Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0
djuice

OS Sierra

Kérdés

Hahó!
Az alábbi problémám volna:

OS Sierra: telepítés folytatásához kattintson a folytatás gombra. Ezután felugrik egy ablak, hogy ...szükség van a szg. Apple általi jogosultságának ellenőrzésére 

Kattintok a folytatásra és nem történik semmi hanem visszaadja az előző ablakot.  

:wacko: ???

Szerkesztette djuice

Hozzászólás megosztása

Recommended Posts

• 0

Nekem meg csak másfél óráig szedte az új rendszert a serverről. Gratu a 30 perchez, biztos profibb a géped is.

Hejdzsó: köszi a tippet! :)

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 1/3/2018 at 8:57 írta djuice:

Természetesen már nem, de utána se ment fel a rendszer és nem értem miért? Vártam itt a nagy segtséget, aztán... :(

Jó sokáig tartott - vagy 4 órán keresztül - de felment szépen. Először hibát jelzett, akkor megnéztem az acountom régióját és visszaállítottam amcsiról magyarra. Másodszorra meg elindult. Maga az install volt lassú, a kiírt hátralévő idők 4-5 szöröse alatt ketyegett a számláló. Amit azóta próbáltam, az megy rendben. ( Digital Performer preferenciákat kellett újra raknom, mert először nem indult el, de azóta sínen van, UAD is.)

Hozzászólás megosztása

• 0
9 órája írta JánosHorváth:

Jó sokáig tartott - vagy 4 órán keresztül - de felment szépen. Először hibát jelzett, akkor megnéztem az acountom régióját és visszaállítottam amcsiról magyarra. Másodszorra meg elindult. Maga az install volt lassú, a kiírt hátralévő idők 4-5 szöröse alatt ketyegett a számláló. Amit azóta próbáltam, az megy rendben. ( Digital Performer preferenciákat kellett újra raknom, mert először nem indult el, de azóta sínen van, UAD is.)

Azért annyira nem szép a helyzet, aki uadozik, az várjon még, mert van egy kis szopás, lusta vagyok részletezni, de ha valaki bajba kerül, kérdezzen, segítek.

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2018. január 4. at 11:06 írta JánosHorváth:

Jó sokáig tartott - vagy 4 órán keresztül - de felment szépen.

Déltől most 3-ig ez a kép van (folyamatjelző egy helyben áll):

hsierra.png.0e4da77d7b571f2f081330593109942f.png

Szerkesztette djuice

Hozzászólás megosztása

• 0
2 órája írta Wheel:

Az a baja, hogy Névtelen lemezre lesz telepítve :-)

5 órája írta djuice:

Déltől most 3-ig ez a kép van (folyamatjelző egy helyben áll):

hsierra.png.0e4da77d7b571f2f081330593109942f.png

Sajnos nem tudok ehhez érdemben hozzászólni, mert nekem felment, de rengeteg megoldás, tanács van a neten, ha rákeresel, hogy "high sierra install problem", stb.

De ha nem kötelező, hagyd meg a meglévő, működőt. Én csak a kalandvágy miatt fogtam bele  - volt egy pár munka nélküli napom - de az eszemmel tudtam, hogy áthágom az 1. számú alapszabályt: hagyd békén azt, ami működik. Voltak gondjaim az install után az uad plugijeimmel, de megtaláltam szerencsére a megoldást. Most van egy ugyanolyan - hajszállal belassult - rendszerem, mint azelőtt volt az atomstabil El Capitan. Úgyhogy csak akkor installáld, ha valami miatt muszáj, a leállásra meg meg kell keresned a neten a megoldást, mert sokan panaszkodnak hasonló gondokra. Egyébként 1-3 napja már van egy javító update, ma azt is felraktam, ha már elindultam ebbe az irányba, az is felment viszonylag simán.

( Azt ugye megnézted, hogy az App Store fiókod magyar régióra, vagy nyelvre van állítva ? )

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2018. 01. 13. at 20:27 írta JánosHorváth:

Sajnos nem tudok ehhez érdemben hozzászólni, mert nekem felment

Azt gyanítom ez úgy müxik, hogy az app.storeból a 20-on megás telepítőt letöltve, az szedi le a 4,8 gigás DMG rendszer képfájlt (na de hova?) és ennek folyamata közben áll az álapotjelző csík.
Múltkor eljutott a cs0k a Mégsem gomb X-éig, otthagytam egész éjszaka, másnapra csak végez és semmi, ugyanott állt. Ma megint nekikezdtem a türelemjátéknak és most ez van du. 5-től, gyakorlatilag 99%-on! :D

5a625a3fc866f_Kepernyofoto2018-01-19-21_44_42.png.fb76aab8a9abdbca8c2051250b92be72.png

Jó lenne ha ezt valahonnan mint egy linuxot is, le lehetne tölteni és pendriveról telepíteni, mert így ki tudja mikorra lesz belőle értelmes rendszer update... :( 

Szerkesztette djuice

Hozzászólás megosztása

• 0
10 órája írta djuice:

Azt gyanítom ez úgy müxik, hogy az app.storeból a 20-on megás telepítőt letöltve, az szedi le a 4,8 gigás DMG rendszer képfájlt (na de hova?) és ennek folyamata közben áll az álapotjelző csík.
Múltkor eljutott a cs0k a Mégsem gomb X-éig, otthagytam egész éjszaka, másnapra csak végez és semmi, ugyanott állt. Ma megint nekikezdtem a türelemjátéknak és most ez van du. 5-től, gyakorlatilag 99%-on! :D

5a625a3fc866f_Kepernyofoto2018-01-19-21_44_42.png.fb76aab8a9abdbca8c2051250b92be72.png

Jó lenne ha ezt valahonnan mint egy linuxot is, le lehetne tölteni és pendriveról telepíteni, mert így ki tudja mikorra lesz belőle értelmes rendszer update... :( 

https://www.macworld.com/article/3204672/macs/how-to-create-a-bootable-macos-high-sierra-installer-drive.html

Hozzászólás megosztása

• 0
15 órája írta djuice:

Itt is csak azt írják, előbb töltsem le az app storeból, dehát pont azt nem csinálja rendesen a híres Mac OS. :D 

Azt hittem, a telepítés akadt el.

Hozzászólás megosztása

• 0
3 órája írta JánosHorváth:

Azt hittem, a telepítés akadt el.

Hát kvázi azzal eggyütt ez is. De itt írnak rá valamit, hogy nem ismeretlen a gond: https://7labs.io/tips-tricks/macos-high-sierra-direct-download.html 3x akadt el a letöltés win7-en is, de ott legalább lehetett folytatni :D így legalább megvannak az installhoz szüks. fájlok. Csak kérdés hogy fog felmenni és hogy magyar lesz-e az OS! Majd kiderül...

Szerkesztette djuice

Hozzászólás megosztása

• 0
15 perccel ezelőtt írta djuice:

Hát kvázi azzal eggyütt ez is. De itt írnak rá valamit, hogy nem ismeretlen a gond: https://7labs.io/tips-tricks/macos-high-sierra-direct-download.html 3x akadt el a letöltés win7-en is, de ott legalább lehetett folytatni :D így legalább megvannak az installhoz szüks. fájlok. Csak kérdés hogy fog felmenni és hogy magyar lesz-e az OS! Majd kiderül...

Na letöltöttem az installer appot, csináltam egy-egy bootolható pendrájvot és lülső vinyót - nekem is jól jöhet még -  ha kell kölcsön, keress meg.

Hozzászólás megosztása