Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

DAC-ba dugott aktív hangszórópár nem szól


czabalak

Kérdés

Sziasztok!

Egy hete vásároltam meg egy új Pro-Ject Head Box S USB DAC-ot, a Beyerdinamic DT770-emmel tökéletesen működik, viszont az RCA-RCA kábellel feldugott Alesis Elevate 3 aktív hangszórópáromon nem szól. Szükséges további kiegészítő az eszközhöz, vagy mit ronthattam el?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

1 perce írta czabalak:

Vettem egy elég jónak tűnő kábelt, de még mindig nem szól! Nem lehet, hogy a hangkártya ellenállása nem elég nagy a hangszóróhoz? (nem nagyon értek ilyen dolgokhoz, lehet nagy hülyeséget mondtam)

Itt nincs olyanról szó, hogy ellenállás. A DAC-ban az OUT-ba dugod?

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 10. 26. at 23:05 írta Hobkins:

Én soha nem veszek gyári kábeleket. Megveszem a dugókat, vezetéket, és megcsinálom, amilyen kell.
Általában klotz vezetéket veszek, dugót meg valami fémet, éppen ami van a boltban. Ebben nem tudok jó tanácsot adni, max annyit, hogy ami már kicsit drágább, talán jobb is.

Vettem egy elég jónak tűnő kábelt, de még mindig nem szól! Nem lehet, hogy a hangkártya ellenállása nem elég nagy a hangszóróhoz? (nem nagyon értek ilyen dolgokhoz, lehet nagy hülyeséget mondtam)

Link to comment
Share on other sites

43 perccel ezelőtt írta czabalak:

Egyébként milyen márkájú RCA kábelt ajánlasz?

 

Én soha nem veszek gyári kábeleket. Megveszem a dugókat, vezetéket, és megcsinálom, amilyen kell.
Általában klotz vezetéket veszek, dugót meg valami fémet, éppen ami van a boltban. Ebben nem tudok jó tanácsot adni, max annyit, hogy ami már kicsit drágább, talán jobb is.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 10. 17. at 21:06 írta Hobkins:

Igazán nincs mit.

Még azt is próbálhatod, hogy össze van dugva a DAC és a hangfal, és a dugók végét óvatosan tördeled, hátha megszólal. De akkor az a kábel, mindenhogy kuka, ha megszólal akkor is :) 

Egyébként milyen márkájú RCA kábelt ajánlasz?

 

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta AudioWorks Hangtechnika:

Professzionálisabb megoldás, ha szakadásvizsgáló funkciós multiméterrel méred ki. B)

Nem gondolom, hogy mindenkinek van otthon multimetere. Tortenetesen nekem van, mert szakmambol kifolyolag szukseg van ra, de az atlag,  zenet szereto embernek nem biztos hogy van. Ha meg van, akkor gondolom azzal kezdi, hogy kimeri :D . A leirtakbol arra kovetkeztetek, hogy nincs neki multimetere :)

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta AudioWorks Hangtechnika:

Professzionálisabb megoldás, ha szakadásvizsgáló funkciós multiméterrel méred ki.

Ne amatőrködjünk már ilyen multiméterekkel, az úgy tökéletes, ahogy Hobkins írta! :) 
Eszembe nem jutna ilyen esetben multimétert elővenni, pedig itt van a fiókban. :)
 

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta Hobkins:

Írtam, hogy lehet rossz az RCA kábel, de ezt teljesen egyszerűen ki tudod szűrni.
Kihúzod a végét a DAC-ból, a hangfalban benne hagyod és a szabadon lévő végéhez hozzányúlsz kézzel, de csak a közepéhez (meleg pont), a testhez ne érj. Ha érintésre búg a hangfal, akkor valamennyire jó a kábel :) 

Rendben, köszi a tanácsot!

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta czabalak:

Már minden ilyet kipróbáltam, nem lehet az a baj, hogy az RCA kábel egy 600 Ft-os Hama? ?

Írtam, hogy lehet rossz az RCA kábel, de ezt teljesen egyszerűen ki tudod szűrni.
Kihúzod a végét a DAC-ból, a hangfalban benne hagyod és a szabadon lévő végéhez hozzányúlsz kézzel, de csak a közepéhez (meleg pont), a testhez ne érj. Ha érintésre búg a hangfal, akkor valamennyire jó a kábel :) 

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta Hobkins:

Talán kicsit abszurd a kérdés, de nem lehet, hogy a fejhallgató kimenet offolja az RCA kimenetet? Magyarán az a kérdés, hogy ha kihúzod a fülest akkor sem szólal meg? Nem kéne, hogy ilyen "hiba" legyen, de ránézésre vagy kábel baj van, (amit gondolom, már kizártál) vagy egyszerűen nem jó az RCA out, vagy olyan probléma amire az ember nem is gondolna, hogy probléma lehet (mint amire rákérdeztem).

Már minden ilyet kipróbáltam, nem lehet az a baj, hogy az RCA kábel egy 600 Ft-os Hama? ?

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta czabalak:

hogyne

Talán kicsit abszurd a kérdés, de nem lehet, hogy a fejhallgató kimenet offolja az RCA kimenetet? Magyarán az a kérdés, hogy ha kihúzod a fülest akkor sem szólal meg? Nem kéne, hogy ilyen "hiba" legyen, de ránézésre vagy kábel baj van, (amit gondolom, már kizártál) vagy egyszerűen nem jó az RCA out, vagy olyan probléma amire az ember nem is gondolna, hogy probléma lehet (mint amire rákérdeztem).

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta czabalak:

Sziasztok!

Egy hete vásároltam meg egy új Pro-Ject Head Box S USB DAC-ot, a Beyerdinamic DT770-emmel tökéletesen működik, viszont az RCA-RCA kábellel feldugott Alesis Elevate 3 aktív hangszórópáromon nem szól. Szükséges további kiegészítő az eszközhöz, vagy mit ronthattam el?

Működnie kellene. Már most előre elnézésedet kérem a kérdésemért: a DAC RCA out-ját kötötted össze az Alesis in-jével ugye? 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...