Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

ISA ONE & DI BOX


hufnager

Kérdés

Üdv!

A következő kérdésben kérném a véleményeteket. Adott egy Isa One előfok, gitár, és basszusgitár DI jelét is szeretném rögzíteni. Sajnos az Isa Di bemenete túlvezérel, így azt a tanácsot kaptam, hogy egy külső DI box beiktatásával rögzítsem a DI jelet.

A kérdés arra irányul, hogy  milyen DI box-ot vegyek? A keret 30e ft. Illetve a DI box line kimenetét kössem az Isa line bemenetére vagy a hangkártya (focusrite saffire pro 14) line bemenetére? (gyanítom az előbbi :))))

Az is érdekelne, hogy vsti hangszert érdemes-e kiküldeni a DAW-ból és felvenni az Isa-n keresztül vagy csak natúr rendereljem le. (nyilván mono szólóhangszerre gondolok)

 

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 62
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

1 órával ezelőtt írta Herkules:

De én nem a hi-z instrument bemenetről beszélek, hanem az ISA ONE DI csatornájáról, ami tök független a preamptól. Az egy rendes DI, mintha egy külön boxod lenne, simán veri a radial-okat amúgy. Azért tartom mert nincs az árában olyan DI, ami hozná hangban az amp kimenetet... Nem olyan mint a 430-on vagy a 828-on azok nem használhatóak gitárra. 

Lehet, hogy ez más elektronikailag, mint a többi, ezt nem tudom, de ránézésre ez ugyanúgy egy sima HiZ instrument bemenet, mint ami az összes többin is van, csak itt csináltak hozzá egy továbbküldőt az erősítőhöz, ami tök jó, mert így nem kell DI-box a jel szétosztásához.
Hangilag kifogástalanul szól a többin is a HiZ instrument bemenet, csak sajnos szinte minden gitár túlvezérli és többektől úgy hallottam, hogy ez ennél is így van.
 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta csomati:

Amúgy, jut eszembe... mikrofonoznod kellene a gitárt és a basszus meg a DI-n keresztül rögzíteni. Miért szeretnéd a gitárt vonalból?!?

Már régóta alapkövetelmény, hogy a mikrofon mellett legyen natúr vonaljel is.
Enélkül nem lehet rendesen kieditálni, ha szükséges, nem lehet reampolni, ami szinte mindig kell, stb.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta deneverstudio:

Pedig a legtöbb gitár, vagy bass sajnos túlvezérli mindegyiket.
Valahogy nagyon rosszul méretezték azt a Hi-Z bemenetet.
A későbbi típusokon mintha egy kicsit jobb lenne a helyzet, de azok sem jók, így általában marad a külső DI-box.
Ezt leszámítva persze tök jók, nálunk is van 430, 428 és 828 is.

Okosítsatok! Nekem 828 van, nálam még nem jelentkezett ez a túlvezérlési probléma. Az instrument bemeneteknél is két Z állás közül választhatunk: alacsony és magas.

Hány dBfs számít nektek túlvezéreltnek?

Link to comment
Share on other sites

15 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Ezek szerint a többinél ki van kötve a trafó?
Nem csak más illesztőtrafó van a különböző impedanciáknál?
Ezt nem igazán vágom, de majd utána nézek.

Na ez nekem sem kristálytiszta!

Egyelőre azt hiszem nincs más illesztőtrafó, de ha megtudsz erről valami pontosat, akkor szólj te is!

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta PropaneB:

Okosítsatok! Nekem 828 van, nálam még nem jelentkezett ez a túlvezérlési probléma. Az instrument bemeneteknél is két Z állás közül választhatunk: alacsony és magas.

Hány dBfs számít nektek túlvezéreltnek?

Hallani, hogy letorzul, meg látni a műszereken is. Letekered nullára a gaint és még mindig bőven sok.
Persze ez csak gitároknál, basszusnál gond. Ha szintit veszel fel, azzal nem lesz semmi baj, mert ott van hangerőd, amit le tudsz venni.
A VU-méteres verziókon tök egyértelmű, mert ha nulla fölé megy, akkor biztosan torz, de LED-esen is látszik, ha sok.
Ott a sárga már veszélyes terület, a piros meg ugye egyértelmű.
Csak kisjelű single coil puckupokat lehet vele felvenni, a legtöbbet már egy mezei EMG-81 is túllövi.

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta PropaneB:

Na ez nekem sem kristálytiszta!

Egyelőre azt hiszem nincs más illesztőtrafó, de ha megtudsz erről valami pontosat, akkor szólj te is!

Gondolom csak egy trafó van külön leágazásokkal,  így értettem a más illeszetőtrafót.
Tehát fizikailag vélhetően csak egy van benne, de csak tippelek.
Silk biztosan tudja ezeket.

Link to comment
Share on other sites

51 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Lehet, hogy ez más elektronikailag, mint a többi, ezt nem tudom, de ránézésre ez ugyanúgy egy sima HiZ instrument bemenet, mint ami az összes többin is van, csak itt csináltak hozzá egy továbbküldőt az erősítőhöz, ami tök jó, mert így nem kell DI-box a jel szétosztásához.
Hangilag kifogástalanul szól a többin is a HiZ instrument bemenet, csak sajnos szinte minden gitár túlvezérli és többektől úgy hallottam, hogy ez ennél is így van.
 

Igen más, tök kölün áramkör. Volt ISA 430-am sokáig, 828 most is van és azokon valóban kb minden gitár túlszalad. Az ISA ONE DI-jén nem megy túl se az EMG81, se a BlackOut, se semmilyen nagyjelű passzív. Az amp kimenete meg kifejezetten jobb mint a radialok, nagyon jól megmarad a magas és a dinamika is, funkys gitárokon nagyon kijön, a radialok ebben gyengébbek. Egy jobbat hallottam, az a millenia volt, de az meg bitang drága DI boxnak :D

Link to comment
Share on other sites

31 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Gondolom csak egy trafó van külön leágazásokkal,  így értettem a más illeszetőtrafót.
Tehát fizikailag vélhetően csak egy van benne, de csak tippelek.
Silk biztosan tudja ezeket.

Csak egy trafó van az ISA előfokokban és csak a mikrofon jelútban, tehát pl. a line bementen nincs. 

Link to comment
Share on other sites

13 perccel ezelőtt írta Herkules:

Igen más, tök kölün áramkör. Volt ISA 430-am sokáig, 828 most is van és azokon valóban kb minden gitár túlszalad. Az ISA ONE DI-jén nem megy túl se az EMG81, se a BlackOut, se semmilyen nagyjelű passzív. Az amp kimenete meg kifejezetten jobb mint a radialok, nagyon jól megmarad a magas és a dinamika is, funkys gitárokon nagyon kijön, a radialok ebben gyengébbek. Egy jobbat hallottam, az a millenia volt, de az meg bitang drága DI boxnak

Ez tök jól hangzik, mégis már többen mondták, hogy ez is túlvezérel, úgyhogy akkor most passz.
Majd kérek valahonnan kölcsön és megnézem személyesen is, ha lesz rá alkalmam, de persze elhiszem neked is,
csak letesztelném én is. Mondjuk az EMG81 pont nem egy túl nagy jelű pickup, vannak sokkal nagyobbak is.
Meg ha be van kötve egy wah pedál, akkor mindjárt még nagyobb lesz a jel a középkiemelés miatt és ezt még bőven el kellene bírnia egy ilyen bemenetnek.

Az ISA 428-at majd lehet, hogy átalakíttatom egy szakemberrel, hogy jó legyen, mert azon is nagyon jó hangja van az instrument bemenetnek.
Szerintem az ISA One-on is attól szól ez jól, hogy nincs trafó a jelútban, mint egy külső Dibox esetén.
Nem találtam kapcsolási rajzot hozzá, hogy hogyan van ez rész megoldva benne.

Érthetetlen amúgy, hogy ezt hogyan tudták így elrontani a többi verzión. Jól ismert paraméter az összes pickup kimenő jelszintje.
Meg hát nem hiszem, hogy ki sem próbálták a tervezés során.
Az első pár másodpercben kiderül, hogy ez így rossz.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...