Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0
pixlat

Hardver színpadra laptop helyett

Kérdés

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni kedves szakavatott kollégáktól, hogy milyen hardvert ajánlanátok színpadra a következő igényeimre:

Régebbi vintage hangszereket használok a stílus miatt, de szükség lenne a koncert programba néhány audio file-t bejátszani és készítettem az évek alatt 2-3 olyan hangszínt, amit vst-ként futtattam, nem nagyon tudok előállítani a mostani hardver szintikkel. Eddig laptop + logic kombinációval dolgoztam, de a laptopot szeretném már kiiktatni. Gondolok arra, hogy esetleg azt a pár hangszínt sampler mintaként felveszem valami kütyübe és midin keresztül vezérlem. Hülyeséget írok? :)

Hozzászólás megosztása

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

• 0
17 perccel ezelőtt írta pixlat:

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni kedves szakavatott kollégáktól, hogy milyen hardvert ajánlanátok színpadra a következő igényeimre:

Régebbi vintage hangszereket használok a stílus miatt, de szükség lenne a koncert programba néhány audio file-t bejátszani és készítettem az évek alatt 2-3 olyan hangszínt, amit vst-ként futtattam, nem nagyon tudok előállítani a mostani hardver szintikkel. Eddig laptop + logic kombinációval dolgoztam, de a laptopot szeretném már kiiktatni. Gondolok arra, hogy esetleg azt a pár hangszínt sampler mintaként felveszem valami kütyübe és midin keresztül vezérlem. Hülyeséget írok? :)

Octatrack, MPC live

Hozzászólás megosztása

• 0
50 perccel ezelőtt írta axon.dust:

Octatrack, MPC live

Köszi az infót! Valami régebbi, egyszerűbb modell nincs, amivel ezt meg tudom oldani? 3-400 ezret most nem szeretnék erre költeni

Hozzászólás megosztása

• 0
6 perccel ezelőtt írta pixlat:

Köszi az infót! Valami régebbi, egyszerűbb modell nincs, amivel ezt meg tudom oldani? 3-400 ezret most nem szeretnék erre költeni

A hangok betöltésére és lejátszására bármilyen sampler jó, akár egy electribe is, az megvan 100-ból, ezekkel viszont teljesen ki lehet valtani a laptopot, kozponti vezerlokent, teljes erteku szekvenszerkent hasznalhatok

Hozzászólás megosztása

• 0

Köszi! Én is úgy látom, ez tökéletes megoldás. Keresek egyet valahol

Hozzászólás megosztása

• 0
1 órával ezelőtt írta szabado:

Na, ez kell nekem :)

1 órája írta pixlat:

Köszi! Én is úgy látom, ez tökéletes megoldás. Keresek egyet valahol

Ha a Cymatic Audio LP-16-ra gondoltok, akkor kérem keressetek az elérhetőségek egyikén (adatlap > rólam).

Szerkesztette AudioWorks Hangtechnika

Hozzászólás megosztása

• 0

Muse Receptor, vagy V-Machine! Mindkettő  elég ritka de utóbbi éppen van egy  eladó :)

Feltöltöd vsti hangokkal vagy sampler mintákkal és nem kell tovább laptop.

Hozzászólás megosztása

• 0
1 órával ezelőtt írta Pityu:

Muse Receptor, vagy V-Machine! Mindkettő  elég ritka de utóbbi éppen van egy  eladó :)

Feltöltöd vsti hangokkal vagy sampler mintákkal és nem kell tovább laptop.

Írtam..

Hozzászólás megosztása

• 0

A Cymatic-al csak annyi a gondom, hogy sample mintákat nem tudok lejátszani a billentyűmmel. Közben néztem valamit. Az Akai MPX16 nem lenne jó megoldás a minták és a néhány audio track bejátszására?

Hozzászólás megosztása

• 0

A Cymatic kb lakodalmas eszkoz az osszes tobbi itt emlitetthez kepest.

Az mpx16ban asszem nincs kromatikus mod, az inkabb dobsamplernek jo.

Hozzászólás megosztása

• 0
13 perccel ezelőtt írta szabado:

Annyira hülye vagyok ehhez..és öreg :)

Ha csak hangmintákat akarsz triggerelni - lejátszani - akkor az MPX16 megfelel a céljaidnak. SD kártyára másolod a wav file-okat, majd hozzárendeled azokat valamelyik pad-hez, és már szól is... Szerintem menj be egy boltba és próbáld ki.

Hozzászólás megosztása

• 0

És a külső billentyűzettel tulajdonképpen a pad-eket vezérlem, igaz? Azt a pad-et, amelyiket épp aktiválom?

Hozzászólás megosztása

• 0
14 perccel ezelőtt írta Szodike:

Ha csak hangmintákat akarsz triggerelni - lejátszani - akkor az MPX16 megfelel a céljaidnak. SD kártyára másolod a wav file-okat, majd hozzárendeled azokat valamelyik pad-hez, és már szól is... Szerintem menj be egy boltba és próbáld ki.

Pont ez az, az MPX16-al csak triggerelni lehet a hangmintakat, hangmagassagot nem lehet kromatikusan valtoztatni, ezt olcson nem uszod meg. Tovabbra is azt mondom, amire neked kell azt a kovetkezo (most kaphato) eszkozokkel tudod megtenni: Electribe Sampler, Octatrack, MPC Live és X, esetleg Pioneer Toraiz. Régebbi, már újonnan nem kapható kütyük: a már fent említett XL7, esetleg MPC 1000 és 2000 (az MPC 500 se tud még kromatikus lejátszást) A VMACHINE és társai pedig elég nehézkesen kezelhető eszközök, és nem minden fut rajtuk

Szerkesztette axon.dust

Hozzászólás megosztása

• 0

Akkor marad a laptop és a Mainstage :( Azért, hogy 4 audio track-et bejátszak és 3 vst hangszínt megszólaltassak, nem éri meg 100 ezreket beruházni. Köszi a tanácsokat

Szerkesztette pixlat

Hozzászólás megosztása

• 0
1 órája írta pixlat:

Akkor marad a laptop és a Mainstage :( Azért, hogy 4 audio track-et bejátszak és 3 vst hangszínt megszólaltassak, nem éri meg 100 ezreket beruházni. Köszi a tanácsokat

Az nem megoldható, hogy a vsti-kel komplett pattern-eket renderelsz le wav-ként, és azokat játszod vissza?

Hozzászólás megosztása