Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

EMU PM5 Kapcsolási rajz


hufnager

Kérdés

Üdv!

Sajnos a minap az egyik EMU PM5 monitorom megkurtyant. Bekapcsoltam és volt egy halk alacsony frekis búgás, kikapcsoltam, majd újra be és már nem szólt semmi...

A hozzáértő ismerős szerint végfok probléma lesz, a hangszórók nem szálltak el szerencsére. A javításhoz nagy segítség lenne egy kapcsolási rajzra.

Ha valaki rendelkezik az említett típus kapcsolási rajzával és elküldené nekem azt nagyon megköszönném!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

9 órája írta hufnager:

Üdv!

Sajnos a minap az egyik EMU PM5 monitorom megkurtyant. Bekapcsoltam és volt egy halk alacsony frekis búgás, kikapcsoltam, majd újra be és már nem szólt semmi...

A hozzáértő ismerős szerint végfok probléma lesz, a hangszórók nem szálltak el szerencsére. A javításhoz nagy segítség lenne egy kapcsolási rajzra.

Ha valaki rendelkezik az említett típus kapcsolási rajzával és elküldené nekem azt nagyon megköszönném!

Kizart, nem fogsz hozza talalni kapcsolasit. Azt javaslom keresd itt a forumon B.B.-t, ha o nem tud segiteni, akkor senki 

Link to comment
Share on other sites

Valóban nem szoktak rajzot kiadni, még a szervízesek sem kapják meg. Nem olyan rég adta meg magát egy ismerősöm Genelecje, égen földön kerestük, semmi nincs ezekhez.

Viszont ez valóban végfok lesz. Nem tudom, mennyire vagy otthon ilyesmiben, de ha kompetens vagy, szedd szét, általában a végfok külön deszkán van. Lehúzod a tápot róla, megméred multiméterrel a tápot, ha az jó, akkor megnézed a végfok deszkán, hogy diszkrét, vagy IC-s. Ha diszkrét, tranyó-csere, ha nem, akkor IC-csere. Haverom cuccán még cserélni kellett 3 SMD ellenállást, szemmel láthatóan szétdurrantak. Nem egy nagy kaland, ha van alkatrész, pár óra alatt meg lehet csinálni. Hozzáteszem, hogy a szervízből elküldték, azt mondták csak komplett végfok modult cserélnek, és legkorábban januárban tudnak rendelni.

Link to comment
Share on other sites

18 perccel ezelőtt írta hufnager:

Köszi szépen! 6db tranzisztor van bent. Megkeresem B.B.-t remélem tud segíteni!

Most látom mit írtatok:)

Semmi gond.

Ezeknél nem a tranyók, hanem inkább a a táp rész döglődik.

Ha elötte búgott akkor rögtön az egyenirányítás után vannak hidegítő kondik.Ebből ha valamelyik zárlatos akkor már nem is kapcsol be.

Ne nagyon kapcsold be így mert a zárlat miatt le is éghet a torroid tarfó. Ez évben a harmadik trafótekercserést csináltam!

Szóval valahol itt a gond.

A többit kérlek priviben és ha valakinek kérdése van írjon rám nyugodtan ha tudok segítek:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...