Jump to content
Ménemszól.hu

Kérdés

Üdv!

A következő kérdésben kérném a véleményeteket. Adott egy Isa One előfok, gitár, és basszusgitár DI jelét is szeretném rögzíteni. Sajnos az Isa Di bemenete túlvezérel, így azt a tanácsot kaptam, hogy egy külső DI box beiktatásával rögzítsem a DI jelet.

A kérdés arra irányul, hogy  milyen DI box-ot vegyek? A keret 30e ft. Illetve a DI box line kimenetét kössem az Isa line bemenetére vagy a hangkártya (focusrite saffire pro 14) line bemenetére? (gyanítom az előbbi :))))

Az is érdekelne, hogy vsti hangszert érdemes-e kiküldeni a DAW-ból és felvenni az Isa-n keresztül vagy csak natúr rendereljem le. (nyilván mono szólóhangszerre gondolok)

A válaszokat előre is köszönöm!

Hozzászólás megosztása

Recommended Posts

• 0
15 órája írta Herkules:

Igen, mert a peak metert úgy kalibrálja, hogy csökkenti, vagy növeli a jelszintet (tuti mert kipróbáltam annó mikor a symphonyval kalibráltam, bár asszem csak a 828 line bemenetén néztem ezt...).

Köszi! Este kipróbálom és beszámolok az eredményről!

Hozzászólás megosztása

• 0
6 órája írta hufnager:

Köszi! Este kipróbálom és beszámolok az eredményről!

Na kipróbáltam a kalibrációt, sajnos nem működik. Ha letekertem a meter calibration potit az Isa hátulján akkor kb "ugyanazon" bemeneti jelen nem mutatott túlvezérlést, ugyanakkor a saffire mixcontrol-ban és a DAW-ban túlvezérlés lépett fel, halhatóan torzult a jel. A tesztet egy aktív pu-s cort bass gitárral végeztem. A focusrite oldalán a következő bejegyzést olvastam, igaz isa two-val kapcsolatban:

Meter calibration on the ISA Two

This applies to the ISA Two

To calibrate the meters on your ISA Two to your DAW, follow the instructions below:

1. Send a test tone to the line input of ISA Two. This can be achieved using the tone generator in your DAW, and the line output of your interface.

2. Connect the line output of ISA Two to a line input of your interface.

3. Monitor the input level in your DAW, and adjust the gain of ISA Two until the DAW input level reads 0dBFS.

4. Adjust the calibration knob on the rear panel of ISA Two until the ISA Two's meter value matches that of your DAW.

Please note that the meter of ISA Two has an adjustment range of +16 to +24 dBu = 0dBFS. If the maximum input level of your interface falls outside of this range, you will need to calibrate your system with an offset. i.e. If your interface has a maximum input level of +14 dBu, you would need to calibrate the meter of ISA Two such that when it reads -2 dBFS, its output level would actually correspond to the maximum input level of the interface.

Szerkesztette hufnager

Hozzászólás megosztása

• 0
12 órája írta hufnager:

Na kipróbáltam a kalibrációt, sajnos nem működik. Ha letekertem a meter calibration potit az Isa hátulján akkor kb "ugyanazon" bemeneti jelen nem mutatott túlvezérlést, ugyanakkor a saffire mixcontrol-ban és a DAW-ban túlvezérlés lépett fel, halhatóan torzult a jel. A tesztet egy aktív pu-s cort bass gitárral végeztem.

Hát igen. A 'meter calibration' csak a mérő műszer bekalibrálását kell hogy szolgálja, a jelszintre nem szabad hogy befolyással legyen.

Legalábbis nagyon fura lenne ha nem így lenne... :blink:

Ha eltekered, mást fog mutatni a műszer mint a valóság, csak ennyi történik.

Szerkesztette csomati

Hozzászólás megosztása

• 0

Megnézem neked, hogy nálam miként van beállítva aztán mondom. De csak jövőhéten, most bombáztam szét a stúdiót... 

Hozzászólás megosztása

• 0
33 perccel ezelőtt írta Herkules:

Megnézem neked, hogy nálam miként van beállítva aztán mondom. De csak jövőhéten, most bombáztam szét a stúdiót... 

Előre is köszönöm! :)

Hozzászólás megosztása

• 0

Az lenne a kérdés, ha a gitár/bass gitár DI jelének rögzítésére egy külső DI box-ot használok akkor a DI boxot egyből kössem a hangkártya line bemenetére, vagy kössem az ISA MIC bemenetére (a neten találtam az ötletet) így a pluszban állítható a bemeneti impedancia. Amúgy az elsőt preferálom, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Hozzászólás megosztása

• 0

Illetve annyival kiegészíteném az előzőeket, hogy köthetném a DI boxot az ISA line bemenetére is. végső soron a DI box kimenete 600Ohm.

Hozzászólás megosztása

• 0
2 perccel ezelőtt írta hufnager:

Illetve annyival kiegészíteném az előzőeket, hogy köthetném a DI boxot az ISA line bemenetére is. végső soron a DI box kimenete 600Ohm.

Ja, csak a mikrofon jelszinttel nem sokra mész a line bemeneten.

Hozzászólás megosztása

• 0
13 perccel ezelőtt írta hufnager:

Értem. És milyen impedancia beállítást érdemes használni? A high-ra gondolnék alapból.

Én High-on szoktam.

Hozzászólás megosztása