Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Kábelzaj


Pixelwalker

Kérdés

Sziasztok !

Egy olyan problémát szeretnék megoldani, miszerint  nem régen vásároltam egy mackie MR5-ös aktív hangfalpárt,

amit jelenleg simán a hangkártyából Jack-RCA megoldással közvetlenül a hangfalba csatlakoztatva használok

Későbbre tervezem külső hangkártya megvételét, de az a probléma jelenleg, hogy erős kábelzajt ( sercegést ) hallok a hangfalból

Különösen ha hátul feljebb veszem a hangerőt kb 1/4-nél feljebb hallható

Gondolom a pc-ből érkező zaj, esetleg a kábel árnyékoltsága okozza. Nem tudom

Ez most kábelcserével megoldódhat, vagy máshogy kell orvosolni a problémát ?

Ugyan erre a kimenetre kötött fülhallgatóval nem jelentkezik a zaj csak ha a halfalak szólnak

A Hangfalak pl mobiltelefonról egy másik kábellel szintén rendben vannak, nincs zaj. Csak ha a pc-ről kapja a jelet

 

Tudtok javasolni nekem tuti megoldást ? Kábel esetleg valami más ?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

1 órája írta Pixelwalker:

Sziasztok !

Egy olyan problémát szeretnék megoldani, miszerint  nem régen vásároltam egy mackie MR5-ös aktív hangfalpárt,

amit jelenleg simán a hangkártyából Jack-RCA megoldással közvetlenül a hangfalba csatlakoztatva használok

Későbbre tervezem külső hangkártya megvételét, de az a probléma jelenleg, hogy erős kábelzajt ( sercegést ) hallok a hangfalból

Különösen ha hátul feljebb veszem a hangerőt kb 1/4-nél feljebb hallható

Gondolom a pc-ből érkező zaj, esetleg a kábel árnyékoltsága okozza. Nem tudom

Ez most kábelcserével megoldódhat, vagy máshogy kell orvosolni a problémát ?

Ugyan erre a kimenetre kötött fülhallgatóval nem jelentkezik a zaj csak ha a halfalak szólnak

A Hangfalak pl mobiltelefonról egy másik kábellel szintén rendben vannak, nincs zaj. Csak ha a pc-ről kapja a jelet

 

Tudtok javasolni nekem tuti megoldást ? Kábel esetleg valami más ?

Szia!

Ha jól értem, akkor alaplapi hangkártyád van, amibe 3,5 kis jack megy, és ennek a végén 2db RCA ami az MR5 hangfalakba megy. Fejhallgatón azért nincs zaj, mert abban nincs erősítő, csak a hangszórók. A hangfalban ott a cross, és a 2 végfok/hangfal, ami a hangszórókat hajtja, ez jó pár műveleti erősítőt és végerősítőt jelent. Ezek az áramkörök összeszedik a kábelen érkező zajokat, erősítik azt. Próbálkozhatsz kábelcserével, de nem biztos, hogy sikerrel jársz, az alaplapi hangkártyákon elég sok minden jön, winyó motor zaj, egér mozdulat zaj, stb. Vagy kábel, vagy hangkártya probléma. Ha silány minőségű az árnyékolás a kábelban, akkor simán okozhatja az is. Esetleg még földelés probléma, de ezt csak nagyon halkan írtam.

Link to comment
Share on other sites

Nem az alaplapi hangkártyát használom, az tiltva van

Van még kettő a gépben

Egy Asus Xonar DGX típusú kártyáról használom amin a zaj van

Emu-1212m-en keresztül nincs zaj, de ott ugye, sima mono Jack megy balra és jobbra.

A xonar amin filmezek, játszom stb szeretném hogy jó legyen.

Milyen kábelt kéne kipróbálnom ?

Nem hiszem hogy ilyen probléma kéne, hogy legyen, hiszen mielőtt ezeket a Mackie-ket vettem, házimozi erősítővel használtam, ahol 5x ennyi volt a hangerő

de zaj nem volt.

Valahol olvastam hogy stereo jack-el megoldható lennne a gond ?

Tehát mindkét vége stereo legyen

Vagy mi a megoldás  így ?

Link to comment
Share on other sites

18 perccel ezelőtt írta Pixelwalker:

Valahol olvastam hogy stereo jack-el megoldható lennne a gond ?

Tehát mindkét vége stereo legyen

Vagy mi a megoldás  így ?

Lasd amit irtam fentebb, tovabbra is. Igen sztereo (balanced) kabel a megoldas. Csakhogy a xonar nem balanced jelet ad, az emu igen, igy semmi ertelme, ez ilyen lesz barmilyen kabellel.

alternativ megoldas a di box

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Pixelwalker:

Nem az alaplapi hangkártyát használom, az tiltva van

Van még kettő a gépben

Egy Asus Xonar DGX típusú kártyáról használom amin a zaj van

Emu-1212m-en keresztül nincs zaj, de ott ugye, sima mono Jack megy balra és jobbra.

A xonar amin filmezek, játszom stb szeretném hogy jó legyen.

Milyen kábelt kéne kipróbálnom ?

Nem hiszem hogy ilyen probléma kéne, hogy legyen, hiszen mielőtt ezeket a Mackie-ket vettem, házimozi erősítővel használtam, ahol 5x ennyi volt a hangerő

de zaj nem volt.

Valahol olvastam hogy stereo jack-el megoldható lennne a gond ?

Tehát mindkét vége stereo legyen

Vagy mi a megoldás  így ?

Az EMU 1212m nek szimmetrikus kimenete van, és a legjobb hangkártya a gépedben, mindenre azt kellene használnod. És igen, 2db sztereo jack-kel kellene összekötnöd az EMU-t a Mackie-vel. Vagy sztereó jack-XLR. Nem is értem, miért akarsz másik kártyát. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...