogatottabb" a "hackintosh közösség" által.

http://wiki.osx86pro....php/HCL_10.6.8

http://wiki.osx86pro....php/HCL_10.7.2

http://www.osx86.net/cat/14-dsdt.html

Ha PT8-ban gondolkozol, akkor csak a 10.6.8 jöhet szóba, mert 10.7-en nem fut, csak a 9.0.5 és felette.

Nekem egy - régebbi - Gigabyte P35-DS3R alaplapom van, és a 10.6.x és 10.7.x is "gyári vanilla" kernellel ment fel. (Most 10.7.2 van fenn)

Link to comment
Share on other sites

Aktuálissá vált a Hackinosh beruházásom, leírom az elképzeléseimet, hátha van valakinek tapasztalata ebben a témában.

Egy Digidesign HD core PCI-X kártya menne bele egyenlőre, aztán majd UAD-2 és Process a következő terv.

Némi a googlizás után a következőre jutottam, ami tuti: ASUS P6T WS Professional alaplap és Intel XEON proci (még nem tudom, hogy melyik), a többi nem igazán lényeges.

A kérdés a következő:

Melyik OS?

Melyik Pro Tools?

Egyenlőre 10.6-on és PT 8-on gondolkozom.

Link to comment
Share on other sites

Próbáld meg a nem "létfontosságú" kexteket - amelyek a PC-s hardware komponensekhez vannak - kiiktatni. (Pl. "himi-humi" alaplapi hangkártya driver csinált nálam olyat, hogy - ha benn volt az UAD kártya - leállt a boot folyamat. Kiiktattam, működött minden. Kerestem másikat, azzal működik minden. Lehet, hogy valamilyen "sleepenabler" vagy hasonló csinálja a "fesztivált".)

Status update: tegnap 10.7.2 felraktam és most minden megy csont nélkül. Nincs kp, és a PT is megy rendesen. Most happy van meg minden. A munkahelyemen is felraktam a gépemre a 10.7.2-t itt egyetlen gubanc van, hogy a monitor native felbontását nem tudom beállítani. 1920x1200-at kéne beállítanom, de csak 1900x1080-as lehetőség van. Most ezen reszelek éppen :)

Link to comment
Share on other sites

Csodás lenne, ha nálam is ez lenne a dolog, de van egy kext amire behal a rendszer, amit tuti a PT pakol fel. Pedig de jó lenne azt mondani hogy tökéletesen megy a rendszer. Viszont akkor lehúzok egy 10.7.2-t hátha azzal más lesz a dolog...

Próbáld meg a nem "létfontosságú" kexteket - amelyek a PC-s hardware komponensekhez vannak - kiiktatni. (Pl. "himi-humi" alaplapi hangkártya driver csinált nálam olyat, hogy - ha benn volt az UAD kártya - leállt a boot folyamat. Kiiktattam, működött minden. Kerestem másikat, azzal működik minden. Lehet, hogy valamilyen "sleepenabler" vagy hasonló csinálja a "fesztivált".)

Link to comment
Share on other sites

Hi,

Egy kis infó azoknak akik az osx86-al próbálkoznak

Minap installáltam egy 10.7.1 -et a gépemre. Meglepő módon minden elsőre ment, mint egy windows install... Felraktam a kext-eket, amikkel megy az alaprendszer, hangkártya, hálókártya frankón ment. Majd próbából egy uad2 6.1-es driver is felment, az is jó.. Na már csak PT9 volt porondon. Először Digi002 driver ment fel, pipa. Azután PT 9.05ös full telepítő következett, de a restart után egy kernel panic befigyelt. A S/L/E könyvtárból töröltem egy kext-et, amit a PT tett fel, és újra ment a gép, viszont PT nem megfelelően ment. BTW Érthető módon...

Szóval még PT 9 vs Lion-on nem tökéletes....

Nálam a PT 9.0.5 tökéletesen megy a 10.7.2-vel (10.7.1-gyel is ment.) Ja, és KP sem volt.

Link to comment
Share on other sites

Hi,

Egy kis infó azoknak akik az osx86-al próbálkoznak

Minap installáltam egy 10.7.1 -et a gépemre. Meglepő módon minden elsőre ment, mint egy windows install... Felraktam a kext-eket, amikkel megy az alaprendszer, hangkártya, hálókártya frankón ment. Majd próbából egy uad2 6.1-es driver is felment, az is jó.. Na már csak PT9 volt porondon. Először Digi002 driver ment fel, pipa. Azután PT 9.05ös full telepítő következett, de a restart után egy kernel panic befigyelt. A S/L/E könyvtárból töröltem egy kext-et, amit a PT tett fel, és újra ment a gép, viszont PT nem megfelelően ment. BTW Érthető módon...

Szóval még PT 9 vs Lion-on nem tökéletes....

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Nekem otthon egy asus p5q pro alaplapom van, és egy digi003-am. Vettem egy fw 2.0-ás kártyát, és arról hajtom az UAD2 sattelite-et, az alaplapi FW-ről pedig a digi002-at. Nálam semmi gond nem jelentkezett, protools 9-et használok, és az uad is jól megyk, mióta megvan a másik fw kártya. Nálam leginkább a display driverrel volt probléma, de az is megoldódott, teljes támogatással megy a video. Alaplapi hangkártya is kifogástalanul működik. Ha kell tudok részletes konfigot, és kext listát írni.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Lenne egy igen kellemetlen problémám, a hackintosh-al. Olyat csinál zenelejátszásnál pl. itunes, decibel, play stb.-ben, hogy ciklikusan megáll a lejátszás egy pillanatra. Ha alaplapi kártyát használom akkor semmi gond nincs. /Win7 alatt tökéletesen működik minden./ Amúgy egy firewire-ös interface-t használok/nék ami egy VIA chip-es fw kártyába csatlakozik. Találkozott valaki ilyennel? TI chipes kártyával más lenne a helyzet?

Köszönöm

Bocs hogy csak ilyen későn reagálok, de most regisztráltam :)

Hackintosht használok és ugyanez volt a problémám.

Szerintem a FW a gond...nekem alaplapi FW-hez csatlakozott.Win7 alatt semmi gond nem volt, de OSX Snow Leo és Lion alatt detto ez a kihagyás.

Már nincs meg a FW kártyám, jelenleg egy USB-s kártyát próbálok venni.

Ha annál is lesz ilyen probléma, akkor hangilag tényleg bukott a Hack :)

De mivel alaplapival gond nélkül megy minden, a FW a tippem.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Lenne egy igen kellemetlen problémám, a hackintosh-al. Olyat csinál zenelejátszásnál pl. itunes, decibel, play stb.-ben, hogy ciklikusan megáll a lejátszás egy pillanatra. Ha alaplapi kártyát használom akkor semmi gond nincs. /Win7 alatt tökéletesen működik minden./ Amúgy egy firewire-ös interface-t használok/nék ami egy VIA chip-es fw kártyába csatlakozik. Találkozott valaki ilyennel? TI chipes kártyával más lenne a helyzet?

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Félek a Windows-tól, megszoktam a Mac-et, nincs kedvem váltani... :)

Jó lenne, ha futna rajta a Logic. Én is hallotam jókat a Win 7-ről, de még sose használtam.

Valószínűleg lesz rajta mindekettő, aztán majd máglátom hogyan működik az OS X rajta. Jó lenne már kitörni a macbookozásból.

A kérdés valójában szerintem az, hogy megszoktad, vagy tényleg hozzá vagy kötve? Nem mindegy melyik. Ha csak egyszerű megszokásról van szó, akkor ne aggódj, a win7 tökéletes megoldás. Ha hozzá van kötve valaki a platformhoz (mindegy melyikhez) az már nehezebb.

Link to comment
Share on other sites

Van ezen a fórumon egy srác, Dragon Tamás, aki eléggé otthon van a Pro Tools-ban, ha jól tudom, ő is Windows 7-et használ, és UAD2-t is. ( Igaz Tamás? :) )

Kérdezz tőle.

Itt találsz tőle Pro Tools videókat:

http://digisample.hu

Nem az oprendszeren múlik.

Én csak tesztelésre használtam/használok win7-et, egyébként mac-et használok. De! Amit itt előttem már leírtak, az mind nagyon igaz. Két lehetőség van: 1. mac 2. win7

Az világon semmi baj nincs a win7-el, tök jól működik pro tools-al. Egy dologra kell nagyon odafigyelni, hogy a hardver ami alatta van, az legyen normális. Manapság a legtöbb szívás a dzsunga pc-vel van, ha valami minőségi alkatrészekből van összerakva, azzal nincs túl sok baj.

Az oprendszer és hardver (mac) még mindig lehet preferencia bizonyos dolgok miatt, de hidd el, hogy a gányolás ma már nem éri meg. Sokkal több idő megy el a szívással, a végére meg már az ember kedve megy el az alkotástól.

És bár én tiszta szívből mac-es vagyok (nem fan!), nem az oprendszeren fog múlni a munkád/hobbid/alkotásod minősége!

Link to comment
Share on other sites

Félek a Windows-tól, megszoktam a Mac-et, nincs kedvem váltani... :)

Jó lenne, ha futna rajta a Logic. Én is hallotam jókat a Win 7-ről, de még sose használtam.

Valószínűleg lesz rajta mindekettő, aztán majd máglátom hogyan működik az OS X rajta. Jó lenne már kitörni a macbookozásból.

Win 7-től ne félj, próbáld ki. Tedd fel rá a Pro Toolst és az UAD2-t, teszteld. Ha nem tetszik, még mindig ráérsz a Hackivel szívni. Elárulom, többet fogsz (szerintem), mint a Win 7-tel.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...