Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

DAC, keverő, erősítő ?


Pixelwalker

Kérdés

Sziasztok !

Kéne egy kis segítség, mert már nem tudom hogy legyen
Először is eladtam a hifi cuccom, kompletten (  2 erősítő, hangfalak+sub ) mindent
Ma vettem egy hangfalpárt ( Mackie MR5 mk3 )
A probléma a következő, vagyis még hiányosság

Amiről használom :
PC - Emu 1212-m, viszont nem mindig zenélek, ugyanis ugyan ebben a gépben van egy Asus xonar DGX hangkártyám is, amit másik windowson használok
Itt filmezek, játszom stb
Szóval egy időben nem mennek
Viszont szeretném mindkettőt használni nyilván
Eddig ugye a házimozi erősítővel sima liba volt, a bemenetek között váltogatni de jelenleg nem tudom mivel tudnám helyettesíteni
Igazából ami még fontos, hogy a xonar-t és az E-mu-1212-t fejhallgatóval is használom esténként, hogy ne zajongjak

Próbáltam érthetően leírni, remélem segítetek, hogy mi lenne a legcélszerűbb

Fejhallgató erősítő, DAC, vagy mivel tudnék akkor ebből a két hangkártyából végül is minden csatornát használni ?

Szóval még egyszer
Emu 1212m kéne hangfalra és a fejhallgatóra is
Xonar szintén ugyan ez

 

Köszönöm a segítséget előre is

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Volt még anno egy driver az e-mu 1212m-hez amit lementettem, és most feltelepítve az a meglepetés ért,

hogy simán felszaladt win10-re

elsőre hibátlanul működik, van hang, állítható midnen patchmix dsp szoftver is megy.

Elindítottam filmet, youtube stb minden rendben, viszont ha egy játékot is elindítok, ott néha néha megreccsen

Olyan hangja van, mint amikor zeneszerkesztés közben a buffer megteleik és ilyenkor a latency-t feljebb kell húzni

Viszont ilyen beállítást a saját driverében nem igen találok

Ha ez megoldódna nagyban segítené a helyzetet, ugyanis akkor már csak egy kártyát kellene használni + egy fülest

Link to comment
Share on other sites

15 órája írta Pixelwalker:

Köszi mindenkinek. Sokat segítettetek. Mostantól rajtam a sor, hogy mi lesz. Megálmodom. Bár ez hogy 1212m csak zenélésre jó, mert játék alatt recseg nem tudom hova tenni és infót se találok róla. Vagy senki nem használja játszani. Tegnap megnéztem és pontosan ugyan úgy, ugyan akkor recseg ha pl elindítok egy játékot. Azt hittem hogy esetleg torzítana, de levettem próbaképp-15db vel. A helyzet ugyan az. Szóval ötletem sincs. Nagyon bosszantó.

Ez melyik verzió? PCI vagy PCIe? Windows beállítások rendben vannak? Próbálj ki valamit: Vezérlőpult/Rendszer és biztonság/rendszer/ speciális fül, teljesítmény rovat/beállítások gomb/speciális fül/ nagyobb processzor teljesítmény rendelése  háttérszolgáltatásokhoz legyen bejelölve. 

Link to comment
Share on other sites

Köszi mindenkinek. Sokat segítettetek. Mostantól rajtam a sor, hogy mi lesz. Megálmodom. Bár ez hogy 1212m csak zenélésre jó, mert játék alatt recseg nem tudom hova tenni és infót se találok róla. Vagy senki nem használja játszani. Tegnap megnéztem és pontosan ugyan úgy, ugyan akkor recseg ha pl elindítok egy játékot. Azt hittem hogy esetleg torzítana, de levettem próbaképp-15db vel. A helyzet ugyan az. Szóval ötletem sincs. Nagyon bosszantó.

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Pixelwalker:

Nem vagyok semmi jó elrontója. Simán bevállalnám azt hogy usb-s hangkártyát használjak. Pl focusrite scarlett. És ilyen formán akár a solo is elég lenne, csatlakozók tekintetében, de annak kell utána néznem hogy ezen mennyire menne a sok sok vsti egyszerre, és mennyire bírkózna meg a játékokkal is teszem azt. Muszáj lenne kipróbálnom egyet valahogy mert ha megveszem és nem jó, szíven szúrom magam

 

HitSpace-ben van erre lehetőséged. Kifizeted, hazaviszed, kipróbálod, ha nem jön be visszaviszed, és visszakapod a pénzt.

Link to comment
Share on other sites

Nem vagyok semmi jó elrontója. Simán bevállalnám azt hogy usb-s hangkártyát használjak. Pl focusrite scarlett. És ilyen formán akár a solo is elég lenne, csatlakozók tekintetében, de annak kell utána néznem hogy ezen mennyire menne a sok sok vsti egyszerre, és mennyire bírkózna meg a játékokkal is teszem azt. Muszáj lenne kipróbálnom egyet valahogy mert ha megveszem és nem jó, szíven szúrom magam

 

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta Pixelwalker:

Nem tudom. Félek egy usb-s hangkártyától, hogy sok lesz a késés emu hoz képest. A gépen egy rakás hangszert használok egy időben és pl a xonar is elhasal bőven emuhoz képest. 20ms re van állítva így még a midibillentyűt is lehet használni relatíve érzékenyen. Xonarral már nem lehet. Mit tud egy usb-s eszköz ilyen szinten ?

 

Nem fog elhasalni az USB-s. Steinberg, Focusrite termékekkel próbálkozz szerintem. 

Link to comment
Share on other sites

18 perccel ezelőtt írta Tetsuo:

Végül csak leírod azt, amit az első hozzászólásban kellett volna. ;-)

Mire gondolsz ? Mit írok le. Kicsit elkanyarodott itt a téma. Mert eredetileg teljesen más volt a téma. Amire kaptam is megoldást. Ez amiről most van szó ez nem egészen megoldás, csak max 2 helyett 1 bemenetes kontroller is elég lehet(ne) ha megfelelően működne

 

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom. Félek egy usb-s hangkártyától, hogy sok lesz a késés emu hoz képest. A gépen egy rakás hangszert használok egy időben és pl a xonar is elhasal bőven emuhoz képest. 20ms re van állítva így még a midibillentyűt is lehet használni relatíve érzékenyen. Xonarral már nem lehet. Mit tud egy usb-s eszköz ilyen szinten ?

 

Link to comment
Share on other sites

13 órája írta Pixelwalker:

Hát most mindenen agyalok, de nagyon nem jövök ki sehogy sem jól a dologból. Xonar dgx nem ér semmit. Pár ezer. Emu1212m szintén egy tizes max. És akkor se kártya se vezérlő még. És sokkal több pénzem se lett. :( 

30-40 korul egy USB-s Focusrite, akar hasznaltan is, az megy mindennel, meg Linux-al is gond nelkul

Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta axon.dust:

Azzal menne, bar itt mar felmerul, hogy miert nem adod el az emut es a xonart is plusz hozzarakod azt a lovet amit vezerlore szannal es veszel egy olyat ami mukodik mindennel es tamogatott is

Hát most mindenen agyalok, de nagyon nem jövök ki sehogy sem jól a dologból. Xonar dgx nem ér semmit. Pár ezer. Emu1212m szintén egy tizes max. És akkor se kártya se vezérlő még. És sokkal több pénzem se lett. :( 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Pixelwalker:

A probléma az e-mu-val az lenne. Hogy tudtommal win10 es driver nincs és nem is fog tudni így teljesértékűen működni. 

Palmert 45 ezer. Az sok nekem. Jelenleg. Azzal menne minden egy időben igaz ?

Azzal menne, bar itt mar felmerul, hogy miert nem adod el az emut es a xonart is plusz hozzarakod azt a lovet amit vezerlore szannal es veszel egy olyat ami mukodik mindennel es tamogatott is

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Hobkins:

Szia!

Elég egy hangkártya. Menni kell a játéknak is rajta kifogástalanul. E-mu maradjon a gépben, és ehhez vegyél valamit korrekt áron. NeoC kolléga által említett cucc SM PRO M-Patch2 név alatt is fut. 
http://www.smproaudio.com/index.php/en/products/monitor-controllers/m-patch-2

Persze, hogy SMPro, es nem SPL.

rosszul emlekeztem, pedig nap, mint nap latom....:)

Link to comment
Share on other sites

24 perccel ezelőtt írta Pixelwalker:

Ahogy írtam nem csak zenélgetek hanem játszom is. Na most egyszer még anno mikor megvettem az emu-t kipróbáltam egy egy játékkal és recsegett a hang. Na most vagy azért volt mert nem voltam elég szemfüles és a 44 /48khz ek nem voltak rendben vagy nem tudom de mindenesetre offoltam a témát. Ezért egy speciálisan erre való kártyát is vettem. Anno x-fi most meg sonar dgx van. Elég oda. Lehet meg kéne próbálni megint emu-val ?

Szia!

Elég egy hangkártya. Menni kell a játéknak is rajta kifogástalanul. E-mu maradjon a gépben, és ehhez vegyél valamit korrekt áron. NeoC kolléga által említett cucc SM PRO M-Patch2 név alatt is fut. 
http://www.smproaudio.com/index.php/en/products/monitor-controllers/m-patch-2

Link to comment
Share on other sites

Ahogy írtam nem csak zenélgetek hanem játszom is. Na most egyszer még anno mikor megvettem az emu-t kipróbáltam egy egy játékkal és recsegett a hang. Na most vagy azért volt mert nem voltam elég szemfüles és a 44 /48khz ek nem voltak rendben vagy nem tudom de mindenesetre offoltam a témát. Ezért egy speciálisan erre való kártyát is vettem. Anno x-fi most meg sonar dgx van. Elég oda. Lehet meg kéne próbálni megint emu-val ?

Link to comment
Share on other sites

https://hitspace.hu/mackie-big-knob-passive.html

Ennél lejjebb (újban) nincs, és még ehhez is kell a Te esetedben egy második ketyere a B kimeneti utadra, mint fejhallgató erősítő...

MÁS:

https://hitspace.hu/jbl-m-patch-2.html

Nekem ilyen szolgál egyébként sok éve (igaz SPL felirattal a JBL helyett), és teljesen rendben van arra, amire nekem kell. Ilyet lőhetsz talán használtban a célösszegeden belül.

Van passzív A-B(aux) in > A-B-AB outja, mute, stereo/mono kapcsolója, és egy aktív (egész jó) füles kimenete. Igaz, gyárilag pont a fordítottja, mint ami neked kell, de az in+aux bemenetek megoldást jelentenek.

Nézegesd az Ebayen JBL és SPL márkanév alatt is. Teljesen ugyanaz a márkanéven kívül. Még a szine is....:D

Link to comment
Share on other sites

20 perccel ezelőtt írta axon.dust:

De megoldható abban az esetben, ha nem gond a fent nevezett hangkártyák viszonylag jó hangját totálisan elcseszni egy hulladék keverővel :) + a fent nevezett Behringer csodán csak unbalanced kimenet van, ami nem túl ideális, ha már a hangfalakon balanced van.

Na most jól elbizonytalanodtam. Valamit pedig vennem kell akár használtan is de 15-20 ezerből ki kiéne jönnie. Hacsak nem valami kihagyhatatlan ajánlat akkor nagyon max 25 de jobb lenne olcsóbban. Tipp ?

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...