Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hibás a mikrofon?


Vickerman

Kérdés

Sziasztok!

Van egy januárban vásárolt - tehát még garis - Beyerdynamic TG V50d típusú mikrofonom. Az elmúlt néhány használat során tapasztaltam, hogy "beveszi" a mikrofon kábel mozgatását, emlékeim szerint ez korábban nem fordult elő. Ez lehet normális működés, csak eddig nem tűnt fel? Ha nem, érdemes visszaküldenem garanciális javításra? (A Muzikerben vettem, vagyis a szlovákokhoz kéne visszaküldenem postaköltség ellenében, tehát jó lenne tudnom, hogy érdemes-e.) 

Még annyit, hogy nem lett agyonhasználva, megkímélt állapotban van, igaz, egyszer sajnos leesett a mikrofonállványról, de nem gondolom, hogy ennyit ne kellett volna kibírnia.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

2 órája írta Wheel:

Mi az, hogy "garis"? Valami műszaki jellemző vagy így becézik a garanciát?

Mit jelent, hogy "beveszi a mikrofonkábel mozgatását"? Recseg, elhallgat, kopog...stb?

Igen, a gari az garancia. :)

Olyan a hibajelenség, hogy ahogy mozog a kábel, mondjuk csak megrázom jobbra-balra a bedugott mikrofont, akkor olyan, mintha magát a mikrofon membránját kopogtatnám. 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta deneverstudio:

Valószínűleg mikrofóniás a kábel. Kuka.

Több kábellel és helyszínen is próbáltam, mindenhol ez a helyzet. Ezért tartok attól, hogy a mikrofon aljzatával van valami gond, bár mozogni nem mozog, vagy ilyesmi, de ha így lenne se hiszem, hogy ilyen hibajelenséget kéne produkálnia. 

Link to comment
Share on other sites

42 perccel ezelőtt írta Vickerman:

Igen, a gari az garancia. :)

Olyan a hibajelenség, hogy ahogy mozog a kábel, mondjuk csak megrázom jobbra-balra a bedugott mikrofont, akkor olyan, mintha magát a mikrofon membránját kopogtatnám. 

Nem a mikrofon hibája. Ha a zavar arányos a mozgatás sebességével, akkor a vezetőkben indukálódó feszültség okozza. Ez normális. Ha nem mozgatod a kábelt, csak ütögeted és akkor is csinálja, akkor valami nem jo.

Link to comment
Share on other sites

16 perccel ezelőtt írta Wheel:

Nem a mikrofon hibája. Ha a zavar arányos a mozgatás sebességével, akkor a vezetőkben indukálódó feszültség okozza. Ez normális. Ha nem mozgatod a kábelt, csak ütögeted és akkor is csinálja, akkor valami nem jo.

Értem. Csak azt furcsállom, hogy próbáltam másik mikrofonnal - egy SM58-al - és ugyanazzal a kábellel és az nem csinált ilyet. De akkor remélem, ez  normális működés.

Köszönöm a válaszokat! 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Wheel:

Ha a zavar arányos a mozgatás sebességével, akkor a vezetőkben indukálódó feszültség okozza. Ez normális.

Miért lenne ez normális? Az a normális, ha tök csendben van.
XLR-nél mondjuk még nem volt vele dolgom, de vacak gitárkábeleknél ez elég gyakori gond és csak a kidobás segít rajta.
A mikrofont megnézetném szervizben, ha mindenféle kábellel ezt csinálja.

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta deneverstudio:

Miért lenne ez normális? Az a normális, ha tök csendben van.
XLR-nél mondjuk még nem volt vele dolgom, de vacak gitárkábeleknél ez elég gyakori gond és csak a kidobás segít rajta.
A mikrofont megnézetném szervizben, ha mindenféle kábellel ezt csinálja.

Teljesen normális jelenség, aminek az oka a vezető és az árnyékolás közötti távolság gyors változása. Valójában nem indukció, hanem a kábel kapacitásának változása okozza a zajt. Jobb minőségű kábeleknél ez nem fordul elő. A kábel mechanikus kialakításán múlik. Ezt az XLR sem ússza meg, de gitárkábeleknél gyakoribb jelenség.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...