Jump to content
Ménemszól.hu
  • 1

Monitor hangfal kis hangerőhöz


axon.dust

Kérdés

  • Válaszok 115
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

53 perccel ezelőtt írta A/D:

Zárójelben jegyzem, hogy az új Genelec 80-as széria masszívan jobb mint a régi. Ezt arra mondom, hogy új hivatkozási alap van etekintetben, és hogy nálunk van régi és új Genelec is. (most még legalábbis)

Múlthét előtt voltunk egy hosszabb teszten nálatok két kollégával, egyikünknek kell új hangfal most és végighallgattunk egy jó párat (Genelec 8040, Dynaudio BM6A, Event Opal, Neumann KH310, ATC SCM25A) Persze nem egy kategóriába sorolhatók, de a cél nem is az volt.A Genelecet már a legelején egyöntetűen a legrosszabb hangfalnak találtuk, a végére sem változott a véleményünk. A/B tesztben a BM6A mellett is alulmaradt. De kíváncsi vagyok mit tud az új. A tesztünk győztese amúgy a KH310 lett, az Opal is csúnyán leszerepelt. Az ATC-t nagyon jónak találtuk nyilván, bár basszusban és a mély tartomány pontosságában elmaradt a Neumantól (de ez a kisebb woofer miatt egyértelmű). Jelenleg szerintem ár érték arányban a KH310 a legjobb hangfal ami kapható. Egyszer összevetném a BM15A-val, lehet hogy elcsábulnék :)

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta axon.dust:

Múlthét előtt voltunk egy hosszabb teszten nálatok két kollégával, egyikünknek kell új hangfal most és végighallgattunk egy jó párat (Genelec 8040, Dynaudio BM6A, Event Opal, Neumann KH310, ATC SCM25A) Persze nem egy kategóriába sorolhatók, de a cél nem is az volt.A Genelecet már a legelején egyöntetűen a legrosszabb hangfalnak találtuk, a végére sem változott a véleményünk. A/B tesztben a BM6A mellett is alulmaradt. De kíváncsi vagyok mit tud az új. A tesztünk győztese amúgy a KH310 lett, az Opal is csúnyán leszerepelt. Az ATC-t nagyon jónak találtuk nyilván, bár basszusban és a mély tartomány pontosságában elmaradt a Neumantól (de ez a kisebb woofer miatt egyértelmű). Jelenleg szerintem ár érték arányban a KH310 a legjobb hangfal ami kapható. Egyszer összevetném a BM15A-val, lehet hogy elcsábulnék :)

 

nem a véleményed vitatom, sőt... nálunk mindenki a Genelecet preferálja az árkategóriában akár a BM6 ellenében is (olyan motorosokat is beleértve mint Silk). ez csak annyit jelent, hogy a dolog minimum nem egyértelmű. és egyáltalán nem számít az, hogy ki mit gondol ezekről. Ezért kell csekkolni. Egyébként valószínűleg a szempontjaink is teljesen mások. Mi sok évig Dynaudióztunk (BM15A, BM6A), és idő kellett ahhoz, hogy észrevegyük, hol van velük elesés. Ez pedig innentől kezdve részünkről szempont, neked valószínűleg nem.

ATC SCM25 vs KH310-et említetted basszus kérdésben? Az viszont tényszerűen tévedés, műszerrel is szívesen megmutatom.  Ahogy ez is: "de ez a kisebb woofer miatt egyértelmű" (fyi a Mackie MR8-nak 8"-os wooferje van, de megígérem neked, hogy a Focal SM9-et is megfirkálja. A két hangfal között semmilyen szinten semmilyen paraméterben nincs verseny az árat leszámítva). A félreértést itt a szubjektum és az objektivitás keveredése okozza. Ami neked jobban tetszik az még nem biztos hogy azt jelenti hogy az a pontosabb. Lehet, hogy a felvételed gyengébb. Kedvenc példám mikor a műszeresen kisebb dinamikával rendelkező hangfalakat szokták az amatőrök kihozni részletesebbnek, mivel "a halkabb részek is jobban hallhatók" (ha az erősítő kompresszorként működik ugye ez történik). Nem divat nagyon nálunk mostanában, mivel mindenki saját maga vezényli a hangfaltesztet, de érdemes lehet megkérdezni tapasztalt rókákat, akiknek tényleg összetett szempontrendszerük van, és megtalálják azokat a buktatókat is, amiket a kevésbé tapasztaltak nem.

Link to comment
Share on other sites

Egy nagyon fontos tenyezo felett amugy szinte minden ilyen topikban elsiklik a beszelgetes menete, megpedig, hogy milyen stilusu zene all jol egy hangfalnak. Nagyon nem mindegy, hogy technot keszitunk, black metalt, vagy klasszikus zenet - meg ha egy studio monitort obejktiv eszkoznek is veszunk, ahol cel a legnagyobb linearitas es precizitas; tok mashogy szolnak es tok mas tipusok valnak be bizonyos zenekhez

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta axon.dust:

Múlthét előtt voltunk egy hosszabb teszten nálatok két kollégával, egyikünknek kell új hangfal most és végighallgattunk egy jó párat (Genelec 8040, Dynaudio BM6A, Event Opal, Neumann KH310, ATC SCM25A) Persze nem egy kategóriába sorolhatók, de a cél nem is az volt.A Genelecet már a legelején egyöntetűen a legrosszabb hangfalnak találtuk, a végére sem változott a véleményünk. A/B tesztben a BM6A mellett is alulmaradt. De kíváncsi vagyok mit tud az új. A tesztünk győztese amúgy a KH310 lett, az Opal is csúnyán leszerepelt. Az ATC-t nagyon jónak találtuk nyilván, bár basszusban és a mély tartomány pontosságában elmaradt a Neumantól (de ez a kisebb woofer miatt egyértelmű). Jelenleg szerintem ár érték arányban a KH310 a legjobb hangfal ami kapható. Egyszer összevetném a BM15A-val, lehet hogy elcsábulnék :)

Milyen műfajú zenékkel próbáltatok?

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta A/D:

(fyi a Mackie MR8-nak 8"-os wooferje van, de megígérem neked, hogy a Focal SM9-et is megfirkálja. A két hangfal között semmilyen szinten semmilyen paraméterben nincs verseny az árat leszámítva). 

Ezt ugye nem úgy érted, hogy a Mackie jobb lenne a Focal-nál?

Link to comment
Share on other sites

15 órája írta PropaneB:

Jogos! :-)

 Ez egy szleng:   " egy kiló" = 100  000 Ft , ami persze helytelen, mert a kilo görögül ezret jelent, de a Magyarok  még is így használják. ezt rövidítettem 1k-ra

Ezért kell vigyázni a szlenggel. Kis híján vettem egy keverőt egy kedves kollégától, aki itt hirdetett. Az adásvétel leginkább az én - szlenggel kapcsolatos - tudatlanságom miatt hiúsult meg. Csatinak becézte a csatornákat és én egész mást értettem rajta, mint ő. A mai napig nem tudja, hogy ezzel szúrta el az eladást. 

Link to comment
Share on other sites

A távolságban van valami amit mondasz, lehet hogy az erre fordítandó összegből kéne inkább gyártatnom valami sínt, amin tudom közelebb hozni a hangfalakat, ha szükséges :D

HD25-el amúgy egyetértek, nekem is az az elsődleges fülesem, immár 15 éve azt használom, igaz már ducktape tarja össze több helyen, de nekem fülesben az a referencia (már nagyon megszoktam a hangját)

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 9/5/2017 at 20:31 írta AudioWorks Hangtechnika:

:))) és ha az EMES Kobalt Magyarországon kapható lenne, mit ajánlanál? :) 

bocs, csak ennyi idő után a szakmában mindig előkerülnek a "tuti megfejtések", amik rendre pont azok, amiket szinte senki nem ismer. És most nem a most befutó termékekről beszélek aminél ez természetes, hanem az ezer éve kapható dolgokról. Az indítóposzt 100k-ig terjedő halk hangerőn is pontos hangfalat akar úgy, hogy a BM mellett legyen pontos. Ez elég szigorú, nemde? Eleve, a BM árának töredékéért szeretne legalább olyan pontos hangfalat, mely képességei azon túlmutatnak. 

Ekkor: 9/5/2017 at 17:34 írta axon.dust:

A BM-ek midfieldként vannak nálam, kb 2.5m távolságra a sweet spottól, tök jól belöve, ez az ideális nekik, meg a 85-90db körüli hangerő minimum. Ezen a részen nem szeretnék változtatni, megszoktam, működik. Kis hangeron nem túl ideális a hangképe, és viszonylag messze is vannak.

Sávolás alatt azt értem, hogy max 1-1 sáv felvételére használnám, a mixet már a BM-ekkel készíteném, ahogy eddig.

Axon Dust, nem kételkedem abban, hogy amit hallasz az úgy van, de a következtetésed helytelen. Az emberi hallás nagyon nem független a hangerőtől (gyakori hiba, hogy mindenki a saját fülére csalhatatlan műszerként tekint). Ha pedig a problémának ez a primér oka, akkor azzal nem más hangfal fog segíteni, vagyis nem arról van szó, hogy a BM-ek sajátossága lenne az, amire konklúdáltál. Én nem gondolom, hogy a BM-en kis hangerőn ne lehetne elég pontosan dolgozni, inkább a távolság lehet a gond (direkt vs visszaverődő hang aránya), no meg az, ha egy jóval BM alatti színvonalú eszközt akarsz bevenni a játékba.

Természetesen a füles is nagyon jó opció lehet, sőt. Én egyre többször használok Sennheiser HD25-öt "másik aspektus" okán. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta axon.dust:

A "más monitorok" akkor most azt jelenti, hogy Genelec-ekkel össze lehet hasonlítani, vagy ténylegesen össze lehet hasonlítani az árkategória további fent említett modelljeivel is?

Azt jelenti, hogy az APS Klasik mellé (jelenleg) EMES Kobalt/Quartz/Pink/Black és Genelec 8020/8030/8040 monitort tudok tenni.

Link to comment
Share on other sites

Mi mondtuk az Audioworksnek hogy kíváncsiak vagyunk, és hogy várjuk mi is a cuccot.

Zárójelben jegyzem, hogy az új Genelec 80-as széria masszívan jobb mint a régi. Ezt arra mondom, hogy új hivatkozási alap van etekintetben, és hogy nálunk van régi és új Genelec is. (most még legalábbis)

Ha esetleg nem láttátok még, csináltunk egy filmet arról, hogy a Hit Space most hogy néz ki, ebben látszik a monitor tesztelő SZOBÁNK (tehát ennek dedikált helység van: bementek, senki nem zavar benneteket, teszteltek amit akartok). Az asztalt most cseréljük egy erre kialakítottal, de amúgy a színvonalra jellemző a motoros towersonic állvány és a dangerous vezérlő. (Szerintem hangfalteszthez kötelező egy monitor switcher, nem gondolom, hogy enélkül jól lehetne boldogulni).

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta AudioWorks Hangtechnika:

Nálam az EMES (Kobalt, Quartz, Pink, Black) más monitorok társaságában (mint például a Genelec 8020/8030/8040) eddig is kipróbálható volt, mostantól az APS Klasik is.

A "más monitorok" akkor most azt jelenti, hogy Genelec-ekkel össze lehet hasonlítani, vagy ténylegesen össze lehet hasonlítani az árkategória további fent említett modelljeivel is?

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta axon.dust:

Ezek a hangfalak meghallgathatók bárhol? Összehasonlíthatók, A/B tesztelhetők az árkategória többi versenyzőjével (Focal, Genelec, Dynaudio, Mackie, KRK, stb).  Mert enélkül igen nehéz lesz eladni őket.

Nálam az EMES (Kobalt/Quartz/Pink/Black) más monitorok társaságában (mint például a Genelec 8020/8030/8040) eddig is kipróbálható volt, mostantól az APS Klasik is.

Aki szeretne APS Klasik-ot látni és hallani kérem jelezze, BP-i stúdió környezeteben napokon belül tesztelhető a monitor.

Aki pedig csak tájékozódna az új modellel kapcsolatban, annak jó kiindulópont a híres-hírhedt GearSlutz fórum és az eddig igen pozitív tesztek és felhasználói értékelések.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta axon.dust:

Ezek a hangfalak meghallgathatók bárhol? Összehasonlíthatók, A/B tesztelhetők az árkategória többi versenyzőjével (Focal, Genelec, Dynaudio, Mackie, KRK, stb).  Mert enélkül igen nehéz lesz eladni őket.

Nálam. Nemsokára lesz nálam belőlük, lehet jönni hallgatózni :-)... Másoknak is!

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 09. 23. at 19:16 írta AudioWorks Hangtechnika:

A német tervezésű és gyártású EMES stúdiómonitorok után figyelmetekbe ajánlom a lengyel APS termékeit.

Ezek a hangfalak meghallgathatók bárhol? Összehasonlíthatók, A/B tesztelhetők az árkategória többi versenyzőjével (Focal, Genelec, Dynaudio, Mackie, KRK, stb).  Mert enélkül igen nehéz lesz eladni őket.

Link to comment
Share on other sites

22 órája írta brvlt:

Igen, többek között annak a vitának az engem is érintő része ; ) miatt húzok a Focal felé, most 65 és 80 összehasonlításokat nézegetek. Többen is írtátok, hogy a 65 a legjobban sikerült darab, viszont a 80-ról is jókat olvastam, és az még éppenhogy, de beleférne a költségvetésbe..

Gondolom a különbség oka az, hogy ugyanaz a tweeter van mindkét dobozban, a 80-asnál nagyobb wooferrel párosítva, így annak "sötétebb" hangképe lehet. Bár ez valamelyest kompenzálva lehet a nagyobb teljesítményű erősítővel. Ez az a pont, amikor A/B teszt nélkül semmi értelme bármi továbbit filozofálni. Meg kell hallgatni, melyik tetszik jobban.

Link to comment
Share on other sites

13 órája írta draco draconis:

Dutch választását ajánlanám, pont lefutott "az előbb" kissé vérre menően is hogy ki mit mond ennyiért 200e-ért.

Igen, többek között annak a vitának az engem is érintő része ; ) miatt húzok a Focal felé, most 65 és 80 összehasonlításokat nézegetek. Többen is írtátok, hogy a 65 a legjobban sikerült darab, viszont a 80-ról is jókat olvastam, és az még éppenhogy, de beleférne a költségvetésbe..

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta brvlt:

Sziasztok,

kb. 200k-ért szeretnék egy pár közeltéri monitorhangfalra beruházni, és a fórum, net, stb. átböngészése után az alábbi négy versenyző maradt állva:

Adam F7
KRK Rockit8 G3
Focal Alpha 65
Focal Alpha 80

8-10 évvel le vagyok maradva az aktuális trendekkel kapcsolatban, úgyhogy egy kis segítség jól jönne a választásban. Csak a zeneíráshoz kellenének (elektronikus zene analóg és digitális vasakkal), home körülmények közé.

Előre is köszönöm,
Zsolt

(üdv a régi hitspace fórumos arcoknak)

Dutch választását ajánlanám, pont lefutott "az előbb" kissé vérre menően is hogy ki mit mond ennyiért 200e-ért.

Link to comment
Share on other sites

A német tervezésű és gyártású EMES stúdiómonitorok után figyelmetekbe ajánlom a lengyel APS termékeit.

APS Klasik

  • 2-utas aktív közeltéri monitor
  • 7" (18 cm) cellulóz LF és 3/4" (1.9 cm) alumínium dóm HF hangsugárzó
  • 35 Hz - 25 kHz (+/- 2 dB)
  • 2 x 75 W Class A/B erősítő
  • 103 dB RMS
  • THD 0.005% (@5 W), 0.1% (@50 W)
  • XLR szimmetrikus és RCA bemenet
  • 8 lépésben állítható bemeneti jelszint
  • szabályozható HF (+/- 1.5 dB)
  • hőmérséklet, túláram és rövidzár elleni védelem
  • opcionális aktív készenléti elektronika (2 W)
  • lengyel tervezés és gyártmány (Made in Poland)
  • 5 év jótállás

Hazai bevezető ár (/pár): 298.450 Ft (235.000 Ft + Áfa)

A Klasik, a professzionális monitor kategória (egyik) Best-Buy ajánlata hivatalos forrásból, hazai mércével elérhető áron mostantól itthon is kapható.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...