Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hardver színpadra laptop helyett


pixlat

Kérdés

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni kedves szakavatott kollégáktól, hogy milyen hardvert ajánlanátok színpadra a következő igényeimre:

Régebbi vintage hangszereket használok a stílus miatt, de szükség lenne a koncert programba néhány audio file-t bejátszani és készítettem az évek alatt 2-3 olyan hangszínt, amit vst-ként futtattam, nem nagyon tudok előállítani a mostani hardver szintikkel. Eddig laptop + logic kombinációval dolgoztam, de a laptopot szeretném már kiiktatni. Gondolok arra, hogy esetleg azt a pár hangszínt sampler mintaként felveszem valami kütyübe és midin keresztül vezérlem. Hülyeséget írok? :)

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

1 órája írta pixlat:

Akkor marad a laptop és a Mainstage :( Azért, hogy 4 audio track-et bejátszak és 3 vst hangszínt megszólaltassak, nem éri meg 100 ezreket beruházni. Köszi a tanácsokat

Az nem megoldható, hogy a vsti-kel komplett pattern-eket renderelsz le wav-ként, és azokat játszod vissza?

Link to comment
Share on other sites

14 perccel ezelőtt írta Szodike:

Ha csak hangmintákat akarsz triggerelni - lejátszani - akkor az MPX16 megfelel a céljaidnak. SD kártyára másolod a wav file-okat, majd hozzárendeled azokat valamelyik pad-hez, és már szól is... Szerintem menj be egy boltba és próbáld ki.

Pont ez az, az MPX16-al csak triggerelni lehet a hangmintakat, hangmagassagot nem lehet kromatikusan valtoztatni, ezt olcson nem uszod meg. Tovabbra is azt mondom, amire neked kell azt a kovetkezo (most kaphato) eszkozokkel tudod megtenni: Electribe Sampler, Octatrack, MPC Live és X, esetleg Pioneer Toraiz. Régebbi, már újonnan nem kapható kütyük: a már fent említett XL7, esetleg MPC 1000 és 2000 (az MPC 500 se tud még kromatikus lejátszást) A VMACHINE és társai pedig elég nehézkesen kezelhető eszközök, és nem minden fut rajtuk

Link to comment
Share on other sites

13 perccel ezelőtt írta szabado:

Annyira hülye vagyok ehhez..és öreg :)

Ha csak hangmintákat akarsz triggerelni - lejátszani - akkor az MPX16 megfelel a céljaidnak. SD kártyára másolod a wav file-okat, majd hozzárendeled azokat valamelyik pad-hez, és már szól is... Szerintem menj be egy boltba és próbáld ki.

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta pixlat:

Köszi az infót! Valami régebbi, egyszerűbb modell nincs, amivel ezt meg tudom oldani? 3-400 ezret most nem szeretnék erre költeni

A hangok betöltésére és lejátszására bármilyen sampler jó, akár egy electribe is, az megvan 100-ból, ezekkel viszont teljesen ki lehet valtani a laptopot, kozponti vezerlokent, teljes erteku szekvenszerkent hasznalhatok

Link to comment
Share on other sites

17 perccel ezelőtt írta pixlat:

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni kedves szakavatott kollégáktól, hogy milyen hardvert ajánlanátok színpadra a következő igényeimre:

Régebbi vintage hangszereket használok a stílus miatt, de szükség lenne a koncert programba néhány audio file-t bejátszani és készítettem az évek alatt 2-3 olyan hangszínt, amit vst-ként futtattam, nem nagyon tudok előállítani a mostani hardver szintikkel. Eddig laptop + logic kombinációval dolgoztam, de a laptopot szeretném már kiiktatni. Gondolok arra, hogy esetleg azt a pár hangszínt sampler mintaként felveszem valami kütyübe és midin keresztül vezérlem. Hülyeséget írok? :)

Octatrack, MPC live

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...