Jump to content
Ménemszól.hu

UAD problémák


Gamda

Recommended Posts

pinnelni -> kirakni a tálcára.

Az azért legyen világos, hogy annak, hogy a win most már nagyon nem az, mint ami mondjuk a win98se idejében a stabilitást tekintve, abban egészen nagy szerepe van ezeknek a jogoknak a nagyon átgondolt kezelésében, és igen, bármennyire is úgy tűnik, hogy ez szükségtelen rossz, nem az.

Ha már kiengeded a netre akkor kb. mindegy, hogy a titkárnő használja, vagy maga bill gates. A macen amúgy még rosszabb, magából az app store-ból való letöltéshez, beállítások módosításához is állandóan be kell pötyögnöm a jelszavam, na az _tényleg_ idegesítő, ehhez képest a win csak egyszerű cifra sz*pás. :)

Link to comment
Share on other sites

35 perccel ezelőtt írta sultan smith:

Az azért legyen világos, hogy annak, hogy a win most már nagyon nem az, mint ami mondjuk a win98se idejében a stabilitást tekintve, abban egészen nagy szerepe van ezeknek a jogoknak a nagyon átgondolt kezelésében, és igen, bármennyire is úgy tűnik, hogy ez szükségtelen rossz, nem az.

Persze, védjék a hülyéktől és nettől, de ez hogyan függ össze azzal, hogy nekem rendszeresen dolgom van a C-n?
Ha egyszer már a legelején megadtuk, hogy én vagyok a rendszergazda, akkor erről miért nem hajlandó tudomást venni?
Nem hiszem el, hogy ezt ne lehetne épkézláb módon megoldani. Tőlem ne védje, csak másoktól.

Szerkesztette deneverstudio
Link to comment
Share on other sites

Ha már Windowsról beszélünk, lenne egy kérdésem, hátha valaki tudja a választ.
Három monitoron dolgozunk, egy van alul, kettő felül.
Egy olyan hülye problémám van, hogy az alsóról a jobb felsőre valami rejtélyes oknál fogva nehezen lép át az egér.
Ha lassan tolom, akkor megakad a szélén, mint valami falon.
Ha gyorsan tolom, akkor meg gond nélkül átmegy rajta.
A bal oldalira simán átmegy lassan is és a két felső között sincs ilyen fura "felületi feszültség".
Elég idegesítő dolog. Nincs valakinek ötlete, hogy mi okozhatja?

Link to comment
Share on other sites

14 órája írta deneverstudio:

Persze, védjék a hülyéktől és nettől, de ez hogyan függ össze azzal, hogy nekem rendszeresen dolgom van a C-n?
Ha egyszer már a legelején megadtuk, hogy én vagyok a rendszergazda, akkor erről miért nem hajlandó tudomást venni?
Nem hiszem el, hogy ezt ne lehetne épkézláb módon megoldani. Tőlem ne védje, csak másoktól.

A "dolgom van a C-n" részhez csak annyit fűznék hozzá, hogy persze van olyan helyzet, amikor tényleg hozzá kell nyúlni, de én 20 éve úgy telepítem a windowsokat, hogy ne kelljen és "rendszergazdai" szemmel ez is a jó megoldás. Régen, amikor kicsit volt a budget akkor maga a "C" egy külön partíció volt, aztán külön vinyó (jelenleg egy külön SSD). Erre csak a windows és a Programok mennek (office, cubase, stb.). Minden más máshova kerül! Így ha windows reinstall van, akkor jó eséllyes elég csak a programokat újra tenni. Ma már szinte minden játék olyan, hogy nem igényli az újra telepítést és a VST-k nagy része is ilyen. Pl. nekem most külön sima vinyó a játék, külön a filmek / letöltések és egy külön SSD-n vannak a zenék és a VST-k. Alap esetben sosem kell a C-hez nyúljak és egy windows reinstall kb. 1 óra (és nem használok Ghostot vagy ilyesmit, clear install).

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Csuzlee:

A "dolgom van a C-n" részhez csak annyit fűznék hozzá, hogy persze van olyan helyzet, amikor tényleg hozzá kell nyúlni, de én 20 éve úgy telepítem a windowsokat, hogy ne kelljen és "rendszergazdai" szemmel ez is a jó megoldás. Régen, amikor kicsit volt a budget akkor maga a "C" egy külön partíció volt, aztán külön vinyó (jelenleg egy külön SSD). Erre csak a windows és a Programok mennek (office, cubase, stb.). Minden más máshova kerül! Így ha windows reinstall van, akkor jó eséllyes elég csak a programokat újra tenni. Ma már szinte minden játék olyan, hogy nem igényli az újra telepítést és a VST-k nagy része is ilyen. Pl. nekem most külön sima vinyó a játék, külön a filmek / letöltések és egy külön SSD-n vannak a zenék és a VST-k. Alap esetben sosem kell a C-hez nyúljak és egy windows reinstall kb. 1 óra (és nem használok Ghostot vagy ilyesmit, clear install).

Tlejesen igazad van, Annyit tennék még hozzá, hogy bőven elegendő, ha nem rendszermappában vannak a dolgok, tehát nem a Program Files/ x86, Data és Windows mappákban vannak, akkor sem fog folyamatosan rendszergizdai jogosultságot kérni. Van egy VST mappám, amiben külön vnnak az effektek és külön a hangszerek. Bár ez sem feltétlenül szükséges, ömlesztve is teljesen jó, mert a DAW szétválogatja VST szint és típus szerint. Mondjuk a DAW-ok nem igazán szeretik, ha nem az ő default mappájában vannak a VST-k, egy frissítésnél hajlamosak eveszíteni a user mappáját, de azért ez nem zavaróan gyakori.

Nekem csak egy SSD-m van, amin az oprendszer van, de én erre rakom a VST-ket, DAW-ot is a gyorsabb elérés érdekében. A rendszer reinstall nálam is clear install, de mindenstől. Bár a W10-et még nem kellett reinstallnom, de rászánnám azt a 3-4 órát, amikor tényleg minden újra felmegy tisztán.

Link to comment
Share on other sites

Természetesen mi sem rakunk semmilyen adat jellegű dolgot a C-re, de az AppData könyvtárban elég rendszeresen kell matatni például.
A VSTPluginst meg én a Steinberg könyvtárban hagyom megszokásból, mert régen sokszor ledobálta, ha nem ott volt.
Mostanában az is megesik, hogy Steinberg komponenseket kell kikapcsolgatni kézzel, hogy dolgozni lehessen.
Szóval leginkább csak ezen a három helyen szoktunk a C-n dolgozni, de ez is elég idegesítő, hogy nem hagyja.

Link to comment
Share on other sites

23 órája írta deneverstudio:

Ha már Windowsról beszélünk, lenne egy kérdésem, hátha valaki tudja a választ.
Három monitoron dolgozunk, egy van alul, kettő felül.
Egy olyan hülye problémám van, hogy az alsóról a jobb felsőre valami rejtélyes oknál fogva nehezen lép át az egér.
Ha lassan tolom, akkor megakad a szélén, mint valami falon.
Ha gyorsan tolom, akkor meg gond nélkül átmegy rajta.
A bal oldalira simán átmegy lassan is és a két felső között sincs ilyen fura "felületi feszültség".
Elég idegesítő dolog. Nincs valakinek ötlete, hogy mi okozhatja?

Több oka is lehet a dolognak.
Milyen videokártyád van?
Milyen monitorok, milyen felbontás? és még kérdezhetném...
Sőt még az egered is számíthat...mármint annak az USB vevője vagy ki tudja, hogyan csatlakozik.
Szóval ha van kis plusz infod úgy szerintem tudok segíteni

Szerkesztette nedcoleman
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Sziasztok!

Használ valaki WIN 7-tel UAD 9.5.2 szoftot (vagy 9.4-nél nagyobbat) ? Ha igen, legyen szíves ossza meg, hogy sikerült felrakni. 9.4-nél nagyobbat nem tudok felrakni. Driver hibára hivatkozik az UAD control panel. Leszedtem már teljesen a 9.4-et, minden rejtett mappát töröltem, de akkor sem múkodik. 
A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta Gamda:

Szia, nekem műkszik win 7-ten a 9.4.

Nem tudom mid van, nekem utoljára mikor vacakolt az uad (ledobta a plugokat) a pci kártyát kellett megigazgatni. Érzékeny, hogy jól legyen a slotba.

A 9.4 nekem is működik. Az annál nagyobb nem működik. pl. 9.5, 9.5.1, 9.5.2

Link to comment
Share on other sites

35 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Ez mondjuk alap az UAD-nál. Addig kár is őket zsibbasztani. :)

Eddig semmi baj nem volt. Mióta az eszemet tudom ezt a win7-et(SP1) használom, frissítés nélkül gond nélkül ment minden. Majd most kiderül...folyamatban a frissítés, aztán jön a 9.5.2. 
Gyűlölöm, hogy mindig mindent rákényszerítenek az emberre. Ezért nem használok alapból WIn 10-et. 

Link to comment
Share on other sites

28 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Előbb-utóbb pedig te is kénytelen leszel.
Én is ugyanúgy gyűlölöm amúgy.

Az előbb-utóbb jövőre lesz valószínű... Rákényszerülök. 
Egyébként valóban a WIN7 frissítés volt a probléma. 118 frissítést felrakott:lol:és most megy az új szoft is. :goodjob::bow:

Link to comment
Share on other sites

Sajnos ez ilyen. Egy csomó dolog zajlik a hátunk mögött, amiről mi földi halandók nem tudunk, meg általában nem is nagyon kell tudnunk.
Max annyit, hogy fel kell rakni a frissítést, különben nem működik ez-az.
Persze olyan is van, hogy pont a frissítés vég tönkre mindent, szóval ez ilyen hazárdjáték manapság.

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Sajnos ez ilyen. Egy csomó dolog zajlik a hátunk mögött, amiről mi földi halandók nem tudunk, meg általában nem is nagyon kell tudnunk.
Max annyit, hogy fel kell rakni a frissítést, különben nem működik ez-az.
Persze olyan is van, hogy pont a frissítés vég tönkre mindent, szóval ez ilyen hazárdjáték manapság.

Pontosan az utolsó mondatod miatt utálom ezt. Volt már, hogy azzal szoptam meg, és azóta én ezt nem díjazom. Meg ha megy minden, akkor minek...Semmit nem szoktam általában frissíteni a Cubase-n kívül meg az UAD-on kívül. 
Ez volt most a kötelező, muszáj. Lényeg, hogy most már fasza.

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Sajnos mindennel ez van manapság, nem csak az oprendszerrel. Jelenleg egy katasztrófa az egész számítástechnika. Az a csoda, ha valami működik gond nélkül.

Az is egy egész jó példa erre, amit leírtam az alaplappal, és az Apollo-val :) 

Link to comment
Share on other sites

21 órája írta deneverstudio:

Sajnos mindennel ez van manapság, nem csak az oprendszerrel. Jelenleg egy katasztrófa az egész számítástechnika. Az a csoda, ha valami működik gond nélkül.

Érdekes, én az Atari 1040, mac g3-g4-g5, macbook, Mac mini vonalon haladtam, mindig minden gond nélkül működött. ( Kivéve persze 2-3 vinyó hibát, újra installt, ilyesmik)

Napi 6-10 órában be vannak kapcsolva, az uad twinem gyakorlatilag 2014 óta folyamatosan megy, főleg dolgozom, de a szokásos civil felhasználások is egyfolytában mennek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...