Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0
Juan

plugin-probléma

Kérdés

Hi all!

Kezdő gép-zenészként a következő problémámra keresek választ:
2 midi-kontroller szoftverjét szeretném egyszerre használni (standalone, daw nélkül) ami sikerül is egy csöpp bibivel: recseg a hang, ritkán be is akad...
Egyedül egyiknél sincs hasonló. (Arturia Keylab- AnalogLab2; MAudio Trigger Finger Pro-Arsenal; Focusrite Scarlett 2i4 hangkari; I5 3427U 8Gb RAM)
A Focusrite ASIO driverjét használom.... Driver, vagy hardweres probléma lehet? Van rá orvosság?
Segítséget köszi előre is!

Hozzászólás megosztása

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

• 0
6 órája írta Juan:

Köszi a válasz! 
Sajna nem buffer probléma, legelőször én is erre gondoltam.... 512-n vagyok, ennél magasabb értéknél is jelentkezik a "recsegés". Ezért gondolnék driver problémára, vagy lehet hogy kevés a proci!?- nem hinném egyébként.
FL-t és Abletont használok teljesen kezdő szinten, most tanulgatom. A DAW-okban pedig az volt a problémám hogy ha a TF-ről elindítok egy groove-t és előhívom a szinti plugin-ját, azt is hajtja. Ezért próbálkoznék először standalone, míg nem vágom totál az Abletont pl.
Próbáltam a szintit MIDI-vel az interfészen keresztül vezérelni  ill. USB-vel direkt a gépbe, ugyanaz a probléma. Lehetséges, hogy USB-n keresztül nem tud ennyi jelet kezelni vagy sok a 2 program párhuzamosan megnyitva? (nem tudom itt van-e befolyása, de SSD-m van, erre sem lehet fogni szerintem)

Szerintem ez a megoldás nem fog működni. Mármint a STANDALONE. Mivel mind a kettőhöz ASIO out kell, és igazából mind a kettő proginak külön-külön ASIO out párokra lenne szüksége, és a 2i4 meg nem tud olyat. Szóval DAW kell hozzá, hogy tudd használni őket egyszerre. Legalábbis, ha jó a logikám, akkor ez lehet a probléma. Ha nem, akkor én kérek elnézést :) 

Hozzászólás megosztása

• 0
10 órája írta Juan:

Hi all!

Kezdő gép-zenészként a következő problémámra keresek választ:
2 midi-kontroller szoftverjét szeretném egyszerre használni (standalone, daw nélkül) ami sikerül is egy csöpp bibivel: recseg a hang, ritkán be is akad...
Egyedül egyiknél sincs hasonló. (Arturia Keylab- AnalogLab2; MAudio Trigger Finger Pro-Arsenal; Focusrite Scarlett 2i4 hangkari; I5 3427U 8Gb RAM)
A Focusrite ASIO driverjét használom.... Driver, vagy hardweres probléma lehet? Van rá orvosság?
Segítséget köszi előre is!

Első körben ez bufferelési gond.

Állítsál a buffer size méretén. Valszeg túl kicsire van állítva. Adjál neki 256, vagy 512.

Pontosan milyen zeneszerkesztőt használsz?

Azt jelzem minnél nagyobra állítod annál nagyobb lesz a késés.

Ezzel próbálkozz.

Sok sikert:)

Hozzászólás megosztása

• 0

1 órája írta B.B.:

Első körben ez bufferelési gond.

Állítsál a buffer size méretén. Valszeg túl kicsire van állítva. Adjál neki 256, vagy 512.

Pontosan milyen zeneszerkesztőt használsz?

Azt jelzem minnél nagyobra állítod annál nagyobb lesz a késés.

Ezzel próbálkozz.

Sok sikert:)

Köszi a válasz! 
Sajna nem buffer probléma, legelőször én is erre gondoltam.... 512-n vagyok, ennél magasabb értéknél is jelentkezik a "recsegés". Ezért gondolnék driver problémára, vagy lehet hogy kevés a proci!?- nem hinném egyébként.
FL-t és Abletont használok teljesen kezdő szinten, most tanulgatom. A DAW-okban pedig az volt a problémám hogy ha a TF-ről elindítok egy groove-t és előhívom a szinti plugin-ját, azt is hajtja. Ezért próbálkoznék először standalone, míg nem vágom totál az Abletont pl.
Próbáltam a szintit MIDI-vel az interfészen keresztül vezérelni  ill. USB-vel direkt a gépbe, ugyanaz a probléma. Lehetséges, hogy USB-n keresztül nem tud ennyi jelet kezelni vagy sok a 2 program párhuzamosan megnyitva? (nem tudom itt van-e befolyása, de SSD-m van, erre sem lehet fogni szerintem)

Hozzászólás megosztása

• 0
3 órája írta Hobkins:

Szerintem ez a megoldás nem fog működni. Mármint a STANDALONE. Mivel mind a kettőhöz ASIO out kell, és igazából mind a kettő proginak külön-külön ASIO out párokra lenne szüksége, és a 2i4 meg nem tud olyat. Szóval DAW kell hozzá, hogy tudd használni őket egyszerre. Legalábbis, ha jó a logikám, akkor ez lehet a probléma. Ha nem, akkor én kérek elnézést :) 

10 órája írta Juan:

Köszi a válasz! 
Próbáltam a szintit MIDI-vel az interfészen keresztül vezérelni  ill. USB-vel direkt a gépbe, ugyanaz a probléma. Lehetséges, hogy USB-n keresztül nem tud ennyi jelet kezelni vagy sok a 2 program párhuzamosan megnyitva? (nem tudom itt van-e breefolyása, de SSD-m van, erre sem lehet fogni szerintem)

Még egy ötlet!

Mivel két progit próbálsz egyszerre futtatni azt gondolom, hogy a recsegés a két alkalmazás közötti átjárásban leledzik.

Próbáld meg a régi trükköt még xp-s korszaból Asio4all-al.http://www.asio4all.de/

Ez egy olyan progi amin keresztül hajtod a hangkaridat  és kvázi beépül a láncba.

Mindkét programba álítsd be ezt mint host vezérlőt és nézd meg mi fog történni.

Nem a legszebb megoldás de hasznos lehet.

Mindig is mondtam hogy OSX és a Core audio mindent visz ezen a téren:)

Hozzászólás megosztása

• 0

Köszönöm a segítőkész hozzászólásokat!
Az Asio4All-t is próbáltam ezelőtt, az csak nagyobb galibát okozott... :D
Hobkins-nak lehet igaza, mert Abletonban sikerül összehozni gond nélkül.  Most már a program sem akkora homály számomra úgyhogy maradok abban !

Hozzászólás megosztása