Jump to content
Ménemszól.hu

Novembertől windows kompatibilitàs az Apogee-nál


Főr Gábor

Recommended Posts

26 perccel ezelőtt írta gabo:

Rengeteg folder (Group) van a képen még több benne lévő sávval. 364 sáv van a projektben, ha jól látom.
A Reaper 1.0-ás verziója több, mint 11 éve jött ki, szóval elég kiforrott DAW-ról beszélünk. Azért, mert nem évente lépnek egy verziót, az csak azt jelzi, hogy nem a marketing-vakítás az elsődleges.
Videót is kezeli rendesen, minden ismertebb fájlformátumot be lehet húzni, bármennyi sávot. Az is pozitív, hogy a Reaper-nek tök mindegy, hogy a projektben van mp3, wav, aif, MP4 stb., simán futnak együtt, akár egy sávon, felváltva.
Editálni nagyon könnyű benne, főleg, ha testre szabod a saját parancsaiddal.
A render in place és hasonló dolgok már ezer éve benne vannak.
Nem tökéletes nyilván a Reaper sem, de ami nekem kell a munkához, azt mind tudja. Egy csomó dolgot én pl. bonyolultabban oldok meg, mint más, aki jobban ráfekszik a testrestabásra.
Valóban, így napi meló mellett egy másik DAW-ot megismerni szinte lehetetlen.
Mi vettünk nativ Pro Tools-t, hogy legyen az is, hátha valaki csak abban hajlandó dolgozni :-), de idő még nem volt felrakni, így megismerni sem...

Köszi, ez így jól hangzik, majd egyszer megpróbálom megnézni.
A Protools-t az időzítési problémák miatt szidják többen is, főleg UAD-dal, szóval az felejtős emiatt.
Nem gondolom, hogy nekem azzal kellene foglalkoznom, hogy szinkronban legyenek a sávok.
Ezzel az eggyel legalább sosem volt gond a Steinbergnél.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 80
  • Created
  • Last Reply
Épp most írta djtones:

Egyébként tranziens detektor vonalon Trigger (termék) név mond valamit?

Nekem nem, de pont az a lényeg, hogy az újabb Cubase/Nuendo esetén nem kell külső trigger programokkal kínlódni.
Régen sokat szenvedtünk velünk, mert egyik sem volt képes fázispontosan dolgozni.
Azóta nyilván vannak már jól működő cuccok de nem ismerem őket, mivel ez a része megoldódott a történetnek.

Link to comment
Share on other sites

Nem akarok belefolyni a sok száz programhibába itt, csak egyet mondok így hirtelen, ami rettentő amatőr dolog.
Már egy ideje a Steinbergnél nem igazán működik Export esetén a Cancel gomb.
Nem csinál semmit, amikor rákattint az ember, hanem végigszenvedi az exportot,
aztán kitörli a végeredményt, ha már egy azt mondtuk, hogy Cancel.
Ez egy rossz vicc. És ez csak egy 3 perces dal, nem egy 60-70 perces projekt.
Ez szerencsére egy olyan hiba, ami semmilyen kárt nem okoz, azon kívül, hogy felidegesít, de van számtalan nagyon súlyos is.
Én csak annyit szertnék, hogy ha nem működik, akkor szedje le onnan azt a Cancel gombot,
ha pedig ott van, akkor működjön. Olyan nagy kérés ez 600eFt-ért?
 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Elolvastam az elejtől amit én hozzátennék illetve véleményeznék!

Az apogee nagyon jól tette amit tett. Kellene a Smyhpony-hoz is Windows driver. 

Az apple mára telefongyártó cég lett. Nem fog Pro userekkel foglalkozni mikor sortálnak az iPhone X-ért... Egyedül egy jó Mac terméke van az apedig a Macbbok Pro. Ez az a gép ami tényleg egybe van 99.9%-ban tökéletes lenne ha lenne rajta sima USB port. (talán fél mm kellene hozzá)

A fenti iMac pont rossz példa mert az 5K kijelző pont nem kell zenélésre. És aki fotókkal dolgozik az tudja hogy nem egy EIZO kijelző van beleépítve az iMacba. Én nekem pl zenélésre sokkal jobban bejött egy 49" 4K tv. Minden elfért rajta egyszerre hatalmas munkafelületem van...

HP és a Dell 56 magos akár 3TB rammos WS-nél tart. 4-10 disket lehet házon belüre tenni és RAID-be fűzni. Bármekkora sapling könyvtárad van házon belül lehet nem kell vacak külső megoldásokkal foglalkozni. Mai napig nem adott ki az AVID a HDX-ből USB-C vagy Tunderbolt verizót.... Mert már őkis látták nem deal az apple....

 

Én bárnom a legjobban mert nekem simán megért volna az OSX 20-30% több árt ha olyan workstationnal nyomulnak mint a sajtreszelő macpro.... Ez a iMac pro is a kakinak egy pofon....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Első benyomások nem túl jók a Windows -os driverrel kapcsolatban. Érdekes módon firmware update után rosszabb lett mint volt. De hát én hittem a programnak, és frissítettem. 10 percen belül legalább 3X fagyott meg a Maestro. Egyébként jól néz ki a kezelő felület. De hátha jó lesz majd egyszer :) 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...