Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

AKAI S1000/3000 hangminta CD


Szodike

Kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Pár napja vásároltam egy Korg M3-m modult. Mivel ebben a típusban a sampling ram mennyiségét elég szűkösre szabták (64mb+256mb), ezért most nagyon jól jönne néhány régebbi hangminta könyvtár, amikben még 32 és 64 megás csomagokban is szerepeltek a hangszerek. Próbáltam legálisan megvásárolni (de szép ez így) ilyeneket, pl. Peter Siedlaczek Strings, Brass, Hans Zimmer Guitars, de nem találtam már ilyeneket az online hangminta boltokban. Manapság már nem divat a mb-ban mért minta, amikor a hangminta könyvtárakat külön HDD-n vagy SSD-n árulják :)

A kérdésem az lenne, hogy tud -e valaki olyan legális online boltot, ahol lehet ilyen régebbi, kisebb méretű hangmintákat, könyvtárakat vásárolni, vagy tud -e valaki felajánlani ilyeneket kölcsönbe/megvásárlásra? Elsősorban vonósok, akusztikus gitárok és réz illetve fafúvós hangszerek érdekelnek.

Előre is köszönök minden segítséget, javaslatot!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sampler hirdetéseknél ma már néhol raklappal adják ajándékba ezeket. Anno a 30-40-50 ezret is karcoló ilyen sampling cdkért ma szerintem nagy butaság már pénzt adni. Drágább lenne mint maga az M3-od! Aztán itt-ott el is járt az idő az ilyen anyagok felett már korlátozottságuknál fogva (kevés a lehetőség bennük egy vst pluginhez képest pl.), de ha nagyon hajt a vágy, ebayen is szoktak eredeti disceket kínálgatni még másodkézből...

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a válaszodat, persze nem akarok "súlyos tízezreket" invesztálni ilyen régi cuccokba (gondoltam 10-20 euróért meg tudom venni ezeket a "régiségeket" valamilyen online store-ban, de egyelőre nem jártam sikerrel), de ha előkerülne valahonnan az a néhány cd, amiket keresek, nagy örömet okozna. Tudom, hogy manapság bármelyik VST orchestra lepipálja ezeket, de a feeling miatt örülnék, ha az a néhány hangszín a vasból szólna. Volt egy 3 CD-s Peter Siedlaczek, az Advanced Orchestra, az tökéletes lenne. Persze kutakodok, de bízok benne, hogy a fórumozók közül tud majd valaki segíteni.

Link to comment
Share on other sites

22 órája írta Szodike:

Hans Zimmer Guitars...

https://www.ilio.com/products/spectrasonics-samplelibrary/hanszimmerguitars itt még rendelhető tán 200 dolcsiért. :D

Amúgy a Roland Fantom sorozataiba bekerültek ezek a főbb gitár minták, lévén Eric Pearsing a Spectra tulaja évtizedekig dolgozott a Rolandnak. Szerintem a többi discre is rá lehet keresni kiadóknál, de én inkább az audioz.info oldalt ajánlom, ahol még letölthető több ilyen régi cucc, aztán az ember eldöntheti belőle, hogy érdemes-e egyáltalán dollár százakat érte kiadni, mert ma már sehol hívatalosan meg sem hallgathatók ezek a cd-k, legfeljebb kéz alatt akinek még van.

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta djuice:

https://www.ilio.com/products/spectrasonics-samplelibrary/hanszimmerguitars itt még rendelhető tán 200 dolcsiért. :D

Amúgy a Roland Fantom sorozataiba bekerültek ezek a főbb gitár minták, lévén Eric Pearsing a Spectra tulaja évtizedekig dolgozott a Rolandnak. Szerintem a többi discre is rá lehet keresni kiadóknál, de én inkább az audioz.info oldalt ajánlom, ahol még letölthető több ilyen régi cucc, aztán az ember eldöntheti belőle, hogy érdemes-e egyáltalán dollár százakat érte kiadni, mert ma már sehol hívatalosan meg sem hallgathatók ezek a cd-k, legfeljebb kéz alatt akinek még van.

Köszönöm a tippet, azóta találtam egy oldalt, ahol "kipróbálható" formában megvannak ezek :)

Inkább csak azért érdekelnek ezek, mert az M3 sampling lehetőségeit akarom próbálgatni, semmi komoly célom nincs vele. A lemezenkénti 10-20 dodót még rászántam volna, de a 200 usd az már overkill :D főleg ilyen ősrégi cuccokért.

Köszi mégegyszer a választ!

 

Link to comment
Share on other sites

Szivesen! Azt tapasztalatból tudom, hogy külső usb cd driveval elég pöpecen ette az Akai disceket nekem is anno, csak sajnos az audio cd-ket valamiért nem játszotta le. (Mondjuk ez usb dvd író, Samsung).
A gond inkább az, hogy mondjuk wav meg sf2 mintákkal szemben tény hogy presetkészen be is tölti, állítja a hangszíneket a bankokba, de mégiscsak Akai anyag, egy más gyártó dolgai, így a szintézis cuccokba óhatatlanul hozzá kell igazítani szűrőket, ADSR-t stb. mert a Korgnál kicsit másabbak a paraméterek, az effektekről meg nem is beszélve, mert az ég és föld. Szóval a babrálgatás még utána jön igazán ezekkel én is ezt untam meg egy idő után. :)

 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta djuice:

Szivesen! Azt tapasztalatból tudom, hogy külső usb cd driveval elég pöpecen ette az Akai disceket nekem is anno, csak sajnos az audio cd-ket valamiért nem játszotta le. (Mondjuk ez usb dvd író, Samsung).
A gond inkább az, hogy mondjuk wav meg sf2 mintákkal szemben tény hogy presetkészen be is tölti, állítja a hangszíneket a bankokba, de mégiscsak Akai anyag, egy más gyártó dolgai, így a szintézis cuccokba óhatatlanul hozzá kell igazítani szűrőket, ADSR-t stb. mert a Korgnál kicsit másabbak a paraméterek, az effektekről meg nem is beszélve, mert az ég és föld. Szóval a babrálgatás még utána jön igazán ezekkel én is ezt untam meg egy idő után. :)

 

Nálam pont ez volt a varázserő a Korg M3-m -mel kapcsolatban. 25 évnyi daw (a c64-es DMC-től kezdve most éppen Cubase 9), szinti (szoft/vas) tekergetés után van egy olyan hangszer, aminél sok esetben csak nézek mint "Rozi a moziban" hogy ez most mit jelent, vagy amit akarok, azt éppen hogyan tudom megcsinálni.

Azt még nem döntöttem el, hogy ez örök szerelem lesz, vagy csak fellobbanás, de egyelőre inspirál a dolog, és meg akarom tanulni minden csinnyát-binnyát - beleértve ugye a sampler részt is :)

Most éppen sf2 formátumot próbálgatom - annak idején a Creative Awe 32-nél használtam ezt a formátumot, találtam is néhány ősrégi mintacsomagot a doboz alján heverő cd-ken. Az biztos hogy kell vele melózni, hogy úgy szóljon ahogy szeretném.

 

Link to comment
Share on other sites

Nagyon érdekes ezt látni amúgy, hogy itt a fórumon is mostanság találtak új gazdát, meg az aprókban is szállingóznak már sűrűbben az M3-asok, mint ha most kezdenék felfedezni! Mikor megjelent, sokan leírtál, mert hogy nem olyan mint a Tritonok, meg hogy hogyan szól...

2007-es cucc, OASYS alapokon, az új Kronosok 80-90%-ban ugyanerre építkeznek! Marha jó ötlet a modularitása és hogy egy olyan plug-boarddal bővíthető, mint a Radias. Akusztikus mintákban mondjuk nem egy Yamaha Motif, de a 16 partos combi struktúra, az 5 stereo insert effekt + masterek és a sampler sok mindenben nagyon ott van! Én azt sajnálom csak, hogy 320 mega sajna ma nagyon kevés már mint sampler memória és saját részről még a Karma területén nem tudtam 5-ről a 6-ra jutni, a Motifok pattern sequencere és kezelhetősége sokkal jobban kezem alá simult.

Az sf2 próbálkozásnál arra vigyázz, hogy a Korg 2 oszcis, 4 layeres program struktúrája nem fogja támogatni a 4 layertől többet alkalmazó sf2 bankokat!

Egy kis eligazítás ehhez:

 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta djuice:

Nagyon érdekes ezt látni amúgy, hogy itt a fórumon is mostanság találtak új gazdát, meg az aprókban is szállingóznak már sűrűbben az M3-asok, mint ha most kezdenék felfedezni! Mikor megjelent, sokan leírtál, mert hogy nem olyan mint a Tritonok, meg hogy hogyan szól...

2007-es cucc, OASYS alapokon, az új Kronosok 80-90%-ban ugyanerre építkeznek! Marha jó ötlet a modularitása és hogy egy olyan plug-boarddal bővíthető, mint a Radias. Akusztikus mintákban mondjuk nem egy Yamaha Motif, de a 16 partos combi struktúra, az 5 stereo insert effekt + masterek és a sampler sok mindenben nagyon ott van! Én azt sajnálom csak, hogy 320 mega sajna ma nagyon kevés már mint sampler memória és saját részről még a Karma területén nem tudtam 5-ről a 6-ra jutni, a Motifok pattern sequencere és kezelhetősége sokkal jobban kezem alá simult.

Az sf2 próbálkozásnál arra vigyázz, hogy a Korg 2 oszcis, 4 layeres program struktúrája nem fogja támogatni a 4 layertől többet alkalmazó sf2 bankokat!

Köszi a tanácsokat, most minden jól jön, mert még erősen ismerkedési fázisban vagyunk. Ami egy Yamaha vagy egy Roland hangszernél "X" módon volt megoldva, az ennél szinte biztos hogy "dupla Y" :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...