Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

OSx86 Project


BÁkos

Kérdés

Recommended Posts

Félek a Windows-tól, megszoktam a Mac-et, nincs kedvem váltani... :)

Jó lenne, ha futna rajta a Logic. Én is hallotam jókat a Win 7-ről, de még sose használtam.

Valószínűleg lesz rajta mindekettő, aztán majd máglátom hogyan működik az OS X rajta. Jó lenne már kitörni a macbookozásból.

Link to comment
Share on other sites

Nekünk mindnyájónknak problémái voltak a hackintosokkal. Sleep, hálózati és hanghibák voltak főleg. A vélemények nagyban azon múlnak, hogy ki mennyire professzionális környezetben használja őket, illetve a tűrésküszöbe hol van. Mi kihagyintottuk a Hackintosht mert elegünk lett belőle, lévén éles produkciókban kellemetlen volt vele zakózni. A Mac Pro-val hogyhogynem rögtön minden működött már akkor, mikor csak simán átraktuk a hackintoshból ugyanazt a vinyát.

Szerintem ennek amit te csinálsz semmi értelme. UAD-2 és PT TDM megy Windows alatt is. Miért forszíroznád az OS-X-et? A Win7-ről jókat hallottam.

Link to comment
Share on other sites

Működne biztos. Nekem 2 évig volt Hackintosh rendszerem, az még Leopard volt (IAtkos), és gond nélkül üzemelt (igaz, két napig szívtam, míg minden rendben működött).

A Logic is teljesen stabil volt. Én akkor direkt ehhez állítottam össze a gépemet. Alaplapnak tudom ajánlani a Gigabyte-ot.

Ha Hackintoshra szánod rá magad, akkor én azt javaslom, hogy próbáld a Snow Leopard Retail DVD-n alapuló módszereket, mert ennél tudsz frissíteni később, szemben a hack csomag megoldásokkal (iAtkos, iDeneb stb.). Mindenképp keress a telepítés menetéről leírást, mert mindenfélét kell ügyködni a sima telepítés után (kext-ek letöltése, másolása az adott helyre stb.), hogy minden simán menjen.

Ellenben, ha úgyis Pro Toolst használsz, akkor feleslegesnek tartom a Hackintosht, inkább javasolnám a Windows 7-et. Mondom ezt 5 év OSX, 2 év Hackintosh, fél év Ubuntu Linux használat után. :)

Ha nem vagy kifejezetten a Logicra ráizgulva, akkor szerintem teljesen felesleges a Hackivel szivatnod magad.

Link to comment
Share on other sites

Na, akkor kezdeném is:

A következő okok miatt kellene egy ilyen gép:

- Szeretnék PT TDM-et és UAD-2-őt

Nyilván korlátozva vannak az anyagi lehetőségeim. Új Mac Pro-t és új PCIe-es PT TDM-et biztos nem veszek mert drága nekem. Marad a használt Mac Pro és a PCI-os TDM "pár száz" dolcsiért az ebay-ről. A probléma a következő: a kettő nem működik mivel nincs hova tenni a TDM kártyát.

Megoldás:

- hackintosh pc->van benne PCI és PCIe is->belemegy a PCI-os TDM és az UAD2 is-> olcsón boldog vagyok :)

A kérdéseim a következők:

-Mennyire érzékenyek az ilyen gépekre a TDM és UAD2 kártyák?

-Milyen hardvereket tudnátok ajánlani?

-Egyáltalán működne ez így?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...